Ateisti i raj

Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Nijednom coveku nema pomoci, ako je do njega stigla rec Bozija, a nije krsten. Ali krstenje je "poziv", a na nama je da li cemo uci ili ne u Carstvo Nebesko.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nijednom coveku nema pomoci, ako je do njega stigla rec Bozija, a nije krsten. Ali krstenje je "poziv", a na nama je da li cemo uci ili ne u Carstvo Nebesko.
Hajd' recimo ovako: kako je Indijanac mogao biti kršten, ili Aboridžanin? Zar su oni krivi što nisu kršteni?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa je li umes ti da CITAS? Sve mi vise deluje kao da ne znas... Lepo sam reako AKO DO NJIH STIGNE REC BOZIJA... Zabrinjavas me jurivaka...
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2010
Poruka
12
Znaci simi da sam ja "gotov"ima da se pecem do sudnjeg dana,posto nisam krsten ,a sva je prilika da nikad ni necu.Znaci svi ostali na zamlji su vec osudjeni na propast vecnu,ako malo pogledas gnosticka pisanja mislim da bi malo drugacije mislio.Nije ya dzaba zvanicna crkva silom sprecavala,te pokrete i njihova vidjenja,kazne,trojstva,ne prihvatanja kolektivne odgovornosti.itd.Svaka je osoba za sebe,jedan gest u zivotu te moze odvesti u raj,kao i u pakao.Ta jeftina dogma klerikalnih crkava,polako nestaje.....MI SMO NAJBOLJI A SVI CE DA NAJEBU,malo sutra,al niko ne brani da tako mislis.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa je li umes ti da CITAS? Sve mi vise deluje kao da ne znas... Lepo sam reako AKO DO NJIH STIGNE REC BOZIJA... Zabrinjavas me jurivaka...
Oooooooooooo, vidi ti kako se simi zabrinuo za mene!? Kako to misliš, ako do njih stigne riječ Božija? Ako ih pokrste? Ako im kažu: Ne valja ta vaša vjera, ova je prava. Ako im ptice donesu vijesti o pravom Bogu...? Daj budi jasan da te čovjek razumije.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
Oooooooooooo, vidi ti kako se simi zabrinuo za mene!? Kako to misliš, ako do njih stigne riječ Božija? Ako ih pokrste? Ako im kažu: Ne valja ta vaša vjera, ova je prava. Ako im ptice donesu vijesti o pravom Bogu...? Daj budi jasan da te čovjek razumije.


Jurivaka, džabe ti to ... "Vernicima" je mozak ispran. To ti je isto kao da pričaš sa balvanom.

Naravno balvani imaju i pomalo mozga pa su skontali koliko su mentalno i emotivno zaostali i sada od muke pokušavaju druge da ubede da postanu balvani.

