ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pazi ja sam se otrovao jednom prilikom i to gadno, i sve sta sam stavio u usta ili popio ja sam povratio istog trenutka, i onda su mi dali tu prokuvanu vodu, i ona je bila jedina koju nisam povracao a koju sam uzimao uvopste, znaci iz mog licnog iskustva sam zakljucio da tu ima nesto, znaci necu da ulazim u dubioze ovo ili ono ja nisam naucnik pa ne znam niti tvrdim ono sto je rekao onaj doktor, ali ono sto sam ja doziveo i pomeni ima tu nesto u tom prokuvavanju nije to ista vode
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Naravno da ga nema.
Jer nečista hrana ako se uzgaja na prirodan i zdrav način je daleko manje štetna za ljudski organizam, no čista hrana uzgajana na velikim farmama uz hibridnu hranu, i u lošim uslovima uzgoja, klanja, i pakovanja !!!!

Ali i to nije najbitnije. Najbitnije je su dve stvari:

1. Čista hrana je data SAMO JEVREJIMA, i niko je nikada nije striktno držao do modernih Fariseja (Adventista), kojima je bog preko EGW, ,,otkrio'' da ona nikada nije prestala da važi, odnosno da je data čitavom čovečanstvu.
2. Bog je između ostalog, upravo zato i dao čistu hranu Jevrejima, da bi se razlikovali od ostalih naroda.

Cistra hrana, a mislis samo na manu i prepelice, data je samo Izralecima, potomcima Izraelovim na povratku iz Egipta. Dok su putovali pustinjom. Oni su tu pogrijesili prema Bogu, zaleci se da im nije dobro (nisu mogli praviti zalihe).

Onda je Mojsiju dao spisak ciste hrane za Izraelce.

Potom je poslao Isusa Izraelcima, onima koji su napustili vjeru u Boga (podsjeti se na Novi zavjet).

Na kraju je poslao Muhammeda a.s. svim ljudima na svijetu, jer je tadasnji manji dio Izraelaca-zidova povjerovao Isusu i nakon ocitih dokaza.

Od tada, od mrznje pokazane prema Isusu, Bozjem poslaniku, zidovi nisu ni odabrani niti u njima ima ikakav spas, postali su izgubljeni u onome iz cega su ih vadili Mojsije, Solomon, David, Izaija..... Isus i Muhammed a.s. Dokaza ima mnogo.
Prema tome zidovi nemaju nikakvu prednost nad muslimanima, komunistima, budistima, Tajlandjanima, Japancima, Srbima, Romima, Eskimima, Arapima.....

Sto se tice ciste hrane Bog u Kur'anu kaze:

Zabranjuje vam se strv (uginula zivotinja), krv, svinja i ono sto je zaklano u necije drugo, a ne Bozje Ime, osim ako je glad (da utolite glad).

Mislim da je ovo najvece olaksanje koje daje Bog svim ljudima oko zabranjene i dopustene hrane.

I onda preporucuje: Jedite lijepa jela kojima vas Allah opskrbljuje.

Nje zabranjeno, dakle, jesti zmiju ili zabu, ali se preporucuju lijepa jela.

Bog preko Muhammeda a.s. porucuje, a moze se sasvim sigurno umom i logikom prihvatiti, da su odabraniji bolji vjernici (oni koji preporucuju mir i strpljenje), bez obzira na narode iz kojih poticu!

Tako da je insistiranje na odabranim zidovima u stvari klica iz koje se razvijaju najtezi oblici rasizma, fasizma, sovinizma i inace mrznje medju ljudima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Cistra hrana, a mislis samo na manu i prepelice, data je samo Izralecima, potomcima Izraelovim na povratku iz Egipta. Dok su putovali pustinjom. Oni su tu pogrijesili prema Bogu, zaleci se da im nije dobro (nisu mogli praviti zalihe).
[FONT=&amp]NE. [/FONT]

[FONT=&amp]Ne mislim na MANU i PREPELICE, jer je to samo jedan mali segment čiste hrane. Već na hranu opisanu u 3. Mojsijevoj 11 ![/FONT]
[FONT=&amp]Tu imamo spisak kompletne čiste hrane koju je Bog dao samo Izraelcima, jer je niko nikada nije konzumirao do pojave Adventista u 18-tom veku [/FONT][FONT=&amp]![/FONT]

Onda je Mojsiju dao spisak ciste hrane za Izraelce.
[FONT=&amp]AMIN[/FONT]

Potom je poslao Isusa Izraelcima, onima koji su napustili vjeru u Boga (podsjeti se na Novi zavjet).

