Ateisti i raj

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa, gdje si ti, simi? Nije te bilo dugo i sad kada si se vratio, odmah si poletio na ateističku temu, da ateistima održiš lekciju. Kažeš da ova tema "liči na podsmevanje", i to je, u neku ruku, tačno. Ne bih baš rekao podsmjevanje, ali jeste malo karikiranje. I to je sasvim legitimno, a ko ne želi da to čita, niko ga ne prisiljava. Pri tome, niti vrijeđamo niti omalovažavamo one koji vjeruju - ja to bar ne radim. Morate vi koji vjerujete imati malo više širine i tolerancije prema onima koji ne vjeruju. Nemojte njihove šale i karikiranja shvatati kao uvrede i podsmjevanje vama vjernicima, jer to nije to.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Mnogo gledate americke filmove i crtace, ako ste mislili da je tamo "cool" varate se....

Jel' ? Pa kako je tamo? Ajd' pošto tebe vidim pustili odatle, reci čika Overlordu kako je tamo?
Napisao si da se varamo, što znači da ti znaš da je drugačije, dakle, ti si đavolji izaslanik? Demon?

Eto, ja ti verujem da se varam da je tamo cool, možda je i "hot",
ali ne znam dok mi ne saopštiš...

Jel' ti to Dante rekao? Šta on radi tamo, btw? Kako mu je?
I Tito, isto... gde je on? Do kog level-a je dogurao?

Koliki mu je sad expirience?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Дечко паметноме је и једном довољно, тако да ти не могу понављати као папагају. То што ти ниси довољно јак психички и немаш снаге да се супроставиш својим проблемима, па их гураш по страни сваљивајући све на другог како су ти други криви, а ако немас никог онда је ту наравно крива судбина, па онда кад ти неко каже како не ваља то што чиниш ти се браниш сличним изјавама.

Ни струју, ни магнетна, ел, и друга поља не миришу, не виде се, немају укус, односно недостижна су нашим чулима, али она ипак постоје и ми то знамо. Не мораш све додирнути да би знао да то постоји.

А што се тиче тебе Јуривака очекивао сам паметнији одговор, а не да се браниш тиме како сам ја потрефио баш ову тему која је једина и активна, очигледно да сте почели да се бринете за своју душу што је и добро...

Да и молим те следећи пут ме поштеди тих глупости да коме се не свиђа не мора да чита, кад је овде политика ШТА СЕ МОДЕРАТОРИМА СВИЂА ТО ЋЕ ДА СЕ ЧИТА што мени и не смета, јер је ово ваше власништво, само не волим лицемерје.

Свако добро.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Brkaš ponešto, simi. Nije nikakva odbrana moja konstatacija da si se prvo javio na ovoj temi. To je prosto konstatacija. Drugo, posve je netačno što si rekao da se ovdje čita ono što urednici hoće. Ovdje se može čitati sve što vi članovi napišete, baš sve, izuzev onoga što Pravilnikom nije dozvoljeno. Bilo bi lijepo da, kada si iznio takvu isinuaciju, to i potkrijepiš nekim primjerom. I još nešto, simi. Ne upotrebljavaj olako riječ glupost. Nikakva glupost nije reći da onaj kome se nešto ne sviđa to i ne mora da čita. Osobina glupih je da glupost vide svuda osim kod sebe. E, da se ne bi našao u ovoj kategoriji, uvijek dobro promisli, prije nego tu riječ upotrijebiš.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Da, da potpuno si upravu ovde moze da cita ko sta zeli tako i vi moderatori mozete da citate tudje PRIVATNE poruke i nemoj da mi se pravdas, jer mi je covek objasnio kako da to proverim i zaista sam bio iznenadjen, ali sad kad vidim ovaj tvoj post sve mi je jasnije...

Pa npr kada su ziloti pokrenuli svoju temu tema im je bila obrisana, pa kad je milos mimi pokrenuo temu STA SE TO OVDE DESAVA ili je bio slican naziv takodje postovi koji se vama (moderatorima) nisu svideli brisani su nemilice, pa potom posto su oni poceli da prave nove naloge, brisali ste ih cim bi oni napisali bilo sta u svoju odbranu, takodje kada bi neko osporavao vase tvrdnje i one bi bile brisane i td. i td. Rekao sam ti necemo vise o tome, tim cinom ste samo vi izgubili, pf Religija vise nikad nije bio aktivan kao tada.


P.S. Ne kazem da si ih ti brisao kao ni to da si ti citao pp ali neko od vasih jeste i to je cinjenica koju ne mozete osporiti, mozda u vasim glavama, ali ljudi znaju sta je ovde bilo...

