Ateisti i raj

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Pricas kao da si brat cobiju, isti nacin odbrane...
Odmah bih ti odgovorio da zaista ne znam o kakvoj prorockoj misiji govoris, ne znam kakve si ti ugovore i skim sklapao, ali ja nisam niti mi pada na pamet...

Pričaš samom sebi, a obraćaš se meni? Patetika. Sve u svemu, ti meni nisi ni jednom rekao ništa. Ako misliš da sam ja tvoj odraz u ogledalu dok pričaš ili haluciniraš nešto, jok brale, nisam. Za'ebo si se tu.

Ovim si upravo potvrdio moj komentar. Cim ti neko saopsti istinu ti odmah napadas na njega, da sam ti blizi sigurno bi pokusao verbalno da se obracunas. To je tvoj problem. Nisi dovoljno jak da se suocis sa samim sobom, pa ti je lakse drugog da napadas, pritom ne imajuci nista da kazes protiv one kritike koja ti je upucena. Ja nemam nista protiv nikoga, veruj u sta zelis ili ne veruj ni u sta to je tvoj problem. Ja sam samo napomenuo da je ova tema cisto podsmevanje, jer iskreno se zapitaj da li tebe interesuje raj kao ateistu?

Izneo sam svoje misljenje sto sme svako na ovom forumu, jurivaka to non-stop govori kad drugi pisu, tako da kako vi kazete, AKO TI SE NE SVIDJA NEMOJ NI DA CITAS. :p Ali to je problem. Ti ne mozes da predjes preko ovih reci, jer te bole iako ti to ne priznajes...

Svako dobro.

Dodato posle 13 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jurivaka nemoj da me plasis, jer zaista je to smesno. Das mi ban to je tvoj poraz ne moj. Iole razuman covek ce razumeti i zasto. Ti ne shvatas to je bio vas stil odbrane, neko vam kaze istinu, a vi ga, zargonski receno, "iznapusavate" i onda kao mi smo onakvi mi smo ovakvi... Za tebe je provociranje kada ti neko kaze da ti nema spasenja kao ateisti, ukoliko ti je propovedano Jevanjdjelje, a nisi se krstio. A ako si se krstio znaci da si prihvatio "pravila zivota". Zasto je to provociranje za tebe, zato sto ne mozes da se pomiris sa cinjenicom da se ne moze covek bez Hrista, a vi ateiste bi voleli da zivite kako hocete, da gazite po mrtvima, da negirate ono sto vam je pred ocima, da pljujete svetinju, a da se posle spasete. Zao mi je, ali to su ti cinjenice koje se ne mogu lako prihvatiti.

Najlaksa je odbrana nazvati nekog paranikom, ludakom, bedom, jadnikom, sektasem, poremecenim i sl. pogrdnim imenima kojim se pojedinjeni sluze....

Svako dobro.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Ни струју, ни магнетна, ел, и друга поља не миришу, не виде се, немају укус, односно недостижна су нашим чулима, али она ипак постоје и ми то знамо. Не мораш све додирнути да би знао да то постоји.
E vidiš, el. struju možeš da vidiš, a i da osetiš naboj električnog polja.
Magnetno pogotovo možeš da osetiš.

Здрава душа може да осети и постојање Бога. Кад је човек слеп не може да види ни струју... Тако душа слепа не види Бога. Диви се створењима, а њиховом створитељу не. Свако живо биће одражава свемоћност Божију.

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Сими у праву си, зато људи и хоће да "Бог не постоји" влада светом, јер им је онда све дозвољено. То и јесте проблем. Многи сазнају да постоји, али се онда не одричу порока на које су навикли. Изговори разни постоје... те ово те оно...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Ma, dal' ste vi svesni koliko ste bre ograničeni? Imam utisak da vi pojma nemate o ničemu drugom nego samo o bogu i grehu.
Pa, kamenje je pametnije od vas!
:lol:

I šta ste vi to meni ispisali malopre, a? Neko treba da se žacne na te mongoloidne provokacije? Jok, sinčići grešni, jok. To pali samo kod vas takvih.

A smem da se kladim kako grizete usne i imate želju za krrrvavom osvetom.. hohooo...
Sve balvan do balvana. Zatucano, zatucano, zadrto, uprto... kao konjevi!

Osim toga, jedna vas je ženska osoba pitala, šta se dešava sa malim bebčetom koje ne stigne ni da prohoda a zbog neke nesreće završi svoj život tako rano... pre krštenja.

