Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Doista mnogi izvrću istinu...samo toga nisu svjesni.
Sve Protestantske denominacije su sebe osakatile za cijelu isitnu kad su skratili popis knjiga u odnosu na Katoličku,a pozivajući se na Židovski sabor u Jarniji i njihov novi kanon koji su izmijenili,odnosno skratili u odnosu na prijašnju Septaquintu.A to što sve Katoličke Crkve i istočne i zapadna imaju isti kanon od početka,preuzevši od židova,davno prije Jarnije ,Septaquintu nema veze.
Ispada da Protestanti proizlaze od Židova sa 1500 godina vakuma...

Što se tiče učenja Biblije i Crkve od početka jest da se čovjek"sastoji" od duha,duše i tijela.
Tijelo ne treba objašnjavati...
Duh je nematerijalno tijelo koje je nositelj naše svijesti...
Duša,to je svijest,odnosno mi sami,ono što jesmo.


Kaže Biblija da je čovjek na sliku Božju,ali kako?
Po tijelu nismo,jer Bog je nematerijalan,tako da ostajue po duhu i duši sličan.
Duh je nematerijalan i kao takav neunuštiv,odnosno vječan,.a sa njime i naša svijest odnosno duša...

Ljudi koji su imali iskustvo kliničke smrti,a među njima i moja malenkost govore o odvajanju duhovnog tijela od materijalnog,naravno zajedno sa dušom.Kako,ako je čovjek u nesvjesnom stanju,mrtav?
U Crkvi je poznat pojam bilokacije,odnosno,kad tijelo ostane kao mrtvo,a negdje drugo čovjeka vide i sa njime komuniciraju...
Na kraju krajeva i san je dokaz,ako ništa drugo onda naše nikad mirujuće svijesti,duše.

Čovjek može svojom zloćom ubiti, ali kad DUH izađe, ne može ga vratiti niti izbaviti DUŠU oduzetu.
Knjiga Mudrosti 16:14

Ovaj citat jasno razlučuje ubijeno tijelo,duh koji iz njega izlazi,a i dušu.

Pitanje je što je to smrtnost?

Iz materijalističke perspektive,a koja poznaje samo materiju smrt je prestanak rada tijela.Prestanak električnih impulsa,samim tim naše svijesti,za koje misle da je produkt mozga.Ništavilo.

Iz vjerske perspektive smrt,ne znači prestanak postojanja,jer kao prvo sve što je Bog stvorio je dobro,kao što piše na početku Biblije.Bog nije stvorio čovjeka na propast,ni nestanak,već da ima život vječni...

Pitanje jest što je to vječni život,a još veće što je to vječna smrt?

Ako je smrt nestanak,ništavilo,onda zašto naglasak na vječna?
Jer smrt onda i nije nego vječna,zauvijek.

Ali ako je smrt postojanje u paklu,daleko od Boga,onda ima smisla pridjev vječna...smrt.
I da skratim smrt jest postojanje u grijehu,a ustrajavanje na tome vječna smrt.
Život je sloboda od grijeha,a samim tim jedinstvo sa Bogom ili vječni život.

Da i taj isti duh imaju i životinje. Pa valjda i one nastavljaju da trčkaraju po raju. Pa prva smrt nije vječna, ona je do vaskrsenja. Biblija ne uči da je smrt nastavak postojanja kao duh Kasper.

Ali i ne uči da je ona konačna za pravedne. Za grešna da ali druga smrt. Nabrajanje vjerskih zajednica je ovdje nebitno. Bitno je šta Biblija kaže.
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2013
Poruka
114
Da i taj isti duh imaju i životinje. Pa valjda i one nastavljaju da trčkaraju po raju. Pa prva smrt nije vječna, ona je do vaskrsenja. Biblija ne uči da je smrt nastavak postojanja kao duh Kasper.

Ali i ne uči da je ona konačna za pravedne. Za grešna da ali druga smrt. Nabrajanje vjerskih zajednica je ovdje nebitno. Bitno je šta Biblija kaže.

