Ateisti i raj

Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Što se tiče sejača i sejanja, pa što nije pazio bolje kad je sejao :), a to da je tema čist primjer licemjerja....pa i cijela religija i knjiga na kojoj se ona zasniva je kristalno čist primjer hipokrizije....pitanje: Znamo da je kralj David poslao svog najboljeg druga i rat da bi ovaj poginuo i da bi mu on uzeo ženu?!, poslije se pokajao....i sve ok? pa koje je to licemjerstvo! A jel' ko pitao tu ženu šta ona misli o tome? Pa da, žene i onako niko ništa ne pita u bibliji....licemjerstvo? ma neeee, samo se šalio bog.....
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne brini se kosevicnamanja nece niko da te secka, nismo mi takvi kako nas neki opisuju, jer onda ne bi bili verujuci.

Imate pricu o Sejacu, tu vam je odgovor na ovo pitanje jako lepo objasnjeno. No vi ste lenji, tako da je ovaj post verovatno uzaludan.

A ja i dalje ostajem pri mom odgovoru da je tema cist prikaz licemerja, a vec sam odgovorio i zasto.

Morao sam Jurivaka, sta ces...
Ma, neka si morao, samo daj! Znači, ti misliš da je licemjerno i postaviti pitanje kao što je naslov ove teme? Baš me zanima da li ima vjernika koji ne misle tako? Pođimo od ovakve pretpostavke: niti ateisti pouzdano znaju da Boga nema, niti teisti pouzdano znaju da ga ima. Teisti samo vjeruju da Bog postoji, a ateisti misle da znaju da on ne postoji. Dopuštaš li mogućnost da mogu piti u pravu i jedni i drugi? Ne, ne dopuštaš, jer tvrdo vjeruješ da Bog postoji, zar ne? Samim tim vjeruješ da postoji i raj i pakao, a gdje će ko od nas smrtnika završiti posle dmrti, zavisi od toga kako je proživio ovaj život - grešno ili u skladu sa Božijim zakonima. E, vidiš, mene zanima šta ti misliš o sledećem: ja živim život isto kao i ti, baš u svemu, izuzev što ne vjerujem u Boga. Mogu li ja, po tvome, dospjeti do raja, ili je to nemoguće samo zbog toga što nisam vjerovao iako sam u svemu drugome živio ispravan život, kao i ti? Šta ti u ovome pitanju vidiš kao licemjerje? Nema ovdje, simi, nikakvog licemjerja, ali ima jedna velika dilema za tebe. Kako ćeš odgovoriti na ovo pitanje? Ako odgovoriš da i ja mogu dospjeti do raja ako sam pošteno proživio život, ispašće da je onda vjera besmislena. Ako odgovoriš da ne mogu dospjeti u raj, bez obzira što sam živio posve ispravno i moralno, ispašće da je vjera sama po sebi važnija od čovjekovih djela. A i to bi onda bilo besmisleno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ne Jurivaka gresis, Gospod Isus Hristos je jasno rekao sta znaci krstenje i ko moze zasluziti vecni zivot (raj), a ko ne. A sto se tice da ti ja odgovorim da li ces ti u pakao ili u raj to bi za mene bio veliki greh, jer ko sam ja da odredjujem gde ce ko i sta ce skim biti. To samo Gospod zna, ali Gospod nam je rekao da ko odbaci Gospoda, zakljucao je sva vrata sebi. Odbacivanjem Gospoda Hrista, jeste odbacivanje njegove zrtve koja se za nas desila... Ja ne verujem ja znam, ma koliko to tebi banalno i glupo bilo ja jednostavno znam. Tako da tvoju teoriju odmah odbacujem. Ova tema je podsmevanje i nista drugo...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Griješim? U čemu to? Nešto sam te pitao, ali, vidim ti nisi spreman da mi odgovoriš, nego to prepustaš Isusu. Ja nisam pitao Isusa nego tebe, i nisam tražio da ti određuješ hoću li ja u raj ili pakao, nego da mi kažeš svoje mišljenje o jednoj principijeloj dilemi. Vidiš, ovo samo potvrđuje da većina vjerujućih nemaju svoje mišljenje.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Brate uredniče

173 odgovora koje si ti pregledao,men'se ne pregledaju :)

Možda je već neko to spomenuo,pa se izvinjavam ako ponovim.

