Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
DA svi smo braća i sestre . Koliko god mi tumačili Bibliju , nikad je nećemo potpuno svatit , i Krist je reko gdesu dvoje , tusam i ja . Pogledala sam jedan film , gd ese tumače Biblijska značenja , i imena , pabi preporučila svakom da pogleda , ako ne cjeli , barem od 35 minute pa do 37 minute , i od 42 pa do kraja , paćete vidjet što znače imena , koje piso Bibliju ,i štoje reko isus za crkvu .

http://serbianforum.org/threads/dok...ovanje-sa-prevodom.578917/page-2#post-1570972

Nisam dostojam nazvati se bratom ovako poštene i osobe koja ima VERU. Hvala Bogu za tebe i tvoju veru.
Evo i javno ću reći, pred Bogom govorim i pred vama nisam znao braćo da reč konkubina predstavlja ono što vi rekoste davno sam gledao jedan film i tamo je neki vladar imao sluškinje i oslovljavane su tako i ja sam pomenuo taj naziv misleći da znači sluškinje koje služe vladaru i tad sam videći da podržavaju Slapa u slabosti izjavio da su konkubine misleći da je to sluškinje....pogreših....i javno izvinjenje Antonijadz i kao osobi i njenim godinama jer da sam znao da to znači NIKAD to nebih napisao ali NIKAD. Izvinjenje sam dužan i drugoj sestri.

Uvek mi je radost kad neko veruje u jevanđelje i Onoga koga učenici propovedaše.
Ako neće stariji da veruju verovaće mlađi i Bogu hvala za njih, AMIN.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Evo i javno ću reći, pred Bogom govorim i pred vama nisam znao braćo da reč konkubina predstavlja ono što vi rekoste davno sam gledao jedan film i tamo je neki vladar imao sluškinje i oslovljavane su tako i ja sam pomenuo taj naziv misleći da znači sluškinje koje služe vladaru i tad sam videći da podržavaju Slapa u slabosti izjavio da su konkubine misleći da je to sluškinje....pogreših....i javno izvinjenje Antonijadz

Ma sve pet , sveje to u žaru borbe , nema ljutnje ,ija se vama ispričasvam , jer ni moj jezik nije baš kratak .
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
@stvarnoslap
Necu komentarisati sve tvoje postove, jer mi nista nisi potkrepio dokazima, da ne gubim vreme, prokomentarisacu samo najbitnije:

Tebi dokazivati znači gubiti vrijeme, jer ćeš ti sutra ionako nešto drugo vjerovati.

Jeste 1+1+1=3 , a mozemo i matematicki dokazati Trojstvo.
A evo kako:
Postoje celi brojevi u matematici, a boroj 3 je ceo broj, onda je 3=1 , jer je 3 ceo broj..
To mozemo objasniti i primerom: 'covek je visecelijski organizam koji se se sastoji ''iz vise zivih elemenata'' ali opet covek nije 1+1+1+1=1000 delova , nego je covek ''jedan'' iako se sastoji iz vise delova.
Tako je i prirodno i matematicki dokazivo da je 1000=1.
Ili da je 3=1;
Ja sam to ranije tako i dokazivao, ali to je logika koja nema veze sa Biblijom Slape!!!
Biblija ne uci Trojstvo, ni na jednom jedinom mestu nema ni indirektno da je Sveti Duh Bog!!!

To je tvoja logika mire, a ne moja. Ti sam prizna da tvoja logika nema veze sa Biblijom. I kada se tvojoj logici, koja nema veze s Biblijom, dodaju "kanalizacijski uratci", ništa čudno da odbaciš Trojstvo koje Crkva vjeruje i naučava dva tisućljeća.

Slape navodis diskutabilne stihove, koji ovde nisu tema da ih razmatramo, ali za rec ''crkva'' se koristi termin 'eklezija' koja znaci ''skup vernika'' a ne ''gradjevina'' ''institucija'' ''organizacija''. Zato je Hristova crkva njegovo telo, tamo gde su sabrani njegovi, a to moze biti i na pustom ostrvu.

Neću s tobom više o ovome, ti o ovome pojma nemaš. Ti ne razlikuješ "Crkvu" od "crkve", ne gubimo vrijeme na ovome.

I sam si rekao da ''neznas ko sve pripada toj crkvi da to samo Bog zna'' - e vidis rekao si istinu sam sebi...
Zato nemoj iz crkve iskljucivati Taramanu jer ti ne znas da li je on clan crkve, to sto ti vidis vidljivu crkvu nije prava crkva, vec je Hristova crkva nevidljiva i ona je na nebu, i to je Hristovo telo, i svi okupljeni oko njega su crkva..

