Ateisti i raj

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Zato sto u to vreme nisu bili otkriveni kontinenti, kasnije kad su otkriveni Hriscanstvo se podelilo, PRAVOslavne i ove druge. Kako bi ti objasni jednom tamo indijancu da postoje drugi kontinenti i da se tamo javio Gospod i propovedao, da su ga na kraju neverujuci u petak razapeli, a On je Vaskrsnuo u nedelju. Sto dirati nesto sto je dobro? Cudni su putevi Gospodnji.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zato sto u to vreme nisu bili otkriveni kontinenti, kasnije kad su otkriveni Hriscanstvo se podelilo, PRAVOslavne i ove druge. Kako bi ti objasni jednom tamo indijancu da postoje drugi kontinenti i da se tamo javio Gospod i propovedao, da su ga na kraju neverujuci u petak razapeli, a On je Vaskrsnuo u nedelju. Sto dirati nesto sto je dobro? Cudni su putevi Gospodnji.
Zaista naivno! Ko to nije otkrio kontinente? Bog? Čovječe, govorimo o Božijoj objavi, a ne o oglasu za prodaju platna za šatore! Ti govoriš o otkrivanju kontinenata, domicus o podjeli Zemlje..., kakve su to nebuloze? Kakve veze ima sve to sa Božijom objavom? Ponavljam, kada je Bog objavio sebe, misliš li da nije znao za Ameriku, Australiju, Afriku...?
U svakom slučaju, ti si se približio "pravom odgovoru" - čudni su putevi Gospodnji!¨Ne zaboravi i Božiju promisao!
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Aj ti meni reci sta je za tebe Bozija rec? Pa cu ja tebi objasniti sve natenane.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Aj ti meni reci sta je za tebe Bozija rec? Pa cu ja tebi objasniti sve natenane.
Pa, evo, da ja tebi, kao ateista, objasnim šta je Božija riječ. Božija riječ, ili Božija objava, je sve ono što je Bog lično govrio Mojsiju i sve ono što je preko Svetog duha prenio apostolima, a ovi to zapisali. Eto, to je za mene Božija riječ. Ne tražim ja od tebe da mi objašnjavaš sve natenane, nego da mi odgovoriš suvislo na pitanje koje sam postavio, a koje glasi: Ako je Božija objava bila namijenjena svim ljudima, a konstatovali smo da jeste, kako to onda da nije doprla do svih ljudi? Nemoj mi odgovarati nebulozama da se tada nije znalo za sve kontinente i sl. jer, ako ljudi nisu znali, Bog je znao! Valjda. Ili misliš da ni on nije znao?
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
62
Zato sto u to vreme nisu bili otkriveni kontinenti, kasnije kad su otkriveni Hriscanstvo se podelilo, PRAVOslavne i ove druge. Kako bi ti objasni jednom tamo indijancu da postoje drugi kontinenti i da se tamo javio Gospod i propovedao, da su ga na kraju neverujuci u petak razapeli, a On je Vaskrsnuo u nedelju. Sto dirati nesto sto je dobro? Cudni su putevi Gospodnji.
U otkrovenju Jovanovom lepo stoji razlog - zasto svim ljudima na zemlji nije jednovremeno saopstena rec Bozija - da bi ljudski rod , sujetan,ohol i glup u svom ne znanju i praznoverju dobio na vremenu,da bi mogao da shvati i prihvati ono sto mu je poruceno - jer nastupice poslednje vreme nakon sto reci Gospodnje budu dostupne svima. Evo u nasoj lepoj Srbiji preko 12 vekova je dostupna istina a i dan danas ,nakon toliko vremena, ima slepih kod ociju.
PS. mali savet - drzi se teme , pojedinci namerno odvlace diskusiju od zadate teme da bi hulili na Gospoda,sta ces kad im necastivi ne da mira
Svako dobro !
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U otkrovenju Jovanovom lepo stoji razlog - zasto svim ljudima na zemlji nije jednovremeno saopstena rec Bozija - da bi ljudski rod , sujetan,ohol i glup u svom ne znanju i praznoverju dobio na vremenu,da bi mogao da shvati i prihvati ono sto mu je poruceno - jer nastupice poslednje vreme nakon sto reci Gospodnje budu dostupne svima. Evo u nasoj lepoj Srbiji preko 12 vekova je dostupna istina a i dan danas ,nakon toliko vremena, ima slepih kod ociju.
PS. mali savet - drzi se teme , pojedinci namerno odvlace diskusiju od zadate teme da bi hulili na Gospoda,sta ces kad im necastivi ne da mira
Svako dobro !
