Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo drugo što kažeš, istaknuću još jednom. Moje tvrdnje o Hristovoj prirodi na zemlji(za šta tvrdim da i apostoli naučavaju) nikako ne ruši koncept Hristovog Božanstva. Nezavisno što ta priroda nije na zemlji. Dakle Božanstvo Hristovoj je neupitno.

Ok, ostavimo to za neku drugu temu. No postavlja se još jedno pitanje. Šta rasprava o Hristovoj prirodi traži na temi o citatima Ellen Gould Harmon White, osim što ona u svojim bulažnjenjima promoviše herezu upravo po tom pitanju.

Odbraniti nju i njene blasfemije na kojima je zasnovana vera pseudo hrišćanskog kulta nazanog SDA time što ćemo oftopikovati i pri tome iznositi heterodoskna ili heretička verovanja, nećeš. Ona je naime neodbranjiva, a shodno tome i kult zasnovan na njenim "učenjima"
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ok, ostavimo to za neku drugu temu. No postavlja se još jedno pitanje. Šta rasprava o Hristovoj prirodi traži na temi o citatima Ellen Gould Harmon White, osim što ona u svojim bulažnjenjima promoviše herezu upravo po tom pitanju.

Odbraniti nju i njene blasfemije na kojima je zasnovana vera pseudo hrišćanskog kulta nazanog SDA time što ćemo oftopikovati i pri tome iznositi heterodoskna ili heretička verovanja, nećeš. Ona je naime neodbranjiva, a shodno tome i kult zasnovan na njenim "učenjima"
Sasvim slučajno na ovoj temi...nadovezalo se ono što smo pominjali u vezi Hristovog rođenja. Ja sam zapravo i hteo da otvorimo temu o Hristologiji pa da tamo. Slažem se sa tobom...ako bi se nastavila tema otvoriću novu temu.
Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
I tek će se otkrivati...dakeko od toga da se sve razumelo. Ali spasenje kažem ne zavisi od znanja 100% istine. Ljudi se spasavaju i poznajem najosnovnijih stvari vere...no to pak ne znači da treba ostati na tome. Bog želi da nam se otkrije i da nam da mudrosti...ko želi dobiće...ko se plaši neće.

Eto, nije se Bog dovoljno otkrio preko svog Sina, pa ćeš ti nadomjestiti taj Isusov propust. Ti ćeš dokazati da sam Isus nije nikada za sebe rekao da je Bog i ti ćeš rastumačiti kontradiktornosti u Bibliji i dokazati nekršćanima da Biblija nije kontradiktorna i da je Biblija zaista Božja riječ. I tako ćeš ti Bogu privesti i one koje ni Duh Sveti nije mogao privesti. :)

Sudeći prema Jovanovom "apostolatu", a nažalost on nije jedini u takvom lovljenju duša, cilj je da svi prihvate nekakvog Isusa koji sa onim iz Evanđelja nema nikakve veze osim istog ili sličnog imena. Jednostavno se radi o New Age "kršćanstvu" razvodnjenom do neprepoznavanja, uz naravno neizbežno judaiziranje.

Čitava "evangelizacija" ide ovako:

Nekršćanima* je teško da prihvate Isusa kao Boga u telu. Ali im istovremeno, barem većini njih nije "teško" da prihvate Isusovu poruku (naravno, ne onu o kojoj se zaista radi, onoj koju evo već 2000 godina navešćuje Crkva). Kako onda sve te ljude, a među njima ima kako ateista, tako i budista, šinotista, hinduista, muslimana, ali i hebreja, "evangelizirati" i privoleti nekakvoj Isusovoj poruci?

"Darth u sridu", rekli bi alkari. Promotrimo kome, kako i zašto to Jovan želi ugoditi:

1599465908616.png

Kada Isus kaže Ja sam..On nije rekao ja sam onaj koji Jest ... Isus ovde odgovra na pitanje fariseja koji pitaju Jesi li ti? On kaže da jesam kao potvrdan odgovor. Tako da taj pomen Ja jesam ne znači Bog već potvrda onoga što Ga pitaju.

Posebo imajući u vidu same Hristove reči gde On kaže JA NISAM BOG...tj. "što me zoveš DOBRIM"...

