Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Taramana je razumeo da prepricani video nije upucen njemu, niti bilo kome, vec da ukazuje na svu apsurdnost verovanja u trojstvo. za razliku od tvog literarnog uradka, opisani događaj je istinit....

Meni od tebe nije ništa apsurdno. Apsurdnost je tvoja normalnost. Tako si ti i u ovoj gornoj svojoj konstataciji - "potpuno normalan".
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Na ovom videu je baptistički pastor Aleksandar Trajkovski. Baš na službenim stranicama "Kršćanske Baptističke crkve" nađoh i njihova vjerovanja. Evo što, između ostalog, deklariraju da vjeruju:

Da li je gosn islednik našao još nešto ....nisi zavirio ispod tepiha nešto kriju garant ispendreči ti njih sa vojskom onog vašeg isusa.A sad čuj šta ČOVEK uči i onda uši preko glave i ćuti jer je lov na zečeve.
Isljeniče drugi puta pazi da ne dođeš u kontradikciju kao sad i prvo im arhivu istraži i vidi da li se neko sa nekim posvađao tamo da imaš prostora za rad.
Jeli je Trajkovski to je najvažnije a nauka ....nije po papskom pa treba iskopati nešto da liči na katakombinu atmosvetu i miris bezdana.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Meni od tebe nije ništa apsurdno. Apsurdnost je tvoja normalnost. Tako si ti i u ovoj gornoj svojoj konstataciji - "potpuno normalan".

Razlog mog posta nije bio da se nesto ''dokazuje'', vec da se doda malo humora na celu temu.
Ipak prica iz videa pre dokazuje tvoju 'apsurdnost' i 'nenormalnost' doktrine o trojstvu, nego sto dokazuje ''normalnost'' ovih drugih, i to je ocigledno, a to sto si ti umislio i okrenuo u svoju korist to je druga stvar.. To vise pokazuje tvoju sklonost da izokreces kada nemas drugih argumenata..

O ovoj temi se treba pricati na osnovu dokaza iz Svetog Pisma, jer ovde govorimo o doktrini, a ne o necijoj ''intelektualnoj moci'' ''logici'' i ''praznoj filozofiji'', a ti ovde nisi dao ni jedan jedini valjani dokaz iz Svetog Pisma da oboris celu pricu..

Ako imas dokaz iz Biblije makar ''indirektan'' da je Sveti Duh Bog, postavi,
ali ako nemas suvisna je tvoja filozofija.

Trazio sam od tebe bar 5 stihova koji to dokazuju, ali evo, da ti jos olaksam: daj mi bar 3 gde pise da je ''Sveti Duh Bog'' i ja cu ovu temu zatvoriti sa konstatacijom da je ''trojstvo biblijska nauka''???
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Da li je gosn islednik našao još nešto ....nisi zavirio ispod tepiha nešto kriju garant ispendreči ti njih sa vojskom onog vašeg isusa.A sad čuj šta ČOVEK uči i onda uši preko glave i ćuti jer je lov na zečeve.
Isljeniče drugi puta pazi da ne dođeš u kontradikciju kao sad i prvo im arhivu istraži i vidi da li se neko sa nekim posvađao tamo da imaš prostora za rad.
Jeli je Trajkovski to je najvažnije a nauka ....nije po papskom pa treba iskopati nešto da liči na katakombinu atmosvetu i miris bezdana.

Ja tebe potpuno razumijem, ali ne mogu ti nikako pomoći u tvome jadu. Nego, ne kaza mi za Vršac, što ti je značilo ono s Vršcem?

O ovoj temi se treba pricati na osnovu dokaza iz Svetog Pisma, jer ovde govorimo o doktrini, a ne o necijoj ''intelektualnoj moci'' ''logici'' i ''praznoj filozofiji'', a ti ovde nisi dao ni jedan jedini valjani dokaz iz Svetog Pisma da oboris celu pricu..

Trazio sam od tebe bar 5 stihova koji to dokazuju, ali evo, da ti jos olaksam: daj mi bar 3 gde pise da je ''Sveti Duh Bog'' i ja cu ovu temu zatvoriti sa konstatacijom da je ''trojstvo biblijska nauka''???

Zašto bih ti ja citirao? Par stotina citata ti si sam navodio iz Biblije i dokazao Trojstvo. Čitaj malo što si pisao.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Nemoj me zasmejavati, pokazi gde sam to dokazao Trojstvo, molim te? :)

A čiji je ovo rukopis?

A od mene trazis da ti ja dam rec ''trojstvo u bibliji''.
Takve reci nema, jesmo li to odgovorili vec hiljadu puta, ali da nauka kao takva je sadrzana u tekstu.
''I troje je sto svedoce na nebu Otac, Rec i Sveti Duh i ovo je troje jedno!''

Dakle zasto ti ne odgovaras na jasne biblijske stihove nego insistiras na terminima?

Evo, još sam dodaješ kako si to "hiljadu puta" ponavljao.

