Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako su duše zarobljene u grobu sa tjelom,a što je sa onim dušama kojima se tjela spale,jelse onda i njihove duše zapale.
Isus je umro na križu za spasenje naši duša.Isus je onom razbojniku na križu rekao. "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom uraju! (Lk 23,43)". To je jedna od najljepših rečenica koje je Isus rekao nekome čovjeku.Pgospodo nimuje rekao čekaće tvoja duša u grobu do uskrsnuća,već muje rekao danas ćeš bit.

Nisu duše (nije duša) neki posebni element, čovjek je duša. Sve duše kako god bile ili spaljene ili ne Bog ima njihovu lokaciju i podatke DNK da im povrati dah životni prilikom vaskrsenja prvog ili drugog. Pa ni Isus nije bio na nebu taj dan, nego u grobu.

Нетачно. Не могу да верујем да тако конкретне речи неко изврће. Ако Господ дође, онда Павле не иде Њему од тела, него остаје у гробу како ви кажете. А Павле изричито каже да остаје у телу, али би било боље да оде од њега и да са Христом буде. Ако је глагол отићи, онда значи да одлази, а не чека овде међу црвима.

"отићи и с Христом бити"

Ако ја остајем у колима, значи да се налазим у колима. Ако остајем у телу, значи да се (ја) налазим у телу. Ако одлазим из кола негде (или из тела), онда се користи глагол: ОТИЋИ (и на другом месту БИТИ). Идем на неко друго место, а не чекам статично.

"Али остати у телу потребније је вас ради."

Али шта да се ради. Лакше ми је преместити воз пун путника рукама, него вас убедити речима. Тако да се повлачим из ове игре понављања истог. То само има лош ефекат на оне који читају и које занима нешто да схвате. Ко је већ убеђен, не треба му стално говорити. Апостол Павле каже да се два-три пута јеретик саветује и онда оставља да живи у јереси коју је сам изабрао.

Можда сам и ја у некој јереси, па помози нам свима, Господе, да се уразумимо.

Na osnovu čega dokazuješ da je Pavle mislio odmah automatski nakon smrti u nekom duhovnom obliku života??? Na to Pavle sigurno nije mislio, niti se to može vidjeti i njegovoj izjavi. Pavle ostaje u tijelu, znači da je živ. Pavle nije propovijedao jeres, nego istinu. Zašto ignorišeš dosta stihova koje sam dao???

Jov jasno potvrđuje šta je Pavle mislio, mada i bez toga zna se šta je Pavle mislio.

Jov 19,26I ako se ova koža moja i raščini, opet ću u tijelu svom vidjeti Boga.

Da ne dajem ponovo more stihova koji govore o tome gdje čovjek ide nakon smrti do vaskrsenja jer sam ih već dao. A ima ih još dosta.

Propovjednik 3,19Jer što biva sinovima ljudskim to biva i stoci, jednako im biva; kako gine ona tako ginu i oni, i svi imaju isti duh; i čovjek ništa nije bolji od stoke, jer je sve taština.

A koji je to duh????

Propovjednik 12,7i vrati se prah u zemlju kao što je iz nje i došao, a duh se vrati Bogu koji ga je dao.

Dakle nije kod čovjeka nikakav posebni duh. To je isti duh kao i kod životinja i biljaka.

Propovjednik 9,5Živi barem znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti imaju više nagrade, jer se zaboravlja i spomen na njih.
Propovjednik 9,6Davno je nestalo i njihove ljubavi, i mržnje, i zavisti, i više nemaju udjela ni u čem što biva pod suncem.

Propovjednik 9,10I što god nakaniš učiniti, učini dok možeš, jer nema ni djela, ni umovanja, ni spoznaje, ni mudrosti u Podzemlju (grobu) u koje ideš.

Propovjednik 3,19Jer zaista, kob ljudi i zvijeri jedna je te ista. Kako ginu oni, tako ginu i one; i dišu jednakim dahom, i čovjek ničim ne nadmašuje zvijer, jer sve je ispraznost.

Propovjednik 3,20I jedni i drugi odlaze na isto mjesto; svi su postali od praha i u prah se vraćaju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
14. Јер ако верујемо да Исус умре и васкрсе, тако ће Бог и оне који су умрли у Исусу довести с Њим.


