Biblija negira božansku prirodu Isusa

Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
39
Ti ako nisi blesv ja ne znam ko je...
Pita li ti mene gde pise u Novom zavetu da je Isus vaskrsavao iz mrtvih ljude?!?!
Ti pojma nemas ni sta pricas...
Kakve veze ima da li je "copy" "paste" kad ti pored ispisang cuda tacno pise na kom mestu jevandjelja stoji prethodno ispisano cudo, svaka je biblija ista bar u Pravoslavlju...
Nego moj ti je savet da ti odes kod psihijatra da ti malo pogleda u glavu, jer pocinjes da zabrinjavas...
Sine,jel si ti svaki dan tako blesav,ili samo kada ne mas odgovr na pitanje?Pitao sam te gde je dokaz da su Isus i apostoli dizali mrtvake da se setaju po sobama?Ti mi kopiras text o vaskrsenju.Ja te opet pitam,jel Vasilije uskrsno,a ti mi se foliras...tipicno sektaski.
Kao trece ti ne verujes u Bibliju
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Sine,jel si ti svaki dan tako blesav,ili samo kada ne mas odgovr na pitanje?Pitao sam te gde je dokaz da su Isus i apostoli dizali mrtvake da se setaju po sobama?Ti mi kopiras text o vaskrsenju.Ja te opet pitam,jel Vasilije uskrsno,a ti mi se foliras...tipicno sektaski.
Kao trece ti ne verujes u Bibliju
Ti ne znas u sta ja verujem tako da mozes samo da pricas.
Vasilije nije vaskrsao i ja to nisam rekao, a ne razumem kako da ti dokazem da su ih vaskrsnjavali osim pisanim dokazima, odnosno Biblijom. Tad nije bilo ni kamera ni fotoaparata, pa da je neko snimio. Kako bi ti meni sad dokazao npr da su nemanjici postojali kao vladari osim pisanim izvorima
 
Član
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruka
12
prvo da ti se zahvalim na odgovoru,nisam rimokatolik vec musliman.a zelim da prestanem sa ovim pitanjima,jer mi nije namjera da one ljude koji imaju bar malo vjere ja odkucimod iste,stvarno mi to nije namjera,nego da se vodim rijecima kur'ana,vama vasa vjera a meni moja.
Ono sto mi je sad zelja a mislim da bi sa tobom to bilo najvise produkativno da pricamo o kur'an i bibliju da ti iznosis one stvari koje zelis a ja cu svoje iz kur'ana pa da ostavimo ljudima da citaju,odredjena cuda koja su napisana,predskazanja i tako te stvari. Da li se slazes?
Il ti il bilo ko drugi uglavnom da se ostavimo ove teme jer smo samo ateistima i ljudima koji ne vjeruju vise dizali usi.pa bujrum i pozdrav
поштован,
надам се да сам мало појаснио ваша питања. наравно да се слажем да износим лепоте богомдане истине јеванђеља. ако дозвлите давно сам читао кур`ан па бих био слободан да сад ја вама поставим неко питање везано за кур`ан ако се слажете да ми одговорите.
1. молим вас да ми наведете у којиј сури и ајету у кур`ану мухамед себе назива пророком.
2.заборавио сам у којој сури и ком ајету стоји да ће иса пејгамбер судити свету.
унапред хвала на помоћи.
 
Član
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruka
12
svaka ti cast na odgovoru... Neka je gospod sa tobom!
хвала драгом брату у христу и пуно поздрава.

п.с. нешто није у реду ћириличним словима сва велика аутоматски сачува као мала!
 
Član
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruka
12
to je po tebi ali ne i po bibliji.znaci ti si klasican sektas,jer verujes u nesto zasta nemas dokaza,niti ih ti je neko prezentovao,samo si slepo poslusan centrali sekte.


Ajde mi ti citaraj mesta u novom zavetu,gde je isus ili apostoli dizali mrtvake da se setaju kao zombi,pa da idemo dalje?


Ja jos uvek nisam dobio odgovor, da li predanje i biblija mogu da budu u suprotnosti?i ako budu ko ima prvestvo-primat ako merodavniji?
2.explorer napisao si da su zapovesti ukinute na krstu,kazi mi koje zapovesti su ukinute na krstu?

