Ako je Bog stvorio ljude da bi ga ovi obožavali, onda nije stvorio ljude nego robove

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ja ne znam jel nas ovde neko troluje, prosto ne mogu da pojmim da, ovi ljudi kako pricaju, deluju kao ni osnovnu skolu nisu zavrsili, a zele da pricaju o nauci.

Pa Laodikeja je stavljao neke crteze sa papskom krunom na kojoj su nazivi koji inace ne postoje ali kada uzmes neke numericke vrednosti sa tih naziva dobijes broj 666. Naterao je Jurivaku i mene da branimo papu pa ti vidi. Neki debilni crtez. Jel mozes da verujes? On je covek to prilozio kao dokaz da je papa antrihist. Sve one debilne prljavstine i lazi koje dolaze iz Amerike koje kreacionisti koriste, to su za njega dokazi.

Ja sam vise ukazao na kvazi nauku, koja pokusava teoriju da dokaze naucnim otkricima.

Ma jok, nauka treba teorije da dokazuje subjektivnim osecajem i da se oslanja na mitologiju. Sta ce im naucna otkrica.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
HAhah, al taj apsurd odbijanja realnosti, te nazivanja jedine nauke, kvazinaukom, dok su alhemija, metafizika i okultizam, prave nauke.

Pa Laodikeja je stavljao neke crteze sa papskom krunom na kojoj su nazivi koji inace ne postoje ali kada uzmes neke numericke vrednosti sa tih naziva dobijes broj 666. Naterao je Jurivaku i mene da branimo papu pa ti vidi. Neki debilni crtez. Jel mozes da verujes? On je covek to prilozio kao dokaz da je papa antrihist. Sve one debilne prljavstine i lazi koje dolaze iz Amerike koje kreacionisti koriste, to su za njega dokazi.

Hahah, e sad sam siguran da nas neki ateisti troluju sve vreme, pretvarajuci se da su vernici...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja nisam tvrdio da je nauka neozbiljna,
Ovo su tvoje riječi u postu No.366 na ovoj temi: "To nisu ozbiljni argumenti." Nazvao si neozbiljnim argumentima naučnu i ne samo naučnu nego ralnu činjenicu da do danas arheologija nije otkrila tragove grada ili mjesta Nazareta iz Isusovog vremena. Nemoj bar demantovati samog sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
HAhah, al taj apsurd odbijanja realnosti, te nazivanja jedine nauke, kvazinaukom, dok su alhemija, metafizika i okultizam, prave nauke.



Hahah, e sad sam siguran da nas neki ateisti troluju sve vreme, pretvarajuci se da su vernici...

Vidis toga se nisam setio. Laodikeja je izgleda ateista koji nas ovde sve zaje....
Tuzno ali istinito. Postavio je crtez. I kada mu je nekoliko clanova ukazalo da ne postoji takav naziv za papu ne samo na kruni nego generalno, mislis da je rekao e prevarili su me na ovim kreacionistickim sajtovima. Naravno da nije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo su tvoje riječi u postu No.366 na ovoj temi: "To nisu ozbiljni argumenti." Nazvao si neozbiljnim argumentima naučnu i ne samo naučnu nego ralnu činjenicu da do danas arheologija nije otkrila tragove grada ili mjesta Nazareta iz Isusovog vremena. Nemoj bar demantovati samog sebe.

Da, istina da sam rekao da to nisu ozbiljni argumenti, jer grad Nazaret postoji, i to je isti grad koji je postojao i u Hristovo vreme, kao sto postoji i Jerusalim, stari i novi - modernizovan, tako i Nazaret.

Nije prava nauka neozbiljna, vec kvazi nauka koja potura nepostojeca otkrica, ili ona koja su lazirana i poturaju se da bi dokazala teoriju evolucije.

Iz Wikipedije:

Назарет (хеб. נצרת, арап. ‏الناصرة‎) је град у Израелу у Северном округу. Према процени из 2007. у граду је живело 65.500 становника. Нови завет спомиње Назарет као пребивалиште Исуса Христа током његовог детињства. Данас је град један од важних хришћанских светих места.
[TABLE="class: toc"]
[TR]
[TD] [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[h=2]Етимологија[уреди][/h] Етимологија Назарета од Јевсевија до 20. века наводно потиче од речи „нетсер“ која значи „клијање“, док апокрифно Јеванђеље по Филипу спомиње реч „Назара“ која значи „истина“.
[h=2]Географија[уреди][/h] Модерни Назарет налази се на висини од 350 метара изнад нивоа мора. Лоциран је између 500 метара високих брежуљака који формирају већину најјужнијих делова планинског масива Либана. Назарет је удаљен 25 километара од Галилејског језера и око 9 километара западно од планине Табор. Главни пут за саобраћај између Египта и унутрашње Азије пролази у близини Назарета и иде северно према Дамаску.