Не игноришем ја, већ ви. Али, као што рекох, нема смисла понављати сто пута исто. Свако може да прочита и види, без да му сведоци и адвентисти "објасне". Јер само они мудрошћу неограниченом виде и пробирају како им се свиђа. А у Старом завету нико живи није знао где душа иде или слично. И како би? Јер само Господ зна, зато и исприча причу у Луки 16. глави. А ви како хоћете, ваш избор веровања. Да се не убеђујемо више, нема разлога.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa odvešće ih kada dođe po njih drugi put na Zemlju. Ma pusti adventiste i JS, imaš crkava koje kažu da je Isus Bog a koje su čuda radili kroz istoriju, šta sada mi trebamo reći nije Bog zato što su oni rekli jeste Bog.

14. Јер ако верујемо да Исус умре и васкрсе, тако ће Бог и оне који су умрли у Исусу довести с Њим.

Stih jasno govori kako je Isus umro i vasksnuo tako će i pravedni umrijeti i biti vaskrsnuti i otići sa Isusom. Pa u pravo ovo što si dao dokazuje da pravedni nisu sada sa Isusom nego čekaju vasksenje. I ovaj i more drugih stihova.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не пише: ОДВЕСТИ, него пише: ДОВЕСТИ. Дакле, доводи оне који су умрли у Исусу (мученике који се помињу у Откривењу, а Господ им каже да почину још мало док се не наврши број браће њихове - верних хришћана, мученика и светаца). Што се мене лично тиче, Библија је веома јасна. Не знам зашто се тумачи криво баш у деловима где се не говори фигуративно, већ конкретно.

Праведни управо чекају Васкрсење у починку са Господом. Не као у америчким филмовима, већ у духу
. Јер наш дух је под влашћу Духа, који није безличан, као што и ми нисмо безлични. Отуда се често спомиње појам "спољашњи" (телесни) и "унутрашњи" (духовни) човек.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ajd mi samo objasni čemu onda vasksenje? Šta će onda vaskrsenje??? Ej ne hvataj se za to što navodno mrtvi viču pred prestolom Božijim, kada je to način izražavanja u jevrejskom. Fino sam ti jasno dao stih koji piše "Krvo tvog brata viče meni sa zemlje". Naravno da krv ne viče. Okani se vjerovanja u zagrobni život.

14. Јер ако верујемо да Исус умре и васкрсе, тако ће Бог и оне који су умрли у Исусу довести с Њим.

Stih je jasan, kako je Isus umro i bio vaskrsnut, tako će i umrli u Hristu kada budu vaskrsnuti biti sa Hristom. Vidiš da stoji dovesti. Kada??? Kada Isus ponovo dođe. Nije to kada se Isus vazneo. Nego kada ponovo dođe.

Da ne spominjem to što ignorišeš dosta stihova koji ti se daju.

Na osnovu čega ti dokazuješ da je to odmah nakon uznesenja??? Vidiš da se uznesenje i ne spominje. A za razbojnika si rekao da je odmah otišao u petak u raj, a sada dokazuješ kada se Isus uzneo da je odveo mrtve koji su umrli u Njemu. Samim tim što je spomenuta smrt i vaskrsenje jasno je da se to odnosi i na umrle u Hristu koji još nisu vaskrsnuti.

Duše umrlih pred Bogom viču.



Otkrivenje 6,9Kad Jaganjac otvori peti pečat, vidjeh pod žrtvenikom duše zaklanih zbog riječi Božje i zbog svjedočanstva što ga imahu.

Otkrivenje 6,10Vikahu iza glasa: "Ta dokle, Gospodaru sveti i istiniti! Zar nećeš suditi i osvetiti krv našu na pozemljarima?



Kada bi se ovo bukvalno ovako shvatilo ispalo bi da je duša besmrtna. Ali nije tako. Treba poznavati način izražavanja u jevrejskom jeziku.

U stihovima se nešto želi reći. Spomenuta je i krv.


Pogledajmo sada ovaj stih iz Postanka. Postanak 4,10Jahve nastavi: "Što si učinio? Slušaj! Krv brata tvoga iz zemlje k meni viče.


Dakle u Otkrivenju se želi reći da su bezbožnici pobili puno pravednika, a ne bukvalno da mrtvi viču. To se jasno vidi po istom načinu izražavanja u Postanku. Naravno da krv ne može da viče, nego Bog saopštava Kainu da zna šta je uradio i da je jako ljut zbog toga.




 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
14. Јер ако верујемо да Исус умре и васкрсе, тако ће Бог и оне који су умрли у Исусу довести с Њим

Adrian Adian, svesno prekrajas bibliju.

Pomenuti tekst ne znaci da ce Isus sa njim dovesti duse umrlih u casu smrti, vec govori da kao sto je Isus vaskrsao, tako ce on prilikom svog drugog dolaska vaskrsnuti one koji su umrli sa verom u njega i dovesti u svoje carstvo slave.