Na kraju je poslao Muhammeda a.s. svim ljudima na svijetu, jer je tadasnji manji dio Izraelaca-zidova povjerovao Isusu i nakon ocitih dokaza.

Od tada, od mrznje pokazane prema Isusu, Bozjem poslaniku, zidovi nisu ni odabrani niti u njima ima ikakav spas, postali su izgubljeni u onome iz cega su ih vadili Mojsije, Solomon, David, Izaija..... Isus i Muhammed a.s. Dokaza ima mnogo.
Prema tome zidovi nemaju nikakvu prednost nad muslimanima, komunistima, budistima, Tajlandjanima, Japancima, Srbima, Romima, Eskimima, Arapima.....

Sto se tice ciste hrane Bog u Kur'anu kaze:

Zabranjuje vam se strv (uginula zivotinja), krv, svinja i ono sto je zaklano u necije drugo, a ne Bozje Ime, osim ako je glad (da utolite glad).

Mislim da je ovo najvece olaksanje koje daje Bog svim ljudima oko zabranjene i dopustene hrane.

I onda preporucuje: Jedite lijepa jela kojima vas Allah opskrbljuje.

Nje zabranjeno, dakle, jesti zmiju ili zabu, ali se preporucuju lijepa jela.

Bog preko Muhammeda a.s. porucuje, a moze se sasvim sigurno umom i logikom prihvatiti, da su odabraniji bolji vjernici (oni koji preporucuju mir i strpljenje), bez obzira na narode iz kojih poticu!

Tako da je insistiranje na odabranim zidovima u stvari klica iz koje se razvijaju najtezi oblici rasizma, fasizma, sovinizma i inace mrznje medju ljudima.
[FONT=&amp]E sada ovaj drugi deo koliko baš ima veze sa temom, ne znam. Ali zato znam od koga je Kuran, pa ne bih sada o tome. [/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
[FONT=&amp]NE. [/FONT]

[FONT=&amp]Ne mislim na MANU i PREPELICE, jer je to samo jedan mali segment čiste hrane. Već na hranu opisanu u 3. Mojsijevoj 11 ![/FONT]
[FONT=&amp]Tu imamo spisak kompletne čiste hrane koju je Bog dao samo Izraelcima, jer je niko nikada nije konzumirao do pojave Adventista u 18-tom veku [/FONT][FONT=&amp]![/FONT]


[FONT=&amp]AMIN[/FONT]


[FONT=&amp]E sada ovaj drugi deo koliko baš ima veze sa temom, ne znam. Ali zato znam od koga je Kuran, pa ne bih sada o tome. [/FONT]

Nisi u pravu, prijatelju!

Bog je dao manu i prepelice, a ostalu hranu dozvolio ili zabranio.
Iako sva hrana potice od Boga, konacno, da s ene uvlacimo sada u nekorisne rasprave.

Po tome koliko ti vjerujes u Kur'an ti pojma nemas od Koga potice.
Svakako ces saznati, u to cvrsto vjerujem.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Možda sam nenamerno propustio da odgovorim na ovo pitanje, a na drugi deo sam već odgovorio u ranijim komentarima.


Dakle pitao si sledeće:

Odlično si ovo zaključio, zato imam jedno pitanje za tebe:
Da li čovek više prlja hram Svetog Duha (svoje telo) i da li više ZLODUH ulazi u njegov organizam konzumiranjem SVINJETINE koju gaji negde na planini i hrani je samo svojom hranom, ili KOKOŠKOM koju kupuje u velikim Hipermarketima !?
Hvala, pozdrav
I da li ima još nekih namernica ili napitaka kojima čovek prlja Hram Svetoga Duha (svoje telo) ?