A gdje piše da je Bog udahnuo životinjama duh,pa su i one postale živa duša?


Zar ti nije jasno da je to svojstvo čovjeka kao slike Božje?

A što se tiče druge smrti i ona je vječna,zar ne,a isto tako i život.Naime jedni će uskrsnuti za vječnu smrt,a drugi za vječni život.
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
prave knjige Biblije nigdje ne govore o molitvama mrtvima. Kao ni o zagrobnom životu, niti je Isus to propovijedao u priči Lazar i bogataš.:
Valjda je ocigledno da upravo u pravoj knjizi Biblije pise da je Isus u prici o Lazaru i bogatasu, detaljno opisao stanje i mjesto njihovih dusa nakon sto su obojica fizicki umrli.
Ajd da ja prosto i jednostavno objasnim sta kazuje ova prica, pa ko se ne slaze neka mi pojasni ovu Isusovu pricu koja se nalazi bas u pravoj Bibliji:Luka 16.19-31
"Čovek neki pak beše bogat, koji se oblačiše u skerlet i u svilu, i življaše svaki dan gospodski i veseljaše se.
A bijaše jedan siromah, po imenu Lazar, koji ležaše pred njegovim vratima gnojav, i željaše da se nasiti mrvama koje padahu s trpeze bogatoga, još i psi dolažahu i lizahu gnoj njegov.
(Dakle, bogatas je zivio raskosno i nije mario za siromaha pred njegovim vratima, tretirajuci ga kao bezvrijedno ljudsko bice)
A kad umre siromah, odnesoše ga anđeli u naručje Avramovo, a umrije i bogati i zakopaše ga.
I u paklu kad beše u mukama, podiže oči svoje i ugleda izdaleka Avrama i Lazara u naručju njegovu.
I povikavši reče: 'Oče Avrame! Smiluj se na me i pošlji mi Lazara neka umoči u vodu vrh od prsta svojega, i da mi rashladi jezik, jer se mučim u ovome plamenu.'
A Avram reče: 'Sinko! Opomeni se da si ti primio dobra svoja u životu svome, i Lazar opet zla, a sad se on teši a ti se mučiš.
I pored svega toga postavljena je među nama i vama velika propast, da oni koji bi hteli odovud k vama preći, ne mogu, niti oni otuda k nama ne prelaze.'
Tada reče: 'Molim te dakle, oče, da ga pošalješ kući oca mojega, jer imam pet braće, neka im posvedoči da ne bi i oni došli na ovo mesto mučenja.'
(ovdje bogatas moli da Lazara posalju bogatasevoj kuci i da objasni bogatasevoj braci da budu pravedni jer ce u suprotnom nakon svoje smrti otici u pakao, tj. mjesto mucenja)
Reče mu Avram: 'Oni imaju Mojsija i proroke, neka njih slušaju.'
A on reče: 'Ne, oče Avrame! Nego ako im dođe ko iz mrtvih, pokajaće se.'
(ovim bogatas pokazuje da zna da njegova braca ne zele i nece da su pravedni, kao sto ni on sam za zivota to nije htijo, a da se jedino mogu njegova braca opametiti ako im dodje siroti Lazar iz mrtvih i objasni da ce zbog svoje nepravednosti postradati u paklu, znajuci da ce njegova braca samo u tom slucaju, zbog straha za sebe od mucenja u paklu, htjeti da su pravedni i samo da bi izbjegli stradanje i kaznu)
A Avraam reče mu: 'Ako ne slušaju Mojsija i proroka, da ko i iz mrtvih ustane neće verovati."

Dakle, zasto Isus Hristos, kako se navodi u pravoj Bibliji, bas ovo prica svojim ucenicima Jevrejima, znajuci da ti isti jevreji vec od prije vjeruju da dusa zivi nakon fizicke smrti, a Isus ovom pricom samo to potvrdjuje i nijednog trenutka ih ne razuvjerava i ne ukazuje da nesto nije u redu i da je nesto netacno u ovoj prici, dakle zasto Isus prica bas ovu pricu ?
Jevreji tog doba a i jevreji danas imaju molitve za preminule ! Zasto ih Isus Hristos zbog toga nije ukorio ?

