Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Isus se upravo na te stihove poziva i onda i sam kaže:"kada one naziva "bogovi"(sinovi Božiji), kako se vi bunite što ja za sebe kažem da sam Sin Božiji".

Ne, nego on kaze: "kad one naziva bogovima... , kako vi kazete da hulu govori onaj kojeg otac posveti i posla na svet, sto rekoh JA SAM SIN BOZJI"

Ispade po ovom tumacenju da on nije ni "Sin Bozji", jer se to moze primeniti i na ljude! Dakle, svi ljudi su - "sinovi bozji"!

Shvatas li ti da tvoje tumacenje negira da je on i SIN BOZJI???

Po ovom tvom tumacenju dakle, on nije ni "Sin Bozji!" Jer ovde je to negirao, tvrdio je kako su mu fariseji "jednaki", i da su i oni "sinovi bozji"!

___________________________________________

Pa covece, zasto izvrces Pismo???

Nije on ovo rekao da bi sebe "izjednacio sa njima" ili da bi dokazao da "nije Sin Bozji"!

To bi bio apsurd apsurda, jer je na drugom mestu tvrdio da je veci od njih:

"VI STE OD OVOGA SVETA, JA NISAM OD OVOGA SVETA",... "VI STE OD NIZIH, JA SAM OD VISIH"..

Dakle, nije ovo rekao da bi sebe "izjednacio" sa njima!

On je naveo citat, da bi ih suocio sa njihovim licemerjem, jer su oni sebe nazivali tako - "bogovima" i "sinovima bozjim" po pismu, ali kada je on sebe nazivao tako, onda su hteli da ga ubiju!

To je bilo licemerno! I zato im je to rekao!

Dakle, samo se branio ukazujuci na njihovo licemerje, a uopste nije negirao da je doslovno Bog i Sin Bozji!

U suprotnom, rekao sam, po ovom nakaradnom tumacenju on nije nista bolji ni od andjela - TADA ON NIJE NI JEDINORODJENI SIN BOZJI! NIJE NISTA!

Da li je sada jasno koju titulu Hristos daje sam sebi? Jasno kaže da je "bog" tj, "sin Božiji".

Da jasno je da ti Isusa cinis jednakim obicnim ljudima (farisejima) , koji su takodje "sinovi Bozji"..

Pa ako je Isus tvrdio da je jednak njima, i da je "sin Bozji" kao sto je to bio i Adam, onda on uopste nije - JEDINORODJENI SIN BOZJI!

Shvatas li da takvo tumacenje Hristovih reci negira i to da je on BUKVALNO - JEDINORODJENI SIN BOZJI???

E, to je tvoja teologija, to je cista nauka ANTIHRISTA!


Zatim, shodno tome, tako ga nazivaju i apostoli "bog" jer je On njima dao primer u tome. I gde god stoji taj izraz za Hrista u Novom Zavetu upravo se ponavlja i podrazumeva Hristov izraz za sebe a to je "bog"

Aha.. Pa onda se valjda podrazumeva i gde god apostoli pisu - JEDINORODJENI SIN BOZJI da je to u smislu KAO STO JE ADAM BIO SIN BOZJI!

Nema nista od preegzistenicije, nema nista od prethodnog Isusovog zivota na nebu.. Drugom recju, apostoli nas lazu kada pisu da je on "ranije ziveo"!!!

Ovo svakom treba biti alarm na ANTIHRISTA!
Tvoja nauka je cist SATANIZAM!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ovako o Isusu vjeruje i naučava Jovan:

Isus je Spasitelj i "bog" ali ne Svemoćni Bog. To sam Isus i kaže kada tvrdi da samo Otac zna sve a On ne zna sve. On ne želi da Ga tako neko oslovljava. Ako ti je do Isusa zaista stalo, onda poštuj ono što On sam kaže o sebi i apostoli koji kažu: "Čovek Isus Hristos". Čovek je čovek.

"Boga niko nikada nije video ", 1.Jovanova 4,12

"ne može čovek mene videti i ostati živ", 2. Mojsijeva 33,20

A ovako o Isusu naučavaju Kuran i Islam:

Doktrina o Isusovom božanstvu nema osnove u Isusovim rečima zapisanim u Jevanđeljima. Kao i doktrina Trojstva, i doktrina inkarnacije je razvijena nakon Isusovog odlaska. Uvedena je u hrišćanstvo iz paganizma.

Islam nedvosmisleno tvrdi da niti Isus niti bilo koje drugo ljudsko biće ne može biti Bog. Islam takođe odbacuje ideju da Bog može biti otelotvoren ili ujedinjen sa bilo kojim od Svojih bića. U petom poglavlju, 75. ajetu, Kur’an nam govori da je Isus bio Božji poslanik kao i mnogi poslanici koji su došli pre njega.

Božanstvo Isusa se odbacuje u Kur’anu. Allah kaže: „Nevernici su oni koji govore: „Bog je, zaista, Mesija, Marijin sin!“ A Mesija je govorio: „O Izrailjevi sinovi, obožavajte Allaha, i mog i vašeg Gospodara!“ Ko drugom mesto koje pripada samo Bogu daje, Bog će ulazak u Raj da mu zabrani i boravište njegovo će da bude Pakao; a nepravednicima niko neće moći da pomogne(Kur'an, 5:72)

Ako su ljudi videli Isusa i čuli njegov glas, podsetimo se da: „Boga niko nije video nikad…ˮ (Jevanđelje po Jovanu 1:18)

Ako Isus ne zna ništa o onome što je neviđeno kao na primer kada će biti Sudnji dan: „A o danu tom ili o času niko ne zna, ni anđeli koji su na nebesima, ni Sin, do Otac.“ (Jevanđelje po Marku 13:32)

U Kur’anu, Allah opisuje Isusa kao Svog poslanika, čistog i pobožnog kao i svi ostali Njegovi poslanici, ali uvek kao ljudsko biće. Isus je kazao: „Ja sam Allahov slugaˮ – ono reče – „meni će On Knjigu dati i poslanikom me učiniti.ˮ (Kur'an 19:30)

Tokom svog života Isus nijednom nije kazao da je on sam Bog, niti da je otelotvorenje Boga ili Božji sin. Nikada nije kazao da ima dve prirode, jednu ljudsku, a drugu božansku i dve volje jednu prirodnu, a drugu volju Božju, niti je ikada kazao da je otelotvorena reč Božja. Osim toga, čak ni pisci Jevanđelja mu nikada nisu pripisali takve izjave. Zapravo, Isus je stalno potvrđivao svojim rečima i delima da je samo Božji poslanik i da je samo Jedan Bog njegov Bog i Bog čitavog čovečanstva i da samo On zaslužuje da bude obožavan. Prema onome što piše u Novom Zavetu, Hrist se na sledeći način obraćao Bogu: „Tebe jedinog istinitog Boga…ˮ (Jevanđelje po Jovanu 17:3)
———————————————-

Sve je jasno, Jovan je musliman. Bio bi red da se ‘autaš’, besmisleno je da to više skrivaš.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ako su ljudi videli Isusa i čuli njegov glas, podsetimo se da: „Boga niko nije video nikad…ˮ (Jevanđelje po Jovanu 1:18)

A Isusa su videli. Znači, nisu videli Boga.

Tužno je ali sada vidimo zašto je Bog dopustio da veliki deo hrišćana potpadne pod vlast muslimana. Jer su po ovom pitanju hrišćani zaista podbacili i odbacili učenje Pisma, Isusa i apostola.
 
Natrag
Top