A odgovor je taj, da je svinjeće meso nezdravo samo po sebi bez obzira gde se svinja gaji, u planini ili na farmama svinja.
Naravno, ljudski faktor samo može učiniti da to meso postane još nezdravije samom ishranom životinje, ili kasnijom preradom, gde se stavljaju razliciti preparati sa štetnim materijama, posebno u mesnim prerađevinama, koji pospešuju boju, ukus, gustinu, stvaraju želatinastu masu, itd.
Tako da je štetnost svinjskog mesa takvo samo po sebi, a ljudski faktor samo pridodaje.

Što se tiče živinskog mesa, ono je u bibliji dopušteno za ishranu, i ako se već koristi u ishrani treba to činiti što je moguće u prirodnijem obliku, dakle imati ličnu farmu ili nabavljati meso iz proverenih izvora, i ako je moguće ne koristiti mesne prerađevine, jer zdravije je pojesti sveže pileće meso, nego prerađeno u pašteti, parizeru i slično, jer je i u ovo uključen ljudski faktor, gde indistrije mesa ubacuju svakave štetne materije u takve mesne prerađevine.

Da li konzumiranje štetnog mesa ili napitaka može duhovno uprljati čoveka?

Ovo pitanje se mora sagledati u kontekstu povezanosti telesnog i duhovnog zdravlja.

Ovo je pitanje našeg stava u veri, kakve smo mi odluke doneli time što smo rešili da idemo putem Hristovim i da sledimo njega, idući jednim drugačijim putem nego što idu ljudi ovoga sveta.
Jednostavno rečeno, čovek koji sebe preda Bogu i reši da posluša svaku Božju zapovest bez obzira na cenu, u takvom čoveku se uz Božju pomoć rađa jedna nova svest o čistoti i svetosti, kako Božjoj i njegovog carstva, tako i svojoj koju uz Božju pomoć mora da ostvari u sebi samome.
Takav čovek teži da očisti sebe od bilo kakve prljavštine tela i duha.
On će težiti da svaku svoju misao stavi pod upravu Svetog Duha, i da živi uredno u svakom pogledu.
Takav čovek neće u sebe ubacivati nešto što će ugroziti njegovo fizičko zdravlje koje je usko povezano sa duhovnim.
Predan čovek neće gunđati pred Bogom zašto danas ne može da pojede ili popije nešto nezdravo, ne, već će on biti oslobođen od takvih stvari, one su mu mrske, odvratne jer Duh Sveti je u njemu izvršio promenu, promenio ga je kako duhovno tako i fizički, promenio je njegov ukus, i takav čovek koristi samo ono što je zdravo i što će mu doneti vitalnost, vedrinu, umnu čistotu i spremnost da se izbori sa grehom koji je na svakom koraku.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Možda sam nenamerno propustio da odgovorim na ovo pitanje, a na drugi deo sam već odgovorio u ranijim komentarima.


Dakle pitao si sledeće:

Odlično si ovo zaključio, zato imam jedno pitanje za tebe:
Da li čovek više prlja hram Svetog Duha (svoje telo) i da li više ZLODUH ulazi u njegov organizam konzumiranjem SVINJETINE koju gaji negde na planini i hrani je samo svojom hranom, ili KOKOŠKOM koju kupuje u velikim Hipermarketima !?
Hvala, pozdrav
I da li ima još nekih namernica ili napitaka kojima čovek prlja Hram Svetoga Duha (svoje telo) ?


A odgovor je taj, da je svinjeće meso nezdravo samo po sebi bez obzira gde se svinja gaji, u planini ili na farmama svinja.
Naravno, ljudski faktor samo može učiniti da to meso postane još nezdravije samom ishranom životinje, ili kasnijom preradom, gde se stavljaju razliciti preparati sa štetnim materijama, posebno u mesnim prerađevinama, koji pospešuju boju, ukus, gustinu, stvaraju želatinastu masu, itd.
Tako da je štetnost svinjskog mesa takvo samo po sebi, a ljudski faktor samo pridodaje.

