Ako je Bog stvorio ljude da bi ga ovi obožavali, onda nije stvorio ljude nego robove

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
A sto ako ti navedem konkretan primer, ti pocnes da pricas o babama i zabama, pokusavajuci samo tebi znanu logiku da primenis na necem drugom? Sto ne komentarises taj primer poredjenja koji sam ti dao za psovanje, posto ti je psovanje trn u oku, koje sam ja izgovorio, a ne sakacenje, opijanje itd, koje nema nikakve veze sa mojim recima.

Ne treba da citam nista ranije, vec samu recenicu koju si upotrebio da diskriminises nekoga tvrdeci da to drugi rade. Bas me briga za druge recenice. Opet uvodjenje neceg treceg.

I tako dalje....stalno uvodjenje neceg treceg... nemam maneru da komentarisem jedno isto u krug, odgovoreno ti je, procitaj.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Све што су научници експериментисали је спровођено у праксу, управо због економског интереса оних којима Бог и није биобитан, већ њихов бог - мамон (новац/профит). Тако је и Теслина наизменична струја била умало запостављена од Моргана, срећом па се у Немачкој направи прво осветљење града. И одмах поче изградња Нијагаре. А Теслина бесплатна енергија је и дан данас запостављена, управо из истог разлога - мамона. Онда нема извора прихода за главешине које се противе Богу, а воле да седе у својим мултимилијардерским фотељама, омађијани својим нихилистичким понашањем. Док сирову масу људи коју они називају стоком и робовима (све нас) дрогирају са хедонистичким стилом живота. Стално се потенцира да је тежња ка уживањима, задовољствима (телесним) врхунац духовне савремене свести. Велика замка.

Велика и туга за људе попут мене који виде бесконачно окружење таквих оформљених личности. Чак и у овом виртуалном свету где треба да разменимо догматске дебате или да разменимо позитивна искуства од како постасмо верници, ми морамо да се правдамо појединцима који искључиво мрзе Бога и од Њега покушавају да направе монструма.

Зато је бар за мене велико чудо да сретнем некога ко заиста следи Христа, или макар жели да се упозна са Његовом науком. Све то, на жалост, остаје у сенци препуцавања око маргиналних ствари. Ако за тебе нема Бога - ОК, нема Га. А ако неко жели да постави питање у вези науке Христове, тај се плаши да остави коментар да га не би којим случајем избомбардовали како је то што га интересује последица заглупљивања. Заправо, истина је да се глобално усађивала одбојност према Богу, управо од горе напоменутих нихилиста којима то никако не одговара. А наводно се позивају на Бога пред камерама или новинарима. Дела говоре другачије.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Све што су научници експериментисали је спровођено у праксу, управо због економског интереса оних којима Бог и није биобитан, већ њихов бог - мамон (новац/профит).

Posto je tako, ajde lepo stvari pod ruku i u pecinu, posto je sve sto onda koristis zlo, i produkt novca, a ne pomoc covecanstvu i napredak.

Тако је и Теслина наизменична струја била умало запостављена од Моргана, срећом па се у Немачкој направи прво осветљење града. И одмах поче изградња Нијагаре. А Теслина бесплатна енергија је и дан данас запостављена, управо из истог разлога - мамона.

Nisu mamoni vec masoni. I koje to veze sa bogom ima?

Док сирову масу људи коју они називају стоком и робовима (све нас) дрогирају са хедонистичким стилом живота. Стално се потенцира да је тежња ка уживањима, задовољствима (телесним) врхунац духовне савремене свести. Велика замка.

Kao stoku te tretira crkva, naplacujuci njihove vradzbine.

Чак и у овом виртуалном свету где треба да разменимо догматске дебате

Догма (грч. δόγμα) је постојано веровање или учење које не допушта да се у њега сумња нити оставља могућност да буде оповргнуто или дискутовано. Често се помиње уз религију.

O kakvoj to onda debati pricamo?

ми морамо да се правдамо појединцима који искључиво мрзе Бога и од Њега покушавају да направе монструма.

Jel bi ti to malo nas da diskriminises, zato sto se ne slazemo? Mozes samo da mastas o tome, to je moglo u srednjem veku.

Зато је бар за мене велико чудо да сретнем некога ко заиста следи Христа, или макар жели да се упозна са Његовом науком.

Eto, jos jedan pravi hriscanin, blago nama, koji TACNO zna kako je biblija napisana. Ko i svi hriscani i sve hriscanske podparazitske vrste. Lezi lebe da te jedem.

Све то, на жалост, остаје у сенци препуцавања око маргиналних ствари.

Za mene uopste nije marginalno da je 2/3 covecanstva u masivnom transu religije kojih ima 15000 i da svi misle kako su BAS on ti koji ce u raj i kako je BAS njihov bog u pravu, usput praveci ratove, sejuci mrznju, razdvajajuci ljude. Marginalno? Ili najveci izazov sa kojim se covecanstvo ikada susrelo?

