ČISTA i NEČISTA HRANA (3.Mojs.11) - Da li i dalje važi za Hrišćane?

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
VBc sam naveo da se Bog obraca Mojsiju i kaze da ce izmedju Ismaelaca podignuti proroka slicnog njemu - Muhammed a.s. (nema drugi prorok!).
U onome sto nazivamo jevandjeljem po Ivanu, Isus kaze: rekao bih vam ali ne mozete nositi, i ako ne odem nece doci Duh istine (Muhammed a.s.) koji ce vas uputiti u svu istinu.

Zato kazem: da vjerujes u Bibliju bio bi odavna musliman (odan Bogu).




Не само да каже да је Мојсије најавио Мухамеда, а у ствари Исуса, и не само да је Мухамед Дух Свети (сачувај ме, Боже!), него и да верујеш Библији, ти би сад читао Куран, а не Библију. Разумеш?

Дакле, ако читаш Библију, одмах треба да је склониш и почнеш да читаш Куран и постанеш муслиман. Библију можеш да користиш само да агитујеш (провоцираш) против хришћана који неће да прихвате Мухамеда за Христа и Духа Истине. Видиш ли колико је та секта далеко радикалнија и провиднија од ових модернијих по јересима? Ове модерне су ушушкане, док је ислам далеко радикалнији у понижавању Исуса Христа. Јер за њих Исус и није Христ, тј. Син Божији, него пророк који најављује пророка Мухамеда.

С обзиром да имамо Јованове три посланице, јасно можемо идентификовати где припада та прохришћанска секта звана - муслимани.
Ajoooj brate, pa šta sve ovde mene uče, ja ću sa tim naukama završiti u ludnici, a na Nebu u PAKLU !
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Kada želite odgovarati na više postova u istoj temi, služite se opcijom Multi-Citiraj.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
....Ja još uvek čekam odgovor na ovo moje pitanje. Sa nestrpljenjem.Hvala
Naravno da ga nema.
Jer nečista hrana ako se uzgaja na prirodan i zdrav način je daleko manje štetna za ljudski organizam, no čista hrana uzgajana na velikim farmama uz hibridnu hranu, i u lošim uslovima uzgoja, klanja, i pakovanja !!!!

Ali i to nije najbitnije. Najbitnije je su dve stvari:

1. Čista hrana je data SAMO JEVREJIMA, i niko je nikada nije striktno držao do modernih Fariseja (Adventista), kojima je bog preko EGW, ,,otkrio'' da ona nikada nije prestala da važi, odnosno da je data čitavom čovečanstvu.
2. Bog je između ostalog, upravo zato i dao čistu hranu Jevrejima, da bi se razlikovali od ostalih naroda.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da ga nema.
Jer nečista hrana ako se uzgaja na prirodan i zdrav način je daleko manje štetna za ljudski organizam, no čista hrana uzgajana na velikim farmama uz hibridnu hranu, i u lošim uslovima uzgoja, klanja, i pakovanja !!!!

Ali i to nije najbitnije. Najbitnije je su dve stvari:

1. Čista hrana je data SAMO JEVREJIMA, i niko je nikada nije striktno držao do modernih Fariseja (Adventista), kojima je bog preko EGW, ,,otkrio'' da ona nikada nije prestala da važi, odnosno da je data čitavom čovečanstvu.
2. Bog je između ostalog, upravo zato i dao čistu hranu Jevrejima, da bi se razlikovali od ostalih naroda.


Ovo je neistinita tvrdnja i pogresan zakljucak da je Bog dao cistu hranu samo zato da bi se Jevreji razlikovali od drugih naroda.

Upravo je suprotno, Bog je odvojio cistu hranu od neciste, odnosno zdravu od nezdrave jer je kao tvorac svega stvorenog znao da odredjene namirnice u sebi sadrze otrovne sastojke koji nisu za ljudsku ishranu i koji mogu doneti bolesti i preuranjenu smrt coveku.

Ovome nisu podlozni samo Jevreji, vec svi ljudi koje je Bog stvorio, pa su prema tome ovi zdravstveni zakoni o ishrani namenjeni celom covecanstvu, a ne jednoj grupi ljudi.