Ako je istina zapisana u pravoj Bibliji, ono sto kazete da ljudi, pravedni i nepravedni, nemaju dusu i da nakon smrti njihov duh spava i ceka Hristov drugi dolazak da sve vaskrsne i pravednike spasi a nepravedne spali i unisti, onda je logicno da bas takvu pricu Isus Hristos isprica svojim ucenicima jevrejima i ukaze im na njihovo pravo stanje i mjesto na kom se nalaze nakon fizicke smrti.
Zasto Hristos prica bas ovu pricu o Raju i paklu i pri tome ne ukazuje svojim ucenicima na bilo koju pogresku u ovoj prici, a nakon toga svojim ucenicima uopste ne prica bilo kakvu poucnu pricu, npr.o nekom covjeku koji nema Dusu i koji nakon sto umre samo "spava" i tako ceka da bude vaskrsnut ? Dakle, po vasem misljenju zasto je ovako ?

Tripo, bilo bi korisno po tebe da pitas i Miroljuba Petrovica da ti odgovori bas na ova pitanja, pa da vidis da li ce ti nesto konkretno i argumentovano objasniti ili ce te zamajavati svim i svacim samo ne ubjedljivim odgovorima !
Ovdje pozivam adventiste, svedoke i ostale da konkretno odgovore na ova pitanja, pa da sve uporedimo i objasnimo sustinu rijeci Isusa Hrista !
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
E ne može kako kome paše, zbog tog tvog stava dolazi se do izvrtanja istine.

Zar Bog nije preko proroka najavijo novo nebo i novu zemlu jeste. „Evo, Ja stvaram Nova Nebesa i Novu Zemlju. Prijašnje se više neće spominjati niti će vam na um dolaziti. Veselite se i dovijeka kličite zbog onoga što Ja stvaram; jer, evo, od Jeruzalema stvaram klicanje, od naroda njegova radost.“ (Iz 65,17-18.
Tako je navjestijo i isusov dolazak,prorok Isusa navješćuje kao slugu slugu,Nagovješćuje kao čovjeka boli.„Evo sluge mojega kojeg podupirem, mog Izabranika, Miljenika duše moje. Na Njega sam Svog Duha izlio da donosi pravo narodima. On ne viče, On ne diže glasa, niti se može čuti po ulicama. On ne lomi napuknutu trsku niti gasi stijenja što tinja…Otoci žude za Njegovim Naukom.“ (Iz 42,1-4).
„Gospod Jahve uši mi otvori: ne protivih se niti uzmicah. Leđa podmetnuh onima što Me udarahu, a obraze onima što Mi bradu čupahu, i lica svojega ne zaklonih od uvreda ni od pljuvanja.“ (Iz 50,5-6).

Ne samo daje prorok nagovjestijo Isusa kao mučenika,već je navjestijo njegovu i pobjedu nad grjehom i smrti. „Gle, uspjet će Sluga Moj, podignut će se, uzvisiti i proslaviti! Kao što se mnogi užasnuše vidjevši Ga – tako Mu je lice bilo neljudski iznakaženo te obličjem više nije naličio na čovjeka – tako će On mnoge zadiviti narode, i kraljevi će pred njim usta stisnuti, vidjevši ono o čemu im nitko nije govorio, shvaćajući ono o čemu nikad čuli nisu.

Zaključak je ,da bog stvara novo nebo i novu zemlju prijašnje se više n računa.
Zar Bog nije rekao. Niljenik duše moje.Na njega samSvog Duha izlijo da donosi pravdu otkupljenje ,a ne bol čovjeku i duši,već spas duše I ČOVJEKA.

