BORBA ZA IKONE U HRIŠĆANSTVU

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema govora o nikakvom pravljenju, i posebno laganju, vec upravo o tvom izbegavanju da se suocis sa istinom, prihvatis je, i budes pravi Bozji covek, obracen i posvecen Duhom, osvedocen njime u istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Божији човек не мора да буде суботар, следбеник лажних пророка из Америке. Таман посла да будем "обраћен" по вашем систему! Видимо како изгледа када човек постане "обраћен" на вашим примерима.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Mire, razmisli sam koliko je to licemerno.
Vi osudjujete Adventiste za postovanje biblijske Subote i zakona deset zapovesti jer kazete da je sve u starom zavetu ukinuto, a potom pravdate neke crkvene prakse i kazsete "eto to se radilo u Svetinji, to je Bog dao Mojsiju, to su cinili Jevreji, itd.

Sam zakljuci koliko je to licemerno i dvolicno

Ti stvarno nista ne razumes?
Ko kaze da je nesto ukinuto?

Nista nije ukinuto, vec Hriscani duhom ispunjavaju celu Toru, jer se njihov karakter oblikuje do te mere Hristovim da zakon postaje deo njih samih, pa oni prirodno izvrsavaju iz srca, objasnio sam vec tamo..
Tora se izvrsava srcem, obrezanje je obrezanje srca, zrtva se ceni srcem i veruje se srcem a ne ritualno i formalno..

Hristos nje dosao da ukine sve to, vec da "ispuni" i "preobrazi" kompletnu Toru i ucenje judaizma i podari im duhovnu dimenziju i podigne na visi nivo.

Isus je na taj nacin obogatio i preobrazio ceo judaizam i njihove obicaje, pa je neke preuzeo, dao im duhovni smisao, pa se oni drze srcem, a neke je ritualno obogatio te izmenio da budu u skladu sa duhovnom praksom srca, pa je tako na primer ucinio sa pashom i preobrazio je u novu formu euharistiju...

Isto to radi i crkva.. Ona preuzima starozavetne obicaje i praksu u svom Bogosluzenju te ih "preobrazava" i daje im duhovni smisao srca, kao i Hristos sto je radio, sto vi sada nazivate paganskim a u stvari je sve apsolutno 90% vezano za judaizam. Tako je sa svecama tako je sa svim ostalim..

Ne mozes se nikako vaditi da je ono sto vi radite, stvaranje "fiktivne price". Pa se sad branis nekim toboze nasim licemerjem..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam upravo to i tvrdio, da covek srcem ispunjava zapovesti, d one postaju deo njegam i da ih prirodno ispunjava jerf ga je Bog promenio, a ti cas govoris jedno cas drugo.

Prvo da ne treba drzati zapovesti, potom da covek ispunjava srcem, onda da ne postoje zapovesti.
Odluci se.

Ja na osnovi biblije4 govorim upravo da covek ne krsi ni jednu zapovest, vec da ispunjava svaku, ali ne formalno, vec zato sto ga je Bog promenio i covek se ponasa prirodno po zakonu onako kako ga Bozji Duh vodi i usmerava.

Ti govoris nesto slicno, a onda sve upropastis pisanjem protiv Subote i deset zapovesti.

Cas kazes ispunio u smislu ukinuo i za nas vise ne vaze, cas vaze ali srcem, odluci se, prelomi, i ne vrdaj u odnosu na istinu..

Ja ostajem pri svom da je to licemerno sto vi cinite, jer kazete Adventistima "vi ste fariseji jer drzite Subotu" a ujedno vi sami pravdate neke vase stvarne akcije poput paljenja sveca, a opet govorite o drzanju zakona duhom,

Pitam se zasto onda Duhom ne palite svece, nego kupite svecu u crkvi i zapalite, a osudjujete Adventiste sto stvarno vidljivo postuju Subotu na kraju svake sedmice...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ja sam upravo to i tvrdio, da covek srcem ispunjava zapovesti, d one postaju deo njegam i da ih prirodno ispunjava jerf ga je Bog promenio, a ti cas govoris jedno cas drugo.

