Cistiliste

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znači, Laodikeji se objavljuje "bog facebook". Takav se bog i Jeleni objavljivao. Pa bi ona, kad joj veza s bogom nije bila najbolja, obznanila svjedočanstva u kojima je optuživala krive ljude. :)

Kakav Bog "facebook?"

"Kakve krive ljude?"

Jeste li vi normalni, ako vec nemate zajednicu sa Isusom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znaci samo pucate pripremljen materijal, a to dokazuje da vas diskusija i ne interesuje, nego da "dokazete svoje" , da drugi vide kako ste nas pobili! I kako smo mi eto u nedostatku argumenata "zanemeli"!

To je upravo svrha bombardovanja!
A tih fora nam je vec dosta!

Nismo zacutali zbog nedostatka argumenata, vec zbog besmislenog kilometarskog posta!

Mogu oni da bombarduju do sutra. Uzalud im sve. Jer poslednja je Božija i Crkve Njegove, ne miriajada vojnika opajdare.


ada Mu rekoše Jevreji: Sad videsmo da je đavo u tebi: Avraam umre i proroci, a ti govoriš: Ko održi reč moju neće okusiti smrt doveka.
Eda li si ti veći od oca našeg Avraama, koji umre? I proroci pomreše: ko se ti sam gradiš?

Isus odgovori: Ako se ja sam slavim, slava je moja ništa: Otac je moj koji me slavi, za kog vi govorite da je vaš Bog.
I ne poznajete Ga, a ja Ga znam; i ako kažem da Ga ne znam biću laža kao vi. Nego Ga znam, i reč Njegovu držim.
Avraam, otac vaš, bio je rad da vidi dan moj; i vide, i obradova se.
Tada Mu rekoše Jevreji: Još ti nema pedeset godina, i Avraama li si video?
Jovan, glava 8


Nakon ovih stihova Isus im odgovara: "Reče im Isus:»Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam!« Reč koju je Isus upotrebio za sebe je ego eimi, na hebrejskom, a to je i izazvalo Fariseje i Sadukeje da pograbe kamenje je to Eshyeh Aher Eshyeh ili YWHW.

I ne, nisu ga pogrešno razumeli, kako će to tvrditi pojedini koji se kite imenom sledbenika Njegovih, Znali su dobro šta je rekao. Gde god da je pominjao Ja Jesam (ego eimi) poručivao je Ja sam YHWH.


Na ovim rečima, na samom Pismu, padaju blasfemije Milerovih potomaka, Raselovaca i EGWIsta, svih onih koji stvorenje Mikhaela poistovećuju sa Tvorcem, trostruko Svetim, koji je Otac, Sin i Duh Sveti.

Izgleda da ti je bolje. Treba li zvati Simovića, instituciju?
Aha, znači Simović je kao Kinsey, Veith, i tako ti, nekakav liječnik?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
550 puta bolje od mene
Ne 550 nego 1550. Ti uopšte ne znas pravoslavnu teologiju. Sam si više puta rekao besmislice, a ja sam citirao pravoslavne teolog. Nisi znao da Justin Ćelijski uči o Mitarstvima. Da PC uči da se razgovara sa mrtvima. Da duše umrlih misle i pričaju, a ti si tvrdio da samo osećaju. Uopšte ne znas prav. Teologiju. Ja svaki dan čitam prav. Knjige. Izmislio si da ne učite o večnim mukama, a ja čitao Amfilohija u Sverigori gde zastupa večne muke i da je to učenje PC. A od njega nema glavnijeg pravoslavca kod Srba i uopšte se računa kao najstručniji u celom svetu. Pa si pitao gde pc uči nauku Platona. Ja ti onda citiram jednog od najvećih teologa Grčke danas.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, Isus je i čovjek i Bog svemogući. Naravno da je u svakom trenutku sa svojim Ocem. Ne bi Isus lagao razbojniku da će još u petak biti s njim u raju.

U petak Isus nije bio u raju, vec u grobu.

I Mire kaze da nije bio u raju vec u hadu, a on tvrdi da raj nije ni na nebu.

Doogovorite se, gde je raj, gde je Isus bio, jer podrzavate jedni druge a pisete kontradikcije jedni u odnosu na druge.

Jedni verujete jedno, drugi drugo, pravi haos i konfuzija u vasim tvrdnjama.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ne 550 nego 1550. Ti uopšte ne znas pravoslavnu teologiju. Sam si više puta rekao besmislice, a ja sam citirao pravoslavne teolog. Nisi znao da Justin Ćelijski uči o Mitarstvima. Da PC uči da se razgovara sa mrtvima. Da duše umrlih misle i pričaju, a ti si tvrdio da samo osećaju. Uopšte ne znas prav. Teologiju. Ja svaki dan čitam prav. Knjige. Izmislio si da ne učite o večnim mukama, a ja čitao Amfilohija u Sverigori gde zastupa večne muke i da je to učenje PC. A od njega nema glavnijeg pravoslavca kod Srba i uopšte se računa kao najstručniji u celom svetu. Pa si pitao gde pc uči nauku Platona. Ja ti onda citiram jednog od najvećih teologa Grčke danas.
Blage veze ti sa pravoslavljem nemas! Da imas znao bi da su do Hrista sve duse i pravednika i nepravednika bile na istom mestu u hadesu! Dakle, Isus nije morao da ode "na nebo u raj" jer tamo nije raj! Vec kao sto i pise bio je u hadesu sa zlocincem, tj. u delu za pravednike, koji se naziva rajem!!!

Jedni verujete jedno, drugi drugo, pravi haos i konfuzija u vasim tvrdnjama
Uhh, kako ti zelis da nam nadjes kontradikciju? :)

A oboriti ovo sto sam ja dao ne mozes! I ne mozes reci da znate pravoslavno ucenje, kad pojma nemate! Vidi se da se ovaj pretvara da je bio pravoslavac, jer da jeste znao bi to! Znaci nije nikada ni bio pravoslavan, vec je bio adventista od starta!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne nalazim ja kontradikciju vec je ona uocljiva sa planine.

Sve sam oborio sto ste izneli, i to uvek tvrdis a sve je oboreno biblijom, jer vi ne iznosite bibliju vec ljudska misljenja i tradiciju mnogobozackog porekla.
 
Natrag
Top