Ateisti i raj

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ma, ne izvrćem ja tvoje riječi, brate. Rekao si ono što si rekao. Pošao si od hipotetičke pretpostavke da ateista ne živi u skladu sa svojim uvjerenjima - "...zivot pocinje rodjenjem i zavrsava se smcu,nema Boga,nema duse,nema vecnosti." Odgovori mi sad na jedno pitanje. Recimo, ateista živi po svojim uvjerenjima, ovim gore navedenim. Smatraš li da takav čovjek ne može biti moralan i pošten, isto kao što je moralan i pošten neki vjernik?
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2010
Poruka
157
Ma, ne izvrćem ja tvoje riječi, brate. Rekao si ono što si rekao. Pošao si od hipotetičke pretpostavke da ateista ne živi u skladu sa svojim uvjerenjima - "...zivot pocinje rodjenjem i zavrsava se smcu,nema Boga,nema duse,nema vecnosti." Odgovori mi sad na jedno pitanje. Recimo, ateista živi po svojim uvjerenjima, ovim gore navedenim. Smatraš li da takav čovjek ne može biti moralan i pošten, isto kao što je moralan i pošten neki vjernik?

Nema boga da ga kazni. Tako da je vernikov zivot bez boga besmislen.
Nema ko da mu odredjuje pravila.
Tako da kako se usudjujes da kazes da bog ne postoji.
Bez boga nema dobrote