Sam jeBog rekao. Gle uspjetće sluga moj,podignut će se ,uzvisit i proslaviti. Zamene to znači Isus je pobjedijo smrt,nama našim dušama spas i život vječni.
Zar Isus nije rekao. „Ja sam uskrsnuće i život, tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će.“ Učenici su tome svjedoci, svjedoci života i smrti AMIN
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zar Isus nije rekao. „Ja sam uskrsnuće i život, tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet će.“ Učenici su tome svjedoci, svjedoci života i smrti AMIN
-----------------------------------------------------------

Pa kako neće živjeti, živjeće pravednik kada vaskrsne. Nije Isus mislio u duhovnom obliku omdah nakon smrti.

A gdje piše da je Bog udahnuo životinjama duh,pa su i one postale živa duša?


Zar ti nije jasno da je to svojstvo čovjeka kao slike Božje?

A što se tiče druge smrti i ona je vječna,zar ne,a isto tako i život.Naime jedni će uskrsnuti za vječnu smrt,a drugi za vječni život.
Nisi čitao Propovjednika "imaju isti duh i čovjek ništa nije bolji od stoke..."

Valjda je ocigledno da upravo u pravoj knjizi Biblije pise da je Isus u prici o Lazaru i bogatasu, detaljno opisao stanje i mjesto njihovih dusa nakon sto su obojica fizicki umrli.
Ajd da ja prosto i jednostavno objasnim sta kazuje ova prica, pa ko se ne slaze neka mi pojasni ovu Isusovu pricu koja se nalazi bas u pravoj Bibliji:Luka 16.19-31
"Čovek neki pak beše bogat, koji se oblačiše u skerlet i u svilu, i življaše svaki dan gospodski i veseljaše se.
A bijaše jedan siromah, po imenu Lazar, koji ležaše pred njegovim vratima gnojav, i željaše da se nasiti mrvama koje padahu s trpeze bogatoga, još i psi dolažahu i lizahu gnoj njegov.
(Dakle, bogatas je zivio raskosno i nije mario za siromaha pred njegovim vratima, tretirajuci ga kao bezvrijedno ljudsko bice)
A kad umre siromah, odnesoše ga anđeli u naručje Avramovo, a umrije i bogati i zakopaše ga.
I u paklu kad beše u mukama, podiže oči svoje i ugleda izdaleka Avrama i Lazara u naručju njegovu.
I povikavši reče: 'Oče Avrame! Smiluj se na me i pošlji mi Lazara neka umoči u vodu vrh od prsta svojega, i da mi rashladi jezik, jer se mučim u ovome plamenu.'
A Avram reče: 'Sinko! Opomeni se da si ti primio dobra svoja u životu svome, i Lazar opet zla, a sad se on teši a ti se mučiš.
I pored svega toga postavljena je među nama i vama velika propast, da oni koji bi hteli odovud k vama preći, ne mogu, niti oni otuda k nama ne prelaze.'
Tada reče: 'Molim te dakle, oče, da ga pošalješ kući oca mojega, jer imam pet braće, neka im posvedoči da ne bi i oni došli na ovo mesto mučenja.'
(ovdje bogatas moli da Lazara posalju bogatasevoj kuci i da objasni bogatasevoj braci da budu pravedni jer ce u suprotnom nakon svoje smrti otici u pakao, tj. mjesto mucenja)
Reče mu Avram: 'Oni imaju Mojsija i proroke, neka njih slušaju.'
A on reče: 'Ne, oče Avrame! Nego ako im dođe ko iz mrtvih, pokajaće se.'
(ovim bogatas pokazuje da zna da njegova braca ne zele i nece da su pravedni, kao sto ni on sam za zivota to nije htijo, a da se jedino mogu njegova braca opametiti ako im dodje siroti Lazar iz mrtvih i objasni da ce zbog svoje nepravednosti postradati u paklu, znajuci da ce njegova braca samo u tom slucaju, zbog straha za sebe od mucenja u paklu, htjeti da su pravedni i samo da bi izbjegli stradanje i kaznu)
A Avraam reče mu: 'Ako ne slušaju Mojsija i proroka, da ko i iz mrtvih ustane neće verovati."

