Ako je Bog stvorio ljude da bi ga ovi obožavali, onda nije stvorio ljude nego robove

Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Sve je to lepo i neke opake bolesti mogu da se izlece (barem mislim da mogu) uz jaku volju za zivotom, pozitivnim stavom, cistim vazduhom i zdravom ishranom. Ali to nema veze sa Bogom kako ga ranije i danas jedan dobar deo ljudi (koji je sve manji) vide. Sama priroda je u pitanju.

Ne treba suditi svestenicima jer svako bira svoj put. Njegov je problem sto radi to sto radi samo sto moja prica o svestenicima nije prica o svestenicima vec pogled na celinu pominjujuci samo jedan aspekt celine.
Drugi aspekt moze biti biblija i njene kontradiktorne i neprecizne price.

Ono sto ja pokusavam da kazem, to je da ljudi treba da izadju iz sna i da pogledaju svet oko sebe. Ako boga traze kao neko bice, naci ce samo ideju o njemu ali ne i njega. Da bi nasli boga, moramo da zaboravimo na njega i da dopustimo da nam se on sam pokaze. Svako njegovo zamisljanje a onda i potraga za njim, zavrsava se iluzijom a ne istinom.
Potrebna je vera i poverenje zasnovano na znanju. Covek je sam sebi spas. Dokle god trazimo cudo, nikada se necemo probuditi.

A Isus nije isterivao nikakve djavole. On je bio dete iz izuzetno neobrazovane porodice, porodice koja je na najnizoj lestvici drustva i dete koje je sa svojom bracom i sestrama do svoje 30 god svakodnevno pomagalo roditeljima u njihovom porodicnom poslu koji se je sastojao od gradjenja kuce, stolarije i ko zna cega jos sto se radi sa rukama. Toliko mu se je smucilo ophodjenje rimske vlasti u to vreme da je trazio izlaz iz tog problema. Jovan Krstitelj je u to vreme bio dosta popularan sa ucenjem o apokalipsi a tu su bili i jos neki judeisti fariseji. Pokupio je on od svih po malo, Jovana ubise i on zauze njegovo mesto. Inace, Jovan i Isus se znaju jos od detinjstva samo sto biblija ne govori o zivotu Isusa u periodu detinjstva vec posle rodjenja skace na njegovo krstenje, koje ustvari i nije bilo Isusovo prvo krstenje.
Slušaj kolega,nije vjera samo na riječima i dijelima.Ja kad bih se pridržavao svih postulata kojih bih trebao,sada ne bih sa tobom ni razgovarao,što će reći da je moja vjera još slaba.Da,dobro zboriš kad kažeš da ljudi ne bi trebali da traže boga kao neko biće(vjerovatno misliš na dokaz postojanja)jer je u bibliji i rečeno da nemamo pravo da to tražimo,nego da vjerujemo da on postoji i da je on naš tvorac.Drugi segment je poštovanje i sprovođenje zakona i potreba iz jevanđelja u kojima ja ne vidim ama baš ni jednu zamjerku.E sad da li je negdje pjetao zakukurikao jednom il dva puta to je samo način interpretacije.Meni se desilo prošle godine da se potučem sa tipom mrtav pijan i nisam se sjećao većine stvari.Pitao sam ljude koji su to gledali i ni jedan mi nije ispričao istu priču,čak su neke bile i dijametralno suprotne,tako i da ima grešaka mogle su se pojaviti kroz razna prevođenja i štampanja.Bit je uhvatiti srž priče i toga se držati.e sad ti meni reci koje stvari iz jevaanđelja ne treba poštovati i zašto,šta je u njima problem.Ja sam Sveto pismo pročitao jednom(trebalo mi je dosta vremena jer sam se x puta morao vraćati pasos,dva,ponekad i čitavu stranicu jer sam gubio koncentraciju)i sve što pričam pričam iz svog viđenja stvari.Ja možda griješim što ulazim u bezrazložnu raspravu sa tobom jer nemam ja pravo da govorim šta valja a šta ne.E sad što se tiče nekih detalja iz Isusovog djetinjstva,koga bi zanimalo sad da čita kako je on pravio tamo nešto od drveta i sam proces tesanja stolice il čega već,a i jevanđelja su napisana od strane apostola koji su pošli za njim tek poslije njegovog krštenja.Naravno da su morali napisati nešto iz njegove biografije,al ono što je najbitnije za onog kjoji čita,kao što je njegovo začeće,rođenje,bježanje njegove porodice od pogroma itd.Nikad i nigdje nisam pročitao da je on prije kršten osim ako mislin na proces obrezivanja do 8 dana što je bilo zakon po starom zavjetu kod jevreja.On je to ukinuo kao obavezu,al su ljudi i dalje mogli da se obrezuju.kažu čak da niko nikad nije inficiran pri tom obredu,al to je sad druga tema.
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
procitaj ti ovo

SVE ŠTO (NE) TREBA ZNATI O NASTANKU I LEČENJU RAKA

na strani

Kod:
http://www.ivonazivkovic.net/index.html
Nije poenta sad raspravljeti o lijeku za rak(mada jedini uspjeh kako u inostranstvu tako i kod nas,mislim na ex-yu,koliko sam ja mogao da saznam je imala "Totalna dijeta od 42 dana" dok za b17 nisam našao ni jedan slučaj,kao i za ostale terapije)nego o tome kako je "Totalna dijeta"najbliža najtežim vidovima posta(ovo najteži mislim za pojam modernog čovjeka koje mu je sve u jelu,piću,drogi,kurvanju,novcu...)i kako se u toj dijeti kao jedan od najbitnijih faktora aposrofira vjerovanje u životnu silu u nama(koju ja jedino mogu povezati sa Tvorcem)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da,u nas je udahnut Duh sveti i dano nama je da sa njima upravljamo(vidi se kako upravljamo sa cjelokupnom prirodom).Slušaj ova polemika nema kraja,i ja nemam namjeru da vam dokazujem nešto u šta treba vjerovati.Imaš svoju glavu i na volju ti je.

