Arije i Atanasije hriscanski spor

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Wiki, Google, internet... Laka dostupnost informacija ne ide u prilog prodavcima magle.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za starstaff
jeste da sam ti bacio stihove da ih citas,ali ono sto je poenta jeste utvrdjivanje identiteta te zene kurve,vavilona velikoga.Kolko se meni cini samo JS identifikuju tu zenu kao krivu religiju.
Sa njom se kurvaju politicari(carevi zemaljski),kao i trgovci(najvece zarade za bozic,uskrs,slave i preslave itd).A caranjem se bavi samo religija otkrivenje 18:23.Kad pogledamo malo bolje predsednik svake drzave pripada nekoj religiji,ja barem ne znam za nekog predsednika koji je ateista,mozda gresim?,ali i ako ima takvih veoma ih je malo. Ti politicari ili carevi koriste pomoc religije da bi ucvrstili svoj polozaj.Seti se da su se carevi krunisali u crkvama...itd.
Biblija kaze da ce je bas politicari (carevi) unistiti,i zalice za njome...


za poulbustera i troicare
Novi savez je istinit. Naravno da je Atanasije bio glavni prevarant koji je uveo bogohulnu nauku.I ko je taj ko ga proglasi za sveca?Bog je taj koji proglasava ,a ne gresni ljudi.

za Peku
Nikakvih podela u I veku nase ere izmedju hriscana nije bilo.Spomenuo si ap.Pavla.
Ili je neko bio hriscanin,ili nije bio hriscanin.
U slucaju spora,postojalo je vodece telo u Jerusalimu(dok nije razoren)i ono je resavalo sva pitanja kao pitanje o obrezanju itd.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
za starstaff
jeste da sam ti bacio stihove da ih citas,ali ono sto je poenta jeste utvrdjivanje identiteta te zene kurve,vavilona velikoga.Kolko se meni cini samo JS identifikuju tu zenu kao krivu religiju.
Sa njom se kurvaju politicari(carevi zemaljski),kao i trgovci(najvece zarade za bozic,uskrs,slave i preslave itd).A caranjem se bavi samo religija otkrivenje 18:23.Kad pogledamo malo bolje predsednik svake drzave pripada nekoj religiji,ja barem ne znam za nekog predsednika koji je ateista,mozda gresim?,ali i ako ima takvih veoma ih je malo. Ti politicari ili carevi koriste pomoc religije da bi ucvrstili svoj polozaj.Seti se da su se carevi krunisali u crkvama...itd.
Biblija kaze da ce je bas politicari (carevi) unistiti,i zalice za njome...

Istina, politicari i generalno vladari koriste religiju za sopstvene potrebe, praznici jesu komercijalizovani radi profita ali ne mislim da ce religija gubiti na snazi zbog odluka ili uticaja politicara.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
za starstaff
jeste da sam ti bacio stihove da ih citas,ali ono sto je poenta jeste utvrdjivanje identiteta te zene kurve,vavilona velikoga.Kolko se meni cini samo JS identifikuju tu zenu kao krivu religiju.
Sa njom se kurvaju politicari(carevi zemaljski),kao i trgovci(najvece zarade za bozic,uskrs,slave i preslave itd).A caranjem se bavi samo religija otkrivenje 18:23.Kad pogledamo malo bolje predsednik svake drzave pripada nekoj religiji,ja barem ne znam za nekog predsednika koji je ateista,mozda gresim?,ali i ako ima takvih veoma ih je malo. Ti politicari ili carevi koriste pomoc religije da bi ucvrstili svoj polozaj.Seti se da su se carevi krunisali u crkvama...itd.
Biblija kaze da ce je bas politicari (carevi) unistiti,i zalice za njome...


za poulbustera i troicare
Novi savez je istinit. Naravno da je Atanasije bio glavni prevarant koji je uveo bogohulnu nauku.I ko je taj ko ga proglasi za sveca?Bog je taj koji proglasava ,a ne gresni ljudi.

za Peku
Nikakvih podela u I veku nase ere izmedju hriscana nije bilo.Spomenuo si ap.Pavla.
Ili je neko bio hriscanin,ili nije bio hriscanin.
U slucaju spora,postojalo je vodece telo u Jerusalimu(dok nije razoren)i ono je resavalo sva pitanja kao pitanje o obrezanju itd.

Reci mi risko majketi sta radite sa vinom i hlebom posle spomen vecere?a sta je Isus rekao?ko jede telo moje telo,pije krv moju -pricest imace zivot vecni! a vi JS-ci posle spomen vecere bacate u kontejner i vino i hleb!!!!! i posle toga govorite kako ste Hriscani??? Apostoli su se svi do jednog pricescavali uglavnom nedeljom i za njih je pricest bila sveta kao i kod nas pravoslavnih,katolika ali samo kod sektasa je to simbolicno.

Objasni zasto bacate pricest u kontejner i nijedan JS.se ne pricescuje??

Kad Isus jasno kaze evo sta:

Jovan 6.[SUP]53[/SUP] Tada im Isus reče: zaista, zaista, kažem vam, ako ne jedete tela Sina čovečijeg i ne pijete krvi njegove, nemate života u sebi. [SUP]54[/SUP] Ko jede moje telo i pije moju krv - ima život večni, i ja ću ga vaskrsnuti u poslednji dan. [SUP]55[/SUP] Jer moje telo je pravo jelo, i moja krv je pravo piće. [SUP]56[/SUP] Ko jede moje telo i pije moju krv - ostaje u meni i ja u njemu. [SUP]57[/SUP] Kao što je mene poslao živi Otac, i ja živim zato što živi Otac, tako će i onaj koji mene jede živeti kroz mene. [SUP]58[/SUP] To je hleb koji je sišao sa neba. Ne kao što su očevi jeli i umrli; ko jede ovaj hleb živeće doveka.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Starstaff
zapazi 16 i 17 stih gde pise da ce Bog biti taj koji ce ih potstaci da izvrse njegovu volju,a ne oni sami,jer ce kasnije zaliti za tim sto su uradili.To vreme tek treba da dodje.

Dragi moj Gerice,Macorcino moja
bas mi je drago da te cujem posle duzeg vremena i potsetim na nasa lepa dopisivanja.
Lutko moja ,verovao ti meni ili ne ,ja sam licno i pio to crveno vince i beskvasni hleb jeo,naravno nakon zavrsetka spomen svecanosti i odlaska gostiju sa sastanka.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Starstaff
zapazi 16 i 17 stih gde pise da ce Bog biti taj koji ce ih potstaci da izvrse njegovu volju,a ne oni sami,jer ce kasnije zaliti za tim sto su uradili.To vreme tek treba da dodje.

E pa ok onda. Ako je bozja volja da religije nestanu ko smo mi da se zalimo.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Bas tako,i tako ce i biti.
zato procitaj i otkrivenje 18:4
[SUP]4[/SUP] I čuh glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena.
Zapazi ko nece biti unisten?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Narod Jehove Boga,
uporedi sa isaijom 43:9,10
[SUP]9[/SUP] Svi narodi neka se skupe, i neka se saberu plemena; ko je između njih napred kazao to ili nam kazao šta je bilo pre? Neka dovedu svedoke svoje i opravdaju se; ili neka čuju, i kažu: Istina je.

CRO Isaiah 43:10 Jer vi ste mi svjedoci«, rijeט je Jahvina, »i moje sluge koje sam izabrao, da biste znali i vjerovali i uvidjeli da sam to ja. Prije mene nijedan bog nije bio naטinjen i neזe poslije mene biti. (Isa 43:10 CRO)
 
Natrag
Top