Ali znamo tko ne pripada Crkvi. Ne pripada joj svatko onaj tko se svjesno iz Crkve sam isključio. Lavić je to nedvojbeno stotine puta deklarirao. Tvoja teza kako je "Kristova Crkva nevidljiva i kako je ona na nebu", je smiješna, antibiblijska i antikristovska. Dio Kristove Crkve jest na nebu, ali postoji dio Kristove Crkve koji je na zemlji i koji je vidljiv. Kada bi Kristova Crkva bila samo na nebu i nevidljiva, kako ti tvrdiš, kako bi onda Crkva (kršćani) mogli biti "sol Zemlje"?

Dalje, ako vec smatras katolicku crkvu ''stubom i uporistem istine'' prvi od clanova te crkve su bili oni koji su pisali Bibliju, zasto se bojis njih da citiras kada govorimo o temi, vec nam stalno navodis predanje i tradiciju, dogmu kao nesto merodavno? Ako su ovi prvi nama u nasledje ostavili Bibliju, a oni su i sami bili clanovi te crkve, onda pogledajmo sta oni uce, njihove reci ne smeju biti suprotne ucenju ''katolicke crkve''.
Ti sve navodis samo ne bibliju ovde, cemu taj strah???

Bravo, ako prihvatas ucenje crkve, onda prihvatas i ucenje onih koji su tu crkvu osnovali..
A zasto odbacujes njihove spise, zasto ih ignorises?
Uopste ne citiras bibliju?
Ja te lepo molim da svoje tvrdnje dokazes biblijom...

Nema straha, odgovor si nesvjesno dao ti sam. Priznao si kako tvoja logika nema veze sa Biblijom. Zašto bih ja onda nešto iz Biblije citirao i stavljao pred tebe i tvoju logiku? Zašto bih "razbacivao biserje"?

IZVUCI ME IZ KANALIZACIJE!?

Ne ide, svezali su ti mlinski kamen oko vrata.

Druga stvar za primetiti je: Zasto ti Taramani prigovaras za njegovo ucenje da mu je Bog ''glumac'', KADA JE I TEBI BOG GLUMAC!?

Prema Dogmi o Trojstvu:

-''Bog nije stvarni Hristov Otac(Jer ''Bog nije stvarno 'rodio Isusa' da bi mu bio Otac'' , Isus je postojao od ranije) - on njemu samo glumi ulogu Oca''
-''Isus nije stvarni Sin(Jer on nije nastao ''doslovnim radjanjem'' da bi mogao imati Oca, on u stvari nije imao pocetak) pa on ovde samo glumi ulogu Sina''.

EVO I TI IMAS GLUMCE!

Sada se moram ispraviti. Nisi ti odbacio Trojstvo, ti nikada nisi ni vjerovao u Trojstvo, jer vidim da pojma nemaš što znači Trojstvo

A da te razotkrijem ovde, ti koristis ono sto si naucio iz Kainosovog videa,

:roll::roll::roll:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Jako si neozbiljan, sta vise s tobom pricati..
Znajuci tebe, ti da imas dokaze vec bi mi ih ovde nabio na nos,ali pošto nemas ti se onda izvlacis, providno...
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Mogli bi i malo bolje komunicirati ko nas to tera da radimo to što radimo?
Nemojmo širiti taj način komunikacije koji je Slap uveo na mala vrata da se bavimo sagovornikom....
Napišimo šta mi verujemo i stanimo u odbranu svog stava argumentima ako ih imamo ako ne opet pošteno je reći tako verujem pa ako nekad dođem do drugačijeg zaključka verovaću drugačije.

Muka duhu je ovo stanje....pre koju godinu bilo je mnogo vedije ovde i vidim da nema nekoliko dobrih sagovornika jer kad malo kvasca dođe pokvari sve. Uopšte nije problem iz koje je ko verske pozadine jer sam ja decenijama imao prijatelje Js koji su znali našu razliku verovanja ali oni su dobri ljudi ja im mozak ne mogu menjati i nedavno me par njih ovde baš razočaralo da sam hteo da odbacim sve Js ali to nije u redu...zar da odbacim prijatelje i rodbinu katolike zbog jednog koji je takav kakav je ovde...NE.

Niti su Adv. svi isti niti Pravoslavci grupacije nije mera za pojedinca jer svako nosi u sebi svoj karakter i ako se razum nekad poklopi tarakter ostaje različit.
Ne moramo mnogo reći ali neka to bude SO.
Naše je da predočimo svoje verovanje kao i ostali a onda svako proverava da li je možda nešto promaklo da ispravi, samo oholi ništa ne proveravaju iako je rečeno da se kuša svako učenje i verni su dužni da to čine ali i svoje moramo vagati.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Jako si neozbiljan, sta vise s tobom pricati..