Što se tiče živinskog mesa, ono je u bibliji dopušteno za ishranu, i ako se već koristi u ishrani treba to činiti što je moguće u prirodnijem obliku, dakle imati ličnu farmu ili nabavljati meso iz proverenih izvora, i ako je moguće ne koristiti mesne prerađevine, jer zdravije je pojesti sveže pileće meso, nego prerađeno u pašteti, parizeru i slično, jer je i u ovo uključen ljudski faktor, gde indistrije mesa ubacuju svakave štetne materije u takve mesne prerađevine.

Da li konzumiranje štetnog mesa ili napitaka može duhovno uprljati čoveka?

Ovo pitanje se mora sagledati u kontekstu povezanosti telesnog i duhovnog zdravlja.

Ovo je pitanje našeg stava u veri, kakve smo mi odluke doneli time što smo rešili da idemo putem Hristovim i da sledimo njega, idući jednim drugačijim putem nego što idu ljudi ovoga sveta.
Jednostavno rečeno, čovek koji sebe preda Bogu i reši da posluša svaku Božju zapovest bez obzira na cenu, u takvom čoveku se uz Božju pomoć rađa jedna nova svest o čistoti i svetosti, kako Božjoj i njegovog carstva, tako i svojoj koju uz Božju pomoć mora da ostvari u sebi samome.
Takav čovek teži da očisti sebe od bilo kakve prljavštine tela i duha.
On će težiti da svaku svoju misao stavi pod upravu Svetog Duha, i da živi uredno u svakom pogledu.
Takav čovek neće u sebe ubacivati nešto što će ugroziti njegovo fizičko zdravlje koje je usko povezano sa duhovnim.
Predan čovek neće gunđati pred Bogom zašto danas ne može da pojede ili popije nešto nezdravo, ne, već će on biti oslobođen od takvih stvari, one su mu mrske, odvratne jer Duh Sveti je u njemu izvršio promenu, promenio ga je kako duhovno tako i fizički, promenio je njegov ukus, i takav čovek koristi samo ono što je zdravo i što će mu doneti vitalnost, vedrinu, umnu čistotu i spremnost da se izbori sa grehom koji je na svakom koraku.
Brate nisi morao da potrošiš celu kredu i tablu !
Jednostavno si mogao reći da je HIBRIDNA KOKOŠKA, koja se gaji na velikim farmam u zatvorenim ambarima i hrani sopstevenim gov.... i otrovnim galofakom i koncentratima najgore vrste.
Mnogo zdravija od DOMAĆE SVINJE koja trčkara po dvorištu na 850 metara nadmorske visine u šumi i gde je seljak hrani samo kukuruzom i pomijama od njegovog uzgoja ili hrane.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Али није поента само у здравој храни како говоре ови Њу ејџ мисионари. Хришћанска поента је оно што је Христ рекао, а не шта адвентисти кажу. А Господ каже:

14. И дозвавши сав народ рече им: Послушајте мене сви, и разумите. 15. Ништа нема што би човека могло опоганити да уђе споља у њега, него што излази из њега оно је што погани човека.

16. Акоко има уши да чује нека чује.

17. И кад дође од народа у кућу питаху Га ученици Његови за причу.

18. И рече им: Зар сте и ви тако неразумни? Не разумете ли да шта год у човека споља улази не може га опоганити?

19. Јер му не улази у срце него у трбух; и излази напоље чистећи сва јела.

20. Још рече: Шта излази из човека оно погани човека;

21. Јер изнутра, из срца људског, излазе мисли зле, прељубе, курварства, убиства,

22. Крађе, лакомства, пакости, злоће, лукавство, срамоте, зло око, хуљење на Бога, понос, безумље.

23. Сва ова зла изнутра излазе, и погане човека. (Марко 7)

Али говоримо узалуд, "здравствена реформа" је ЗДРАВСТВЕНА РЕФОРМА, а шта Господ говори, то није толико битно. Јер адвентисти ће опет изручити брдо материјала и манипулација да докажу како та реформа долази од Бога, а заправо контрира Христовим речима. Јер "пророк" не само да је изнад Библије као ауторитет, већ изгледа и изнад Христа, чим је њена реч важнија од речи Господње. Зато се адвентисти и остали који погане животиње спашавају преко стомака, а Господ све усмерава на СРЦЕ. И ту нема никаквог "али".