A ti bi pomogao simiju da se ispetlja iz zavrzlame koju je sam zakuvao. Pa nisi mu pomogao, samo si stvar još više zapetljao. Samo mi objasni kako će to oholi, gordi, bezbožni, glupi..., ljudi shvatiti Božiju riječ ako nije do njih doprla? O kakvom vremenu govoriš? Kome je Bog htio da da vremena? Ljudi su prihvatali (ili odbijali) Božiju riječ onda kada su čuli za nju. Nisu se mogli pripremati za tu riječ, ako za nju nisu ni čuli.
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
62
Vecu skupinu gluposti na jednom mestu odavno ne procitah -
1. Vera se neprihvata posle jedne propovedi -nije to politicki miting gde se nakon uzvikivanja parola lupa pesnicom po slepoocnici das bi se ideje sto bolje i dublje urezale u svest. Za prihvatanje reci Gospodnje svakome je potrebno vreme - nekome krace,nekome duze..... pisem iz licnog iskustva posto nisam oduvek bio verujuci /a mozes pogledati malo po zitijima svetaca pa cak i apostola pa ces se uveriti da su mnogi nakon dugog procesa prihvatanja i shvatanja pristupili Hriscanstvu - ne preko noci.Pored vremena bitno je da je covek i duhovno spreman da primi rec Gospodnju,na razlicite nacine se desava to duhovno sazrevanje.
Objasnjavanje ovako finih stvari nekome ko se izjasnjava kao ateista je po meni cisto gubljenje vremena - licno uvazavam svacije privatno uverenje ,stav i verovanje ali me otvoreni napadi na nasu veru pradedovsku nerviraju - to je vec problem.......ali na zalost ne zivimo u srecna vremena jake srbske drzave Nemanjica u kojoj se znalo sta i kako ciniti sa onima sto hule.U privatnom zivotu jako volim da se sretnem sa likovima ko sto si ti koji pljuju ono sto mi je sveto.......
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Vecu skupinu gluposti na jednom mestu odavno ne procitah -
1. Vera se neprihvata posle jedne propovedi -nije to politicki miting gde se nakon uzvikivanja parola lupa pesnicom po slepoocnici das bi se ideje sto bolje i dublje urezale u svest. Za prihvatanje reci Gospodnje svakome je potrebno vreme - nekome krace,nekome duze..... pisem iz licnog iskustva posto nisam oduvek bio verujuci /a mozes pogledati malo po zitijima svetaca pa cak i apostola pa ces se uveriti da su mnogi nakon dugog procesa prihvatanja i shvatanja pristupili Hriscanstvu - ne preko noci.Pored vremena bitno je da je covek i duhovno spreman da primi rec Gospodnju,na razlicite nacine se desava to duhovno sazrevanje.
Objasnjavanje ovako finih stvari nekome ko se izjasnjava kao ateista je po meni cisto gubljenje vremena - licno uvazavam svacije privatno uverenje ,stav i verovanje ali me otvoreni napadi na nasu veru pradedovsku nerviraju - to je vec problem.......ali na zalost ne zivimo u srecna vremena jake srbske drzave Nemanjica u kojoj se znalo sta i kako ciniti sa onima sto hule.U privatnom zivotu jako volim da se sretnem sa likovima ko sto si ti koji pljuju ono sto mi je sveto.......
Jednom sam rekao i ponavljam: Osobina glupih je da suda vide gluposti osim kod sebe! O čemu ti, pametnjakaoviću, ovdje pričaš? O procesu prihvatanja vjere. Da bi uopšte došlo do toga, hoće li neko prihvatiti vjeru, na koji način će je prihvatiti, ili je neće prihvatiti, hoće li je prihvatiti posle jedne ili stotinu propovjedi, mora prvo čuti te propovjedi! Mora nešto čuti o toj vjeri. Mora nešto znati o njoj. Hej! O tome govorim. Pošto ti nisi glup, valjda ćeš konačno shvatiti o čemu je ovdje riječ.
Drugo, gdje sam ja to napao vjeru pravoslavnu? Gdje ja to pljujem po bilo čijim svetinjama? Zašto lažeš? Ili si toliko ograničen da poistovjećuješ raspravu o religiji uopšte, sa napadam na tvoju vjeru?! Ja poštujem sve religije i sve vjernike. To je njihovo ljudsko opredjeljenje. I kada raspravljam i komentarišem religiju i njene kanone, nikada ne mislim samo na određenu religiju i određenu vjeru.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Ako je sve to uistinu tačno, tvrdim da u raj idu i ateisti i teisti i bisciklisti. Tačka. :roll:

ps. Bog je jedan i za njega su svi ljudi isti, onaj u šumama amazonske džungle i ovaj na Karaburmi.
 
Natrag
Top