Ако за тебе нема Бога - ОК, нема Га. А ако неко жели да постави питање у вези науке Христове, тај се плаши да остави коментар да га не би којим случајем избомбардовали како је то што га интересује последица заглупљивања.

Prvo dokazes, pa onda mozemo da pricamo o njemu celu vecnost. Naravno ako je sudeci po tome koliko religija postoji i koliko je ljudi koji su zemljom hodali a nisu uspeli ni jedan dokaz da dostave, sanse za tako nesto su male.

Заправо, истина је да се глобално усађивала одбојност према Богу, управо од горе напоменутих нихилиста којима то никако не одговара. А наводно се позивају на Бога пред камерама или новинарима. Дела говоре другачије.

A sto ti mislis da su svi muslimani, njih 1.7 milijardi pogresili sto veruju u alaha, a ti u hrista? Ili sto indijci imaju oko milion bogova, boginja i svetaca?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
A sto ako ti navedem konkretan primer, ti pocnes da pricas o babama i zabama, pokusavajuci samo tebi znanu logiku da primenis na necem drugom? Sto ne komentarises taj primer poredjenja koji sam ti dao za psovanje, posto ti je psovanje trn u oku, koje sam ja izgovorio, a ne sakacenje, opijanje itd, koje nema nikakve veze sa mojim recima.

Ne treba da citam nista ranije, vec samu recenicu koju si upotrebio da diskriminises nekoga tvrdeci da to drugi rade. Bas me briga za druge recenice. Opet uvodjenje neceg treceg.

I tako dalje....stalno uvodjenje neceg treceg... nemam maneru da komentarisem jedno isto u krug, odgovoreno ti je, procitaj.

Ја ти конкретно кажем да је псовка сама по себи зло. Ако су ти мисли усмерене на курварство, и то је већ зло по себи. Чак и мисли о убијању људи су зло. То се већ рачуна у грех. А какав је човек који само на зле ствари мисли? Добар?

Ја се извињавам што сам писао мало опширније, не могу све у две речи да ставим кад већ не признајете ауторитет Библије. Ипак, ја само на Њу могу да се ослоним, и што је најлепше од свега - не стидим се!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikejin problem je što ne čita ozbiljnu literaturu, pa mu sve što odudara od njegove percepcije svijeta, a koja je (percepcija) zasnovana na metafizičkom poimanju stvarnosti, izgleda neozbiljno. On čak i nauku smatra neozbiljnom, jer se činjenice koje ona otkriva, ne uklapaju u njegov stereotip svijeta.

Ovo je upravo jedna od prljavih metoda ateizma kojim se ateisti koriste u borbi protiv religije, a to je da sve sto se ne uklapa u njihov licni ateisticki poged na svet proglase neozbiljnim, svaki dokaz falsifikovanim, svako iskustvo kao proizvod licne covekove subjektivnosti i njegove samoobmane, i vernike kao psihijatrijski bolesne osobe koji vide i dozivljavaj stvari koje se ne mogu videti., ili totalno neuke ljude koji ne citaju nista osim biblije i knjiga o veri, sto je krajnje disakriminatorski neposten stav koji nema nikakve veze sa istinom, vec se tako prikazuje da bi se religija i vernici diskreditovali do najnizih granica.

Toliko o moralu ateizma.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovo je upravo jedna od prljavih metoda ateizma kojim se ateisti koriste u borbi protiv religije, a to je da sve sto se ne uklapa u njihov licni ateisticki poged na svet proglase neozbiljnim, svaki dokaz falsifikovanim, svako iskustvo kao proizvod licne covekove subjektivnosti i njegove samoobmane, i vernike kao psihijatrijski bolesne osobe koji vide i dozivljavaj stvari koje se ne mogu videti., ili totalno neuke ljude koji ne citaju nista osim biblije i knjiga o veri, sto je krajnje disakriminatorski neposten stav koji nema nikakve veze sa istinom, vec se tako prikazuje da bi se religija i vernici diskreditovali do najnizih granica.
Toliko o moralu ateizma.

Zamijenio si teze, Laodikeja. Ti si taj koji naučne činjenice proglašava neozbiljnim, s jedne, a s druge strane, današnja nauka nije u službi ateista nego u službi cijelog čovječanstva, bez obzira na vjeru ili naciju. Osim toga, imaš čudnu predstavu o dokazima. Dokaz je činjenica, nepobitna istina koja se može egzaktno dokazati, pa se zato i zove dokaz. Kakve to tvoje dokaze ateisti smatraju falsifikatima? Rekao bih nikakve, jer za metafizičko poimanje svijeta, oni ne postoje.
Možda neki, ali većina ateista ne smatra vjernike ni bolesnim ni ludim ni neukim..., nego jednostavno pogrešno orjentisanim i u prostoru i u vremenu.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ја ти конкретно кажем да је псовка сама по себи зло. Ако су ти мисли усмерене на курварство, и то је већ зло по себи. Чак и мисли о убијању људи су зло. То се већ рачуна у грех. А какав је човек који само на зле ствари мисли? Добар?