Dakle ispalo bi neiskreno da na jednom mestu navodno ukazuje da je On Jahve neprikosnoveni tako očito a na drugom mestu negira da je Bog...moramo dakle rezonovati onako kako Hristos to čini..On sam kaže NE JA NISAM BOG..tj. maja priroda nije priroda Boga ovde na zemlji.

Pogledajmo kako je Jovan riješio muslimanski prigovor 1. :) Jovan se zapravo složio s muslimanima. Muslimani kršćanima prigovaraju, na njihovo vjerovanje da je Isus Bog, kako Isus nikada i nigdje nije za sebe rekao da je Bog, a Jovan ovdje nas kršćane uvjerava kako to Isus zaista i nije nikada rekao. :) Šizofreno, nije li?

Idemo na muslimanski prigovor 6., kojim muslimani pokušavaju diskreditirati nas kršćane tvrdnjom da nam je Biblija kontradiktorna. A kako Jovan "riješava" ovaj prigovor muslimana? Ovako:

Ali argumentacija koju navodim daje odgovore na sve Hristove izgovorene reči gde On ukazuje da je Bog veći od Njega, da On ne zna sve, da se Njemu na zemlji ne mogu pripisati atributi Božanske prirode itd...nema više dilema zašto Hristos to tako pominje i nijedan nehrišćanin neće više morati da čuje kontradikciju u objašnjenju ovih stvari.

Eto, Duhu Svetom nije uspjelo da novozavjetni pisci napišu "nekontradiktorne spise", ali će Jovan svojim "istraživanjima" to učiniti. Jovan će, gle čuda, baš muslimanima pokazati da Biblija nije kontradiktorna. I kako će im to dokazati? Upravo prihvaćanjem tvrdnji muslimana kako Isus nije Bog. I da bi zadovoljio nekršćane (muslimane i druge) Jovan kršćanima ovdje podvaljuje najstrašnije hereze - Isus čovjek nije Bog, Isus nije bogočovjek. I Jovanu nije dosta da samog sebe učini heretikom, nego tvrdi kako su i apostoli naučAVALI NJEGOVU HEREZU.

Ja ne očekujem da će Jovan zbog ovog mog pisanja promijeniti svoj stav niti za jotu, takvi su sektaši, ali ovo ovdje pišem da slučajni "čitatelji u prolazu" ne bi upali u "ralje ričućih lavova".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Eto, nije se Bog dovoljno otkrio preko svog Sina, pa ćeš ti nadomjestiti taj Isusov propust. Ti ćeš dokazati da sam Isus nije nikada za sebe rekao da je Bog i ti ćeš rastumačiti kontradiktornosti u Bibliji i dokazati nekršćanima da Biblija nije kontradiktorna i da je Biblija zaista Božja riječ. I tako ćeš ti Bogu privesti i one koje ni Duh Sveti nije mogao privesti. :)

Ah, da, Biblija je kontradiktorna.... stara i već poodavno izlizana teza koju o gle čuda prihvaćaju upravo oni koji za sebe tvrde da su "poštovaoci" iste....

Da raščistimo još jednom, Biblija nije kontradiktorna, kontradiktorna su tumačenja iste koja nam nameću kao ispravna, upravo oni koji Bibliji prilaze "bukvalistički". Crkveni nauk sa druge strane uopšte nije kontradiktoran.


"Darth u sridu", rekli bi alkari. Promotrimo kome, kako i zašto to Jovan želi ugoditi:

1599465908616.png

Hmm, kome i čemu....

Pod jedan, pažljivim razmatranjem kako tekstova, tako i samih vera (Kršćanstva i islama, ali i Judaizama), svako ko ima iole kritičkog mišljenja, dakle nije pao pod uticaj modernog razvodnjavanja svega i ulagivanja drugome, može videti da YHWH i alah (namerno malim slovom) nisu isto. Dakle da Hebreji, Kršćani i muslimani ne slave niti veruju u istog Boga.

Pod dva, muslimani, identično kao i njihovi "srodnici" skriptulatori, pripisuju svakojake stvari, od kojih je jedna i ta da smo iskvarili PIsma

Pod tri, islamska (namerno malim slovom) tvrdnja da Isus nigde za sebe nije rekao da je Bog, je identična tvrdnji skriptulatora američke provinijencije, a koju smo eto mogli videti i ovde na forumu (Tripo, Jovan).

