BORBA ZA IKONE U HRIŠĆANSTVU

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Божији човек не мора да буде суботар, следбеник лажних пророка из Америке.

Isus je bio subotar.

Luka 4,16I dođe u Nazaret gdje bješe odrastao, i uđe po običaju svome u dan subotni u zbornicu, i ustade da čita.

Pavle bio subotar.

Djela apostolska 17,2I Pavle po običaju svome uđe k njima, i tri subote razgovara se s njima iz pisma,

I ostali.

Luka 23,56 Vratii se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakonu.

Da li je subota samo za Jevreje?

Marko 2,27 I govoraše im: subota je načinjena čovjeka radi, a nije čovjek subote radi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Isus je bio subotar.

Luka 4,16I dođe u Nazaret gdje bješe odrastao, i uđe po običaju svome u dan subotni u zbornicu, i ustade da čita.

Pavle bio subotar.

Djela apostolska 17,2I Pavle po običaju svome uđe k njima, i tri subote razgovara se s njima iz pisma,

I ostali.

Luka 23,56 Vratii se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakonu.

Da li je subota samo za Jevreje?

Marko 2,27 I govoraše im: subota je načinjena čovjeka radi, a nije čovjek subote radi.

Kaze se "po obicaju", a sta je jevrejin drugo radio nego drzao se obicaja???

Zene na grobu "nisu Hriscanke" , naravno da nastavljaju obicaj misleci da je Isus zauvek umro i da nece vaskrsnuti..

Subota i jeste "radi coveka", a Isus se obraca jevrejima, i jevreji su ljudi..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I neznabosci su ljudi, pa Bog kaze da Subotu treba da postuju i neznabosci.

ZAPOVEST O SUBOTI NAMENJENA SVIM NARODIMA:

"Ovako veli Gospod: pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje moje, i pravda će se moja objaviti.
Blago čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.
Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima"
( knjiga proroka Isaije 56. 1-7 )
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
I neznabosci su ljudi, pa Bog kaze da Subotu treba da postuju i neznabosci.

ZAPOVEST O SUBOTI NAMENJENA SVIM NARODIMA:

"Ovako veli Gospod: pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje moje, i pravda će se moja objaviti.
Blago čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.
Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima"
( knjiga proroka Isaije 56. 1-7 )

Ma da naravno, i zrtve paljenice ce prinositi..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Mire, ja sam vec shvatio, jer imam ziva iskustva sa Bogom kroz zajednicu sa njim, zivim zivot sa njim, i on me je osvedocio u svaku tacku vere Bozje reci, u sve sto uci Adventizam.

Ne ispunjavam formalno zakon vec zivim danas svoj zivot sa njim u zajednici, i imam radost u ispunjavanju njegove volje.

Ti ces biti osvedocen od Boga, i znam da ces se tada obratiti.

Za druge sumnjam cak i tad, mozda u nekom dubokom razocarenju sto njihova istina nije prava, ali ti ces dragovoljno prihvatiti, jer verujem da nisi vezan za ideologije ovoga sveta, vec jednostavno mislis da je nesto tako i ako nije.

Sacekajmo to vreme jer ono se meri mesecima, ne vise godinama ili decenijama.

Tebe osvedocava u jedno, drugog u drugo, treceg u trece...
Iskustvo i osvedocenje nije sigurno, jer covek moze biti osvedocen u neistinu, kao sto to vidimo na ovom forumu...
Suvise se uzdas u svoja licna iskustva, i ne sumnjas u njih. Bog nas nece osuditi za sumnju i opreznost.
Zato trebamo kusati duhove.

Ja cu dragovoljno prihvatiti sve sto Bog kaze..
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
I neznabosci su ljudi, pa Bog kaze da Subotu treba da postuju i neznabosci.

ZAPOVEST O SUBOTI NAMENJENA SVIM NARODIMA:

"Ovako veli Gospod: pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje moje, i pravda će se moja objaviti.
Blago
čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
I neka ne govori
tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.
Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.

A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima"
( knjiga proroka Isaije 56. 1-7 )

MAGARAC I VO nisu ljudi ali su sobotom odmarali.
Lukava veštica i plagijator zapečati i stoku svojim proroštvom sa Oriona jer svi koji subotom odmaraju primaju pečat te tako i živinče i vo i magarac će večno živeti.
Hajde što je nepismena i psihički retardirana osoba takvu glupost izbacila već je problem što se psihička bolst tako širi da sad mnogi počeli da se inficiraju tom bolešću.

NJu nisu hteli upisati u 4-ti razred jer psihički nije bila sposobna a zamislite koliko su tek bolesni njeni sledbenici.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ne, ali je Subota data i neznaboscima, kao i sve druge zapovesti.

Kako to drzace subotu i zamisli cak i "mladinu" ce drzati na obnovljenoj zemlji! Pa jesu li Hriscani obavezni drzati i godisnje subote???

Vidis nudite taj tekst kao dokaz da trebamo i mi danas drzati subotu, a on veze sa Hriscanstvom nema.
Ovo se odnosi na one koji prihvate judaizam u izraelu..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo se odnosi na prihvatanje Subote koja je deo vecnog nepromenjivog zakona deset zapovesti i u starom i u novom zavetu.

Subota je bila za neznabosce u starom zavetu, to je i za neznabosce u novom zavetu.

Ostalo je deo obrednog zakona, i predstavlja TIPOS ili predsliku dolaska Mesije, i vise nije obavezno u novom zavetu, jer je naslo ispunjenje u Hristu.
 
Natrag
Top