Dakle, zasto Isus Hristos, kako se navodi u pravoj Bibliji, bas ovo prica svojim ucenicima Jevrejima, znajuci da ti isti jevreji vec od prije vjeruju da dusa zivi nakon fizicke smrti, a Isus ovom pricom samo to potvrdjuje i nijednog trenutka ih ne razuvjerava i ne ukazuje da nesto nije u redu i da je nesto netacno u ovoj prici, dakle zasto Isus prica bas ovu pricu ?
Jevreji tog doba a i jevreji danas imaju molitve za preminule ! Zasto ih Isus Hristos zbog toga nije ukorio ?

Ako je istina zapisana u pravoj Bibliji, ono sto kazete da ljudi, pravedni i nepravedni, nemaju dusu i da nakon smrti njihov duh spava i ceka Hristov drugi dolazak da sve vaskrsne i pravednike spasi a nepravedne spali i unisti, onda je logicno da bas takvu pricu Isus Hristos isprica svojim ucenicima jevrejima i ukaze im na njihovo pravo stanje i mjesto na kom se nalaze nakon fizicke smrti.
Zasto Hristos prica bas ovu pricu o Raju i paklu i pri tome ne ukazuje svojim ucenicima na bilo koju pogresku u ovoj prici, a nakon toga svojim ucenicima uopste ne prica bilo kakvu poucnu pricu, npr.o nekom covjeku koji nema Dusu i koji nakon sto umre samo "spava" i tako ceka da bude vaskrsnut ? Dakle, po vasem misljenju zasto je ovako ?

Tripo, bilo bi korisno po tebe da pitas i Miroljuba Petrovica da ti odgovori bas na ova pitanja, pa da vidis da li ce ti nesto konkretno i argumentovano objasniti ili ce te zamajavati svim i svacim samo ne ubjedljivim odgovorima !
Ovdje pozivam adventiste, svedoke i ostale da konkretno odgovore na ova pitanja, pa da sve uporedimo i objasnimo sustinu rijeci Isusa Hrista !

Imaju molitve oni koji nemaju pojma o Bibliji, Jevreji koji su prihvatili Isusa nisu se molili za mrtve. Jer jedna od pouka priče je da nema pokajanja nakon smrti. Oštra suprotnost sa molitvama za mrtve i molitve mrtvima. Jer Bog janso zabranjuje komunikaciju sa mrtvima, tačnije sa demonima.

Očigledno ne poznaješ ni šta Bog kaže, ni šta mogu demoni. MP pitaj ti ako te šta zanima. Naravno po običaju kao i ostali moraš da ignorišeš dosta stihova koje sam dao iz Biblije. Pakao ne postoji. Ne postoji vječno mučenje, nego potpuno uništenje. Već sam ti pokazao gdje se tvoja nauka nalazi. Moraćeš se uhvatiti za paganske mitologije. Tamo imaš zagrobni život, duše su žive i nakon smrti, ljudi se vječno muče kao Sizif.

Naravno sve si to lijepo izbjegao. Al šta da ti radim. Biblija je jasna i obara sva ta jeretička učenja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Tripko, izgleda za tebe i Miroljuba Petrovica vazi..."da ko i iz mrtvih ustane neće verovati".

Da ti jos jednom ponovim, mozda ipak shvatis, da su ovo rijeci samog Gospoda, Isusa Hrista, i jedino mjesto u pravoj Bibliji gdje Hristos veoma detaljno opisuje stanje i mjesto dvojice ljudi, nakon njihove fizicke smrti.
Tripko, utripovo si zajedno sa Miroljubom da mozete o svemu neutemeljeno da mlatite i donosite definitivne zakljucke, pa onda da zahtjevate od drugih da to bespogovorno prihvate, jer ste vi to tako shvatili i rekli.
Polako, razmisli, sagledaj, uporedi, nisu bas naivni i priglupi bili Sveti Sava, Nikolaj Velimirovic, Justin Popovic i mnogi drugi.
Na kraju, ovo su tacno navedene Hristove rijeci, a On nakon ove price nije ni jednu drugu pricu ovako detaljno ispricao, a posebno nigdje nije ni spominjao bilo kakvu pricu u kojoj uopste i spominje "da su ljudi spavaci i da nemaju dusu" !