Jako sam neozbiljan, nikako da promijenim ono što vjerujem.

Znajuci tebe, ti da imas dokaze vec bi mi ih ovde nabio na nos,ali pošto nemas ti se onda izvlacis, providno...

A što da ti dokazujem? Ja pojma nemam što ti od jutros vjeruješ.

Mogli bi i malo bolje komunicirati ko nas to tera da radimo to što radimo?

Tko tebe tjera raščisti sam sa sobom, ako uopće možeš.

Nemojmo širiti taj način komunikacije koji je Slap uveo na mala vrata da se bavimo sagovornikom....

Ja se ne bavim sugovornikom, nego onim što je sugovornik napisao (izrekao). Naravno, i na ovoj temi i na drugim temama i na drugim forumima. Ako to nekome smeta, kao tebi, onda to nije zbog moga načina komunikacije nego zbog onoga što si ti sam pisao. Znači li tvoj poziv, da se ne komunicira onako kako ja komuniciram, da se komunicira na "tvoj način"? Znači li to da pozivaš druge da ti se pridruže na "festivalu kanalizacijskih uradaka" koji pokazuju kako je papa zvijer, a hrvatski narod barbarski, zločinački i genocidan?

Napišimo šta mi verujemo i stanimo u odbranu svog stava argumentima ako ih imamo ako ne opet pošteno je reći tako verujem pa ako nekad dođem do drugačijeg zaključka verovaću drugačije.

A zašto ti onda ono što pišeš ne braniš argumentima? Zašto meni ovdje ostavljaš da moram otkrivati "autoritete tvojih argumenata", Ktezija, Hislopa, Weigalla, Riveru, Deschnera, Veitha, Miroljuba i sličnih.

Muka duhu je ovo stanje....pre koju godinu bilo je mnogo vedije ovde i vidim da nema nekoliko dobrih sagovornika jer kad malo kvasca dođe pokvari sve.

Možda je tebi muka, i to baš zbog toga što te "malo kvasca" raskrinkalo.

Uopšte nije problem iz koje je ko verske pozadine jer sam ja decenijama imao prijatelje Js koji su znali našu razliku verovanja ali oni su dobri ljudi ja im mozak ne mogu menjati i nedavno me par njih ovde baš razočaralo da sam hteo da odbacim sve Js ali to nije u redu...zar da odbacim prijatelje i rodbinu katolike zbog jednog koji je takav kakav je ovde...NE.

Zbog jednog koji je takav, opet pokušaj kamuflaže. Tebi je takav jedan čitav narod, tako ti napisa na jednoj drugoj temi u vremenskom razmaku od samo dva sata. I sve to činiš na krilima židovskog antikršćanstva. Ništa ti ne priječi "uhvatiti se u kolo" s onima za koje je Isus kopile i crknuto pseto a Majka njegova kurva, ali ćeš zato jedan čitav narod (hrvatski) prikazivati kao barbarski i zločinački zbog toga jer je u zajedništvu s papom. Napadi na Crkvu sudbina su Crkve kroz čitavu njenu povijest, samo se mijenjaju akteri (napadači), a eto, pridružio si im se i ti.

Niti su Adv. svi isti niti Pravoslavci grupacije nije mera za pojedinca jer svako nosi u sebi svoj karakter i ako se razum nekad poklopi tarakter ostaje različit.

Samo su katolici sljedbenici zvijeri.

Naše je da predočimo svoje verovanje kao i ostali a onda svako proverava da li je možda nešto promaklo da ispravi, samo oholi ništa ne proveravaju iako je rečeno da se kuša svako učenje i verni su dužni da to čine ali i svoje moramo vagati.

Možda oholi ne provjeravaju, ali ja sam ono što si ti pisao itekako provjeravao. I u svemu onome što si ti pisao, nisi baš ništa predočio. Dapače, sve su to samo notorne insinuacije, nebuloze i podmetanja. Ali što drugo i očekivati od nekoga tko kaže da njemu Evanđelja i nisu Evanđelja, i onoga tko kaže da je njemu Pismo (Novi zavjet) kontradiktorno.