Taramana tvrdi da je subota dan odmora, ja se s njim mogu sloziti u tome, ali u vezi ostalih pitanja kao sto je Trojstvo ne mogu nikako, jer on Trojstvo odbacuje, a ja sam licno u bibliji nasao to ucenje.

Hoćeš još? Rekoh da ima na stotine mjesta.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
A čiji je ovo rukopis?



Evo, još sam dodaješ kako si to "hiljadu puta" ponavljao.



Hoćeš još? Rekoh da ima na stotine mjesta.

Nije posteno da se sluzis manipulacijama, pa to radis i Taramani po celom forumu, vec si providan.
Jeste ovo su moje reci, ranije kada sam zastupao to ucenje!
Ali sada na ovoj temi, ovde, nisam ni na jednom mestu podrzao tu nauku, dakle nemas ni jedan moj citat iz ove teme.

E posto smo tu tvoju prevaru ''otkrili'', sada mi lepo postavi bar 3 biblijska teksta koji makar ''indirektno'' uce da je ''Sveti Duh Bog''. Ali ako takav stih nemas, meni tvoja filozofija ne treba, a jos manje manipulacijama da pokusavas i ''namestas moje reci'' da sam ja kao nesto ranije tvrdio...

Zar stvarno mozes biti toliko neposten? A zoves se ''Hriscanin''?
Pa takvim ''manipulacijama'' se koristi licno sotona i ti ga ovde imitiras!
Daj se uozbilji i pocni da diskutujes normalno argumentima, umesto sto se prepucavas ovde i sa Taramanom i drugima na ''rekla kazala'' osnovi!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Nije posteno da se sluzis manipulacijama, pa to radis i Taramani po celom forumu, vec si providan.
Jeste ovo su moje reci, ranije kada sam zastupao to ucenje!

:roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Ali sada na ovoj temi, ovde, nisam ni na jednom mestu podrzao tu nauku, dakle nemas ni jedan moj citat iz ove teme.

:roll::roll::roll::mig: ;)

E posto smo tu tvoju prevaru ''otkrili'', sada mi lepo postavi bar 3 biblijska teksta koji makar ''indirektno'' uce da je ''Sveti Duh Bog''. Ali ako takav stih nemas, meni tvoja filozofija ne treba, a jos manje manipulacijama da pokusavas i ''namestas moje reci'' da sam ja kao nesto ranije tvrdio...

:mig:

Zar stvarno mozes biti toliko neposten? A zoves se ''Hriscanin''?
Pa takvim ''manipulacijama'' se koristi licno sotona i ti ga ovde imitiras!
Daj se uozbilji i pocni da diskutujes normalno argumentima, umesto sto se prepucavas ovde i sa Taramanom i drugima na ''rekla kazala'' osnovi!

:roll::roll::roll::roll::roll:

A sada ozbiljno mire. Ti svako jutro točno napiši što si preko noći prestao vjerovati i koje si novo vjerovanje preuzeo. Kako će ljudi inače s tobom moći diskutirati. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
A sada ozbiljno mire. Ti svako jutro točno napiši što si preko noći prestao vjerovati i koje si novo vjerovanje preuzeo. Kako će ljudi inače s tobom moći diskutirati. ;)
Samo se ti smej..

Za razliku od tebe, postoje iskreni ljudi koji su spremni da priznaju da su ''pogresili'' kada im se lepo objasni, a oni tu poruku primivsi provere.
Pa i ja nisam ovu temu otvorio da bi nesto promovisao nego da bi pitao i druge za misljenje jel mozda gresim!?
Poniznost je odlika Hriscana. Ali su ''fariseji'' slicni tebi, jer nisu hteli da vide 'dalje od nosa', pa su Hrista odbacili.
Ponos i 'ljudska predaja'' su im bili vazniji od Boga.

A sada ozbiljno Slape, IMAS LI TI STIH U KOME PISE DA JE 'SVETI DUH BOG' ILI NEMAS ???
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Samo se ti smej..

Za razliku od tebe, postoje iskreni ljudi koji su spremni da priznaju da su ''pogresili'' kada im se lepo objasni, a oni tu poruku primivsi provere.

A sutra ćeš priznati da si danas krivo vjerovao.

Pa i ja nisam ovu temu otvorio da bi nesto promovisao nego da bi pitao i druge za misljenje jer mozda gresim!?

Šta ima veze što griješiš, važno je da ti ujutro odbaciš ono što si danas krivo vjerovao.

Poniznost je odlika Hriscana. Ali su ''fariseji'' slicni tebi, jer nisu hteli da vide 'dalje od nosa', pa su Hrista odbacili.
Ponos i 'ljudska predaja'' su im bili vazniji od Boga.

Tako je, možeš ti i sutra krivo vjerovati, važno je da to krivo vjerovanje prekosutra odbaciš.

A sada ozbiljno Slape, IMAS LI TI STIH U KOME PISE DA JE 'SVETI DUH BOG' ILI NEMAS ???

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:;)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top