HHAHAHAHAHHAHA
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
62
Moze naravno ali onda ne vidim cemu takav prazan zivot vodi,to je onda dokaz slabosti,neko uzalud trosi svoje vreme. Evo primera -uzecemo hriscanina i ateistu,svaki od njih je u vezi,u njihov zivot se pojavi treca osoba koja ih neverovatno sexualno privlaci - pravi ateista ce iskoristiti sansu,to je prilika koju ne sme da propusti - zivot je jedan,zivi ga sad i sasvim - dok ce podvig za hriscanina biti ako odoli iskusenju i ostane veran svom partneru.Moralne norme proisticu iz pogleda na zivot i shvatanje smrti - sa ateistickim pogledom na zivot i smrt ne vidim cemu bilo kakvo uskracivanje - a to se u potpunosti kosi sa hriscanskim normama
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Moze naravno ali onda ne vidim cemu takav prazan zivot vodi,to je onda dokaz slabosti,neko uzalud trosi svoje vreme. Evo primera -uzecemo hriscanina i ateistu,svaki od njih je u vezi,u njihov zivot se pojavi treca osoba koja ih neverovatno sexualno privlaci - pravi ateista ce iskoristiti sansu,to je prilika koju ne sme da propusti - zivot je jedan,zivi ga sad i sasvim - dok ce podvig za hriscanina biti ako odoli iskusenju i ostane veran svom partneru.Moralne norme proisticu iz pogleda na zivot i shvatanje smrti - sa ateistickim pogledom na zivot i smrt ne vidim cemu bilo kakvo uskracivanje - a to se u potpunosti kosi sa hriscanskim normama
Ti imaš posve pogrešnu predstavu o ateizmu i ateistima. Istovremeno, na vrlo čudan način kompariraš i ocjenjuješ život ateiste i teiste. Ono što je za teistu vrlina, nije vrlina za ateistu, nego njegova mana??? Jednostavnije rečeno, ako vjernik odoli iskušenju i ne prevari svoju ženu, to će biti podvig za njega i visoko moralni čin, a ako bi to isto uradio i ateista, to je nešto sasvim drugo, nešto potpuno negativno za njega, nešto što od njega pravi mlakonju!??? Još jednom te pitam, uviđaš li apsurdnost takvog rezona?
Moralne norme ne proističu iz shvatanja smrti, nego isključivo iz shvatanja života. Moral nije izmislila religija i Biblija. Prouči malo istoriju morala i etike.
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
62
Ponovo izvrces moje reci – napisao si “Moralne norme ne proističu iz shvatanja smrti, nego isključivo iz shvatanja života.” zasto me negiras kada sam lepo napisao - Moralne norme proisticu iz pogleda na zivot i shvatanja smrti – sta tu nije jasno I gde je tu shvatanje smrti suprotstavljeno pogledu na zivot – nigde ! Naprotiv ,medjusobno se dopunjuju I nemoguce je iskljuciti jedno od njih.No da se vratim na temu – apsolutno je tacno da razliciti zivotni stavovi I opredeljenja sa sobom nose razlicito tretiranje I kategorizaciju istovetnog postupka. Pobedjenog neprijatelja na bojnom polju, recimo postedi iz cistog milosrdja jedan –
a. Hriscanin
b. Paganin recimo poklonik nordijskih bogova
c. Komunista
svakom od njih ce se naosnovu njihovih nacela za ovaj postupak pripisati drugacija karakteristika – pa ce se u slucaju hriscanina to smatrati za dobro I milosrdno delo dok ce se paganin I komunista smatrati slabicima I kukavicama. Da je situacija drugacija te da je neprijatelj pogubljen ocena bi bila sasvim drugacija.
Ja imam apsolutno ispravnu sliku o ateizmu I ateistama – medjutim ,mnogi koji sebe smatraju ateistima nemaju dovoljno hrabrosti da zive u skladu sa nacelima na koja se pozivaju.Problem kod tkz ateista je u tome sto se vode nekom “velikom,slobodnom,” mislju,sto sve,ali apsolutno sve podredjuju sebi – normalno u teoriji I na papiru a kada trebaju da zadovolje svoj ego u stvarnosti – e tu nastaje problem – javlja se raskorak izmedju zelja I htenja I smenja……onda se taj jaz koji je izazvan licnim kukaviclukom I slaboscu maskira nekim bajkama o humanizmu,moralu I ostalim praznim pricama na koje se doticni pozivaju sa ciljem da zastite sebe od istine – da su slabi I nesposobni da u kratkom obitavanju izmedju rodjenja I smrti uzmu sve sto zivot pruza I vise od toga.Sustina ateizma nije odbacivanje Boga vec svesno ili nesvesno uzdizanje sebe na nivo bozanstva,pa ako je vec tako,zasto onda I ne ziveti u skladu sa svojim stavovima?Odgovori se nalaze par redaka iznad.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Oooooooooooo, vidi ti kako se simi zabrinuo za mene!? Kako to misliš, ako do njih stigne riječ Božija? Ako ih pokrste? Ako im kažu: Ne valja ta vaša vjera, ova je prava. Ako im ptice donesu vijesti o pravom Bogu...? Daj budi jasan da te čovjek razumije.

Ne jurivaka, nije to. Vec, ako mu je neko pokazao pravi put, ako mu je dao znanje kako u Bibliji pise onda je do njega stigla rec Bozija. A to koja vera je prava po meni je jako glupo pitanje iz vise razloga. Jedan od njih je, jer svaka religija za sebe tvrdi da je jedina i prava. Ali ako malo pogledamo oko sebe mozemo zakljuciti dosta stvari, najlakse je otpisati one koje nisu 100% prave, posle toga bi ostalo manje od 1% svih religija na svetu. Ja sad ne bi dalje o tome, jer ce biti cist spam. Mene moja vera uci da nema spasenja bez Hrista, tako da sta da ti kazem. Svako dobro.

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Znaci simi da sam ja "gotov"ima da se pecem do sudnjeg dana,posto nisam krsten ,a sva je prilika da nikad ni necu.Znaci svi ostali na zamlji su vec osudjeni na propast vecnu,ako malo pogledas gnosticka pisanja mislim da bi malo drugacije mislio.Nije ya dzaba zvanicna crkva silom sprecavala,te pokrete i njihova vidjenja,kazne,trojstva,ne prihvatanja kolektivne odgovornosti.itd.Svaka je osoba za sebe,jedan gest u zivotu te moze odvesti u raj,kao i u pakao.Ta jeftina dogma klerikalnih crkava,polako nestaje.....MI SMO NAJBOLJI A SVI CE DA NAJEBU,malo sutra,al niko ne brani da tako mislis.