A pogledaj koliko si neiskren kada kažeš, "Naše je da predočimo svoje verovanje kao i ostali a onda svako proverava". Svima je jasno, to stalno i ponavljam, što ja mislim o onome što ti tvrdiš i pišeš, ali baš nikada nisam tražio da se obriše ono što si ti napisao, a pogotovo "ne daj Bože" da bih tražio da se tebi na bilo koji način onemogući pisati. S druge strane, ti si i na ovom forumu i na još jednom drugom u više navrata tražio da se moji postovi brišu, pa čak i zagovarao moje uklanjanje. Čak si to uvjetovao svojim sudjelovanjem. Kako će bilo tko provjeriti, što ti gore reče, ako se obriše ono što ja napišem? Tvoja intencija je potpuno suprotna intenciji provjeravanja, kada se obriše ono što u mome pisanju tebi ne paše, onda se više neće moći provjeriti ni ono što ti pišeš.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Tema je: "Adventizam i Trojstvo..."!

Točno, nije tema što mire vjeruje, ili netko drugi, nego je tema "Adventizam i Trojstvo". Ja se slažem s onima koji kažu da je odnos Ellen White i pionira ASD prema Trojstvu najslikovitije predočio Loughborough, odgovarajući na pitanje "Koje su ozbiljne zamjerke nauku o Trojstvu?" Loughborough odgovara:
1. Suprotno je zdravom razumu.
2. Suprotno je Svetom Pismu.
3. Poganskog je podrijetla.


Što misle adventisti kako će priča oko ovoga završiti, pogotovo što znamo da su se diskusije između samih adventista oko ovoga poprilično intenzivirale u zadnje vrijeme.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Svi postovi sa ove teme, posle posta No. 168, premješteni su u novu temu "Poslednja vremena".
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Ne shvatam zasto su prethodni postovi prebaceni na drugu temu jer upravo govore o adventizmu i trojstvu, sa manjim odstupanjima.. Ali dobro..

Jako sam neozbiljan, nikako da promijenim ono što vjerujem.

Da si kojim slucajem pagan, ti bi ostao pagan, jel tako?
Kazem ja da si ti neozbiljan.
I fariseji nisu menjali svoju veru, niti jevreji prihvatili Hrista, pa sta su time dobili?
Neee.. ti imas ''stub i uporiste istine'', drzi ga se ko pijan plota, da slucajno ne padnes!

A što da ti dokazujem? Ja pojma nemam što ti od jutros vjeruješ.

Nisam ja neozbiljan covek pa da menjam veru preko noci, dzabe se sprdas.
Da budemo nacisto, ja sam ovde trazio misljenje drugih, a to sta ja verujem skroz je nebitno, ovde se radi jedino o tome da stvari treba ispitati.
Stoga ja ovde trazim dokaze i potvrdu za ono u sta ti verujes a sto je u skladu(ili neskladu) sa ucenjem crkvenih otaca do 3. veka prvenstveno, i sta potvrdjuje Biblija.. Pa ako gresim da osporis moje tvrdnje, ali ti se nisi usudio da to uradis..
Dakle ako imas dokaze da je SD BOG iznesi, ako ih nemas, onda lepo priznaj da slepo verujes ''stubu i uporistu istine'' katolickoj crkvi!

Dalje, tema je 'adventizam i trojstvo' a ti koliko znam imas dobar uvid u tekstove EGW pa bi mogao da das neke dobre citate. Zato prestani da se igras i uozbilji se vec jednom!

Takodje bih zamolio Taramanu, jer on je citao dosta njenih knjiga, a ja o tome malo znam.
Pitanje je ovde da li je EGW pre svoje smrti promenila glediste, ili su drugi dodali one 'trinitarijanske' tekstove???
Da budem jasan nebitna je ona kao prorok, vec da li je doslo do promene doktrine jos za njenog zivota?
Dakle da pricamo u skladu sa temom..

Ja se ne bavim sugovornikom, nego onim što je sugovornik napisao (izrekao). Naravno, i na ovoj temi i na drugim temama i na drugim forumima. Ako to nekome smeta, kao tebi, onda to nije zbog moga načina komunikacije nego zbog onoga što si ti sam pisao.

Naravno da coveku smeta, kada se hvatas za izgovorene reci i lapsuse, sto se svakom coveku dogadja da pogresi.
Pa onda postavljas citate tog coveka sa drugog foruma, sto veze sa temom nema, niti mi znamo o cemu vi govorite, niti nas interesuje, a niti mozemo da proverimo, a sve u cilju da se OSOBA PRIKAZE KAO NEDOSLEDNA RANIJE IZRECENOM.
Zato ne lazi, dobro znamo sta radis!

A cija je to skola, ''kad ne mozes teoloski da se suprotstavis, onda diskredituj osobu iznosenjem prljavstine''!?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top