Bog je ljubav, i on zeli coveku kako duhovno tako i fizicko zdravlje i srecu.

Ovo je dokazala moderna medicina, i danas imamo mnostvo materijala napisanih na ovu temu..
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746


Ovo je dokazala moderna medicina, i danas imamo mnostvo materijala napisanih na ovu temu..

Moderna medicina, kao i tehnologija koja se koristi u modernoj medicini, je zasnovana na naucnim saznanjima i teorijama koje ne prihvatas kao tacne. Mislim da nije intelektualno iskreno da koristih ovaj argument u svoju korist.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Ovo je neistinita tvrdnja i pogresan zakljucak da je Bog dao cistu hranu samo zato da bi se Jevreji razlikovali od drugih naroda.

Upravo je suprotno, Bog je odvojio cistu hranu od neciste, odnosno zdravu od nezdrave jer je kao tvorac svega stvorenog znao da odredjene namirnice u sebi sadrze otrovne sastojke koji nisu za ljudsku ishranu i koji mogu doneti bolesti i preuranjenu smrt coveku.

Ovome nisu podlozni samo Jevreji, vec svi ljudi koje je Bog stvorio, pa su prema tome ovi zdravstveni zakoni o ishrani namenjeni celom covecanstvu, a ne jednoj grupi ljudi.

Bog je ljubav, i on zeli coveku kako duhovno tako i fizicko zdravlje i srecu.

Ovo je dokazala moderna medicina, i danas imamo mnostvo materijala napisanih na ovu temu..
[FONT=&amp]Hvala na informaciji, mada ostaje jedna velika ENIGMA ![/FONT]

[FONT=&amp]Kada si znao da je to tako, zašto onda nisi odgovorio na ovaj moj post:[/FONT]
Odlično si ovo zaključio, zato imam jedno pitanje za tebe:
Da li čovek više prlja hram Svetog Duha (svoje telo) i da li više ZLODUH ulazi u njegov organizam konzumiranjem SVINJETINE koju gaji negde na planini i hrani je samo svojom hranom, ili KOKOŠKOM koju kupuje u velikim Hipermarketima !?
Hvala, pozdrav

I da li ima još nekih namernica ili napitaka kojima čovek prlja Hram Svetoga Duha (svoje telo) ?
[FONT=&amp]I obavestio nas da kokoška, koja inače jede sve šta joj se da, na velikim farmama. I koja se hrani koncentratom najgore i najeftinije vrste, i kao takva se prodaje po velikim hipermarketima i ostalim prodavnicama je mnogo zdravija od domaće svinje koju neki seljak gaji za sebe na planini i hrani je samo sa svojim planinskim kukuruzom i pomijama od svog obroka. [/FONT]
[FONT=&amp]Jer je kokoška čista životinja i u njoj je nemoguće da ima otrovnih materija. A svinja je nečista životinja i kao takva bez obzira gde se tovi i čime se hrani je puna otrova. [/FONT]
[FONT=&amp]I da će duže i zdravije živeti gradski čovek koji jede takvu kokošku i otalu [/FONT]ČISTU[FONT=&amp] HRANU opisanu iz 3.Mojsijeve 11-te glave od seljaka sa planine koji jede SVINJU i ostalu [/FONT]NEČISTU HRANU[FONT=&amp], opisanu iz iste glave, koju sam gaji i sprema.[/FONT]
[FONT=&amp]A i mi ostali da znamo da jedemo samo takve kokoške iz hipermarketa, a ne da jurimo veze i vezice, ne bi li nekako nabavili svinjetinu ili suhomesnate proizvode od seljaka koji gaji svinje opisane u ovom postu ! Domaće i za sebe.[/FONT]