Sve sto ovdje hoces meni da kazes, ti u stvari govoris Isusu Hristu, jer sve ovo sto sam naveo nisu moje rijeci, niti moja prica, vec samo i jedino Hristove rijeci koje su zapisane u pravoj Bibliji, ali tebi se to ne svidja, kao ni Miroljubu, a izgleda ni adventistima, svjedocima i jos nekima, pa bi ste voljeli da Hristos to nije ni pricao ni detaljno objasnio, jer se ne uklapa u vase vizije "da su ljudi bezdusni spavaci" a vi jedino mjerodavni da sve Biblijske istine procjenite i bespogovorno drugima nametnete.

Dakle, da cujemo prvo vase misljenje i odgovore na postavljena pitanja, pa na kraju sve da razmotrimo, uporedimo i zakljucimo !
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tripko, izgleda za tebe i Miroljuba Petrovica vazi..."da ko i iz mrtvih ustane neće verovati".:roll:

Da ti jos jednom ponovim, mozda ipak shvatis, da su ovo rijeci samog Gospoda, Isusa Hrista, i jedino mjesto u pravoj Bibliji gdje Hristos veoma detaljno opisuje stanje i mjesto dvojice ljudi, nakon njihove fizicke smrti.
Tripko, utripovo si zajedno sa Miroljubom da mozete o svemu neutemeljeno da mlatite i donosite definitivne zakljucke, pa onda da zahtjevate od drugih da to bespogovorno prihvate, jer ste vi to tako shvatili i rekli.
Polako, razmisli, sagledaj, uporedi, nisu bas naivni i priglupi bili Sveti Sava, Nikolaj Velimirovic, Justin Popovic i mnogi drugi.
Na kraju, ovo su tacno navedene Hristove rijeci, a On nakon ove price nije ni jednu drugu pricu ovako detaljno ispricao, a posebno nigdje nije ni spominjao bilo kakvu pricu u kojoj uopste i spominje "da su ljudi spavaci i da nemaju dusu" !

Sve sto ovdje hoces meni da kazes, ti u stvari govoris Isusu Hristu, jer sve ovo sto sam naveo nisu moje rijeci, niti moja prica, vec samo i jedino Hristove rijeci koje su zapisane u pravoj Bibliji, ali tebi se to ne svidja, kao ni Miroljubu, a izgleda ni adventistima, svjedocima i jos nekima, pa bi ste voljeli da Hristos to nije ni pricao ni detaljno objasnio, jer se ne uklapa u vase vizije "da su ljudi bezdusni spavaci" a vi jedino mjerodavni da sve Biblijske istine procjenite i bespogovorno drugima nametnete.

Dakle, da cujemo prvo vase misljenje i odgovore na postavljena pitanja, pa na kraju sve da razmotrimo, uporedimo i zakljucimo !

A ko je rekao da su Sveti Sava, Nikolaj itd. glupi?? Nisu oni nimalo glupi, iako realno nisu zagovarali biblijsku nauku oko ovoga. Iznosio neko istinu ili laž nije dokaz inteligencije. Što se tiče dogmi koje nisu u skladu sa Biblijom, ima jedan lijep blog koji obara sve te dogme. Samo nisu bili glupi ni Solomon, David, Isaija, Jovan, Matej itd. a oni su svi pisali da je duša smrtna.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Tripko, izgleda za tebe i Miroljuba Petrovica vazi..."da ko i iz mrtvih ustane neće verovati".