поштовани мислио сам да је питање другом упућено зато нисам одмах одговорио.извињавам се.
што се тиче св.писма и светог предања непостоји никакав примат једног у односу на другог зато што је то немогуће-као што сам рекао свето писмо је тек један записани део светог предања. о томе у новом завету говори св. ап. јев. јован види јов.21,25
опростите чини ми се да нисам написао да су заповести на крсту укинуте.
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
поштован,
надам се да сам мало појаснио ваша питања. наравно да се слажем да износим лепоте богомдане истине јеванђеља. ако дозвлите давно сам читао кур`ан па бих био слободан да сад ја вама поставим неко питање везано за кур`ан ако се слажете да ми одговорите.
1. молим вас да ми наведете у којиј сури и ајету у кур`ану мухамед себе назива пророком.
2.заборавио сам у којој сури и ком ајету стоји да ће иса пејгамбер судити свету.
унапред хвала на помоћи.
naravno da smijes me pitati,a nadam se da cu ti i uspijeti odgovoriti na ta pitanja.
ne mogu ti navesti u kojoj suri sebe Muhamed a.s naziva poslanikom jer on nije taj koji je sebe nazvao poslanikom vec Allah dz.s.,a i Kur'an nije od Muhameda vec od Allaha dz.s.al evo sta pise u Kur'anu

"Muhamed je samo poslanik,a i prije jega je bilo poslanika.Ako bi on umro il bio ubijen,zar bi ste se stopama svojim vratili?...(Ali'Imran 144)

a za Isa a.s. se kaze da je jos uvijek ziv,da nije umro na krstu i da ce sici na zemlju da pobijedi Dedzala i da vas pita zasto ste ga smatrali Bogom kad on to nikad nije rekao za sebe.
znaci ne postoji sura niti ajet gdje se kaze da Isa a.s suditi ljudima,procitaj malo bolje il provjeri sta si cuo postovani.
evo kako se u Kur'anu Isa a.s. spominje

"Kad Allah rekne:"O,Isa,sine Merjemin,sjeti se blagodati Moje prema tebi i majci tvojoj:kada sam te Dzibrilom pomogao pa si sa ljudima,u besici i kao zreo muz,razgovarao;kada sam te pismenosti i mudrosti,i Tevratu i Indzilu naucio..(Al'Ma'ida,110)

"I zbog rijeci njihovih:"Mi smo ubili Mesiha,Isaa,sina Merjemina,Allahova poslanika!"A nisu ga ni ubili ni razapeli,vec im se pricinilo_Oni koji su se o njemu u misljenju razilazili,oni su sami o tome u sumnji bili;o tome nista pouzdano nisu znali,samo su nagadjali;a sigurno je da ga nisu ubili.(An-Nisa' 157)

"Vec ga je Allah uzdigao Sebi.-A Allah je silan i mudar.(An-Nisa' 158)

"I (on) je predznak Smaka svijeta,zato nikako ne sumnjajte u nj i slijedite upustvo Moje,to je Pravi Put(Az-Zuhruf 61)

"Isaov slucaj je u Allaha isti kao i slucaj Ademov:eek:d zemlje ga je stvorio,a zatim rekao:"Budi!"-i on bi (Al-Imran 59)
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
25
Sine,jel si ti svaki dan tako blesav,ili samo kada ne mas odgovr na pitanje?Pitao sam te gde je dokaz da su Isus i apostoli dizali mrtvake da se setaju po sobama?Ti mi kopiras text o vaskrsenju.Ja te opet pitam,jel Vasilije uskrsno,a ti mi se foliras...tipicno sektaski.
Kao trece ti ne verujes u Bibliju
Decko ni sam nisi svjestan svog lupanja... E da iz ovoga posta, i takodje ostalih sam si sebi kontradiktoran, jbt izadjesh sinak na hladan vazduh i sam sa sobom raspravish i to je to!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Molim da se piše o temi, a lična prepucavanja možete vršiti i preko PP.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.664
Inkarnacija Isusovog starijeg sina Josipa,je bio Muhamed,zato je Kuran sličan Bibliji.
Isus i Toma Blizanac su bili blizanci ,Josifa i Marije,imali su i rođeni su kao i svi drugi ljudi.
Isus Hrist je posle Vaznesenja,u 51.godini svog života,postao Gospod Bog za treću dimenziju,za biološki život.
 
Natrag
Top