Cistiliste

Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Da mogu, Pavla bi iz Svetog Pisma izbacili. On im je krivac što se mi ne klanjamo shabatu....

Nije dugo cekalo da se loncu prikljuci poklopac... pa vas niko ne moze da skuzi, neke citate uzimate doslovno npr. Ivan 6 - kanibali jedu zivog Isusa, mislim na euharistiju, i sad spominjete neko krstenje za mrtve...reci mi slape kako izgleda krstenje tvog cukun cukun cukun dede vodopada....daj mi primjere krstenja za mrtve...kako krstite mrtve...za mormone znam, ali da to rade katolici nisam znao....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Da mogu, Pavla bi iz Svetog Pisma izbacili. On im je krivac što se mi ne klanjamo shabatu....

Tko im brani, neka ga izbace. Neka iz Biblije izbace 13 Pavlovih poslanica, i neka po svom izboru tamo umetnu tekstove iz spisa Ellen White.

pa vas niko ne moze da skuzi, neke citate uzimate doslovno npr. Ivan 6 - kanibali jedu zivog Isusa, mislim na euharistiju, i sad spominjete neko krstenje za mrtve...

Sveti Pavao to spominje krštenje zametke. Mi katolici samo vjerujemo svetom Pavlu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tko im brani, neka ga izbace. Neka iz Biblije izbace 13 Pavlovih poslanica, i neka po svom izboru tamo umetnu tekstove iz spisa Ellen White.

Uradili bi to, ali bi onda tek potvrdili da su kult.

Ps. Več postoji takva "Biblija" u kojoj su oba Zavjeta, i Stari i Novi, iskasapljeni doktrinama Ellen Gould Harmon White.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Uradili bi to, ali bi onda tek potvrdili da su kult.

opet projekcija.

Tko im brani, neka ga izbace. Neka iz Biblije izbace 13 Pavlovih poslanica,

To je vaš duh zabrana čitanja Biblije.

Sveti Pavao to spominje krštenje zametke.

Misliš u utrobi, imamo puno primera takvih imamo.

i sad spominjete neko krstenje za mrtve.

Pa oni misle da bukvalni mrtvaci ukopavaju mrtvace.

Toliko o njihovoj nauci propovedanja jevanđelja umrlim.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Što nisi dao stihove pre i posle? A da kao i ono sa stihom "čini se kao da umiru".

Seckanje Biblije. Ko Celestin isekao je na komade.

:D :beee:
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
A ne, to je pogresan prevod! Treba da glasi - "koji se krste da bi bili mrtvi", znaci "duhovno mrtvi"! Njima je sve simbolicno kad im to odgovara!

A to sto u makabejcima pise da se mole za mrtve itd.. ma to je paganska izmisljotina, to su izbacili. Isto tako su izvrnuli i kada "Isus propoveda mrtvima" po njima on ne propoveda "doslovno mrtvima" vec "duhovno mrtvima"!


Zaista, zaista vam kažem: Ide čas i već je nastao, kad će mrtvi čuti glas Sina Božijeg, i čuvši oživeti.
Jer kao što Otac ima život u sebi, tako dade i Sinu da ima život u sebi;
I dade Mu vlast da i sud čini, jer je Sin čovečiji.
Ne divite se ovome, jer ide čas u koji će svi koji su u grobovima čuti glas Sina Božijeg,
Jovan, glava 5

Ali Hristos usta iz mrtvih, i bi novina onima koji umreše.
Jer budući da kroz čoveka bi smrt, kroz čoveka i vaskrsenje mrtvih.
Jer kako po Adamu svi umiru, tako će i po Hristu svi oživeti.
1. Korinćanima, glava 15

A svakome se od nas dade blagodat po meri dara Hristovog.
Zato govori: Izišavši na visinu zaplenio si plen, i dade dare ljudima.
A šta iziđe, šta je, osim da i siđe u najdonja mesta zemlje?
Koji siđe to je Onaj koji i iziđe
više svih nebesa da ispuni sve.
Efescima, glava 4
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Što nisi dao stihove pre i posle?

Evo ih:

1 Kor 15,28-29: I kad mu sve bude podloženo, tada će se i on sam, Sin, podložiti Onomu koji je njemu sve podložio da Bog bude sve u svemu. Što onda čine oni koji se krste za mrtve? Ako mrtvi uopće ne uskršavaju, što se krste za njih?

P.S. Pitam i ja tebe isto što je sveti Pavao pitao neke Kološane: Što onda čine oni koji se krste za mrtve?
 
Natrag
Top