Ateisti i raj

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Они који верују стварно, неће се љутити на тебе, може им само бити жао што је тако, а треба се чувати греха према Богуyes3. Ипак ништа не добијаш рецимо слободнијим понашањем према религији ако Бога нема, а ако га има сигурно губиш.
Onda nam ne prostaje ništa drugo nego da žalimo jedni druge! Vi koji vjerujete, žalićete nas koji ne vjerujemo, pošto ste sigurni da nam je zagarantovan put u pakao, a mi koji ne vjerujemo, žalićemo vas što gubite silno vrijeme, materijalna dobra, širinu i slobodu misli, baveći se uzaludnim poslom!
Onda, u krivu si kada misliš da ništa ne dobijam slobodnim ponašanjem prema religiji ako Boga nema. Znaš, ateisti su, uglavnom, i altruisti, rado pomažu drugim ljudima, pa ako svojom slobodnom mišlju bar navedu nekoga da se malo zamisli o svijetu u kome živi, i to je nekakva pomoć.



Ма то је скроз у реду, ниси ме ничим лично увредио. Није ни мени циљ, нити ми је био, да се спрдам са атеизмом. Можемо да се зезамо на неку другу тему, али можда ћеш и ти некад променити мишљење (надам се искрено):yea:.
I nadanja su nam obostrana. I ja se nadam da ćeš i ti nekada promijeniti mišljenje, jer...


Пре бих рекао да има нека сауна са црнцем од 2 метра и 150 кила:D
E, ovo već nije drugarski. A osim toga sebičan si i osvetoljubljiv. Zašto bi mi, umjesto grešne kurtizane, podmetao crnca?
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Ma meni se svidjelo ono pitanje: Ima li tamo radnih mjesta? Pitanje za TV dnevnik! Pošto je ovdje dovoljno sj..no, da liči na pakao, ako ''dolje'' ima radnih mjesta, pa makar i gulikože ili ložača kazana, nema veze, bitno da ima posla, jer ovdje ga očito nema. Stoga, ako ja, kao ateista odem u pakao, ali opet nisam puno ''grešio'' ovdje gore, onda se ja mogu nadati kakvom poslu dolje, a? A što se tiče društva, da dolje nisu dobre čike već loše...ako ništa, loše čike imaju zanimljivije priče, jer ovi u raju se po cijeli dan dosađuju, a i priče su im obične: svi su bili dobri, bezgrešni, bogobojažljivi i slično, Pa gdje je tu zabava
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Onda nam ne prostaje ništa drugo nego da žalimo jedni druge!

Не треба да нас жалиш. Ја знам за шта служи овај живот и која му је сврха, па се тако и понашам. Атеисти нажалост не знају.


Onda, u krivu si kada misliš da ništa ne dobijam slobodnim ponašanjem prema religiji ako Boga nema. Znaš, ateisti su, uglavnom, i altruisti, rado pomažu drugim ljudima, pa ako svojom slobodnom mišlju bar navedu nekoga da se malo zamisli o svijetu u kome živi, i to je nekakva pomoć.

Ако Бога нема, то сам рекао јер ти не верујеш да постоји. А пошто знам да постоји свакако губиш и грешиш. И међу вернима и међу атеистима има и добрих и лоших људи. Атеисти се ослањају само на људску мудрост, а мудрост без Бога нема користи за душу.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Не треба да нас жалиш. Ја знам за шта служи овај живот и која му је сврха, па се тако и понашам. Атеисти нажалост не знају.
Ja, ti znaš a ateisti ne znaju. (Znam da ja znam i znam da drugi na znaju) Nećeš ni da dozvoliš mogućnost da ateisti znaju a da si ti u zabludi. Na takvo što i ne pomišljaš, zar ne? Davno su mudri ljudi rekli da čovjek ni u što ne treba biti apsolutno siguran dok se sam ne uvjeri u činjenice.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
hmmm... Pa dobro. Ni to nije loše... Možda me kasnije prekvalifikuju i u kuvara ako se dobro pokažem kao ložač. Cool.
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Ja, ti znaš a ateisti ne znaju. (Znam da ja znam i znam da drugi na znaju) Nećeš ni da dozvoliš mogućnost da ateisti znaju a da si ti u zabludi. Na takvo što i ne pomišljaš, zar ne? Davno su mudri ljudi rekli da čovjek ni u što ne treba biti apsolutno siguran dok se sam ne uvjeri u činjenice.


Ја ЗНАМ да Бог постоји. Ти то не знаш, али не значи да нећеш сазнати током живота. Надам се да хоћеш. Али, зло је ако сазнаш да Бог постоји тек када напустиш овај свет.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ја ЗНАМ да Бог постоји. Ти то не знаш, али не значи да нећеш сазнати током живота. Надам се да хоћеш. Али, зло је ако сазнаш да Бог постоји тек када напустиш овај свет.
Jedno vrlo prosto pitanje: kako to ZNAŠ da Bog postoji?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Zamolio bih ateiste da razmisle zasto se pitaju sta ce biti sa njima, ako u Boga ne veruju. Ovo tema vise lici na podsmevanje. I kako je to pitanje, traziti nesto od Nekoga, a ceo zivot ponistavati sve sto je On stvorio, Njeguvo mucenje, sam Njegov dolazak i vaskrsenje i td. Ako vas neko celog zivota pljuje da li bi ste ga vi nagradili i to takvom nagradom? Ipak Bog je pun ljubavi prema svima i ako Ga ne priznavate, onda bar ne hulite na Njega, ali i ne vredjajte ljude koji znaju ili veruju da, On zaista postoji, a njegova ljubav neka vam bude nada...

Mnogo gledate americke filmove i crtace, ako ste mislili da je tamo "cool" varate se. Pogledajte to ovako, svi mi trcimo kod doktora, cesto i zbog najmanje glavobolje, a zamisli te sve te moguce bolove odjednom (bol zuba-najbolji primer) + kad sagledate koliko puta nas je Gospod dnevno, a da ne govorimo na neke duze periode "pozivao" da se vratimo na pravi put, a mi to sve negirali pa i pljuvali + kada se pokazu nasa losa dela da li mislimo da cemo ovako razmisljati ili cemo moliti da nestanemo + da li znamo da posle odvajanja kukolja i zita nema vise povratka + da li znamo da je pakao vecnost, znaci ne mozemo da kazemo jos 19876 dana, pa sledeci dan jos 19875 dana i td. vec je mucenje vecno + DA LI ZNAMO KOLIKO JE MALO POTREBNO DA SE SVE OVO IZBEGNE I DA ZIVIMO ONAKO KAKO SU NASI PRARODITELJI ZIVELI VAVEK VEKA, A DA TO MALO NE ZLIMO DA CINIMO...
 
Natrag
Top