Pod četiri, zamerka o navodnoj kontradiktornosti Biblije, dolazi od strane vere, tačnije kulta, čija je "sveta" knjiga prepuna stvari koje ne možemo naći ni u jednom sačuvanom tekstu Biblije, ponavljam ni u jednom.


Navešću samo nekoliko primera:

1. Marijam, ili Merjema, majka mešiha Isse (navodnog islamskog Isusa) je u kuranu (namerno malim slovom) nazvana ćerkom Harama (Amrama) i sestrom Mojsijevom.

2. Abraham u Bibliji žrtvuje Isaaka, dok je u kuranu to Ishmael.

3. Issa od rođenja čini čuda, i propagira islam, stolećima pre nego što se taj termin (a koji znači pokoravanje, porobljavanje) i pojavio.

4. Po kuranu, alah je najveći od prevaranata, dok je Bog opisan u Bibliji kao izvor istine, sama istina.

5. Issa nije razapet, niti je umro, nego je uznet na nebo.

6. Alah kome se pripisuje monolitnost, nikada ne govori u jednini, dok to Bog u Bibliji govori samo na početku knjige postanka.

7. Alah sve čini da udovolji Muhamedu, dok se Bog opisan u Bibliji tako ne ponaša prema svojim prorocima (kažnjava ih čak)

8. Za razliku od Biblije koja ne tvrdi da zna gde sunce zalazi, kuran tvrdi da sunce zalazi u blatnjavom jezeru na zapadu.

9. Issa je začet ne Duhom Svetim, nego je alah dahnuo u Merjeminu vaginu.

Dakle, udovoljavati i pokušavati pojasniti nešto pripadnicima kulta čiji "bog" i "sveti" tekstovi" iznose ovakve tvrdnje, odbacivanjem Isusovog Božanstva, je u najmanju ruku heretičko, ako ne i apostaza. No to ne bi bilo prvi put.

Naime, i ranije su se, posebno u XIX stoleću pojavljivale "vere" koje su htele da pomire i objedine Judaizam, Kršćanstvo i islam, i to možda na najblasfemičniji način održavanjem nekakvog "trojstva". Naime, po pojedinim "pametnjakovićima" Bog jeste trojstvo, ali trojstvo bića, i objavio se kroz tri, pazite tri zaveta. Otac, koji se po tim "kreativnim" objavio kroz Stari Zavet, dakle hebreji su pod Ocem, Sin, koji se objavio preko Novog Zaveta, dakle Kršćani su pod Sinom, i "Duh Sveti" koji se objavio kroz kuran kao treći zavet (sledeći islamsku tvrdnju da se Isusove reči o slanju Duha Svetog odnose na Muhameda).

Naravno, pametnjakovići kojima su ovakve blasfemije padale i padaju na pamet, zatvaraju oči pred činjenicom da islam negira Sina, da je muslimanima Isus samo prorok, i da isti hebrejima oduzimaju svako pravo, da žele dominaciju. Ujedno, za razliku od islama, i hebreji i Kršćani, Boga nazivaju ocem, dok alah "sinova nema".
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Eto, nije se Bog dovoljno otkrio preko svog Sina, pa ćeš ti nadomjestiti taj Isusov propust. Ti ćeš dokazati da sam Isus nije nikada za sebe rekao da je Bog i ti ćeš rastumačiti kontradiktornosti u Bibliji i dokazati nekršćanima da Biblija nije kontradiktorna i da je Biblija zaista Božja riječ. I tako ćeš ti Bogu privesti i one koje ni Duh Sveti nije mogao privesti. :)



"Darth u sridu", rekli bi alkari. Promotrimo kome, kako i zašto to Jovan želi ugoditi:

Pogledajte prilog 131235



Pogledajmo kako je Jovan riješio muslimanski prigovor 1. :) Jovan se zapravo složio s muslimanima. Muslimani kršćanima prigovaraju, na njihovo vjerovanje da je Isus Bog, kako Isus nikada i nigdje nije za sebe rekao da je Bog, a Jovan ovdje nas kršćane uvjerava kako to Isus zaista i nije nikada rekao. :) Šizofreno, nije li?

