Ako je Bog stvorio ljude da bi ga ovi obožavali, onda nije stvorio ljude nego robove

Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Jaooo, komentara.... Gdje uopste pise da nas je Bog stvorio da ga obozavamo, kakve su to gluposti...??? Gospod Bog se postuje, kao sto bi trebalo da se svi ljudi medjusobno postuju, ne morate nikoga voljeti, postovati ga sigurno mozete..

Mindfulness: "Da bi shvatio da Bog ne postoji, ne treba ti nista vise nego li tvoj licni razum kojim ces istraziti svet oko sebe."

Zar se dokazalo da Bog ne postoji? Nije li i Darvinova teorija opovrgnuta?
Sve se vrti u krug, sve je velika zagonetka. Na Vama je da vjerujete u sta hocete, nemojte pljuvati, i samo tako lupati gluposti, o onome sto nije dokazano.

HVALA.

Ni ja ne mislim da je Darvinova teorija ispravna. A ako upotrebis svest i razum, videces o cemu pricam.
Ah....ali zato tvoja teorija o postovanju i ljubavi malo .....ne znam kako da kazem. Ako posmatramo hriscanstvo, Bog insistira na ljubavi. Postovanje proizilazi iz ljubavi. Ali to nije ljubav koja se danas najcesce srece koja moze da se poistoveti sa strascu, ushicenoscu i slicno..... Ljubav o kojoj Bog govori nema nista sa emotivnim stanjem....on govori o bezuslovnoj ljubavi. Iz te ljubavi izlazi pravo postovanje. Da bi nekog postovao, moras ga i voleti....inace je to postovanje samo licemerstvo, gluma ili korist.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jaooo, komentara.... Gdje uopste pise da nas je Bog stvorio da ga obozavamo, kakve su to gluposti...??? Gospod Bog se postuje, kao sto bi trebalo da se svi ljudi medjusobno postuju, ne morate nikoga voljeti, postovati ga sigurno mozete..

Zar se dokazalo da Bog ne postoji? Nije li i Darvinova teorija opovrgnuta?

Ne, nije se dokazalo da Bog ne postoji, ali se nije dokazalo ni da postoji!
A, radi tvog obavještrenje, Darvinova teoraija nije opovrgnuta. Sem toga, Darvinova teorija nema nikakve veze sa postojanjem ili nepostojanjem Boga. Ona govori o porijeklu vrsta. To bi bar trebala znati.
I još nešto. Oprezno barataj sa riječju GLUPOST. Često se zna vratiti kao bumerang!
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Evo B92 ovih dana vrti naucne emisije o tome, pa ne moram ja da pisem posto nisam strucan u nauci. A sto se tice laickih dokaza tu mogu pomenuti nebulozu o tome da je On sve stvorio a da On sam nije stvoren ni iz cega nego da je vecan. Tu su i ideje da imamo slobodnu volju a da On ustvari ima kontrolu nad svim....to ti je kao kada direktor osnoje firmu ali je prepusti radniku da je vodi a on ode na letovanje. Sama biblija je puna nebuloza i kontradiktornosti u starom i novom zavetu. On je ljubav a tamo ubija i satire. Biblija je sastavljena od odabranih knjiga dok su mnoge knjige koje su totalno odudarale izbacene....bibliju su sastavljali ljudi. Puno toga ima......
Ali da se razumemo....ja ne kazem da Bog ne postoji vec ne postoji svesno bice koje je sve ovo stvorilo pa cak i nas. Postoji neka sila koju mozemo nazvati Bog a i ne moramo....ali ona nije svesna i ne kontrolise nas...tacnije ne kontrolise nista ali opet zbog nje nastaju i nestaju stvari.
Svestan sam da je mnogo lakse poverovati u nastanak sveta od strane Boga i prepustiti se njemu....to je dosta lakse nego biti pravi duhovni tragalac za Istinom.
Ti o njemu razmišljaš kao o nečemu ovozemaljskome tu je ključni problem.U ostalom on nije rekao da moraš vjerovati u njega,to je naš izbor.Ti si odlučio da ne vjeruješ,pa sretno ti.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ti o njemu razmišljaš kao o nečemu ovozemaljskome tu je ključni problem.U ostalom on nije rekao da moraš vjerovati u njega,to je naš izbor.Ti si odlučio da ne vjeruješ,pa sretno ti.

Ne, nisam se odlucio da ne verujem. Odlucio sam da ispitam stvarnost oko nas, da sklonim iluzije i predrasude. Odlucio sam da ne nasledim veru nego da pronadjem Istinu a izmedju svega toga i odluke o neverovanju postoji razlika.
Kako god ga okrenes, ovozemaljski ili ne, nema ga. Zamisli kada su mnogi veliki pravoslavni vernici iz ljubavi prema tom bogu otisli da studiraju Bogosloviju, gurali sa odlicnim prosekom i pri kraju se razocarali u celo hriscanstvo i ne samo da su napustili studije vec vise i ne veruju u boga. Oni drugi koji su ostali, videli su dobar profit. Da li si svestan da 90 odsto svestenstva ne veruje u to sto prica nego mu je to samo posao?
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
Ne, nije se dokazalo da Bog ne postoji, ali se nije dokazalo ni da postoji!
A, radi tvog obavještrenje, Darvinova teoraija nije opovrgnuta. Sem toga, Darvinova teorija nema nikakve veze sa postojanjem ili nepostojanjem Boga. Ona govori o porijeklu vrsta. To bi bar trebala znati.
I još nešto. Oprezno barataj sa riječju GLUPOST. Često se zna vratiti kao bumerang!