Gde ide to bebče? Šta sa takvim slučajevima?

Šta li pa ja i pitam kad će opet neko da krene da propoveda o svetom životu i čistom načinu života, bez greha... ;)

Jedno je sigurno. Od svih vas tolikih vernika, NIJEDAN neće u tako željeni raj.
I vi to dobro znate. Zato, provedite ostatke vaših mizernih života pokorno, povijene glave, možda i prevarite vašeg osloboditelja...

:evil:
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Сими у праву си, зато људи и хоће да "Бог не постоји" влада светом, јер им је онда све дозвољено. То и јесте проблем. Многи сазнају да постоји, али се онда не одричу порока на које су навикли. Изговори разни постоје... те ово те оно...

Naravno, zato sam i vec jedom spomenuo, mnoge ateiste ustvari veruju u Boga, samo se plase da se suoce sa svojim, da kazem, losim zivotom. Ono sto je najgore, jeste to sto bas te ateiste maksimalno pokusavaju da dokazu suprotno.

Npr: Abortus. Nazastupljeniji i najsvirepiji nacin ubistva. Iako oni znaju da to nije jaje ili embrion koji nije niceg svestan, vec telo i dusa jednog novog coveka, oni ubijaju svoje dete, a brane se time kako nisu spremni, kako ne stoje dobro sa finansijama, kako im je jos rano, odnosno oni ne umeju i nisu jake licnosti da kazu POGRESIO SAM I MORAM DA SE SUOCIM SA SVOJIM GRESKAMA. Ljudi koji to ne mogu da izgovore su ateiste ubice. Oni se ne plase Boga i "nagrade" koja ih za to ceka. (Kazem JAJE zato sto mnogi misle da embrion postaje covek tek posle nekog vremena, kao sto iz jajeta ne raste odmah pile vec trebaju uslovi i vreme da bi se oformilo zivo bice. Cinjenica je da zena ne moze da sazna da je trudna pre nego sto se embrion oformi.)

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ma, dal' ste vi svesni koliko ste bre ograničeni? Imam utisak da vi pojma nemate o ničemu drugom nego samo o bogu i grehu.
Pa, kamenje je pametnije od vas!
:lol:

I šta ste vi to meni ispisali malopre, a? Neko treba da se žacne na te mongoloidne provokacije? Jok, sinčići grešni, jok. To pali samo kod vas takvih.

A smem da se kladim kako grizete usne i imate želju za krrrvavom osvetom.. hohooo...
Sve balvan do balvana. Zatucano, zatucano, zadrto, uprto... kao konjevi!

Osim toga, jedna vas je ženska osoba pitala, šta se dešava sa malim bebčetom koje ne stigne ni da prohoda a zbog neke nesreće završi svoj život tako rano... pre krštenja.

Gde ide to bebče? Šta sa takvim slučajevima?

Šta li pa ja i pitam kad će opet neko da krene da propoveda o svetom životu i čistom načinu života, bez greha... ;)

Jedno je sigurno. Od svih vas tolikih vernika, NIJEDAN neće u tako željeni raj.
I vi to dobro znate. Zato, provedite ostatke vaših mizernih života pokorno, povijene glave, možda i prevarite vašeg osloboditelja...

:evil:


Iz reci u rec potvrdjujes sve ono sto sam napisao...

A sto se tice malih Beba, ne brini se, TAKVIH JE PUNO CARSTVO NEBESKO, ta devojka nije morala nikog da pita dovoljno bi bilo da procita sveto pismo, tamo su nam svi odgovori...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Misliš da nije? Misliš da ona ne zna šta tamo piše? Zna.
Nego verovatno nije toliko podložna manipulaciji kao ti.
Zeznuta je ta priča tamo u toj jedinoj knjizi koju ste za života pročitali. Zeznuta. yes3
...

Nego, odoh ja sad odavde. A vi lepo besedite po forumu i budite mi dobri. Činite dobra dela i dobrom se nadajte.
Ustvari, samo onako kako vam drugi sa oblaka kažu i nagoveštavaju. Da. To je pravi put. Uzan, tanak i maltene nevidljiv.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka nemoj da me plasis, jer zaista je to smesno. Das mi ban to je tvoj poraz ne moj. Iole razuman covek ce razumeti i zasto. Ti ne shvatas to je bio vas stil odbrane, neko vam kaze istinu, a vi ga, zargonski receno, "iznapusavate" i onda kao mi smo onakvi mi smo ovakvi... Za tebe je provociranje kada ti neko kaze da ti nema spasenja kao ateisti, ukoliko ti je propovedano Jevanjdjelje, a nisi se krstio. A ako si se krstio znaci da si prihvatio "pravila zivota". Zasto je to provociranje za tebe, zato sto ne mozes da se pomiris sa cinjenicom da se ne moze covek bez Hrista, a vi ateiste bi voleli da zivite kako hocete, da gazite po mrtvima, da negirate ono sto vam je pred ocima, da pljujete svetinju, a da se posle spasete. Zao mi je, ali to su ti cinjenice koje se ne mogu lako prihvatiti.