Јер Господ све очисти, Бог са Христом учини очишћење и освећење, зато се све и освећује речју Божијом и молитвом и свако је створење добро. Али не вреди говорити, јерес тако дубоко уђе у свест човека, да се плаши да се одрекне исте. Уместо да се Бога боји и да за истину изгара, човек се плаши шта ће рећи његова заједница која погани све што Бог створи.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adrian.

Ispao si neposten jer nisi citirao ceo kontekst ovog teksta koji uopste ne govori o jelu i vrsti jela u ishrani, vec o optuzbi fariseja da on (Hristos) i njegovi ucenici jedu neumivenijem rukama.

Dakle ovde je rec o obrednom viscenju koji su Jevreji upraznjavali, a optuzili su Hrista da on too ne cini, i zato je usledio ovaj njegov odgovor..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Нека сам и ја "најгори од све деце", ја пишем оно што Исус Христ говори и ту нема никаквог објашњавања, мућења, увијања итд., нема никаквог "али". Ако ове реченице не схваташ, онда узалуд сво здравље и живот од 1000 година, јер ми за душу треба да бринемо, а не за храну. Тело је смртно и пролазно и сви ћемо умрети, а душа или иде Господу на починак или иде у Хадес, а касније у Гехену. И душу ваља положити и изгубити (не продати, већ положити као што Господ учини - жртвовање за друге) зарад истине и правде, за ближње наше, а камоли тело. Наравно, тело треба чувати, али не по цену душе, јер оно што је срцу погано, то говори каквим оком (срцем) човек гледа. Ако му је створење Божије погано, а зло му није, па ћути на зло и братими се са њим, онда узалуд и храна и пиће и свака молитва: Господе! Господе!

28. И не бојте се оних који убијају тело, а душу не могу убити; него се бојте Оног који може и душу и тело погубити у паклу. (Матеј 10)

4. Али вам кажем, пријатељима својим: не бојте се од оних који убијају тело и потом не могу ништа више учинити.
5. Него ћу вам казати кога да се бојите: бојте се Оног који има власт пошто убије бацити у пакао; да, кажем вам, Оног се бојте. (Лука 12)

Adrian.

Ispao si neposten jer nisi citirao ceo kontekst ovog teksta koji uopste ne govori o jelu i vrsti jela u ishrani, vec o optuzbi fariseja da on (Hristos) i njegovi ucenici jedu neumivenijem rukama.

Dakle ovde je rec o obrednom viscenju koji su Jevreji upraznjavali, a optuzili su Hrista da on too ne cini, i zato je usledio ovaj njegov odgovor..

Јесте било прање руку у питању, а Господ даје најшири и најпрецизнији одговор:

5. Ништа нема што би човека могло опоганити да уђе споља у њега, него што излази из њега оно је што погани човека.
18. И рече им: Зар сте и ви тако неразумни? Не разумете ли да шта год у човека споља улази не може га опоганити?

19. Јер му не улази у срце него у трбух; и излази напоље чистећи сва јела.

23. Сва ова зла изнутра излазе, и погане човека.

Стварно не знам колико конкретније може да се изговори. Ако се сва јела чисте у трбуху, а из срца излазе нечистоће које погане, шта ту има да се полемише данима, месецима и годинама? Ако НИШТА НЕ ПОСТОЈИ што може опоганити човека што уђе од споља, то значи и да киселину попије неће се опоганити сем што се опоганио јер је (само)убица, а то из срца излази. То је зла мисао и дело спроведено.

Вама зло улази на уста (поган/нечистоћа), а не желите да послушате Господа који говори да је обрнуто. И тако учите људе изврнутој науци.

Ако Господ каже:"Ништа нема", то стварно значи: нема НИШТА (од хране што би опоганило човека).
 
Natrag
Top