Популација Назарета процењује се на око 70.000. Већи део становништва чине Арапи, од којих је 35 % хришћанске а 65 % муслиманске вероисповести. Заједно са сестринским градом Назарет Илит (Горњи Назарет) Назарет има укупно око 120.000 становника (према процени за 2005. годину). Назарет Илит је настањен углавном Јеврејима.
[h=2]Историја[уреди][/h] Археолошки налази су показали да је место у 1. веку било ретко насељено. Пронађени су стари гробови, остаци зидова терасе и темељи од три торња. Амерички археолог Џејмс Стрејнџ је проценио да је Назарет током Исусовог раздобља бројао само негде између 480 до 2.000 становника, и приметио да га јеврејски извори не спомињу све до 3. века. И Џек Финеген је утврдио да је Назарет био снажан јеврејски град током Римског раздобља. Други пак сматрају да Назарет тада није ни постојао јер се не спомиње ни у Старом завету ни у Талмуду, и да ископине не показују присуство времена Асирије, Вавилоније или Римског царства.
Археолошка ископавања из 60-их година 20. века донели су на светло дана и назаретско насеље с више кућа које су се састојале од дела зиданог каменом и од дела издубљеног у стени у којем је било смештено огњиште као и простор за ситну стоку. Уз куће у стени су били ископани и силоси за похрањивање жетве. Данас се ови остаци налазе унутар простора фрањевачког самостана и, где се према предању налази Маријина кућа. Овде су и остаци јудео-хришћанске синагоге с преласка из 3. у 4. век, и византијске (4.-5. век) и велике крсташке цркве (12. век).
Јевсеније је записао да је Јулијус Африканус споменуо Назарет као “мало село Јудеје” у 3. веку. У 6. веку основана је црква Указања код извора воде, познатог и као Маријино врело, у Назарету. Свети Јероним у 5. веку такође спомиње Назарет као мало село. 637. године Муслимани су освојили Палестину, што је проузроковало Први крсташки рат у 11. веку. Контрола над Галилејом и Назаретом током тог времена се мењала, тако да је зо довело до различитог религиозног састава становништва. Танкреди је 1099. освојио Галилеју и поставио Назарет као њен главни град. 1187. Саладин је поновно заузео Палестину.
Назрет је након тога био под влашћу Османског царства (од 1517.), па након тога 1918. под британским мандатом. 1948. Назарет је припао Израелу.

Moderni Nazaret


Прослава 1. маја у Назарету


Назарет је данас град са највећом заједницом израелских Арапа у Израелу. Град се састоји од у старом делу већином од малих, уских улица са арапским базаром. У близини базилике Објаве се планирала градња џамије, тако да су се појавили немири у становништву.
Натзерат Илит је млади град. Основан је 1957. Више од половине становништва су усељеници, углавном из бившег Совјетског Савеза. Градоначелник Менахем Ариав је почасни грађанин немачког града Леверкузена. Назарет и Натзерат Илит се сматрају одвојеним градовима са одвојеном управом.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Naravno da je stvorio robove ali on želi da ti budeš rob od svoje slobodne volje zato što ti tako hoćeš jer bog želi da čovjek bude 3P Poslušan Pokoran i totalno Ponizan tipa Smiluj se meni grešniku i time zavistan od Boga u potpunosti. Robovanje grehu zamenjuješ robovanju trostrukom P. A pravde niđe.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"zavistan od Boga u potpunosti"

Наравно! И онда долази права слобода. Како од греха, тако и од многих заблуда. Тада свет не може контролисати човека и његову слободу од Бога дату. За вас је поимање слободе чињење зла, зато под слободом увек мислите на грех. Чим вам неко каже да је грех лош (Господ Исус), аутоматски вичете да је слобода ускраћена. Баш би ми било занимљиво да вас чујем пред судијом за прекршаје када говорите исто тако. Када вичете судији да вам је ускраћена слобода да крадете, убијате,...

Дакле, слобода од зла је она слобода коју нам Господ даје. Јер ко год чини зло (грех), он постаје роб греху. Оправдава га и на све могуће начине вређа и оспорава оног који говори да је грех лош.


19. А суд је овај што видело дође на свет, и људима омиле већма тама неголи видело; јер њихова дела беху зла.
20. Јер сваки који зло чини мрзи на на видело и не иде к виделу да не покарају дела његова, јер су зла.
21. А ко истину чини иде к виделу, да се виде дела његова, јер су у Богу учињена. (Јован 3)


7. Не може свет мрзети на вас: а на мене мрзи, јер ја сведочим за њ да су дела његова зла. (Јован 7)


Зато је веома битно да сваки појединац макар покуша да се суочи са веома важним речима.

