Ateizam i Agnosticizam

Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
25
A kakvo bi ti htio da je toretisanje? Političko? Teološko? Sociološko...? Ovdje vodimo rasprave - teoretišemo, jer je ovo forum, a ne sesija istomišljenika.
S druge strane, uopšte nije nebitna klasifikacija čovjeka po osnovu njegovog vjerovanja. Ono u što čovjek vjeruje, određuje i njega samoga, pa, prema tome, klasifikacija po tom osnovu ne da je nebitna, nego je najbitnija.
Vjerovatno si random napisao ili po svojom prioritetnom stepenishtu klasifikaciju teoretisanja. Rasprava je iznoshenje licnog ubijedjenja na osnovu neke teorije, potkrepljeno "argumentacijom", shto ne znaci da sam u pravu ili suprotno. Tvoj mini chas upoznavanja sa tematikom foruma i njenog smisla pishi pod sticki na temu "Odgovori na nepostavljena pitanja"...
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
25
Ko mi kaze!!od uciteljice ne trazim pare jer znam lepo i da pricam i da pisem a vi sto neznate za skracenice(nznm,znm,odg,wtf,wtb,wts,omg,ROFLMAO...)sta da vam radim...pocnite da ucite...xD.....ja verujem u sebe i SRPSKU REPREZENTACIJU NA SP 2010!!eto bar verujem u nesto sto postoji!xDDD
Evo jedna skracenica decko LOL:)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Vjerovatno si random napisao ili po svojom prioritetnom stepenishtu klasifikaciju teoretisanja. Rasprava je iznoshenje licnog ubijedjenja na osnovu neke teorije, potkrepljeno "argumentacijom", shto ne znaci da sam u pravu ili suprotno. Tvoj mini chas upoznavanja sa tematikom foruma i njenog smisla pishi pod sticki na temu "Odgovori na nepostavljena pitanja"...

Zašto bi rasprava bila iznošenje ličnog ubjeđenja na osnovu neke teorije? Rasprava može biti i to, ali isto tako može biti iznošenje stava na osnovu ličnog mišljenja, iskustva, spoznaje, shvatanja...
A ovu poslednju rečenicu, i pored svih nastojanja, ne mogu da dešifrujem! Ne pomaže ni ono Vukovo pravilo: čitaj kako je napisano...
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
25
Zašto bi rasprava bila iznošenje ličnog ubjeđenja na osnovu neke teorije? Rasprava može biti i to, ali isto tako može biti iznošenje stava na osnovu ličnog mišljenja, iskustva, spoznaje, shvatanja...
A ovu poslednju rečenicu, i pored svih nastojanja, ne mogu da dešifrujem! Ne pomaže ni ono Vukovo pravilo: čitaj kako je napisano...
Da ne idemo u dubiozu licno mishljenje, spoznaja, shvatanje, poimanje, i sl sinonimi koji asociraju na isto takodje moraju biti iznjedreni iz necega veceg, pa se tim vodimo prilikom objasnjavanja... Shto se tiche Vuka zaplakao bi na svemu ovome shto se pishe(ne odnosi se na tebe). Ja bih prije rekao da Njegos je imao najbolji nacin objashnjavanja... Ne moraju svi shvatiti...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja bih prije rekao da Njegos je imao najbolji nacin objashnjavanja... Ne moraju svi shvatiti...

Kad pomenu Njegoša, a da bi se zadržali u okviru teme, volio bih da čujem tvoje, a i druga mišljenja o tome, da li je Njegoš bio religiozan???
Možda će se neki čudom začuditi ovakvom pitanju, sobzirom da je riječ o vladici, ali, oni koji dobro poznaju Njegošva djela, imaju itekako osnova postaviti ovakvo pitanje.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ja mislim da je bolje reci da si ateista nego kao 80% Srba da su pravoslavci. Verovati nije dovoljno reci, raspitajte se sta znaci biti Pravoslavac, pa onda recite da li jeste ili ne.
Mnogo Srba slavi Slavu ne da bi se zahvalio Bogu na tome sto ima vec da bi se pokazao koliko je materijalno bogat ili se utrkuje sa komsijama ko ce bolje. Takodje mnogi kazu ja sam pravslavac slavim Slavu, pecem prase na Badnji dan, farbam jaja na Uskrs i sl. ali to nije pravoslavlje. Ako ne znate sta znaci biti pravoslavac pitajte nekoga ko to zna. (Ne kazem za sebe da sam pravoslavac ali ne kazem ni da nisam, jer je to moja stvar.)
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Kad pomenu Njegoša, a da bi se zadržali u okviru teme, volio bih da čujem tvoje, a i druga mišljenja o tome, da li je Njegoš bio religiozan???
Možda će se neki čudom začuditi ovakvom pitanju, sobzirom da je riječ o vladici, ali, oni koji dobro poznaju Njegošva djela, imaju itekako osnova postaviti ovakvo pitanje.

