Ako je Bog stvorio ljude da bi ga ovi obožavali, onda nije stvorio ljude nego robove

Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
44
Ne, nisi u pravu. Bog je propisao da mu se svi ljudi mole. A šta je molitva nego obožavanje? Dakle, Bog je naredio tako. Što neki ljudi to ne rade, nije Božija volja, nego volja tih ljudi. Bog, po Bibliji jeste dao ljudima slobodnu volju, ali samo u okviru kanona vjere.

Dakle, da je Bog stvorio ljude samo da bi Ga ovi obožavali, onda ne bi imali mogućnost da ga ne obožavaju, odnosno ne bi svojom voljom mogli da Ga ne obožavaju. Molitva Bogu je koncentracija misli na Boga da bi čovek shvatio Božiju volju i slično. To je za čovekovo dobro, ali čovek opet ne mora da se moli Bogu, jer je Bog dozvolio i mogućnost da se čovek ne moli. Poenta svega je ljubav. Da bi čovek zavoleo Boga, mora da ima mogućnost i da Ga ne voli...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovo što je rečeno o Bogu i njegovom obožavanju, rečeno je pod hipotetičkom pretpostavkom da Bog zaista postoji. Dakle, da Bog zaista postoji i da je zaista dao zakone ljudima po kojima se ovi imaju ponašati, onda bi to bilo tako - ljudi bi bili obavezni da obožavaju svoga stvoritelja. Što se tiče slobodne volje, na ovom PF je je o tome bilo dosta riječi. Slobodnu volju datu od Boga izmislili su apologeti vjere da bi mogli objasniti neke "neobjašnjive" stvari, kao što je, na primjer, postojanje ljudi koji ne vjeruju u Božije postojanje. O kakvoj se tu slobodnoj volji govori, kada je Bog jasno i nedvosmisleno rekao da će biti njegova volja i na nebu i na zemlji?!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ovo što je rečeno o Bogu i njegovom obožavanju, rečeno je pod hipotetičkom pretpostavkom da Bog zaista postoji. Dakle, da Bog zaista postoji i da je zaista dao zakone ljudima po kojima se ovi imaju ponašati, onda bi to bilo tako - ljudi bi bili obavezni da obožavaju svoga stvoritelja. Što se tiče slobodne volje, na ovom PF je je o tome bilo dosta riječi. Slobodnu volju datu od Boga izmislili su apologeti vjere da bi mogli objasniti neke "neobjašnjive" stvari, kao što je, na primjer, postojanje ljudi koji ne vjeruju u Božije postojanje. O kakvoj se tu slobodnoj volji govori, kada je Bog jasno i nedvosmisleno rekao da će biti njegova volja i na nebu i na zemlji?!

Zar vam još nije jasno da Bog svoju vest prenosi preko ljudi ? Nije bitno na kom ste pogrešnom putu za satanu je bitno da ste na pogrešnom putu. Da li verujete u pogrešnog boga ili uopšte ne verujete sasvim je svejedno. Ako ne verujete da postoji Bog satana je kod vas ostvario svoj cilj.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zar vam još nije jasno da Bog svoju vest prenosi preko ljudi ? Nije bitno na kom ste pogrešnom putu za satanu je bitno da ste na pogrešnom putu. Da li verujete u pogrešnog boga ili uopšte ne verujete sasvim je svejedno. Ako ne verujete da postoji Bog satana je kod vas ostvario svoj cilj.
Ima tu jedan mali problem i za Satanu! Naime, ateisti ne vjeruju ni u Boga ni u Satanu, tako da niti jedan od te dvojice nemaju nikakvu šansu da ostvare neke svoje ciljeve kod ateista. Oni, hipotetički, naravno, tu šansu imaju samo kod vjerujućih!
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
U Kur'anu kaze:

Stvorio sam vas da biste Mi zahvalni bili!

U ovoj recenici cita sve u vezi nas i Boga.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U Kur'anu kaze:

Stvorio sam vas da biste Mi zahvalni bili!

U ovoj recenici cita sve u vezi nas i Boga.
Prevedeno na razumljiv jezik, ovo znači, stvorio sam vas da bi me obožavali i molili mi se. To je čak i naređeno da se radi. Prevedeno dalje, ovo znači, postojite ne radi sebe, nego radi mene, da me veličate i slavite. Dalji prevod bi glasio: Niste ljudi nego robovi!
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ima tu jedan mali problem i za Satanu! Naime, ateisti ne vjeruju ni u Boga ni u Satanu, tako da niti jedan od te dvojice nemaju nikakvu šansu da ostvare neke svoje ciljeve kod ateista. Oni, hipotetički, naravno, tu šansu imaju samo kod vjerujućih!

