Cistiliste

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Evo ih:

1 Kor 15,28-29: I kad mu sve bude podloženo, tada će se i on sam, Sin, podložiti Onomu koji je njemu sve podložio da Bog bude sve u svemu. Što onda čine oni koji se krste za mrtve? Ako mrtvi uopće ne uskršavaju, što se krste za njih?

Što onda nemaš primer da se neko mrtav krstio.

Pa već sam rekao kao što bukvalno mrtvaci ukopavaju mrtve.

Što piše da mrtvi ukopavaju mrtve, a to niko nije video? Dakle nije bukvalno.

Mogao bih da ovo objasnim , ali svejedno ne bi verovao.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
A vi, ljubazni, opominjite se reči koje napred kazaše apostoli Gospoda našeg Isusa Hrista,
Jer vam kazaše da će u poslednje vreme postati rugači, koji će hoditi po svojim željama i bezbožnostima.
Ovo su oni što se odvajaju (od jedinosti vere), i jesu telesni, koji duha nemaju.
A vi, ljubazni, naziđujte se svojom svetom verom, i molite se Bogu Duhom Svetim.
I sami sebe držite u ljubavi Božijoj, čekajući milost Gospoda našeg Isusa Hrista za život večni.
I tako razlikujući jedne milujte.
A jedne strahom izbavljajte i iz ognja vadite; a karajte sa strahom, mrzeći i na haljinu opoganjenu od tela.
A Onome koji vas može sačuvati bez greha i bez mane, i postaviti prave pred slavom svojom u radosti,
Jedinom premudrom Bogu i Spasu našem, kroz Isusa Hrista Gospoda našeg, slava i veličanstvo, država i vlast pre sviju vekova i sad i u sve vekove. Amin.
Jer koji seje u telo svoje, od tela će požnjeti pogibao; a koji seje u duh, od duha će požnjeti život večni.

Galatima, glava 6

I mi vam javljamo obećanje koje bi očevima našim da je ovo Bog ispunio nama, deci njihovoj, podignuvši Isusa;
Kao što je napisano i u drugom psalmu: Ti si moj Sin, ja Te danas rodih.
A da Ga iz mrtvih vaskrse da se više ne vrati u truljenje ovako kaže: Daću vam svetinju Davidovu vernu.
Zato i na drugom mestu govori: Nećeš dati da Tvoj Svetac vidi truljenje.
Jer David posluživši rodu svom po volji Božjoj umre, i metnuše ga kod otaca njegovih, i vide truljenje.
A kog Bog podiže ne vide truljenje.
Tako da vam je na znanje, ljudi braćo! Da se kroza Nj vama propoveda oproštenje greha.

Dela apostolska, glava 13
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Porijeklo nauka o čistilištu
Stari Grci vjerovali su u limb i čistilište. Pod utjecajem grčke filozofije, Klement Aleksandrijski tvrdio je da mrtvi mogu biti očišćeni od grijeha u čistilišnoj vatri. No prema djelu The History of Christian Doctrines, čistilišnu vatru kao nepobitno vjerovanje Crkve uveo je papa Grgur I. Veliki (papa od 590. do 604). U tom djelu stoji da se Grgura Velikog “obično naziva ‘izumiteljem čistilišta’”. Katolička crkva definirala je službeni nauk o čistilištu na saboru u Lionu (1274) i Firenzi (1439) te ga je potvrdila na Tridentskom koncilu (1563).

A gde su ti dokazi da je neko preuzeo grcku mitologiju i uneo je u crkveno ucenje?

Gde pise - "svestenik taj i taj po imenu, te i te godine, je preuzeo ucenje od grka i naredio svim Hriscanima da u to veruju?"

Gde je dokument koji to potvrdjuje?

Zar ti ne vidis da vi sve bazirate na "slicnostima"!? A slicnosti nisu dokaz nicega, na temelju slicnosti mi mozemo i celu bibliju svesti pod mit!

U grckoj, egipatskoj i vavilonskoj religiji imas i ucenje potopu, svetoj planini, oltarima, zrtvenicima, andjelima, tamjanu, hramovima, dvanaestorici, vaskrsenju, vaznesenju, pricescu...

Tako mozes i bibliju svesti pod mit, a svetovne skole je zato i odbacuju.

Tako isto imamo i ucenje o raju, paklu i cistilistu kod drugih naroda i vera, ali to nije dokaz da su te stvari preuzete od pagana!

