ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako prostu !?
Zar ne vidiš da jedino Adventisti zagovaraju da ČISTA HRANA nikada nije prestala da važi, a data je celom čovečantvu !
Što znači da ti, Pravoslavlje, Katolicizam, Baptizam, Pentakostalci, ja, ................. svi idemo u pakao, jer konzumiramo NEČISTU HRANU, a Adventisti nas upozoravaju da je ona zabranjena od Boga za konzumaciju !
Pa sad ti vidi koliko je to prosta stvar !


Sardy.
Ti i ostali propagirate da treba da se jedu sve zivotinje, i domace i divlje, potom sve ptice, bube, gmizavci, itd.
Vecina danasnjeg sveta koristi ono sto je Bog propisao, ali koristi i odredjene neciste, ali ne u toj meri kako vi to propagirate.
Meni se cini da ti nikada nisi procitao tekst koji govori o cistim i necistim zivotinjama.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Sardy.
Zasto se pravis nevest kao da ti nije odgovoreno, a znas da jeste i ti si na taj odgovor zahvalio recima "hvala na informacijama"

Ali evo:

Ovo je neistinita tvrdnja i pogresan zakljucak da je Bog dao cistu hranu samo zato da bi se Jevreji razlikovali od drugih naroda.

Upravo je suprotno, Bog je odvojio cistu hranu od neciste, odnosno zdravu od nezdrave jer je kao tvorac svega stvorenog znao da odredjene namirnice u sebi sadrze otrovne sastojke koji nisu za ljudsku ishranu i koji mogu doneti bolesti i preuranjenu smrt coveku.

Ovome nisu podlozni samo Jevreji, vec svi ljudi koje je Bog stvorio, pa su prema tome ovi zdravstveni zakoni o ishrani namenjeni celom covecanstvu, a ne jednoj grupi ljudi.


Bog je ljubav, i on zeli coveku kako duhovno tako i fizicko zdravlje i srecu, ne samo Jevrejima vec celom covecanstvu.

Ovo je dokazala moderna medicina, i danas imamo mnostvo materijala napisanih na ovu temu..


Ne pravim se nevešt. Polako sa zaključcima.
Već je u pitanju GMO hrana i HEMIJSKI TRAGOVI. Morgelonova vlakna, i ostale stvari. ... Postaje čovek sklerotičan i sa 35 godina !

Znači hoćeš reći da Adventisti smatraju da je ČISTA HRANA data kao obaveza konzumiranja čitavom svetu, a ne samo Jevrejima ?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Izgleda da su neki ljudi na ovom forumu spremni na sve pa cak i na to da izvrcu Sveto Pismo, samo da bi jeli svinjetinu. Da mi je neko pricao ja ne bih verovao.:opaaa:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Sardy.
Zasto se pravis nevest kao da ti nije odgovoreno, a znas da jeste i ti si na taj odgovor zahvalio recima "hvala na informacijama"

Ali evo:

Ovo je neistinita tvrdnja i pogresan zakljucak da je Bog dao cistu hranu samo zato da bi se Jevreji razlikovali od drugih naroda.

Upravo je suprotno, Bog je odvojio cistu hranu od neciste, odnosno zdravu od nezdrave jer je kao tvorac svega stvorenog znao da odredjene namirnice u sebi sadrze otrovne sastojke koji nisu za ljudsku ishranu i koji mogu doneti bolesti i preuranjenu smrt coveku.

Ovome nisu podlozni samo Jevreji, vec svi ljudi koje je Bog stvorio, pa su prema tome ovi zdravstveni zakoni o ishrani namenjeni celom covecanstvu, a ne jednoj grupi ljudi.


Bog je ljubav, i on zeli coveku kako duhovno tako i fizicko zdravlje i srecu, ne samo Jevrejima vec celom covecanstvu.

Ovo je dokazala moderna medicina, i danas imamo mnostvo materijala napisanih na ovu temu..


Ne pravim se nevešt. Polako sa zaključcima.
Već je u pitanju GMO hrana i HEMIJSKI TRAGOVI. Morgelonova vlakna, i ostale stvari. ... Postaje čovek sklerotičan i sa 35 godina !


Znači hoćeš reći da Adventisti smatraju da je ČISTA HRANA data kao obaveza konzumiranja čitavom svetu, a ne samo Jevrejima ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne pravim se nevešt. Polako sa zaključcima.
Već je u pitanju GMO hrana i HEMIJSKI TRAGOVI. Morgelonova vlakna, i ostale stvari. ... Postaje čovek sklerotičan i sa 35 godina !


Znači hoćeš reći da Adventisti smatraju da je ČISTA HRANA data kao obaveza konzumiranja čitavom svetu, a ne samo Jevrejima ?


Apsolutno, data je celom svetu, i po tom modelu danas se svet i ponasa jer ima svest o tome sta je na neki nacin za jelo a sta ne, s time sto to jos nije savrsenstvo.
Svinja je na primer jedna od zivotinja koje ljudi koriste u ishrani, onda odredjene vrste riba, i slicno, a koje predstavljaju nezdrave.

Znaci, ipak si ti u manjini.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
cuj spremni na sve xD ja bih voleo kad bi ih stavili u jednu sobu, pa to bi izbio pokolj axaxaxaxaxaxxa
Divno zakjučivanje.
Hvala što si nam pomogao na ovoj temi da otkrijemo da li ČISTA HRANA I DALJE VAŽI ZA HRIŠĆANE !
A i što se uglavnom držiš teme, gde god učestvovao.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Divno zakjučivanje.
Hvala što si nam pomogao na ovoj temi da otkrijemo da li ČISTA HRANA I DALJE VAŽI ZA HRIŠĆANE !
A i što se uglavnom držiš teme, gde god učestvovao.
Pozdrav

pa ja stvarno necu da raspravljam o glupim stvarima, mislim zamisli koliko je glupo pitanje da li cista hrana vazi za hriscane?
i jos kao treba da otkrivam to hahahahha
sad kao imamo i zapovest o cistoj i necistoj hrani
jos samo da izmislite da negde pise tamo da hriscani treba da piske stojeci a nikad sedeci, i da raspravljamo o tome
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Apsolutno, data je celom svetu, i po tom modelu danas se svet i ponasa jer ima svest o tome sta je na neki nacin za jelo a sta ne, s time sto to jos nije savrsenstvo.
Svinja je na primer jedna od zivotinja koje ljudi koriste u ishrani, onda odredjene vrste riba, i slicno, a koje predstavljaju nezdrave.

Znaci, ipak si ti u manjini.
[FONT=&quot]Genijalno![/FONT]
[FONT=&quot]Svaka čast brate Laodikeja:[/FONT]
[FONT=&quot]1.[/FONT][FONT=&quot] I što na temama nećeš da se baviš pojedincima, jer je to zabranjeno po pravilniku foruma, već samo temom;[/FONT]
[FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]I što si fenomenalno zaključio da se čiste hrane pridržavaju zvanično Pravoslavci, Katolici, Baptisti, Pentakostalci, Jehovini svedoci, Nazareni,......uglavnom svi, jer lepo kažeš:,, [/FONT]Znaci, ipak si ti u manjini.[FONT=&quot]‘’.[/FONT]
[FONT=&quot]3.[/FONT][FONT=&quot] I što si nam lepo, jasno i na jedan krajnje jednostavan način objasnio da ČISTA HRANA važi i dan danas za Hrišćane [/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Hvala.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
 
Natrag
Top