[FONT=&amp]Nije pošteno da nas držiš u takvom neznanju. Imao si odavno moj post da nam odgovoriš.[/FONT]
[FONT=&amp]Pozdrav[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Moderna medicina, kao i tehnologija koja se koristi u modernoj medicini, je zasnovana na naucnim saznanjima i teorijama koje ne prihvatas kao tacne. Mislim da nije intelektualno iskreno da koristih ovaj argument u svoju korist.
pa svaka medicina je zasnovana na nauci, mozda oni ranije nisu imali lek male okrugle ili u pilulama, ali su imali lekove koji su im bili potrebni u nekom drugom obliku
a ja npr nisam izlecen modernom medicinom, zato sto oni nisu imali trajni lek za mene, niti su imali bilo kakav lek, izlecen sam od doktora (nije nadri doktor nego pravi) koji me lecio sa nekim prirodnim stvarima i sa ishranom, nisam smeo da pridjen televizoru na 3m a kamoli da imam mobilni kod sebe 30dana, i ja tvrdim danas da u prirodi postoji lek za sve bolesti danasnjice, sad sto mi imamo paja patkove koji za sebe kazu da lece 5000 bolesti nekim bajanjima i ostalim nebulozama, to nema veze sa prirodom a i sto odredjenim ljudima nije u interesu da se nadje lek za svaku bolest zato sto je to farmaceutska mafija, to je opet nesto drugo, slusao sam jednog doktora koji mi je pricao pricu za vodu, neki doktor i naucnik je otkrio da voda postaje neverovatno lekovita kad je prokuvas zaledis odmrznes i prokuvas opet, i da posle svakog tog procesa voda postaje sve lekovitija a da na 100x postaje neverovatno lekovita i da menja svoj ukus, sad tog doktora su ubili ne zna se ko ga je ubio
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
pa svaka medicina je zasnovana na nauci, mozda oni ranije nisu imali lek male okrugle ili u pilulama, ali su imali lekove koji su im bili potrebni u nekom drugom obliku
a ja npr nisam izlecen modernom medicinom, zato sto oni nisu imali trajni lek za mene, niti su imali bilo kakav lek, izlecen sam od doktora (nije nadri doktor nego pravi) koji me lecio sa nekim prirodnim stvarima i sa ishranom, nisam smeo da pridjen televizoru na 3m a kamoli da imam mobilni kod sebe 30dana, i ja tvrdim danas da u prirodi postoji lek za sve bolesti danasnjice, sad sto mi imamo paja patkove koji za sebe kazu da lece 5000 bolesti nekim bajanjima i ostalim nebulozama, to nema veze sa prirodom a i sto odredjenim ljudima nije u interesu da se nadje lek za svaku bolest zato sto je to farmaceutska mafija, to je opet nesto drugo, slusao sam jednog doktora koji mi je pricao pricu za vodu, neki doktor i naucnik je otkrio da voda postaje neverovatno lekovita kad je prokuvas zaledis odmrznes i prokuvas opet, i da posle svakog tog procesa voda postaje sve lekovitija a da na 100x postaje neverovatno lekovita i da menja svoj ukus, sad tog doktora su ubili ne zna se ko ga je ubio

Poenta posta je bila da ne mozes da osporavas nesto a posle da se pozivas na to isto.
To za vodu je u nerealno, najblaze receno. Mozes da menjas agregatno stanje koliko god hoces, H2O je H20. Pa to barem moze da se utvrdi za cas posla.
Za lekove se slazem ( za gentske bolesti ce verovatno biti potrebne druge metode pored klasicnih lekova) ali i dalje znanje ima granice i kako se pomera tako je i vise lekova dostupno a definitivno ima veze i interes farmaceutskih kompanija.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ne bih se slozio, ja sam pio prokuvanu vodu koja je samo jednom prokuvana i jos nije bila zaledjivana i odledjivana, gego samo ohladjena pa je ukus drugaciji nego kad sipas sa cesme, probaj to i sam pa ces se uveris, ona jeste h2o ne moze da bude co2 sigurno
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Sa cesme ima hlor i mozda fluor, pa se razlikuje recimo od flasirane ili izvorske. Isto tako ako bi poredio nekuvanu i kuvanu cesmovacu, posto se prokuva ima sigorno razlicitu koncetraciju hlora pa otud i drugi ukus. Naravno, smeo bih da se kladim da nijedna od voda koju pijemo nije cist H2O.
U svakom slucaju ne mozes da dodas neki molekul ili element ako kuvas ili mrznes vodu, pa tako ne moze ni da ima neko drugo dejstvo osim plaseba.
Neka me ispravi neki hemicar ako gresim.
 
Natrag
Top