Budimo svi zatupljeni volovi...........to je njihov moto.
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
62
Poznato je da je raj rezervisan za vjerujuće i bezgrešne. Interesantno bi bilo čuti šta misle poznavaoci vjere, da li i ateista može dospjeti u raj, ako je, recimo, za života bio uljudan i pošten kao najpošteniji vjernik i u svemu potpuno ličio na njega, osim što nije išao u crkvu i molio se Bogu, niti je vjerovao u njega.
Ne moze,a evo i zasto. Ateista je protiv Boga,pobija njegovo postojanje,ne veruje u vecni zivot duse.Po ateistima zivot je jedan,pocinje radjanjem i zavrsava se smrcu.Centar svega je on sam - e sad u tome je i kljuc za postavljeno pitanje - ateista koji je ziveo onako kako si ti napisao je potpuni promasaj,tragikomican lik,najobicniji slabic koji nije smeo ili znao da zivi u skladu sa svojim uverenjima - ateista koji ne zivi punim plucima i koji do krajnosti ne iskoristi svoj ovozemaljski zivot vec se ogranicava ne samo da nece zasluziti raj zbog odbacivanja Boga nego i zbog mlakosti i slabosti -tj. najgorih osobina koje moze poneti jedan covek.Takva osoba ne samo sto je pljunula na Boga ona je pljunula i na sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2010
Poruka
12
A te najbolje osobine imaju samo oni koji veruju,malo sutra mihailo,najveca svetska krvoprolica su se odigrala pod skutima religija.Otkud ti to da ateisti ne zive punim plucima,mislim da je obrnuto,da sebe vise daju drugima nesebicno.Nisu optereceni dogmom.Pa najvise neverujucih je na zapadu,citao sam negde davno neka istrazivanja,i mogu reci da su frapantna,crkve se pretvaraju u diskoteke,vernika nigde ni od korova,a opet pomazu sirotinju sirom sveta,i primaju ih kod njih.Naravno ni tamo nije sve bajno.Niko ne pljuje na Boga ,najvise na njega pljuju oni koji su sebi dali za pravo da govore u njegpvo ime,to jest svestenstvo,ili tacnije narodne krvopije.E sad mozes da kazes pa oni su degeni itd,a mi hvala Bogu verujemo,pa smo zato "na pravom putu"i naravno kada dodje kraj sveta mi cemo preziveti,a ovi drugi najebase.Ima ljudi koji su totalno drugaciji od drugih a nisu ni slabici ni mlakonje. YouTube - ‪Vještice - Totalno drukčiji od drugih‬‎
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ne moze,a evo i zasto. Ateista je protiv Boga,pobija njegovo postojanje,ne veruje u vecni zivot duse.Po ateistima zivot je jedan,pocinje radjanjem i zavrsava se smrcu.Centar svega je on sam - e sad u tome je i kljuc za postavljeno pitanje - ateista koji je ziveo onako kako si ti napisao je potpuni promasaj,tragikomican lik,najobicniji slabic koji nije smeo ili znao da zivi u skladu sa svojim uverenjima - ateista koji ne zivi punim plucima i koji do krajnosti ne iskoristi svoj ovozemaljski zivot vec se ogranicava ne samo da nece zasluziti raj zbog odbacivanja Boga nego i zbog mlakosti i slabosti -tj. najgorih osobina koje moze poneti jedan covek.Takva osoba ne samo sto je pljunula na Boga ona je pljunula i na sebe.
E, mihail, mihail, otkuda ti samo takvi zaključci? Znači, po tebi, normalan čovjek, moralan čovjek, koji je uz to i ateista, nekakv je mlakonja, ne živi punim plućima i pljuje na Boga i sebe!? Pa, čekaj, druže, ti si ovim rekao da su, uglavnom, svi vjernici takvi - mlakonje i tragikomičari! A što je još gore, izgleda da ti misliš da ateista ne može biti uzotan čovjek, nego da on, po nekoj tvojoj definiciji, mora biti sve drugo samo ne to. Zar ne uviđaš apsurdnost svojih zaključaka?
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
62
@Jurivaka
Nije lepo da se sluzis izvrtanjem necijih reci - svaki onaj ko ne zivi u skladu sa svojim nacelima i verovanjima,ma kakva ona bila, i kod koga se javi odstupanje u nacinu zivota od licnih ubedjenja -taj je slabic i mlakonja.Nije vernik koji postuje dogme svoje vere /ma koje/ slab,naprotiv,nije ni ateista ali ako zivi u skladu sa svojim uverenjima.A koja su to ateisticka uverenja- zivot pocinje rodjenjem i zavrsava se smcu,nema Boga,nema duse,nema vecnosti.
Pa kakav je to onda covek koji ima takva ubedjenja a ne prepusti se telesnim /ovozemaljskim/ uzivanjima -recicu ti slab,jadan i bedan. Pa hriscani muku muce da obuzdaju svoje telo i duh /i to se ismeva ovde/ a ovaj koji nema sprege to ne cini - beda sta drugo reci.
Bilo je postavljeno konkretno pitanje i na njega sam dao maximalno jasan i precizan odgovor. Ovo se odnosi pre svega na clana ekinovi i ono sto je napisao.....to nema veze sa mojim recima....ali ima par jako smesnih,barem meni delova -na koje moram da se osvrnem -
1.najveca svetska krvoprolica su se odigrala pod skutima religija - su pocinjena od licemera i onih koji su se krili iza religije,daleko veci zlocini su pocinjeni od onih koji su se bili ideoloski zaludjenici - komunisti,levicari svih boja idr...
2..Otkud ti to da ateisti ne zive punim plucima,mislim da je obrnuto,da sebe vise daju drugima nesebicno.Nisu optereceni dogmom.
Naveo sam to za konkretan slucaj koji sam citirao i sa kojim je tema otvorena,ne pronalazi se molim te - klasicno preslikavanje....
a za dogme,pa vako raznih ljudi imas objasnicu ti na primeru pasa - pudlicu i civavu nije potrebno sputavati,vezivati isl. medjutim pitbula i te kako jeste
3.ako vec ne verujes sto se zamaras pitanjem sta ce biti nakon smrti,zasto te to interesuje,pa covek koji dodje do nekog odgovora sa kojim se zadovolji vise ne pokrece to pitanje,ono ga vise ne kopka i ne muci...
 
Natrag
Top