Idemo na muslimanski prigovor 6., kojim muslimani pokušavaju diskreditirati nas kršćane tvrdnjom da nam je Biblija kontradiktorna. A kako Jovan "riješava" ovaj prigovor muslimana? Ovako:



Eto, Duhu Svetom nije uspjelo da novozavjetni pisci napišu "nekontradiktorne spise", ali će Jovan svojim "istraživanjima" to učiniti. Jovan će, gle čuda, baš muslimanima pokazati da Biblija nije kontradiktorna. I kako će im to dokazati? Upravo prihvaćanjem tvrdnji muslimana kako Isus nije Bog. I da bi zadovoljio nekršćane (muslimane i druge) Jovan kršćanima ovdje podvaljuje najstrašnije hereze - Isus čovjek nije Bog, Isus nije bogočovjek. I Jovanu nije dosta da samog sebe učini heretikom, nego tvrdi kako su i apostoli naučAVALI NJEGOVU HEREZU.

Ja ne očekujem da će Jovan zbog ovog mog pisanja promijeniti svoj stav niti za jotu, takvi su sektaši, ali ovo ovdje pišem da slučajni "čitatelji u prolazu" ne bi upali u "ralje ričućih lavova".
Ne radi se o Duhu Svetome da nije uspeo već o ljudima koji imaju ovakve predstave. No, kao što rekoh...ovde ću samo ukazati na duhovni kontekst ovih tvrdnji...otvoriću temu za ovu konkretno raspravu.
Dakle, Duh Sveti nije odgovoran za da kažem pogrešna naučavanja. Pa i pored tih pogrešnih naučavanja Duh Sveti deluje i delovao je. Duh ne deluje samo gde je 100% istina. Zamisli da je tako? Pa kako bi se spasli milioni i milijarde ljudi, a znamo da će se spasiti i oni koji nisu nikada čuli za Hrista. Zato Duhu Svetom za samo spasenje čoveka nije potrebno da ima sve moguće otkriveno da bi mogao.
Isto tako i to što su milioni verovali i veruju ne znači da je svaki segment ispravan. Zato možemo i dužnost je da tražimo i težimo ka što boljem razumevanju. Nezavisno od toga Duh Sveti će delovati na srca koja su iskrena. Ali to ne znači da je dovoljno ostati u trenutnom znanju. Najbolji način da zahvalimo Duhu Svetom za to jeste da tražimo još bolje razumevanje već otkrivenih istina. Ne činimo ništa loše, već smo zahvalni Bogu za otkriveno i tražimo dalje. To je kao sa talantima...ko ima 5 ako bude vredan dobiće još 5 itd...a ko sakrije u zemlju izgubiće i to. Takav je princip..Bog ne želi da se zadovoljimo trenutnim. Idemo dalje, idemo više jer to sam Bog želi. On želi da napredujemo u istini.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dakle, Duh Sveti nije odgovoran za da kažem pogrešna naučavanja. Pa i pored tih pogrešnih naučavanja Duh Sveti deluje i delovao je.

Sa ovim se u potpunosti slažem. Duh Sveti zaista nije odgovoran za tvoja antikršćanska i antikristovska naučavanja.

Ne činimo ništa loše, već smo zahvalni Bogu za otkriveno i tražimo dalje.

Za ono što si ti "otkrio", da Isus na zemlji nije bio Bog, nije zaslužan Bog, nego sotona. Sotona ljude poučava i uvjerava da Isus nije uopće Bog, ili da Isus u pojedinim fazama (na primjer dok je živio na zemlji) nije bio Bog.

Bog ne želi da se zadovoljimo trenutnim. Idemo dalje, idemo više jer to sam Bog želi. On želi da napredujemo u istini.

Ali ne sotoninoj istini - kako Isus nije bogočovjek. Bog želi da ga slavimo i kao Boga Oca i kao Boga Sina i kao Boga Svetog duha.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sa ovim se u potpunosti slažem. Duh Sveti zaista nije odgovoran za tvoja antikršćanska i antikristovska naučavanja.

