Arije i Atanasije hriscanski spor

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ako ti mozes da poreknes da ne postoji sunce, onda cu ja potvrditi da je ono sto si rekao za mene istina.

Naravno, ti ne mozes da negiras postojanje sunca jer ga vidis i ono postoji u kosmosu.
Tako isto ja ne mogu da poreknem postojanje Boga, jer ga vidim i dozivljavam duhovnim ocima, i jos vise - on mi se otkrio i pokazao mi svoju slavu, govorio mi, isceljivao od bolesti, i dao mi zivo iskustvo zajednice sa njim.


Onda ni ti sam nisi siguran ko si i sta si, i koja je tvoja zivotna filozofija, i to moras da resis sa sobom i sa Bogom.

Skoro da mi je interesantno da cujem emotivno svedocanstvo i licno iskustvo sa bogom ali su sva otrcana i copy/paste i upotrebljavaju se u nedostatku argumentata. U svakom slucaju, sada je kasno, izdao si se. Podsvest je vec pocela da sumnja. Jos malo samo da se oslobodis straha i Stokholmskog sindroma i poceces na svesnom nivou da razmisljas o sumnjama koje ocigledno imas.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko zna sta donosi sutrasnji dan?

Upoznati sebe po Platonu je najveca mudrost.
A kako ce covek spoznati sebe ako ne upozna Boga.
A kada ga spozna, onda je i siguran u njegovo postojanje, i zna da nikada ne moze negirati njegovu stvarnost.

Laka ti noc i mir u Gospodu
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ko zna sta donosi sutrasnji dan?

Upoznati sebe po Platonu je najveca mudrost.
A kako ce covek spoznati sebe ako ne upozna Boga.
A kada ga spozna, onda je i siguran u njegovo postojanje, i zna da nikada ne moze negirati njegovu stvarnost.

Laka ti noc i mir u Gospodu

Tesko je odgovoriti Platonu.
A kako ce covek spoznati da je u zabludi ako nastavlja da racionalise zabludu?
Mozda nedostatak dokaza da potkrepi svoje uverenje produbljuje potrebu za racionalizacijom?
Mozda je sama racionalizacija dokaz da je covek u zabludi?
Moze li onda negirati stvarnost?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Pa naravno da ateisti ne veruju ni u Boga,a kamoli u trojstvo.
Masa pravoslavaca su pravoslavci koji veruju u teoriju evolucije.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Potpuno se slazem sa tobom.kako za pravoslavce,tako i za katolike,protestante itd...
Svuda je ista stvar,i samo se ocekuje smrtni udarac za tu laznu religiju koja zavodi narod raznoraznim glupostima....
Lake je verovati u teoriju evolucije nego u tojednog Boga,stvaranje zemlje za 6 doslovnih dana od 24 sata itd...
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Potpuno se slazem sa tobom.kako za pravoslavce,tako i za katolike,protestante itd...
Svuda je ista stvar,i samo se ocekuje smrtni udarac za tu laznu religiju koja zavodi narod raznoraznim glupostima....

Sve religije su laz ali tesko da im se moze naneti smrtni udarac. Ljudi ce uvek biti sujeverni i uvek ce religijske vodje pokusavati da manipulisu sa njima ali je taj trend u padu. To je pozitivno.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Sve religije su laz...

Dok se ne susretneš s Istinom licem u Lice.

408543_10151248633008882_2100879473_n.jpg


RIS BG: Potpuno se slazem sa tobom.kako za pravoslavce,tako i za katolike,protestante itd...
Svuda je ista stvar,i samo se ocekuje smrtni udarac za tu laznu religiju koja zavodi narod raznoraznim glupostima....
Lake je verovati u teoriju evolucije nego u tojednog Boga,stvaranje zemlje za 6 doslovnih dana od 24 sata itd...

Ne razumijem koja je to lažna religija. Evolucija, (ukoliko se do kraja znanstveno potvrdi) se ne protivi Božjoj stvaralačkoj moći i Počelu svega stvorenoga. Doslovno shvaćanje Biblije, pa i stvaranje svijeta za 6 dana rigorozno je fundamentalistički stav.

 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Dok se ne susretneš s Istinom licem u Lice.

Pogledajte prilog 40165




Ne razumijem koja je to lažna religija. Evolucija, (ukoliko se do kraja znanstveno potvrdi) se ne protivi Božjoj stvaralačkoj moći i Počelu svega stvorenoga. Doslovno shvaćanje Biblije, pa i stvaranje svijeta za 6 dana rigorozno je fundamentalistički stav.


Nije valjda da i ti ne prihvatas teoriju evolucije?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ajde ti nama objasni kako se evolucija ne suprostavlja Bogu ?
ili još bolje u kojoj točci se slaže s Bogom ?

teorija evolucije pada već na prvoj stranici Biblije

a ti Biblijom dokaži da ja nisam u pravu

dosad nigdje nisi uspjela Biblijom poreći moje tvrdnje,
Biblijsko naučavanje koje iznosim
 
Natrag
Top