Najlaksa je odbrana nazvati nekog paranikom, ludakom, bedom, jadnikom, sektasem, poremecenim i sl. pogrdnim imenima kojim se pojedinjeni sluze....

Svako dobro.
Zbog nečega si, simi, prenapet i brzopleto izvodiš zaključke. Uopšte te ne plašim, niti imam takvu namjeru, Gdje si ti to osjetio - vidio? Onda, tvoj zaključak da je za mene provociranje ako mi neko kaže da mi kao atisti nema spasa, uopšte ne stoji. I uopšte, nisi shvatio o čemu govorim kada sam rekao "ako tvoj stav nekoga isprovocira na rakciju". Ovdje sam mislio isključivo na intelektualnu provokaciju. Ne vrijeđa me niti provocira kada kažeš da mi kao ateisti nema spasa i da ću pravo u pakao! Naprotiv, to mi je vrlo zanimljivo. Ove zadnje rečenice u tvome postu su prava priča. O tome bih ja da raspravljamo, a ne o traćevima sumnjačenjima i paranojama. Ti vjeruješ, ja ne. Ti misliš da ću ja u pakao, a ja mislim da pakao ne postoji, ne bar onaj na nebu o kome ti govoriš. E, hajde o tome da pričamo, a ne o kojekakvim malicioznostima.
I nemoj da mi imputiraš. Nikoga ja nisam nazvao ni ludakom, ni bedom, ni jadnikom, ni sektašom... To nećeš naći nigdje da sam i nagovjestio a kamo li rekao. Za mene su svi ljudi na svoj način vrijedni i svaki čovjek nešto zna. Neko više, neko manje, ali totalne neznalice ne postoje. Kada kažem ljudi, mislim na sve ljude i vjernike i nevjernike, a to napominjem radi konteksta ove priče.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Nisam prenapet, jednostavno mi je tvoj post zvucao kao da ti mene na neki nacin spasavas, odnosno neces da me kaznis udaljavanjem sa foruma. Mozda si hteo da kazes da ocekujem "kontra napad" sa vase strane i da se ne bunim zbog toga, ali meni nije jasno zbog cega bi mi to rekao. Pa sam izveo zakljucak iz tvog posta kao da je on sa jedne strane opomena, pretnja ili kako god za ban, a da sa druge strane kazes da sam ga vec bio zasluzio ali da si me postedeo pravljenja novog acc. Ako sam pogresno zakljucio, a iz tvog prethodnog posta mislim da jesam, onda izvini. Molim te samo jedna ispravka, ja ni jednom nisam rekao da ces sigurno otici u pakao ni ti ni bilo ko drugi sa ovog foruma, vec smatram, odnosno moja verovanja su da ateista ne moze zasluziti raj, ako je odbacio Hrista, hocu reci da ne mogu znati da li si ti atesta ili ne i to nije na meni da odlucim, moji su sudovi nikakvi, jer ovde ima svakvih ljudi, mnogi od njih su se izjasnjavali kao pravoslavni, a u stvari su sektasi. Nadam se da ces me razumeti. Nisam ni rekao da si ti nekog nazvao ludako, ja sam rekao da se pojedini clanovi time brane. Cela ova prica je proistekla iz toga sto sam ja rekao da je tema cisto podsmevanje vernicima, medjutim nekima se bas nije svidelo moje misljenje. Meni nije jasno zasto se ti raspitujes o tome sta ce biti sa ateistima, odnosno da li ce otici u raj, a da pritom ne verujes u isti. :S Meni tu nista nestima, neko se pita da li ce otici na planetu-y koja ne postoji po njegovom misljenju-banalizujem stvari...