3. А сваки дух који не признаје да је Исус Христос у телу дошао, није од Бога: и овај је антихристов, за ког чусте да ће доћи, и сад је већ на свету.
6. Ми смо од Бога; који познаје Бога слуша нас, а који није од Бога не слуша нас. По овом познајемо духа истине и духа преваре. (1.Јованова 4)

Дакле, постоје две стране: истинита и лажна. Свака која се противи Христу припада антихристу. Ту нема много философије. Е, сад. Свако може да налази још много изговора и сумњи. Тако самог себе заварава, а никада неће добити одговоре на питања која сви ми имамо. Ко нађе одговоре, он нађе и мир (спокој). Ко нађе лажни мир, веома често упада у многе замке разних група, организација, покрета, учитеља, пророка, философа-научника и др. Много је странпутица, само је један Пут. Благо оном ко има радост на том Путу, јер има и благодат Божију.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ко нађе лажни мир, веома често упада у многе замке разних група, организација, покрета, учитеља, пророка,

Sve znas, sve ti je jasno, a opet dozvoljavas sebi da se nalazis tu gde jesi, da sam sebe lazes, misleci da si nasao utehu za smrt koja te toliko muci i od koje si toliko preplasen.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
То ти говори тај унутрашњи глас? Неће ваљати што те води тамо где не треба људи да заврше.

Нисам нашао утеху за смрт, јер смрт је страшна. Нисам ни за сву неправду и сва зла која свакодневно гледам и слушам. Моја утеха је мој Господ и Спаситељ. А смрт ми је добитак јер сам Христов. Иако страшна и ужасна, смрт је побеђена. Отуда и моја утеха, јер моја нада у Васкрсење и повратак мога Цара даје спокојство у овом хаосу. У хаосу где је зло постало добро, где се више не знају границе. Где се руга чистоћи срца и вери у љубав и Спасење. Где људи само гледају да задовоље своје страсти и болесну машту. И зато им смета што их неко опомиње да то што чине није у реду, због њих самих.

То је као када се опијаш, а неко ти стално говори: немој, не ваља ти то. Постаје иритантно. Зато и разумем што вам толико смета Исус Христ и Јеванђеље. Као да вас неко тера на нешто. Не! Слободни сте да хулите и псујете без казне овога света. Чак је и пожељно срушити те границе које је Господ установио. Само да би дошло до глобалног новог поретка. Тада зло обучено у светло даје оно што вам треба: да свако ради како хоће, а заправо то зло и тражи од вас. Потпуну непослушност и бунт.
Да нас повуче са собом.

Људи набеде себе у многе ствари. Неко верује у бунтовништво, неко у Васкрсење. Питам се, ко ли верује у вреднију ствар? А ако је Васкрсење лаж, онда узалуд све. Онда нема наде ни за кога. Онда да пијемо и једемо јер ћемо сутра умрети. Е, тако се безбожник (бунтовник, жртва ђавола) и понаша, на жалост.

32. Јер ако сам се по човеку борио са зверовима у Ефесу, каква ми је корист ако мртви не устају? Да једемо и пијемо, јер ћемо сутра умрети. (1.Коринћанима 15)
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Prirodno je da se covek plasi nepoznatog, a smrt je upravo to. Odatle i religija, da stvori iluziju utehe, da ga posle smrti ceka nesto lepo, treba samo potpuno da se preda toj iluziji. Ako ponavljas laz dovoljno puta, ona ce za tebe postati istina.

Naravno, isto tako je prirodno, da postoje ljudi koji odbijaju da ceo zivot provedu u besmislenoj lazi, pomire se sa tim da je smrt prirodan proces i da ne mogu pobeci od nje, i ne razmisljaju o njoj i ne opterecuju se sa njom u tolikoj meri da postane opsesija od koje ne mogu pobeci. Njihova znatizelja, glad za znanjem, i pravim odgovorima, je ono sto ih cuva od ludila u koje ljudi upadaju i prepustaju mu se.

Zaboravio si da navedes, da neko veruje u humanost, bez religije. Da ljudskost i moral dolaze iz coveka, a ne knjige. Za razlikovanje dobrog od loseg, mi nije potreban pop, knjiga, ili bilo koja zamenica.

Ako neko tebi jako drag u ovom zivotu, bude poslat u pakao, a ti u raj, kakav ce to raj biti? Kako ces ti uzivati vecno, znajuci da neko tebi drag gori u paklu? Stvarno moras da budes bezocan za tako nesto. Takav sklop mozga imaju samo monstrumi.
 
Natrag
Top