Nije dovoljno reci - "ti si lopov jer imas veliki nos i buljave oci" , jer za tako ozbiljne optuzbe je neophodno izneti DOKAZE koji to potvrdjuju, a vi osim "slicnosti" apsolutno nista nemate!

Zato je ovo sve sto pricate u domenu "fikcije", tipa Zeitgaist i Den Braun! I nijedan ozbiljan istoricar ili strucnjak se nece sa tim sloziti! Postoje slicnosti u svim religijama! Zato je Ralf Vudrou i povukao knjigu, jer nema istorijskih i materijalnih dokaza za takve tvrdnje, niti se "slicnostima" moze dokazati kradja! jedino vi i dalje prodajete tu knjigu, jer sami sebi ne zelite priznati da zivite u lazi!

Nasa crkva nije paganizovana, to je prica masona i satanista, koji bi da je uniste! Sve nase simbole su oni ukrali izvrnuli (kao na primer i krst sto su ukrali i okrenuli) i onda tvrde da smo mi iste simbole preuzeli od njih.. I tek kada zadjes dublje u istoriju, ustanovislces da smo svu ovu simbologiju praznike i ucenja koje oni pripisuju sebi, mi imali davno pre njih!
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
mire000 citaj Hislopa - Dva Babilona, Lazara Slankamenca, rani krscani vjeruju i slicne knjige...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
mire000 citaj Hislopa - Dva Babilona, Lazara Slankamenca, rani krscani vjeruju i slicne knjige...
Lazar Slankamenac je moj rodjak! Ti mislis da ja ne znam vasu nauku?

Kazes Hislop? Pa Ralf Vudrou je bazirao knjigu na njemu - "Vavilonska Misterijska Religija" da bi ustanovio da su svi podaci lazni i da nemaju uporiste u istoriji!

I zasto me prebacujes na "kvazi strucnjake"? Sta mozes ti reci o tome? Cime DOKAZUJES da je cistiliste preuzeto iz grcke mitologije? Jel na temelju "slicnosti"?

Ako je tako, ja zaista ne zelim trositi vreme na "fikcije"! To nije ozbiljan pristup temi, to je kao da ja tebi kazem "ti si Kainose lopov jer ti veverica ima veliki nos i buljave oci"!

Zar se kradja dokazuje na temelju "slicnosti"???
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Lazar Slankamenac je moj rodjak! Ti mislis da ja ne znam vasu nauku?

Kazes Hislop? Pa Ralf Vudrou je bazirao knjigu na njemu - "Vavilonska Misterijska Religija" da bi ustanovio da su svi podaci lazni i da nemaju uporiste u istoriji!

I zasto me prebacujes na "kvazi strucnjake"? Sta mozes ti reci o tome? Cime DOKAZUJES da je cistiliste preuzeto iz grcke mitologije? Jel na temelju "slicnosti"?

Ako je tako, ja zaista ne zelim trositi vreme na "fikcije"! To nije ozbiljan pristup temi, to je kao da ja tebi kazem "ti si Kainose lopov jer veverica ima veliki nos i buljave oci"!

Zar se kradja dokazuje na temelju "slicnosti"???

Ako je on tvoj rodjak, a ti si mire, mozda se zoves Miroslav...i stvarno ima jedan Miroslav Slankamenac na faceooku koji se naslikava sa djevojkama i svira gitaru...da nisi to ti?

Pa zasto branis cistiliste kad je to katolicki nauk - imate li i vi cistiliste?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ako je on tvoj rodjak, a ti si mire, mozda se zoves Miroslav...i stvarno ima jedan Miroslav Slankamenac na faceooku koji se naslikava sa djevojkama i svira gitaru...da nisi to ti?

Pa zasto branis cistiliste kad je to katolicki nauk - imate li i vi cistiliste?
Kod mene se skoro svi bave muzikom, nekima je to i struka. Nisam ja jedini Miroslav. Aha, sad mi je jasno odakle Laodikeji onaj san da ja "sviram okruzen devojkama" :)

Zar ne tvrdite vi da je cistiliste pagansko, da je poreklom iz grcke mitologije? A ja tvrdim da su katolici do njega dosli biblijom! Dakle, gde su ti DOKAZI da je neko "preuzeo grcke mitove"?
 
Natrag
Top