To MOZDA po tvojoj religiji, tvoj bog, koji ti je dao kvazi-slobodu ima pravo da ti sudi po onome sto mislis a ne sto radis. Hiljadu puta mi je doslo da zadavim ljude zato sto su glupi ko noc, pa nisam. Po tvom bogu koji je kontrol-manijak, ja bi goreo u paklu. Zamisli ti to drustvo gde nam misli prisluskuju i sude zbog onoga sto smo pomislili. Amerika nije daleko od toga, vec prisluskuju ljudima telefone, SMSove i mailove masovno, svima.

Ја се извињавам што сам писао мало опширније, не могу све у две речи да ставим кад већ не признајете ауторитет Библије. Ипак, ја само на Њу могу да се ослоним, и што је најлепше од свега - не стидим се!

Nesto sto se smatra autoritetom nije dvosmisleno, pricano u alegoriji i bajkama. Nesto sto je autoritet, ne shvata se kako kome odgovara i menja kako mu odgovara po potrebi. Dokaz tome je dva hriscanina ne mogu da se sloze oko nekih stvari koje bi trebale biti osnovne. To se onda zove manipulacija, a ne autoritet.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ovo je upravo jedna od prljavih metoda ateizma kojim se ateisti koriste u borbi protiv religije, a to je da sve sto se ne uklapa u njihov licni ateisticki poged na svet proglase neozbiljnim, svaki dokaz falsifikovanim, svako iskustvo kao proizvod licne covekove subjektivnosti i njegove samoobmane, i vernike kao psihijatrijski bolesne osobe koji vide i dozivljavaj stvari koje se ne mogu videti., ili totalno neuke ljude koji ne citaju nista osim biblije i knjiga o veri, sto je krajnje disakriminatorski neposten stav koji nema nikakve veze sa istinom, vec se tako prikazuje da bi se religija i vernici diskreditovali do najnizih granica.

Toliko o moralu ateizma.

Ti ces da pricas o prljavim metodama ateizma, o subjektivizmu i samoobmani. Kako te nije sramota? Postavljas slike dzinova i gremlina, postavljas linkove sajtova sa otkricima Nojeve barke i Mojsijeve vode i stapova i ostalih gluposti. Auuu...
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ja ne znam jel nas ovde neko troluje, prosto ne mogu da pojmim da, ovi ljudi kako pricaju, deluju kao ni osnovnu skolu nisu zavrsili, a zele da pricaju o nauci.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zamijenio si teze, Laodikeja. Ti si taj koji naučne činjenice proglašava neozbiljnim, s jedne, a s druge strane, današnja nauka nije u službi ateista nego u službi cijelog čovječanstva, bez obzira na vjeru ili naciju. Osim toga, imaš čudnu predstavu o dokazima. Dokaz je činjenica, nepobitna istina koja se može egzaktno dokazati, pa se zato i zove dokaz. Kakve to tvoje dokaze ateisti smatraju falsifikatima? Rekao bih nikakve, jer za metafizičko poimanje svijeta, oni ne postoje.
Možda neki, ali većina ateista ne smatra vjernike ni bolesnim ni ludim ni neukim..., nego jednostavno pogrešno orjentisanim i u prostoru i u vremenu.


Ja nisam tvrdio da je nauka neozbiljna, nauka kao pojam postoji, ali ona prava koja nije u sukobu sa realnoscu koja potvrdjuje da postoji Bog tvorac, i sa onim sto je Bog otkrio u svoje dve knjige, a to je knjiga prirode, i pisano otkrivenje koje je njegova rec, a u kojima Bog otkriva sebe ljudima.
Ja sam vise ukazao na kvazi nauku, koja pokusava teoriju da dokaze naucnim otkricima.
Nikakva naucna cinjenjenica nije i ne moze biti u sukobu sa cinjenicom o Bozanskom stvaranju, osim ako neko vestacki pokusa da to predstavi ili pogresnim tumacenjem odredjenog naucnog otkrica, ili laziranjem istog.

Danasnja kvazi nauka jeste u sluzbi ateizma, jer ne polazi od pocetnog principa koji glasi "MI NE ZNAMO NISTA I SADA TREBAMO DA OTKRIJEMO STA JE ISTINA" vec preudiciraju postavljajuci pocettni princip koji glasi "SVET JE NASTAO EVOLUCIOM I MI SADA SAMO TREBAMO TO DA DOKAZEMO"

Sam mozes doneti zakljucak da ova dva principa vode dvema razlicitim putevima, i koji od njih je objektivniji.

Osim toga, danas vrlo mali broj naucnika veruje u teoriju evolucije u Americi svega 28 % nastavnika biologa veruje u evoluciju. pa da li su svi oni pogrešno orjentisanim u prostoru i u vremenu?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top