U čovjeka se razvio razum, za razliku od svih drugih živih bića na Zemlji, i to ga je napravilo čovjekom.
Vjera se i ne može dokazivati. Može se samo vjerovati!
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
U čovjeka se razvio razum, za razliku od svih drugih živih bića na Zemlji, i to ga je napravilo čovjekom.
Vjera se i ne može dokazivati. Može se samo vjerovati!
Razvio se razum.Vidjeli smo neki dan u Kopenhagenu taj razum.Meni se više čini da imamo degradaciju razuma,al ajde.U pravu si da ne možemo vjeru dokazivati,na nama je samim da to pokušamo ako hoćemo.Znači kod nas se razvio razum,sve iz školjke na dnu mora koja je nastala iz zrna pjeska.Dobra teorija,sad ću otići u banku i oročiti zrno pijeska na milion godina pa kad otvore sandučić,a ono ispane gušter neki il sličnowacko2
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Razvio se razum.Vidjeli smo neki dan u Kopenhagenu taj razum.Meni se više čini da imamo degradaciju razuma,al ajde.U pravu si da ne možemo vjeru dokazivati,na nama je samim da to pokušamo ako hoćemo.Znači kod nas se razvio razum,sve iz školjke na dnu mora koja je nastala iz zrna pjeska.Dobra teorija,sad ću otići u banku i oročiti zrno pijeska na milion godina pa kad otvore sandučić,a ono ispane gušter neki il sličnowacko2

Poimati na taj način evoluciju čovjeka i njegovog razuma, pa..., malo je tužno. A da je evolucija i samog čovjeka i njegove misli postojala i da postoji i danas, bjelodano je i slijepcu! Za to ne treba tražiti dokaze u školjkama, jer ih tamo nema, nego samo dobro pogledati očima oko sebe, pa to što vidiš uporediti sa onim šta je bilo samo prije 300 godina, da ne idemo u dalju prošlost, i sve će ti se kazati.
Problem je, međutim, za mnoge, da kada gledaju, ne vide ono što jeste, nego ono što žele da vide!
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Biblija nije knjiga o apstraktnom religioznom učenju, niti je zbir otkrovenja koja su data samo jednom čoveku. Biblija je pisana više od hiljadu godina. Njene priče dolaze iz kultura Egipta faraona, Mesopotamije, Kanana, Izraela iz kasnog bronzanog i gvozdenog doba, sa kraljevskog dvora Persije, iz ekspanzinističke helenističke civilizacije i konačno Rimskog carstva. Događaji iz prve Knjige Postanja, na primer, datiraju iz perioda dve hiljade godine pre Hrista. Biblija je pisana na hebrejskom, grčkom i aramejskom jeziku. Pisci svetih tekstova bili su mudraci, kraljevi, seljaci, izbeglice, guverneri, ribari i putujući propovednici. Biblija se sastoji iz Starog Zaveta i Novog Zaveta. Kada se društvu zamute mnoge vrednosti nije na odmet da se podsetimo na, gotovo večne, istine o ljudskoj egzistenciji i razumemo njihovu aktuelnost.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Biblija nije knjiga o apstraktnom religioznom učenju, niti je zbir otkrovenja koja su data samo jednom čoveku. Biblija je pisana više od hiljadu godina. Njene priče dolaze iz kultura Egipta faraona, Mesopotamije, Kanana, Izraela iz kasnog bronzanog i gvozdenog doba, sa kraljevskog dvora Persije, iz ekspanzinističke helenističke civilizacije i konačno Rimskog carstva. Događaji iz prve Knjige Postanja, na primer, datiraju iz perioda dve hiljade godine pre Hrista. Biblija je pisana na hebrejskom, grčkom i aramejskom jeziku. Pisci svetih tekstova bili su mudraci, kraljevi, seljaci, izbeglice, guverneri, ribari i putujući propovednici. Biblija se sastoji iz Starog Zaveta i Novog Zaveta. Kada se društvu zamute mnoge vrednosti nije na odmet da se podsetimo na, gotovo večne, istine o ljudskoj egzistenciji i razumemo njihovu aktuelnost.

Dajte, ljiudi, kada ovako kopirate tekstove, navedite odakle je to i čije je, - to je elementarno etičko pravilo kada se ovako nešto radi. Ovako ispada da je to vaš tekst, a to nije ništa drugo nego krađa.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
44
Bog je očigledno stvorio i ljude koji Ga ne obožavaju. Dakle, Bog nije stvorio ljude samo da bi Ga ovi obožavali.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Bog je očigledno stvorio i ljude koji Ga ne obožavaju. Dakle, Bog nije stvorio ljude samo da bi Ga ovi obožavali.

Ne, nisi u pravu. Bog je propisao da mu se svi ljudi mole. A šta je molitva nego obožavanje? Dakle, Bog je naredio tako. Što neki ljudi to ne rade, nije Božija volja, nego volja tih ljudi. Bog, po Bibliji jeste dao ljudima slobodnu volju, ali samo u okviru kanona vjere.
 
Natrag
Top