Svako dobro.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Naravno da si pogrešno zaključio. Nema ništa u mom pisanju "između redova". Niti sam ti prijetio, niti te spašavao, niti si ti nečim zaslužio da budeš banovan, čak ni opomenut. Ovo je PF religije i ko će na njemu sudjelovati i pisati ako neće vjernici, i to vjernici raznih vrsta i vjera?
Meni se nije svidjelo što si nazvao podsmjehivanjem neka pisanja na ovoj temi. Naime, ne da mi se nije svidjelo, nego sam osjetio i dozu tvoje uvrijeđenosti kada si to rekao. A nemaš nikvog razloga da to tako osjećaš. Ovdje nas ima svakakvih. Ja prvi volim da malo karikiram, ali bez zle namjere. Prosto se šalim. Ima i takvih koji to isto rade, ali, malo pretjeruju, pa i vrijeđaju. Ali i ti i svi drugi vjernici, moraju biti spremni da se suoče sa svakakvim mišljenjima koja se ovdje mogu čuti, pa čak i sa podsmjehivanjem, jer ovo je forum. Naravno, ni na forumu nije sve dozvoljeno. Ne smiju se vrijeđati vjere i vjernici, no podsmjeh nije uvreda. I sam pokojni patrijarh Pavle, često se znao ironično i podsmješljivo izražavati.
A što ti nije jasno zašto se ja raspitujem o paklu kada sam ateista i kada ne vjerujum u pakao, objasniću ti. Ne raspitujem se ja o paklu radi sebe, nego volim da čujem mišljenja vjernika o tome. Ako te zanima zbog čega me interesuju mišljenja vjernika, odgovor je, interesuju me, prije svega, sa sociološkog aspekta. Imao sam na studijama predmet "Svjetske religije", i nešto znam o tome.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Koji je primaran razlog zašto bi jedan ateista završio u paklu? Ako vjernici tumače bibliju govoreći da je bog otac naš, prepun ljubavi....zašto bi me moj otac bacio u pakao iako ga se odreknem, naravno pri tome ne moram nužno da činim zlo. Jednostavno mi se ne sviđa koncepcija boga i slično. Ako bi se ja odrekao svog oca, pri tome mu ne čineći zla, osim što bi mu ''slomio'' srce, ja ipak ne smatram i ne vjerujem da bi me moj otac ubio, mučio, osakatio i slično, i da bi me uvijek primio u svoju kuću, kad god bi htio doći....
Ateisti, gospodo, nisnu nužno ZLI ljudi i grešni, po bilo kojim osnovama i normama....Ateisti jednostavno poriču postojanje boga, đavola, anđela, demona i svega onoga što predstavlja mistifikaciju života po sebi. Ja vjerujem u zakone fizike, pravila hemije, biološke pojave, evoluciju, dokazane naučne teorije, ljudske zakone izglasane u parlamentima (nebitno da li se slažem ili ne, glasaću za druge, pisaću pisma, davati amandmane). Te nabrojan stvari čine da se ovaj svijet i dalje okreće, bez obzira kako smo autodestruktivni, a tu nam ni bog ne može pomoći. U doba kada je uticaj boga kroz crkvu bio najveći (srednji vijek i slično), ljudi su možda bili nadestruktivniji i najsvirepiji. Sreća pa su tada morali da idu pješke u ratove i da su imali samo hladno oružje. Kad je bio stogodišnji rat Francuske i Engleske, zamislite samo da su imali vatreno oružje...pa niko ne bi pretekao.
Zemaljski zakoni su ono što nas sprečava da činimo što nam je volja, a ne bog i slično. Ako ukradete, otmete, ubijete...ležaćete u zatvoru ako vas uhvate...neće vas bog hvatati već policija...ako vam neko po noći obija kuću, koga zovete? Boga? Sveštenike?Ili se prosto molite. Ne, zovete policiju, uzimate oružje ako ga imate i ponašate se prirodno, instinkt opstanka vam radi 1000%, borite se, a ne ''okrećete drugi obraz''. Kad morate na sud zbog nečega, jel idete na ''nebeski sud'' ili tužite kompaniju za prevaru zemaljskom sudu. Vjerujem da ne kažete:''Pa dobro, nek im bog sudi što mi nisu isplatili 18 plata, a imaju para...''...
Smanjena tolerancija i želja za kažnjavanjem je sveprisutna među vjernicima, bilo koje konfesije. To je tužno i jadno.
NEMA RAJA, A DA GA IMA BIO BI PUN ATEISTA!
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
30
Uspio sam nekako da sve pročitam. Imam dovoljno godina, znanja, iskustva, i svemirskih skokova.... pa "hvala bogu" mogu reći da znam sto posto da bog ne postoji....A čitajući ove teiste ovdje i više...
 
Natrag
Top