Brate moj, receno je Prvo pomisli na svoj greh, pa vidi imas li pravo drugom suditi, pa i ja tebi kazem kako ja mogu reci nesto o njemu kada ne prodje ni pet minuta, a da nesto ne pogresim ne bitno da li delom, recju ili mislju.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Brate moj, receno je Prvo pomisli na svoj greh, pa vidi imas li pravo drugom suditi, pa i ja tebi kazem kako ja mogu reci nesto o njemu kada ne prodje ni pet minuta, a da nesto ne pogresim ne bitno da li delom, recju ili mislju.

Bojim se da se nismo razumjeli. Ja nikome ne sudim niti osuđujem. Samo sam postavio pitanje, koje je, po mom mišljenju, interesantno. A možemo li mi "grešnici" o tome govoriti? Naravno da možemo, jer kada bi se vodili logikom: grešan sam, pa nemam pravo govoriti o grijehovima drugih, zavladalo bi carstvo grijeha!
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Bojim se da se nismo razumjeli. Ja nikome ne sudim niti osuđujem. Samo sam postavio pitanje, koje je, po mom mišljenju, interesantno. A možemo li mi "grešnici" o tome govoriti? Naravno da možemo, jer kada bi se vodili logikom: grešan sam, pa nemam pravo govoriti o grijehovima drugih, zavladalo bi carstvo grijeha!

Nisi ti mene razumeo, ja nijednog trenutka nisam rekao da si ti gresan, vec sam rekao za sebe da ne mogu osudjivati drugog i da nije uredu da to radim, dok ne pogledam u svoje srce. Da li je on bio veliki vernik ili ne, ne menja to da je napisao delo koje se izucava na najvecim univerzitetima na svetu, naravno ti nisi osporio njegovo delo vec sam ovo samo napomenuo. Ne mozemo ga ni osudjivati ni za njegova "klimava dela", jer ipak su to bila druga vremena. Kao sto su osudili Vladiku Nikolaja da je izdajnik, a on nam je spasavao ugled na zapadu, a proglasise ga izdajnikom oni koji nanese vise zla Srbiji nego fasisti u oba Svetska rata.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nisi ti mene razumeo, ja nijednog trenutka nisam rekao da si ti gresan, vec sam rekao za sebe da ne mogu osudjivati drugog i da nije uredu da to radim, dok ne pogledam u svoje srce. Da li je on bio veliki vernik ili ne, ne menja to da je napisao delo koje se izucava na najvecim univerzitetima na svetu, naravno ti nisi osporio njegovo delo vec sam ovo samo napomenuo. Ne mozemo ga ni osudjivati ni za njegova "klimava dela", jer ipak su to bila druga vremena. Kao sto su osudili Vladiku Nikolaja da je izdajnik, a on nam je spasavao ugled na zapadu, a proglasise ga izdajnikom oni koji nanese vise zla Srbiji nego u oba Svetska rata.

Raumio sam ja tebe. Nisam ni shvatio da si mene nazvao grešnikom ( a i da si, ne bih ti zamjerio), ja govorim o tvom stavu da ne možeš osuđivati drugog dok "ne pogledaš u svoje srce". Sve je to OK, no, ovdje se ne radi ni o kakvim osudma. Ti si, vidim, shvatio da kada sam potavio pitanje: da li je Njegoš bio religiouzan, da ga ja time osuđujem. Ne, nije to u pitanju, nego puka znatiželja šta drugi misle o tome?
 
Natrag
Top