I non stop pricas kako mi nismo toleranti, a vas ne vidis i vasa ponasanja... DA BI NESTO PROMENIO PRVO KRENI OD SEBE...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Hej, simi, nemoj da se svađaš! I oslobodi se paranoje. Ti si živi primjer koji demantuje ovo što si napisao. Eto, kritikuješ uređivačku politiku Foruma, Navodiš primjere koji, po tvome, potvrđuju kako je ta politika netolerantna, i, kao što vidiš, niko ti to ne briše. Primjeri koje si pomenuo nisu primjeri. To su samo neke od mnogobrojnih tema i postova koji su obrisani ili zatvoreni, radi toga što su odudarali od osnovnih pravila ponašanja koja su propisana Pravilnikom, a ne radi toga što su ih postavili žiloti.
I opet ti o nekakavom pravdanju....? A, i to da mi moderatori i urednici možemo i da čitamo PP, prava je nebuloza. To jedanosatvno nije moguće, možda, jedino u tvojoj paranoji.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Дечко паметноме је и једном довољно, тако да ти не могу понављати као папагају. То што ти ниси довољно јак психички и немаш снаге да се супроставиш својим проблемима, па их гураш по страни сваљивајући све на другог како су ти други криви, а ако немас никог онда је ту наравно крива судбина, па онда кад ти неко каже како не ваља то што чиниш ти се браниш сличним изјавама.

Pričaš samom sebi, a obraćaš se meni? Patetika. Sve u svemu, ti meni nisi ni jednom rekao ništa. Ako misliš da sam ja tvoj odraz u ogledalu dok pričaš ili haluciniraš nešto, jok brale, nisam. Za'ebo si se tu.

Ни струју, ни магнетна, ел, и друга поља не миришу, не виде се, немају укус, односно недостижна су нашим чулима, али она ипак постоје и ми то знамо. Не мораш све додирнути да би знао да то постоји.

E vidiš, el. struju možeš da vidiš, a i da osetiš naboj električnog polja.
Magnetno pogotovo možeš da osetiš.

Ma, takvi kao ti ŽIVE za trenutak kako bi nekome rekli nešto na kontu slabe inteligencije, isfrustriranosti, zatupljenošću, itd. A sve te "kvalitete" izvlačite iz vas samih. Na to se svodi vaša "diskusija". Svaku temu koja se otvori kao pogodna za neki vid disuksije, vi pretvorite u traćariju o tome, da bog ipak postoji i da sledi kazna za nepoštovanje njegove volje. Ali svaku! :D To je dokaz koliko ste jadni i ograničeni. Vi ste neki vernici? pih.

Bojiš li se đavoljeg društva kad završiš svoju "proročku" misiju ovde na zemlji, m?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Moguce je jurivaka, moguce, nemoj da se pravis lud... Dobro znam i kako... Molim te postedi me, samo dzabe pisemo, od Njega se ne moze sakriti ni tamni ljudi ni tamna bezakonja... I ubaci jos neki opisni pridev u svoj recnik, da ne bude samo paranoja, jer tebi su svi paranoicni...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Moguce je jurivaka, moguce, nemoj da se pravis lud... Dobro znam i kako... Molim te postedi me, samo dzabe pisemo, od Njega se ne moze sakriti ni tamni ljudi ni tamna bezakonja... I ubaci jos neki opisni pridev u svoj recnik, da ne bude samo paranoja, jer tebi su svi paranoicni...
Nisu svi paranoici, ali ima ih dosta. Naročito među vama vjernicima, pa pošto ovdje polemišem sa vama, to je prava riječ za vaš opis. Otkuda ta opsjednutost da neko ima nešto protiv vas? Zašto bi imao? Npr., moji roditelji su bili vjernici. Sad bi ja trebao imati nešto protiv njih? Kada polemišemo na temama religije, trebalo bi, uglavnom, da polemišemo o našim svjetonazorima, a ne o trivijalnostima tipa: čitate nam PP, imate nešto protiv nas i sl., tj. da traćamo.
Što li ti mene moliš da te poštedim? Čega da te poštedim i zašto da te poštedim? Ovo je forum, simi. Ako ovdje izneseš neki stav koji na bilo koji način isprovocira reagovanje, budi spreman da to prihvatiš. Ne ide to tako - da nešto izjaviš i da unaprijed tražiš da te poštedimo komentara.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Хвала Богу имам довољно знања и памети и животног искуства личног и искуства других људи да са стопостотном сигурношћу знам да постоји Бог и да је тај Бог нико други до Отац, Син и Свети Дух. Није лак пут човека атеисте према човеку који верује у Бога. Нарочито ако на погрешан начин тражи Бога и на погрешном путу. То се не може пренети нажалост... Потребна је чиста душа да се вера и Господ усели у њу. Да би била чиста мора се ослободити од свих људских умовања која ласкају човеку и његовим страстима...

Заправо многи негирају Бога управо јер им је лакше да живе грешним животом и да их нема ко казнити за то или прекорити. Желе само своју самовољу која их води у пакао... Некад кажу нема Бога да би се утешили, јер су свесни понекад колико су застранили и да их Бог може казнити за оно што људи неће...
 
Natrag
Top