Evo celog teksta koji si ti prekrojio, i govori o dovodjenju vernih u Bozje carstvo o vaskrsenju.
Pre toga niko nece pre drugoga otici na nebo, to lepo stoji u tekstu, da nece preteci, vec da ce svi zajedno biti uzeti u Bozje carstvo slave.

"Јер ако верујемо да Исус умре и васкрсе, тако ће Бог и оне који су умрли у Исусу довести с Њим.
Јер вам ово казујемо ријечју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи онијех који су pomrli.
Јер ће сам Господ са заповијешћу, са гласом арханђеловијем, и с трубом Божијом сићи с неба; и мртви у Христу васкрснуће najpre.
А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Gospodom biti" ( 2 Solunjanima 4. 16 - 20 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Stihovi su jasni. Adriane odbaci učenje o besmrtnosti duše. Nekada sam i ja u to vjerovao.
 
Učlanjen(a)
05.01.2014
Poruka
202
Loadikeja i Tripo, kako tumacite stanje i mjesto Lazara i bogatasa, i sta znaci da oni koji ne vjeruju Mojsiju nece povjerovati ni "mrtvima" da im se pojave i kazu (valjda ono sto bi bogatas htio da im kaze, tj. da paze sta rade da ne bi dospjeli u pakao, muciliste, u vatru u kojoj se nalazi bogatas jer je nepravedan)

Dakle, jel i ovo "figurativno" izrazavanje jevreja tog doba ?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Stihovi su jasni. Adriane odbaci učenje o besmrtnosti duše. Nekada sam i ja u to vjerovao.

Pa nemožeš ti dokazati daje duša smrtna,i da nekome sugeriraš da odbaci učenje o besmrtnosti duše
to nije kršćanski.

Ajmo malo prokomontirati i ovo štosi napisao
"Nisu duše (nije duša) neki posebni element, čovjek je duša. Sve duše kako god bile ili spaljene ili ne Bog ima njihovu lokaciju i podatke DNK da im povrati dah životni prilikom vaskrsenja prvog ili drugog. Pa ni Isus nije bio na nebu taj dan, nego u grobu."
Pa što to znači gospod Bog skuplja DNK jasam mislila da Bog ljubavi skuplja nas ajmo reći naše duše a ne DNK."Što ovo znači Isus nije bijo na nebu taj dan."Isus je jasno rekao ,bićeš još danas netreba izvrćati Isusove rječi.

Isus je i ovo rekao.Zaista, zaista, kažem vam: tko vjeruje, ima život vječni. Ja sam kruh života. Očevi vaši jedoše u pustinji manu i pomriješe. Ovo je kruh koji silazi s neba: da tko od njega jede, ne umre. Ja sam kruh živi koji je s neba sišao. Tko bude jeo od ovoga kruha, živjet će uvijeke. Kruh koji ću ja dati tijelo je moje - za život svijeta."
Kako je jednom prigodom ANDRIJANE napiso.Sve za Krista,Krista niza šta.
BOG SA VAMA
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa nemožeš ti dokazati daje duša smrtna,i da nekome sugeriraš da odbaci učenje o besmrtnosti duše
to nije kršćanski.

Ajmo malo prokomontirati i ovo štosi napisao
"Nisu duše (nije duša) neki posebni element, čovjek je duša. Sve duše kako god bile ili spaljene ili ne Bog ima njihovu lokaciju i podatke DNK da im povrati dah životni prilikom vaskrsenja prvog ili drugog. Pa ni Isus nije bio na nebu taj dan, nego u grobu."
Pa što to znači gospod Bog skuplja DNK jasam mislila da Bog ljubavi skuplja nas ajmo reći naše duše a ne DNK."Što ovo znači Isus nije bijo na nebu taj dan."Isus je jasno rekao ,bićeš još danas netreba izvrćati Isusove rječi.

Isus je i ovo rekao.Zaista, zaista, kažem vam: tko vjeruje, ima život vječni. Ja sam kruh života. Očevi vaši jedoše u pustinji manu i pomriješe. Ovo je kruh koji silazi s neba: da tko od njega jede, ne umre. Ja sam kruh živi koji je s neba sišao. Tko bude jeo od ovoga kruha, živjet će uvijeke. Kruh koji ću ja dati tijelo je moje - za život svijeta."
Kako je jednom prigodom ANDRIJANE napiso.Sve za Krista,Krista niza šta.
BOG SA VAMA

Kako ne mogu dokazati kada Biblija to kaže.

Jezekilj 18,4 Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će poginuti.

Jezekilj 18,20
Koja duša zgriješi ona će umrijeti, sin neće nositi bezakonja očina niti će otac nositi bezakonja sinovljega; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova.
 
Natrag
Top