Ako je Bog stvorio ljude da bi ga ovi obožavali, onda nije stvorio ljude nego robove

Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Ne, nisam se odlucio da ne verujem. Odlucio sam da ispitam stvarnost oko nas, da sklonim iluzije i predrasude. Odlucio sam da ne nasledim veru nego da pronadjem Istinu a izmedju svega toga i odluke o neverovanju postoji razlika.
Kako god ga okrenes, ovozemaljski ili ne, nema ga. Zamisli kada su mnogi veliki pravoslavni vernici iz ljubavi prema tom bogu otisli da studiraju Bogosloviju, gurali sa odlicnim prosekom i pri kraju se razocarali u celo hriscanstvo i ne samo da su napustili studije vec vise i ne veruju u boga. Oni drugi koji su ostali, videli su dobar profit. Da li si svestan da 90 odsto svestenstva ne veruje u to sto prica nego mu je to samo posao?
Ja ne mogu da sudim našim sveštenicima.Oni su takođe odabrali svoj put(većina) i neka dobiju platu kakvu i zasluže.
E sad ću ti dati da nešto prostudiraš.Tamo na jednom mjestu u jevanđelju Isus kaže čovjeku iz kojeg je istjerao demone i zlo,pošto isto nisu mogli njegovi apostoli,da je neke stvari moguće izvesti samo postom i molitvom.E sad demoni i zlo nemoraju biti neka nevidljiva stvorenja,to može biti i najopakija bolest kao što je rak i sl.Ja sam lutao po netu i tražio alternativne metode liječenja od raka i našao da je jedina uspješna(ima dosta slučajeva i na našim prostorima)metoda "Totalna dijeta od 42 dana" dr.Rudolfa Breussa.Daću ti jedan link,a ti ostale sam potraži pa mi se javi nakon što to sve malo proučiš.Dobro obrati pažnju na sve detalje.Pozz.advance.hr - Rak i leukemija: RUDOLF BREUSS ( BROJS) I - dio (nađi i pročitaj i drugi dio) i još jedan link MILKA I MILOSAV CABRILO - CABRO: KAKO SMO SAVLADALI OPAKU BOLEST
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ma sta ti je Srpkinjo sigurno neki majmun setao i video bananu na drvetu ispravio se, u tom trenutku shvati da mu je lakse hodati (manje ga bole ledja) i tako nastao covek. :D :) hahahaha

Ovde neki smatraju da su nastali od majmuna... Neverovatno... Samo mi nije jasno sto sada neki majmun ne postane covek ili obrnuto?
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
Da, zaista nevjerovatno??? Vjerovatnije je da si nastao od blata, zar ne?
Pa čovjek se sastavljen većim dijelom od vode i još 3-4 hemijska elementa koje nalazimo u zemlji,e sad to je jedino moglo da uradi neko više biće koje naš mozak ne može da shvati kako funkcioniše.Nama je rečeno da samo vjerujemo u njega(normalno i da poštujemo zakone nama date kroz jevanđelja) i tu se u suštini naša priča završava.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Dvanaesti planet

Ko ima volje i vremena neka procita knjigu "Dvanaesti planet" autor Zecharia Sitchin. Tice se itekako ove teme.

Ova knjiga, ukoliko poverujete u nju, baca neko novo svetlo na nas kao ljudi i nacin na koji smo mozda dosli na ovu planetu.

Uglavnom, preporuka.

:download:

Kod:
http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Zecharia_Sitchin_Dvanaesti_planet/index.php
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Ja ne mogu da sudim našim sveštenicima.Oni su takođe odabrali svoj put(većina) i neka dobiju platu kakvu i zasluže.
E sad ću ti dati da nešto prostudiraš.Tamo na jednom mjestu u jevanđelju Isus kaže čovjeku iz kojeg je istjerao demone i zlo,pošto isto nisu mogli njegovi apostoli,da je neke stvari moguće izvesti samo postom i molitvom.E sad demoni i zlo nemoraju biti neka nevidljiva stvorenja,to može biti i najopakija bolest kao što je rak i sl.Ja sam lutao po netu i tražio alternativne metode liječenja od raka i našao da je jedina uspješna(ima dosta slučajeva i na našim prostorima)metoda "Totalna dijeta od 42 dana" dr.Rudolfa Breussa.Daću ti jedan link,a ti ostale sam potraži pa mi se javi nakon što to sve malo proučiš.Dobro obrati pažnju na sve detalje.Pozz.advance.hr - Rak i leukemija: RUDOLF BREUSS ( BROJS) I - dio (nađi i pročitaj i drugi dio) i još jedan link MILKA I MILOSAV CABRILO - CABRO: KAKO SMO SAVLADALI OPAKU BOLEST

