Ateisti i raj

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Волио бих да ми ови што добро познају "небеске прилике", разјасне једну ствар. Наравно, мене занима пакао, пошто ми, изгледа, не гине пут равно у ту дестинацију. Дакле, шта је, заправо тамо доминантно - казани са кључалом водом, или огњена ријека? Ово, да бих знао шта ћу понијети...;)
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Kažu da je društvo tamo cool. :D
Dobro pitanje. Dal' je led il' je pretoplo, niko od "sveznalica" ne zna...
I mene interesuje.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Ma ja imam drugu dilemu...Ja idem u Raj sigurno...Mislim toliko toga sam prošla, da mi je Raj zagarantovan...uopšte se ne brinem, a uz to sam i vernik, koliko god da su me iskušenja pratila, nisam odustala od vere i nade...

Nego, drugo mene muči... Pre nekoliko godina posetila sam jedan manastir u kome je na zidu visila slika jednog veoma ''lošeg čike'', koji je poznat u tom kraju po ''lošim delima'', i ja sam upitala monahinju, otkud njegova slika na tako vidnom mestu, a ona mi je lepo objasnila da je on ''zaslužan'' tog mesta jer im je najveći ''ktitor'', da je manastir bio siromašan, a ''on'' ih je baš pomogao.

Objasnila mi je da će Bog tom ''čiki'' oprostiti jer se pokajao. Što znači,... da i on ide u Raj.......

I sad se ja brinem, šta da ponesem u Raj, obzirom da i tamo ima svakakvih...:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Волио бих да ми ови што добро познају "небеске прилике", разјасне једну ствар. Наравно, мене занима пакао, пошто ми, изгледа, не гине пут равно у ту дестинацију. Дакле, шта је, заправо тамо доминантно - казани са кључалом водом, или огњена ријека? Ово, да бих знао шта ћу понијети...;)

У паклу као и у рају постоје различити степени мучења односно радости... Исто тако на сваком нивоу пакла је различит начин мучења грешника... Постоје и огњена река и црви и хладноћа и свашта што ђаво може да измисли... У сваком случају екипа није ни кул ни добра...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sad su mi neke stvari jasnije!? Znači, Bog je, kao tvorac i kreator svega postojećeg, stvorio i đavola i da mu da šefuje u paklu i da izmišlje što groznije muke za Božija stvorenja - ljude. Pretpostavljam je Bog dao đavolu odriješene ruke u tom smislu i da se ne petlja u njegov posao, što opet znači da me đavo može nabiti na ražanj i peći godinama, ali, može me i smjestiti u saunu sa nekom gršnom kurtizanom...:dance2:
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Боље је да никад не сазнаш какве су муке. Доносиш тако плитке закључке понекад из којих се види да ти је занимљиво да запиткујеш и спрдаш се са одговорима...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Боље је да никад не сазнаш какве су муке. Доносиш тако плитке закључке понекад из којих се види да ти је занимљиво да запиткујеш и спрдаш се са одговорима...
Dobro, nemoj da se vrijeđaš što ponekad karikiram. Ovo je forum a ne bogomolja. Ja religiju ne shvatam ozbiljno kao ti, pa se tako i ponašam, ali ne omalovažavam one koji vjeruju niti želim da ih uvrijedim. Ako si primjetio, uglavnom se šalim na svoj račun, a što slobodnije razmišljam o religiji od onih koji vjeruju, sasvim je razumljivo i to ne treba nikoga da vrijeđa. Slobdno se i ti sprdaj sa mojim ateizmom, ako imaš volju.
Mene ipak zanima, postoji li u paklu opcija sa saunom i grešnom kurtizanom?:)
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Dobro, nemoj da se vrijeđaš što ponekad karikiram. Ovo je forum a ne bogomolja.

Не вређаш ти мене лично, нисам сујетан;).

Јa religiju ne shvatam ozbiljno kao ti, pa se tako i ponašam, ali ne omalovažavam one koji vjeruju niti želim da ih uvrijedim.

Они који верују стварно, неће се љутити на тебе, може им само бити жао што је тако, а треба се чувати греха према Богуyes3. Ипак ништа не добијаш рецимо слободнијим понашањем према религији ако Бога нема, а ако га има сигурно губиш.

Ako si primjetio, uglavnom se šalim na svoj račun, a što slobodnije razmišljam o religiji od onih koji vjeruju, sasvim je razumljivo i to ne treba nikoga da vrijeđa. Slobdno se i ti sprdaj sa mojim ateizmom, ako imaš volju.

Ма то је скроз у реду, ниси ме ничим лично увредио. Није ни мени циљ, нити ми је био, да се спрдам са атеизмом. Можемо да се зезамо на неку другу тему, али можда ћеш и ти некад променити мишљење (надам се искрено):yea:.

Mene ipak zanima, postoji li u paklu opcija sa saunom i grešnom kurtizanom?

Пре бих рекао да има нека сауна са црнцем од 2 метра и 150 кила:D
 
Natrag
Top