Budizam

Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Evo kratkog dela pisma koje je Dalaj Lama poslao premijeru Kosova. U njemu kaze:
„Sa interesovanjem i sa nadom pratio sam poslednje dogadjaje na Balkanu. Srecan sam što se situacija tamo mnogo poboljšala i sa postizanjem nezavisnosti Kosova. Sada izgleda da je region mnogo mirniji", rekao je Dalaj Lama u svom pismu, saopšteno je danas iz kancelarije premijera Kosova.

Dalaj Lama je dodao da se „moli da demokratska država Kosova u kojoj žive u miru razne zajednice bude model koji ce i drugi slediti".

Tokom februara ove godine, pred drugu godišnjicu proglašenja nezavisnosti Kosova, u školama Kosova je organizovano takmicenje u crtanju i nabolji radovi su uz pozdravno pismo premijera Hašija Tacija simbolicno poslato raznim svetskim liderima.

Pismo Dalai Lame je odgovor na akciju ucenika Kosova i pozdravno pismo premijera Kosova od 17. februara. (Beta)


Hmmmm! Bas mi i nisu jasni.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
U bunaru se ne nalazi samo voda!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Pa ona emisija na tv-u, ranije se je vrtela dosta pa je zabranjena posto je jedno jadno dete poverovalo da su teletabisi stvarno u bunaru i skocilo u bunar i ubilo se. Naime, to je emisija predvidjena za decu ometenu u razvoju gde na kraju emisije se teletabisi pozdravljaju sa publikom i skacu u bunar. Odatle i moja sala da su tamo i teletabisi.
 
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Pa ona emisija na tv-u, ranije se je vrtela dosta pa je zabranjena posto je jedno jadno dete poverovalo da su teletabisi stvarno u bunaru i skocilo u bunar i ubilo se. Naime, to je emisija predvidjena za decu ometenu u razvoju gde na kraju emisije se teletabisi pozdravljaju sa publikom i skacu u bunar. Odatle i moja sala da su tamo i teletabisi.

Aha, pošto ja to nisam gledao pa ne znam šta je to. Mislim čuo sam za teletabise ali ne za šta su emitovani
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
I nisi nista propustio sto nisi gledao :)

Dodato posle 1 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo i dodatka:

Sloboda

U budizmu, sloboda se definiše kao "sloboda od", ne kao "sloboda za". Ponekad mi pobrkamo te dve stvari i mislimo da bi trebalo da imamo slobodu da kazemo ili ucinimo sta god nam se cinilo ispravnim u tom trenutku.

Ajahn Yuttadhammo
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruka
511
Evo i dodatka:

Sloboda

U budizmu, sloboda se definiše kao "sloboda od", ne kao "sloboda za". Ponekad mi pobrkamo te dve stvari i mislimo da bi trebalo da imamo slobodu da kazemo ili ucinimo sta god nam se cinilo ispravnim u tom trenutku.

Ajahn Yuttadhammo

E slučajno sam stisnuo dugme prijavi ali sam na brzinu ugasio prozor, tako da ako budeš imao problema pozovi se na ovaj odgovor da je bio slučajano.

Htedoh da ti odgovorim što sam se setio jedne anegdote vezanu za majku Terezu koju mi je prenela jedna koleginica. Naime, Tereza nije htela da podrži ni jednu inicijativu u čijem je imenu stajalo borba, protiv, ne želimo...

(u kraju sam poznat da jedino ja vidim sličnost između držača šrafcigera i leptirove antene, te možda nije prikladna konstatacija ali znam o čemu je reč, hahahaha).
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Nema problema za prijavu :)

Lepa anegdota sa Terezom. Veoma malo znam o njoj ali ova anegdota dosta govori o plemenitosti i razumevanju :)
 
Natrag
Top