procitaj ti ovo

SVE ŠTO (NE) TREBA ZNATI O NASTANKU I LEČENJU RAKA

na strani

Kod:
http://www.ivonazivkovic.net/index.html
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ja ne mogu da sudim našim sveštenicima.Oni su takođe odabrali svoj put(većina) i neka dobiju platu kakvu i zasluže.
E sad ću ti dati da nešto prostudiraš.Tamo na jednom mjestu u jevanđelju Isus kaže čovjeku iz kojeg je istjerao demone i zlo,pošto isto nisu mogli njegovi apostoli,da je neke stvari moguće izvesti samo postom i molitvom.E sad demoni i zlo nemoraju biti neka nevidljiva stvorenja,to može biti i najopakija bolest kao što je rak i sl.Ja sam lutao po netu i tražio alternativne metode liječenja od raka i našao da je jedina uspješna(ima dosta slučajeva i na našim prostorima)metoda "Totalna dijeta od 42 dana" dr.Rudolfa Breussa.Daću ti jedan link,a ti ostale sam potraži pa mi se javi nakon što to sve malo proučiš.Dobro obrati pažnju na sve detalje.Pozz.advance.hr - Rak i leukemija: RUDOLF BREUSS ( BROJS) I - dio (nađi i pročitaj i drugi dio) i još jedan link MILKA I MILOSAV CABRILO - CABRO: KAKO SMO SAVLADALI OPAKU BOLEST

Sve je to lepo i neke opake bolesti mogu da se izlece (barem mislim da mogu) uz jaku volju za zivotom, pozitivnim stavom, cistim vazduhom i zdravom ishranom. Ali to nema veze sa Bogom kako ga ranije i danas jedan dobar deo ljudi (koji je sve manji) vide. Sama priroda je u pitanju.

Ne treba suditi svestenicima jer svako bira svoj put. Njegov je problem sto radi to sto radi samo sto moja prica o svestenicima nije prica o svestenicima vec pogled na celinu pominjujuci samo jedan aspekt celine.
Drugi aspekt moze biti biblija i njene kontradiktorne i neprecizne price.

Ono sto ja pokusavam da kazem, to je da ljudi treba da izadju iz sna i da pogledaju svet oko sebe. Ako boga traze kao neko bice, naci ce samo ideju o njemu ali ne i njega. Da bi nasli boga, moramo da zaboravimo na njega i da dopustimo da nam se on sam pokaze. Svako njegovo zamisljanje a onda i potraga za njim, zavrsava se iluzijom a ne istinom.
Potrebna je vera i poverenje zasnovano na znanju. Covek je sam sebi spas. Dokle god trazimo cudo, nikada se necemo probuditi.

A Isus nije isterivao nikakve djavole. On je bio dete iz izuzetno neobrazovane porodice, porodice koja je na najnizoj lestvici drustva i dete koje je sa svojom bracom i sestrama do svoje 30 god svakodnevno pomagalo roditeljima u njihovom porodicnom poslu koji se je sastojao od gradjenja kuce, stolarije i ko zna cega jos sto se radi sa rukama. Toliko mu se je smucilo ophodjenje rimske vlasti u to vreme da je trazio izlaz iz tog problema. Jovan Krstitelj je u to vreme bio dosta popularan sa ucenjem o apokalipsi a tu su bili i jos neki judeisti fariseji. Pokupio je on od svih po malo, Jovana ubise i on zauze njegovo mesto. Inace, Jovan i Isus se znaju jos od detinjstva samo sto biblija ne govori o zivotu Isusa u periodu detinjstva vec posle rodjenja skace na njegovo krstenje, koje ustvari i nije bilo Isusovo prvo krstenje.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa čovjek se sastavljen većim dijelom od vode i još 3-4 hemijska elementa koje nalazimo u zemlji,e sad to je jedino moglo da uradi neko više biće koje naš mozak ne može da shvati kako funkcioniše.Nama je rečeno da samo vjerujemo u njega(normalno i da poštujemo zakone nama date kroz jevanđelja) i tu se u suštini naša priča završava.

A, šta misliš, jel od istih elemenata sastavljen i majmun?:)
 
Član
Učlanjen(a)
01.01.2010
Poruka
78
A, šta misliš, jel od istih elemenata sastavljen i majmun?:)
Da,u nas je udahnut Duh sveti i dano nama je da sa njima upravljamo(vidi se kako upravljamo sa cjelokupnom prirodom).Slušaj ova polemika nema kraja,i ja nemam namjeru da vam dokazujem nešto u šta treba vjerovati.Imaš svoju glavu i na volju ti je.
 
Natrag
Top