Stvar je u tome što vi ne vidite da je satana kod vas postigao svoj cilj a to je da vas uništi. Nije problem ako čovek umre jer svi su dosad poumirali. Problem je kad se kao osoba pretvoriš u prah i nestaneš za sva vremena kao da nikad nisi ni postojao. To je on vas ubedio da je život samo ovo što vi vidite ali ja gledam i duhovnim očima. Bog vam je sve dao i hranu i vazduh koji dišete a vi kažete da on ne postoji. Iako ga ne poštujete on vam i dalje daje da opstajete. Ali pazite ovo. Na kraju ćete se pretvoriti u prah i biće kao da vas nikad nije ni bilo. Ako vam je to svrha života niko vam i ne brani. A i ovo znajte. Mnogo je lepše živeti po Božijim pravilima
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Stvar je u tome što vi ne vidite da je satana kod vas postigao svoj cilj a to je da vas uništi. Nije problem ako čovek umre jer svi su dosad poumirali. Problem je kad se kao osoba pretvoriš u prah i nestaneš za sva vremena kao da nikad nisi ni postojao. To je on vas ubedio da je život samo ovo što vi vidite ali ja gledam i duhovnim očima. Bog vam je sve dao i hranu i vazduh koji dišete a vi kažete da on ne postoji. Iako ga ne poštujete on vam i dalje daje da opstajete. Ali pazite ovo. Na kraju ćete se pretvoriti u prah i biće kao da vas nikad nije ni bilo. Ako vam je to svrha života niko vam i ne brani. A i ovo znajte. Mnogo je lepše živeti po Božijim pravilima
Stvar je u tome što ne postoje ni Bog ni Satana. I jedan i drugi su ljudska fikcija izmišljeni sa određenim ciljevima i u određenim društvenim okolnostima. Svi se mi, poslije smrti, pretvaramo u prah bez obzira bili vjernici ili nevjernici. Nikoga tamo ne čeka neonsko svjetlo, rajski vrtovi ili ognjene rijeke, nego mrak i ništavilo. Za lakovjerne je, istina, fina utjeha vjerovati u takvo što, ali i Boga i raj i pakao je izmislio čovjek, upravo radi toga što se nije mogao pomiriti sa gorkom istinom o svom konačnom kraju, pa je u takvom vjerovanju pokušavao i pokušava da nađe neki smisao života.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Prevedeno na razumljiv jezik, ovo znači, stvorio sam vas da bi me obožavali i molili mi se. To je čak i naređeno da se radi. Prevedeno dalje, ovo znači, postojite ne radi sebe, nego radi mene, da me veličate i slavite. Dalji prevod bi glasio: Niste ljudi nego robovi!
Ja sam govorio sa stanovista vjere, a ne religije.
Upravo napustanjem reda vrijednosti doslo je do sloma onoga sto zovemo cisti um.


Da biste bili zahvlani...(naravno pod uslovom da se vjeruje u Boga), jer je sve sto vidimo stvorio za ljude i dao im da gospodare nad tim. Malo ljudi, pa cak i religioznih, to shvaca.

S druge strane, izbor vjerovanja ili nevjerovanja je dopustio Bog.
S tim u vezi i izbor sliedjenja Satane (obmanjivaca, opsjenara, varalice, lazljivca) kome je jedini cilj zaveti sto vise ljudi na stranputicu, da bi dokazao Bogu da su ljudi pokvareni i nezahvalni.

Pa ako izaberes da ne vjerujes, to je tvoj slobodan izbor i niko nema oprava da te ometa u tom(dok ne krsis uobicajene zakonske norme).

Ima u islamui jedna vrlo znacajna Rijec koju Bog kaze Satani: Onima koji u Mene budu cvrsto vjerovali, neces moci nauditi.

Osvjedocio sam se da je to istina.

Prema tome, zahvaljivati Bogu i "robovati Mu" (korz vrsenje Njegovih Zakona) je takodje sasvim slobodan izbor.

U islamu covjek ima kod Boga vecu vrijednost nego andjeo. Jer je obdaren razumom i slobodnom voljom.

Ali zato snosi i posljedice koje su mu vec davno naznacene.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kažeš da je izbor vjerovanja ili nevjerovanja dopustio Bog!? Apsurdno i potpuno netačno. Savjetovao bih vama, apologetima vjere, da se klonite upotrebe i eksploatacije one priče o slobodnoj volji koju je Bog ostavio čovjeku. Jeste da time "objašnjavate" sve što, inače, zdrav razum ne može objasniti, ali ne znam da li ste svjesni u kakavu nezavidnu situaciju, ovom tvrdnjom, stavljate Boga? Sam si rekao: "U Kur'anu kaze: Stvorio sam vas da biste Mi zahvalni bili!" Ovo je imperativ! Nema alternative, nema izbora, nije rečeno: da bi mi bili zahvalni oni koji to žele. E, sad, pošto ima onih koji nisu zahvalni, znači da je njihova volja jača od Božije! Ne može se na ovakav način predstavljati svemogući, sveznajući, svevideći...Bog i vjera u njega, jer implicite pokazajete koliko je on, zapravo, nemoćan i slab.
S druge strane, ne mogu istovremeno egzistirati dvije slobodne volje - ljudska i Božija, kao što ni u jednom sistemu ne mogu postojati dva pravila njegovog funkcionisanja. I nije tako. Već sam rekao, sa stanovišta vjere i njene doktrine, postoji samo jedna volja, a to je Božija volja - i na nebu i na zemlji. Tako stoji i u Svetom pismu. Božija stvorenja su dužna da se ponašaju po toj volji jer im je tako naređeno Božijim zakonom. Pošto se u stvarnosti tako ne dešava, a ne znajći kako da to objasne, apologeti vjere su izmisli apsurdnu sintagmu o slobodnoj volji koju je navodno Bog dao čovjeku i time ne samo izjednačili snagu volje Boga i čovjeka, nego čovjekovu volju predstavili jačom od Božije!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top