Ateisti su ljudi zdrave pameti i logike.

Jedan ateista uopšte nema o čemu da priča na ovu temu :)

Zašto?

Pa ako si ateista,onda ne veruješ ni u raj kao i sve ostalo.

Znači da je tema za tebe bespredmetna.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Moje licno misljenje je da bez Hrista nema spasa tj. ateisti se ne mogu spasiti makar nikad ni jedan jedini ovozemaljski greh ne ucinili, pored najveceg greha sto cine, odnosno ne priznanja Boga. Vera nije besmislica, verom dobijamo zivot vecni, ali ne samo verom vec zivljenjem onako kako je zapisano da treba. Opet kazem to je neko moje misljenje i ne mogu da kazem da je ispravno i da ne daj Boze kazem da tako Gospod odredjuje, jer ja nisam savrsen.

To da si napravio temu iz razloga da si hteo da cujes misljenje verujucih je malo glupo, jer se zna odgovor verujucih, zasto bi inace verovali. Prema tome tema je "farisejska"-licemerna, ali nije problem. Kao sto sam ti vec vise puta rekao na ovom forumu me nista ne moze iznenaditi, pa tako ni (ne)kultura urednika i njihovo podsmevanje narucito Pravoslavnim. A zanimljivo je to da u podforumu ima ovoliko ateista... Verujuci imaju svoje misljenje. Svako ko iole bistrom glavom razmisli i jos procita sveto pismo bice mu jasno sve, prvo vise od pola ce shvatiti sam, a onaj ostatak, citanjem Svetog pisma, dovodi na mesto. Tada covek slozi sve kockice i ne treba mu mudrovanje da bi shvatio zasto se ratuje, zasto ima bolesnih, zasto deca umiru, zasto ima gladnih i zednih, zasto je neko bogat, a neko siromasan, zasto nevini stradaju, zasto postoje lepi i ruzni, zasto se desavaju nepogode, zasto neko ima vise, a neko manje srece, zasto neko mlad umire, zasto postoji mrznja, zasto se vi pitate sta ce sa vama biti posle smrti, zasto...

Najveci vas i nas, problem i problem celog sveta je upravo to sto ljudi ne veruju i zato sto ima onih koji veruju, a kao i da ne veruju.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Brate uredniče

173 odgovora koje si ti pregledao,men'se ne pregledaju :)

Možda je već neko to spomenuo,pa se izvinjavam ako ponovim.

Ateisti su ljudi zdrave pameti i logike.

Jedan ateista uopšte nema o čemu da priča na ovu temu :)

Zašto?

Pa ako si ateista,onda ne veruješ ni u raj kao i sve ostalo.

Znači da je tema za tebe bespredmetna.
Složiću se sa tobom da ateisti imaju malo šta da kažu ovdje, ali tema nikako nije bezpredmentna. Ovdje imate šta da kažete vi koji vjerujete. Vidiš kako simi ima šta da kaže. A, mogao bi i ti pokušati da odgovoriš na ovo, posve utemeljeno pitanje, - mogu li ateisti u raj ako žive moralno i pošteno, umjesto što satanizuješ temu.

Moje licno misljenje je da bez Hrista nema spasa tj. ateisti se ne mogu spasiti makar nikad ni jedan jedini ovozemaljski greh ne ucinili, pored najveceg greha sto cine, odnosno ne priznanja Boga. Vera nije besmislica, verom dobijamo zivot vecni, ali ne samo verom vec zivljenjem onako kako je zapisano da treba. Opet kazem to je neko moje misljenje i ne mogu da kazem da je ispravno i da ne daj Boze kazem da tako Gospod odredjuje, jer ja nisam savrsen.