Ima jedna stvar koju mnogi mesaju, verovatno zato sto nam je tako obrazovanje u skoli, moras razlikovai PAPINU od HRISTOVE crkve. Ja mislim da je Pravoslavlje Jedina Sveta Saborna i Apostolska Crkva i po ucenju te Crkve spasenja nema bez Hrista, tako da sta da ti kazem. Trazi odgovor i on ce ti se dati.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ima te sada veru Novo doba ili Ekumenizam, uclanite se kod njih i sve vam je dozvoljeno oni kazu i da sigurno i u raj idu, ali koiko je to zaista tacno ja ne mogu da tvrdim, po meni postoji samo dva puta. Jedan sto vodi u ad vecni, a drugi Hristov put, put vecnog spasenja.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ponovo izvrces moje reci – napisao si “Moralne norme ne proističu iz shvatanja smrti, nego isključivo iz shvatanja života.” zasto me negiras kada sam lepo napisao - Moralne norme proisticu iz pogleda na zivot i shvatanja smrti – sta tu nije jasno I gde je tu shvatanje smrti suprotstavljeno pogledu na zivot – nigde
Pročitaj boldovana riječi. Ništa ne izvrćem nego sam rekao da moralne norme ne proističu iz shvatanja smrti. Eto, to negiram, jer nije tačno. Život i smrt jesu neraskidivi i u metafizičkom i u stvarnom smislu, ali samo time što smrt znači kraj života. Dakle, smrt kao takva nije ni u kom smislu bila razlog nastanka morala, nego je to bio život. Na koji god način shvatali smrt, ona nema ništa sa nastankom morala.


Ne jurivaka, nije to. Vec, ako mu je neko pokazao pravi put, ako mu je dao znanje kako u Bibliji pise onda je do njega stigla rec Bozija.
Samo još reci ko je to znanje "kako u Bibliji piše", mogao dati Aboridžanima? Naravno, mislim na njihove generacije prije dolaska evropljana.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
^^zaista jurivaka ne znam da li da se smejem ili da placem...

Boziji su sudovi savrseni, merilo ce im biti kakvim su zivotom ziveli, a uslov krstenja nece postojati za njih.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
^^zaista jurivaka ne znam da li da se smejem ili da placem...

Boziji su sudovi savrseni, merilo ce im biti kakvim su zivotom ziveli, a uslov krstenja nece postojati za njih.
Ovo su tvoje riječi: "Nijednom coveku nema pomoci, ako je do njega stigla rec Bozija, a nije krsten. Ali krstenje je "poziv", a na nama je da li cemo uci ili ne u Carstvo Nebesko." Uporedi ih sad za ovim što si rekao u citiranom postu. Dakle, NI JEDNOM ČOVJEKU NEMA POMOĆI ako..., i td. Sad ispada da ima. No, ovdje se prosto nameće pitanje, to jest, pitanja: Jesu li svi ljudi Božija stvorenja? Sve religije tvrde da jesu. Kako to onda da Božija riječ nije doprla do svih njegovih stvorenja?
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2010
Poruka
12
Da ,da simi ,sada se razumemo,znaci vodicu moralan zivot,necu druge napadati,gnjaviti,pljackati sirotinju,gledacu svoja posla,i ne moram biti krsten da bih usau raj kakav god da je.Znaci spaseni su i aboridzini,indijanci,crnci u africi,koji nisu prihvatili hriscanstvo i druge religije vec zadrzali svoje animisticke,misticne itd.a unistavani su zbog toga i u ime Boga.
 
Natrag
Top