Prvo da ne treba drzati zapovesti, potom da covek ispunjava srcem, onda da ne postoje zapovesti.
Odluci se.

Ja na osnovi biblije4 govorim upravo da covek ne krsi ni jednu zapovest, vec da ispunjava svaku, ali ne formalno, vec zato sto ga je Bog promenio i covek se ponasa prirodno po zakonu onako kako ga Bozji Duh vodi i usmerava.

Ti govoris nesto slicno, a onda sve upropastis pisanjem protiv Subote i deset zapovesti.

Cas kazes ispunio u smislu ukinuo i za nas vise ne vaze, cas vaze ali srcem, odluci se, prelomi, i ne vrdaj u odnosu na istinu..

Laodikeja, ja sam sve lepo objasnio, ali razlog zasto ti to ne razumes je zato sto ti vidis samo "slovo", i ne mozes sebe zamisliti da zivis a da ne procitas "nemoj ovo, nemoj ono, uradi to.." , hoces to napismeno "spolja" a ne u srcu, i nemas to u srcu..

Evo ti definicija sta ja tvrdim: "Zapovesti su "smernice" date zbog rdjavog(ostecenog) covekovog karaktera, te je nakon pada on morao biti necim vodjen, jer mu je savest postala neosetljiva i bila mu je potrebna "spoljasnja pomoc" u vidu "pisanog zakona", trebalo mu je nesto da ga usmerava i zauzda .. Kada je dosao Hristos, on obnavlja u coveku oblicje Bozje i njemu vise nisu potrebni pisani zakoni, vec prirodno zivi i ne gresi, jer ga vodi savest.. Nijedan zakon nije ukinut, vec poprima duhovan smisao i znacaj, i od tada se srcem izvrsava - tako je i sa zrtvama u hramu, srcem se kajemo a ne formalno izvrsavajuci ritual, tako je i sa secanjem stvaranja(subotom), srcem se voli Bog i odaje mu se priznanje za sve sto je stvorio a ne formalnim cinom.. Zakon je duhovan"..

A ovo nije tema o zakonu i suboti, vec sam ja lepo pokazao kako vi stvarate fiktivne izmisljene price i lazno pripisujete nama povezanost sa paganizmom. Ti ne mozes poreci to sto sam ja napisao, pa skreces temu.. Ne niste vi krivi, nego oni koji vas pogresno uce..

EDIT:

I na kraju ovo sto si rekao u izmenjenom postu:

Laodikeja mi ne drzimo obicaje zato sto su "neophodni", vec zato sto oni za nas imaju "duhovo znacenje", podsecaju nas na duhovnu stvarnost, i zato nama to nije forma.

Kod vas je drugacije, vi smatrate da "morate to drzati" i da je to "neophodno" za spasenje, u tome je vasa greska i sva kritika upucena vama je za formalizam.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je Mire teska i neistinita optuzba na koju sam vise puta odgovorio, i ne znam iz kog razloga je ponovo ponavljas, da ja nemam zakon u srcu, vec navodno drzim slovo.

Ovakvo optuzivanje drugih je upravo posledica tvog nedostatka licnog iskustva, gde bi Bog usadio svoje principe u tvoje srce, i ucinio da se prirodno ponasas po nacelima Bozjeg zakona.

Zapovesti nisu nikakve smernice, vec su to pravoila zivota i ponasanja prema Bogu i bliznjima, koje covek ispunjavajuci oblikuje karakter kroz svakotrenutacno predanje i posvecenje Svetim Duhom, koji coveka cisti od greha i pomaze mu da uskladi svaku misao sa nacelima Bozjih zapovesti.

To nije slovo, vec praktican zivot u Duhu Svetome, gde covek ne cini nista sto je suprotno Bozjoj volji zapisanoj u zapovestima, ne zato sto to tako pise pa covek forme radi ispunjava odredjena pravila, vec zato sto je promenjen, i prirodno se ponasa onako kako ga Duh Sveti vodi.

Imam samo jedno pitanje.

