Ateizam i Agnosticizam

Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
25
jbt jel ti ocekujes da nadjes CD....dovoljna je mala devojcica koja je skoro nadjena!i to nije tacno sto pricas....prosetaj na netu....nadji kromanjonce,neandertalce!covek Nije nastao od nicega...kao sto nista i nije!i ljudi...dajte bijemo brat na brata....glupo je sto sam i ja ono napisao ali jbg...palo mi.......sve u svemu pravoslavci smo i SRBVI NARAVNO,zasto se svadjamo?!!!!pozz...xDDDDDDD
Kakva mala djevojcica, ako malo ukljucish ono unutar lobanje, mozda ti bude logicno stanovishte nauke a koje bi sve dalo bar za potkrepljenje bar jedne cinjenice "prelazni oblici" kakva jedna,no,ni,n, trebali bi ih imati hiljade... P.S Pametni se ponose porijeklom...
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
evo ateista sam i obkjasnicu.....ne verujem u boga zato sto:jos nisam video dokaze o postojanju boga....postojanju "Adama i Eve".a s druge strane nadjeni ostaci australopiteca,kromanjonaca,neandertalaca...dovoljni dokazi...nije li dovoljno!a ovo sto je MELLY napisala gore...hahahaha....bog i crkva su najveci shaneri u SVAKOJ DRZAVI!!!verujte mi!ja ne ismevam veru ni vernike...takoreci svako ima pravo odabira i misljenja i svacije misljenje postujem ma kakvo bilo(nije bitno da li se slazem ili ne slazem)!!


Ne ismijavas vjeru i vjernike, a BOG si napisao malim slovom. Da li je to vrijedjanje ili Vasa nepismenost, pitanje je??? :what:
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
Niti osudjujem, niti pokusavam pretjerano da razumijem ateiste. Vidim da Vas ovdje ima... pa... onda pitanje...
U sta vjerujete??? Ima li zivot smisla ako necemo vjerovati ni u sta???
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
U sta vjerujete??? Ima li zivot smisla ako necemo vjerovati ni u sta???

Agnostici ne veruju ni jednog boga kakvog ga predstavljaju organizovane religije,ali veruju u neku višu silu.
Po meni život nema smisla ne verovati u niušta.




PS.Opet po ko zna koji put molim bez svađe i bespotrebnog prepiranja koje ne vodi ničemu.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Agnostici ne veruju ni jednog boga kakvog ga predstavljaju organizovane religije,ali veruju u neku višu silu.
Po meni život nema smisla ne verovati u niušta.

Pa, ne postoji, valjda, ljudsko biće koje ne vjeruje u nešto, bez obzira radilo se o teisti, ateisti ili agnostiku. Kod teista dominira vjera u Boga, kod agnostika vjera u neku višu silu, a kod ateista vjera u čovjeka i njegovu misao. Kada se teisti pitaju: kakvog smisla ima život bez vjere, oni ne razumiju da su teisti vjeru u Boga zamijenili vjerom u ljudsko stvaralaštvo i mogućnosti čovječijeg razuma. Doduše, ovakvo ateističko poimanje svijeta ne može se nazivati vjerom u onom smislu u kome je to vjera teista, ali to jeste jedan vid kompenzacije za takvu vjeru.
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
25
ae necemo vise da se svadjamo........misim ja neci vi kako hocete......imam previse stvari da kazem ali precutacu.....
Sam sebe kvotash, a uz to moracesh pored tvoje majke prirode traziti odshtetu i od uciteljice;)


Prvobitno napisao Jurivaka
Pa, ne postoji, valjda, ljudsko biće koje ne vjeruje u nešto, bez obzira radilo se o teisti, ateisti ili agnostiku. Kod teista dominira vjera u Boga, kod agnostika vjera u neku višu silu, a kod ateista vjera u čovjeka i njegovu misao. Kada se teisti pitaju: kakvog smisla ima život bez vjere, oni ne razumiju da su teisti vjeru u Boga zamijenili vjerom u ljudsko stvaralaštvo i mogućnosti čovječijeg razuma. Doduše, ovakvo ateističko poimanje svijeta ne može se nazivati vjerom u onom smislu u kome je to vjera teista, ali to jeste jedan vid kompenzacije za takvu vjeru.
Pusti ti filozofsko teoretisanje oko nebitne klasifikacije covjeka na osnovu "vjerovanja" u neshto... Ono shto je bitno napomenuti za "ateiste" da ce mozda shvatiti ako budu bar dobri ljudi(glupostima zavedeni) "shta zaba osjeti kad je dovedete na more"
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
07.10.2009
Poruka
18
Ko mi kaze!!od uciteljice ne trazim pare jer znam lepo i da pricam i da pisem a vi sto neznate za skracenice(nznm,znm,odg,wtf,wtb,wts,omg,ROFLMAO...)sta da vam radim...pocnite da ucite...xD.....ja verujem u sebe i SRPSKU REPREZENTACIJU NA SP 2010!!eto bar verujem u nesto sto postoji!xDDD
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sam sebe kvotash, a uz to moracesh pored tvoje majke prirode traziti odshtetu i od uciteljice;)


Pusti ti filozofsko teoretisanje oko nebitne klasifikacije covjeka na osnovu "vjerovanja" u neshto... Ono shto je bitno napomenuti za "ateiste" da ce mozda shvatiti ako budu bar dobri ljudi(glupostima zavedeni) "shta zaba osjeti kad je dovedete na more"

A kakvo bi ti htio da je toretisanje? Političko? Teološko? Sociološko...? Ovdje vodimo rasprave - teoretišemo, jer je ovo forum, a ne sesija istomišljenika.
S druge strane, uopšte nije nebitna klasifikacija čovjeka po osnovu njegovog vjerovanja. Ono u što čovjek vjeruje, određuje i njega samoga, pa, prema tome, klasifikacija po tom osnovu ne da je nebitna, nego je najbitnija.
 
Natrag
Top