Na kraju, ovo su tacno navedene Hristove rijeci, a On nakon ove price nije ni jednu drugu pricu ovako detaljno ispricao, a posebno nigdje nije ni spominjao bilo kakvu pricu u kojoj uopste i spominje "da su ljudi spavaci i da nemaju dusu" !

Sve sto ovdje hoces meni da kazes, ti u stvari govoris Isusu Hristu, jer sve ovo sto sam naveo nisu moje rijeci, niti moja prica, vec samo i jedino Hristove rijeci koje su zapisane u pravoj Bibliji, ali tebi se to ne svidja, kao ni Miroljubu, a izgleda ni adventistima, svjedocima i jos nekima, pa bi ste voljeli da Hristos to nije ni pricao ni detaljno objasnio, jer se ne uklapa u vase vizije "da su ljudi bezdusni spavaci" a vi jedino mjerodavni da sve Biblijske istine procjenite i bespogovorno drugima nametnete.

Dakle, da cujemo prvo vase misljenje i odgovore na postavljena pitanja, pa na kraju sve da razmotrimo, uporedimo i zakljucimo !


Evo moje mišljenje,jabi zaključila da oni malo preteruju oni sve što piše u bibliji malo iskrive i prilagode svom viđenju istine.Oni više tumače stari zavjet,dok je novi zavjet osnovan na ljubavi i otkupljenja i spasa spasa duša.Pa Bog je Izaiji rekao. „Evo, Ja stvaram Nova Nebesa i Novu Zemlju. Prijašnje se više neće spominjati niti će vam na um dolaziti.
Izaija je isto bijo mučenik, Usudio se Jeruzalem usporediti sa Sodomom i Gomorom. Bijegom je htio spasiti glavu. Sakrio se u šuplje drvo. Otkriven je pa je drvo otpiljeno, a Izaija pogubljen za vrijeme kralja Manase.

Isusa smatraju nekakvim pripovjedačem bajki.Izgleda da Isus priča priče koje je valjda od nekog čuo,ili to priča uspavanim dušama dase nebi probudile.

Tipko napisao.citiram
Pa kako neće živjeti, živjeće pravednik kada vaskrsne. Nije Isus mislio u duhovnom obliku omdah nakon smrti.
Paeto vidiš oni znaju kako je Isus mislijo pa što tu još reći ništa
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Sve se prelama u Isusu Hristu, svi putevi vode do tog raskrsca, siroki i pravi i na sve cetiri strane, ali ko hoce u Nebeski Jerusalim, od tog raskrsca moze samo uskim putem, i prohodnim samo jer je On njime prosao i put utabao, da bi Tvorac docekao svoju djecu i oni nasli put do svoga Oca, samo i jedino kroz svog Spasioca. Amin !
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sve se prelama u Isusu Hristu, svi putevi vode do tog raskrsca, siroki i pravi i na sve cetiri strane, ali ko hoce u Nebeski Jerusalim, od tog raskrsca moze samo uskim putem, i prohodnim samo jer je On njime prosao i put utabao, da bi Tvorac docekao svoje sinove i sinovi nasli put do svoga Oca, samo i jedino kroz svog Spasioca. Amin !
------------------------------------------------------------------------


Možeš ti išta dokazati sa stihovima iz Biblije? Mene nečija filozofija ne zanima. Imao sam filozofiju na faksu.


mrtvi neznaju nista:


9:5 Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
9:6 I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nikada ni u čemu što biva pod suncem.
9:7 Hajde, jedi hleb svoj s radošću, i veselog srca pij vino svoje, jer su mila Bogu dela tvoja.
9:8 Svagda neka su ti haljine bele, i ulja na glavi tvojoj da ne nedostaje.
9:9 Uživaj život sa ženom koju ljubiš svega veka svog taštog, koji ti je dat pod suncem za sve vreme taštine tvoje, jer ti je to deo u životu i od truda tvog kojim se trudiš pod suncem.
9:10 Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš. Propovednik 9, 5 - 10
 
Natrag
Top