Pazi... ako vjerujem u Boga, smatram da je on stvorio svijet, COVJEKA... nije li to porijeklo vrste??? Samo da se vrtimo u krug... Postoje teorije koje opovrgavaju Darvina, to svi znamo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
Ni ja ne mislim da je Darvinova teorija ispravna. A ako upotrebis svest i razum, videces o cemu pricam.
Ah....ali zato tvoja teorija o postovanju i ljubavi malo .....ne znam kako da kazem. Ako posmatramo hriscanstvo, Bog insistira na ljubavi. Postovanje proizilazi iz ljubavi. Ali to nije ljubav koja se danas najcesce srece koja moze da se poistoveti sa strascu, ushicenoscu i slicno..... Ljubav o kojoj Bog govori nema nista sa emotivnim stanjem....on govori o bezuslovnoj ljubavi. Iz te ljubavi izlazi pravo postovanje. Da bi nekog postovao, moras ga i voleti....inace je to postovanje samo licemerstvo, gluma ili korist.

Postujes li ti svoje bliznje samo iz licemerstva, glume i koristi???
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pazi... ako vjerujem u Boga, smatram da je on stvorio svijet, COVJEKA... nije li to porijeklo vrste??? Samo da se vrtimo u krug... Postoje teorije koje opovrgavaju Darvina, to svi znamo.

Pa, ovo je forum. Ovdje se mišljenja mogu i konfrontirati. Ja nikome ne zabranjujem da iznosi svoje mišljenje, nego samo iznosim svoje.
Darvinova teorija govori o evoluciji vrsta. Ona se ne konfrontira sa tvojim vjerovanjem u Boga. Neka je Bog stvorio čovjeka i ostale oblike života na zemlji u nekakvom prvobitnom obliku. To ne znači da se ti oblici tokom vremena nisu mijenjali i evoluirali. O tome govori Darvinova teorija.
I, ako bi bila ljubazna da navedeš bar jednu od tih "nekih teorija" koje na relevantan način negiraju Darvina.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
Pa, ovo je forum. Ovdje se mišljenja mogu i konfrontirati. Ja nikome ne zabranjujem da iznosi svoje mišljenje, nego samo iznosim svoje.
Darvinova teorija govori o evoluciji vrsta. Ona se ne konfrontira sa tvojim vjerovanjem u Boga. Neka je Bog stvorio čovjeka i ostale oblike života na zemlji u nekakvom prvobitnom obliku. To ne znači da se ti oblici tokom vremena nisu mijenjali i evoluirali. O tome govori Darvinova teorija.
I, ako bi bila ljubazna da navedeš bar jednu od tih "nekih teorija" koje na relevantan način negiraju Darvina.

Bog stvori covjeka-Adama, a potom Evu, zenu mu... Ne majmuna...
lAKO JE ČOVEK NASTAO OD MAJMUNA,
ZAŠTO SU DANAŠNJI MAJMUNI
ODBILI DA POSTANU LJUDI ?

Misterije sveta, Darvinova Teorija Evolucije, la� koja jo� traje.

:):):) Imate na ovom sajtu stvarno zanimljivih stvari!!! :dance2:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Bog stvori covjeka-Adama, a potom Evu, zenu mu... Ne majmuna...
lAKO JE ČOVEK NASTAO OD MAJMUNA,
ZAŠTO SU DANAŠNJI MAJMUNI
ODBILI DA POSTANU LJUDI ?

:dance2:

Dakle, Biblija je tebi dokaz o nerelevantnosti Darvinove teorije!? OK. Nemoj onda govoriti postoje neke teorije koje negiraju Darvina, nego reci da je to Biblija.
ZAŠTO SU DANAŠNJI MAJMUNI
ODBILI DA POSTANU LJUDI?
Vrlo uprošćeno i naivno pitanje, a može se reći i jedna uspjela misaona egzibicija. Ni po Darvinovoj teoriji niti po bilo kom drugom naučnom pogledu, čovjek nije nastao od danšnjeg majmuna.
Neću ovdje više da smaram o tome. Oni koji žele da više znaju o tome mogu lako doći do tog saznanja, a onima koji ne žele da to prihvate ni kao mogućnost, badava je sva priča i svi argumenti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
Dakle, Biblija je tebi dokaz o nerelevantnosti Darvinove teorije!? OK. Nemoj onda govoriti postoje neke teorije koje negiraju Darvina, nego reci da je to Biblija.
ZAŠTO SU DANAŠNJI MAJMUNI
ODBILI DA POSTANU LJUDI?
Vrlo uprošćeno i naivno pitanje, a može se reći i jedna uspjela misaona egzibicija. Ni po Darvinovoj teoriji niti po bilo kom drugom naučnom pogledu, čovjek nije nastao od danšnjeg majmuna.
Neću ovdje više da smaram o tome. Oni koji žele da više znaju o tome mogu lako doći do tog saznanja, a onima koji ne žele da to prihvate ni kao mogućnost, badava je sva priča i svi argumenti.

Hvala! :dog: :lol:
 
Natrag
Top