Ateisti i raj

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Jurivaka ne razumem sta ti nije jasno?!
1)Ljudi koji su culi Boziju rec, a nisu je prihvatili, to znaci da nisu krsteni, nemaju spasenje.
2)Ljudi koji nisu culi Boziju rec, Boziji su sudovi savrseni, merilo ce im biti kakvim su zivotom ziveli, a uslov krstenja nece postojati za njih.

Pretpostavljam da si ucio uslovne recenice iz Srpskog.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka ne razumem sta ti nije jasno?!
1)Ljudi koji su culi Boziju rec, a nisu je prihvatili, to znaci da nisu krsteni, nemaju spasenje.
2)Ljudi koji nisu culi Boziju rec, Boziji su sudovi savrseni, merilo ce im biti kakvim su zivotom ziveli, a uslov krstenja nece postojati za njih.

Pretpostavljam da si ucio uslovne recenice iz Srpskog.
A ja pretpostavljam da nisi pročitao samo dio moga posta! Možda ti se nije svidjela formulacija, pa da preformulišem. Dakle, kome je bila namijenjena riječ Božija?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Pre samog vaskrsenja Gospod je rekao apostolima da idu i da sire Njegovu rec. I apostoli su sirili veru, medjutim kako se nije znalo za Juznu ameriku i neke druge kontinente rec tamo nije dosla. Sa druge strane, mozda su oni ziveli bez zlobe i pakosti, mozda oni nisu toliko bili iskvareni i Gospod ih je takve i ostavio. Gospod zna zasto je to tako dobro.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pre samog vaskrsenja Gospod je rekao apostolima da idu i da sire Njegovu rec. I apostoli su sirili veru, medjutim kako se nije znalo za Juznu ameriku i neke druge kontinente rec tamo nije dosla. Sa druge strane, mozda su oni ziveli bez zlobe i pakosti, mozda oni nisu toliko bili iskvareni i Gospod ih je takve i ostavio. Gospod zna zasto je to tako dobro.
Ti nedavno reče da ne znaš da li bi se smijao ili bi plakao. Ja znam... smijem se, hoću da padnem sa stolice!!! Gospod Bog, koji je "stvorio nebo i zemlju i sve živo na zemlji i u vodi", nije znao za Australiju i Južnu Ameriku??? Ovo postaje smiješno, Nema više smisla pokušavati sa tobom nekakvu ozbiljnu raspravu.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Aj mi sad objasni ZASTO MI BRISETE POSTOVE.

Evo da ponovim. Smej se koliko hoces, smejes se sebi i pokazujes koliko razmisljas. Gospod zna i najtajnije misli svakog od nas, a kamoli Njegovu tvorevinu. Prema tome ONO se odnosilo na apostole. Sad se priseti kada je otkrivena Amerika i juzna i severna (znaci mislim na ljude). Tebi covek kad objasnjava mora sve rec po rec.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Aj mi sad objasni ZASTO MI BRISETE POSTOVE.

Evo da ponovim. Smej se koliko hoces, smejes se sebi i pokazujes koliko razmisljas. Gospod zna i najtajnije misli svakog od nas, a kamoli Njegovu tvorevinu. Prema tome ONO se odnosilo na apostole. Sad se priseti kada je otkrivena Amerika i juzna i severna (znaci mislim na ljude). Tebi covek kad objasnjava mora sve rec po rec.
Kako ti, simi, usko razmišljaš! Pitao sam te kome je bila namijenjna Božija riječ? Ti izbjegavaš direktan odgovor na ovo pitanje, nego pričaš o apostolima koji su dobili zadatak od Boga da šire njegovu riječ. Pa to nije odgovor na moje pitanje. Doći ćemo do apostola, ali odgovori mi prvo kome je bila namijenjena Božija riječ?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Pa jurivaka kakvo je to pitanje? Nece sigirno biti namenjena zivotinjama. Ljudima eto kome.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Svim ljudima.

Svim ljudima.
A sto se tice amerike i australije
Znamo i da se 100 godina nakon potopa zemlja podelila na kontinente, tako da su svi narodi mogli da znaju o karakteru Bozanskog Bica
Nebitno je uopšte kada se Zemlja podijelila. U trenutku kada je Bog diktirao svoju objavu, koja je, kako kažeš bila namijenjena svim ljudima, znao je gdje se sve ti ljudi nalaze, zar ne?



Pa jurivaka kakvo je to pitanje? Nece sigirno biti namenjena zivotinjama. Ljudima eto kome.
Dakle, ljudima, - njegovim stvorenjima. Kako to onda da za tu objavu ne znaju Aboridžani, Indijanci, Kinezi, Arapi...? Kako je oni nisu čuli?
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
62
Zaboravio sam prosli put pa da dodam jos jedan razlog zbog kojeg ateista ne moze da zasluzi raj - sustina hriscanstva i Bozije ljubavi su slobodna volja i pravo na izbor - ateista je izabrao stranu, nacinivsi izbor on se samim tim nasao na putu u jednom pravcu......
 
Natrag
Top