To da si napravio temu iz razloga da si hteo da cujes misljenje verujucih je malo glupo, jer se zna odgovor verujucih, zasto bi inace verovali. Prema tome tema je "farisejska"-licemerna, ali nije problem. Kao sto sam ti vec vise puta rekao na ovom forumu me nista ne moze iznenaditi, pa tako ni (ne)kultura urednika i njihovo podsmevanje narucito Pravoslavnim. A zanimljivo je to da u podforumu ima ovoliko ateista... Verujuci imaju svoje misljenje. Svako ko iole bistrom glavom razmisli i jos procita sveto pismo bice mu jasno sve, prvo vise od pola ce shvatiti sam, a onaj ostatak, citanjem Svetog pisma, dovodi na mesto. Tada covek slozi sve kockice i ne treba mu mudrovanje da bi shvatio zasto se ratuje, zasto ima bolesnih, zasto deca umiru, zasto ima gladnih i zednih, zasto je neko bogat, a neko siromasan, zasto nevini stradaju, zasto postoje lepi i ruzni, zasto se desavaju nepogode, zasto neko ima vise, a neko manje srece, zasto neko mlad umire, zasto postoji mrznja, zasto se vi pitate sta ce sa vama biti posle smrti, zasto...

Najveci vas i nas, problem i problem celog sveta je upravo to sto ljudi ne veruju i zato sto ima onih koji veruju, a kao i da ne veruju.
Znači, tako? Nema raja za poštenog ateistu! A nema raja za njega samo zbog toga što nije vjerovao, a što je živio životom pravednika, isto kao i najveći vjernik, to se sve briše! Zamisli se malo nad ovim. Ispada da je vjera sama sebi svrha. Ona nije tu da bi ljudi bili bolji, nego samo da bi vjerovali. Duboko sumnjam da bilo čiji zdrav razum ovo može prihvatiti, ukoliko je u punoj funkciji.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Simi sry, ali sada ispada da samo oni koji veruju u Hrista mogu očekivati odlazak na to fino mesto.
Ta tvrdnja mi je nagnala na logičnu asocijaciju. Iskreno bez namera vređanja jer je možda ovo poređenje malo neumesno ali šta to tvrde Jehovini svedoci. Nešto slično ali je broj spašenih mnogo manji. Ipak šta se onda dešava sa dve trećine čovečanstva koji nisu nikada ni čuli za Isusa Hrista.:dntknw:

Po mom mišljenju to nije u redu sorry
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Znači, tako? Nema raja za poštenog ateistu! A nema raja za njega samo zbog toga što nije vjerovao, a što je živio životom pravednika, isto kao i najveći vjernik, to se sve briše! Zamisli se malo nad ovim. Ispada da je vjera sama sebi svrha. Ona nije tu da bi ljudi bili bolji, nego samo da bi vjerovali. Duboko sumnjam da bilo čiji zdrav razum ovo može prihvatiti, ukoliko je u punoj funkciji.


Ateista se odrekao Gospoda zasto bi Gospod posle trebao da obraca paznju na njega. Ne postoje srednji ili si sa Gospodom ili znas vec skim. Ja bas napomenuh da nije dovoljno da samo covek veruje, vec treba i da cini, odnosno ne cini odredjena dela. Koja dela ces ciniti sam biras imas slobodnu volju, samo sto su ti neka dela na korist, a neka ne. Stoga tvoj zakljucak pada u vodu, koji je inace po meni jako ne promisljeno zakljucen. Zasto. Zato sto verujuci su na dobrom putu, a dali ce ostati na njemu to samo od njih samih zavisi. Ateisti idu pogresnim putem i trcali, puzali ili normalno hodali kraj puta im se zna.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ateista se odrekao Gospoda zasto bi Gospod posle trebao da obraca paznju na njega. Ne postoje srednji ili si sa Gospodom ili znas vec skim. Ja bas napomenuh da nije dovoljno da samo covek veruje, vec treba i da cini, odnosno ne cini odredjena dela. Koja dela ces ciniti sam biras imas slobodnu volju, samo sto su ti neka dela na korist, a neka ne. Stoga tvoj zakljucak pada u vodu, koji je inace po meni jako ne promisljeno zakljucen. Zasto. Zato sto verujuci su na dobrom putu, a dali ce ostati na njemu to samo od njih samih zavisi. Ateisti idu pogresnim putem i trcali, puzali ili normalno hodali kraj puta im se zna.
Pa nisi baš dokazao da moj zaključak pada u vodu. Naprotiv, pokazao si da sam u pravu, samo je pitanje vidiš li to?
 
Natrag
Top