Da li je taj Hristov zakon na koji upucuje zapisan u bibliji kao slovo?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ovo je Mire teska i neistinita optuzba na koju sam vise puta odgovorio, i ne znam iz kog razloga je ponovo ponavljas, da ja nemam zakon u srcu, vec navodno drzim slovo.

Ovakvo optuzivanje drugih je upravo posledica tvog nedostatka licnog iskustva, gde bi Bog usadio svoje principe u tvoje srce, i ucinio da se prirodno ponasas po nacelima Bozjeg zakona.

Zapovesti nisu nikakve smernice, vec su to pravoila zivota i ponasanja prema Bogu i bliznjima, koje covek ispunjavajuci oblikuje karakter kroz svakotrenutacno predanje i posvecenje Svetim Duhom, koji coveka cisti od greha i pomaze mu da uskladi svaku misao sa nacelima Bozjih zapovesti.

To nije slovo, vec praktican zivot u Duhu Svetome, gde covek ne cini nista sto je suprotno Bozjoj volji zapisanoj u zapovestima, ne zato sto to tako pise pa covek forme radi ispunjava odredjena pravila, vec zato sto je promenjen, i prirodno se ponasa onako kako ga Duh Sveti vodi.

Imam samo jedno pitanje.

Da li je taj Hristov zakon na koji upucuje zapisan u bibliji kao slovo?

Ne nije Hristov zakon slovo, voleti bliznjeg i Boga je prirodno zapisano u karakter svakog coveka..

Ajde pisi na drugoj temi o zakonu i suboti.

Ja sam ovde govorio o vasoj laznoj "fiktivnoj" prici, kako tvrdite da je paljenje sveca povezano sa paganizmom, a veze sa vezom nemate, pozivate se na neku istoriju i "cinjenice" , a pokazuje se kako izmisljate, tj. ne vi, nego masoni(satanisti) koji su vas lazima naucili, a vi nesvesno sirite tu njihovu pricu, papagaji ste, ponavljaci uvek istog..

Necete cak ni da proverite, neces ni priznati da si pogresio, vec skreces sa teme..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jevreji nisu palili svece, vec su imali sedmokraki svecnjak u , ciju simboliku sam dao, i koja nema veze sa onim sto cine tradicionalne crkve.

Sveca jednostavno nema u bibliji, a u mnogobostvu je upravo zastupljena praksa paljenja sveca.

Za tebe je sve fikcija sto oznose drugi osim Pravoslavnih, i sve jje masonstvo osim tradicionalnih crkava.

E Mire Mire, upravo je suprotno, da su tradicionalne crkve osnovane na temelju mnogobostva, okultizma, i masonerije.

Dao ti Bog da to spoznas, i da prihvatis tako vidljive dokaze koji su prilozeni, i da se spasis iz tog zacaranog kruga prikrivenog satanizma.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ja se ipak nadam da si ti iskren covek, znam da jesi, samo je ponekad tesko na forumu priznati greske. Ne zameram ti ni da namerno zatvaras oci, ali ako je Bog u tebi video iskreno i dobro srce, dace ti da ovo shvatis na kraju..

Moji dokazi su jasni i nedvosmisleni, paljenje sveca u crkvi, nema nikakve veze sa paganizmom, tvoji su to namerno tako prikazali...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ja sam vec shvatio, jer imam ziva iskustva sa Bogom kroz zajednicu sa njim, zivim zivot sa njim, i on me je osvedocio u svaku tacku vere Bozje reci, u sve sto uci Adventizam.

Ne ispunjavam formalno zakon vec zivim danas svoj zivot sa njim u zajednici, i imam radost u ispunjavanju njegove volje.

Ti ces biti osvedocen od Boga, i znam da ces se tada obratiti.

Za druge sumnjam cak i tad, mozda u nekom dubokom razocarenju sto njihova istina nije prava, ali ti ces dragovoljno prihvatiti, jer verujem da nisi vezan za ideologije ovoga sveta, vec jednostavno mislis da je nesto tako i ako nije.

Sacekajmo to vreme jer ono se meri mesecima, ne vise godinama ili decenijama.
 
Natrag
Top