Isto kao što nije odgovoran za, niti je izvor učenja Milerita, počevši od samog MIlera, preko njegove najdrskije kćeri Ellen Harmon Gould White, pa sve do Charlesa T Russela i svih njima sličnih, "istraživača"....


Sotona ljude poučava i uvjerava da Isus nije uopće Bog, ili da Isus u pojedinim fazama (na primjer dok je živio na zemlji) nije bio Bog.

Sotona također Boga prikazuje lažovom, nekim ko ne zna šta govori i tome slično.

Ali ne sotoninoj istini - kako Isus nije bogočovjek. Bog želi da ga slavimo i kao Boga Oca i kao Boga Sina i kao Boga Svetog duha.

Upravo tako.

Boga drugačije i ne možemo slaviti nego kao OCA- SINA - DUHA SVETOGA. Tri su osobe - ipostasa, a samo je jedan BOG. Slaveći Sina, slavimo i Oca, slaveći Oca, slavimo i Sina, slušajući Duha Svetog, slušamo i Oca i Sina.

Presveto Trojstvo nedeljivo je. Gde god se molitve upućuju, upućuju se svoj trojici ipostasa - ličnosti - osoba.

Ps. Nije tema, ali to njihovo sektaško materijalističko antropomorfno viđenje Boga ih i sprečava da shvate, onoliko koliko je to čoveku moguće, Boga. Vidimo to i kod Laodikeje, koji sledeći blasfemiju adventista govori o nekakva tri bića koja su Božanstvo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Boga drugačije i ne možemo slaviti nego kao OCA- SINA - DUHA SVETOGA. Tri su osobe - ipostasa, a samo je jedan BOG. Slaveći Sina, slavimo i Oca, slaveći Oca, slavimo i Sina, slušajući Duha Svetog, slušamo i Oca i Sina.


Ps. Nije tema, ali to njihovo sektaško materijalističko antropomorfno viđenje Boga ih i sprečava da shvate, onoliko koliko je to čoveku moguće, Boga. Vidimo to i kod Laodikeje, koji sledeći blasfemiju adventista govori o nekakva tri bića koja su Božanstvo.

Meni je teško shvatiti (razumijeti) kako to da neki ljudi ne vide nešto što je očito, najočitije. Sveti Ivan je jasan da ne može biti jasniji, pogledajmo:

Riječ = Bog - Iv 1,1 I Riječ bijaše Bog.
Bog = Isus čovjek - Iv 11,4: I Riječ tijelom postade
Isus rođenjem postade čovjek, a od vječnosti je Bog,
dakle, Isus je Bogočovjek.

1599478681593.png
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sa ovim se u potpunosti slažem. Duh Sveti zaista nije odgovoran za tvoja antikršćanska i antikristovska naučavanja.



Za ono što si ti "otkrio", da Isus na zemlji nije bio Bog, nije zaslužan Bog, nego sotona. Sotona ljude poučava i uvjerava da Isus nije uopće Bog, ili da Isus u pojedinim fazama (na primjer dok je živio na zemlji) nije bio Bog.



Ali ne sotoninoj istini - kako Isus nije bogočovjek. Bog želi da ga slavimo i kao Boga Oca i kao Boga Sina i kao Boga Svetog duha.

Ja ću dati prostor da možda i grešim. Za sada sam uveren u ovu stvar.
Ok, Duh Sveti svakako spasava iskrene.
No, smeš li i ti dati prostor da tvoje shvatanje nije ispravno? Ja smem a ti?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja ću dati prostor da možda i grešim. Za sada sam uveren u ovu stvar.
Ok, Duh Sveti svakako spasava iskrene.
No, smeš li i ti dati prostor da tvoje shvatanje nije ispravno? Ja smem a ti?

Nije riječ o mom shvaćanju, nego o onome što piše jasno da ne može jasnije. Ovako:

Riječ = Bog - Iv 1,1 I Riječ bijaše Bog.
Bog = Isus čovjek - Iv 11,4: I Riječ tijelom postade
Isus rođenjem postade čovjek, a od vječnosti je Bog,
dakle, Isus je Bogočovjek.

Nemoj opovrgavati moje shvaćanje, opovrgni ovo što piše sveti Ivan.
 
Natrag
Top