Adventisti

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Postoji i kult
EGW.

Sve što je ona blagoslovila,
TO je Biblijska istina.
Ostalo - nije.
-----------------------------------

Adventisti su SAMO u pravu što se tiče Subote.
A sve ostalo - krivo - samo su preuzeli od Katolika.

A onda su nadodali još i SZ prehranu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu.

Evo, ja ocekujem da se ovde priloze dokazi - koja su to ucenja koja su Adventisti preuzeli od Rimokatolika, osim ovoga o trojedinom Bogu za koje tvrdite da je ucenje Rimokatolika ali ne i biblije.
Znaci, navesti pod rednim brojem - sa dokazima koji ukazuju da je to tako.

Zahvaljujem
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
U redu.

Evo, ja ocekujem da se ovde priloze dokazi - koja su to ucenja koja su Adventisti preuzeli od Rimokatolika, osim ovoga o trojedinom Bogu za koje tvrdite da je ucenje Rimokatolika ali ne i biblije.
Znaci, navesti pod rednim brojem - sa dokazima koji ukazuju da je to tako.

Zahvaljujem

Evo malo informacija odakle su Adventisti preuzeli svoje učenje koje i danas slede.

Kako svi vidimo to nije Biblijska nauka! lepo piše ko je prvi uveo termin Trojstvo.

Tertullian
From Wikipedia, the free encyclopedia
Though conservative, he did originate and advance new theology to the early Church. He is perhaps most famous for being the oldest extant Latin writer to use the term Trinity (Latin, trinitas),[5] and giving the oldest extant formal exposition of a Trinitarian theology.[6] Other Latin formulations that first appear in his work are "three Persons, one Substance" as the Latin "tres Personae, una Substantia" (itself from the Koine Greek "treis Hypostases, Homoousios").[4] He wrote his trinitarian formula after becoming a Montanist.[4] However, unlike many Church fathers, he was never canonized by the Catholic Church, as several of his later teachings directly contradicted the actions and teachings of the apostles.

Ali kada je reč o trojedinom Bogu onda bi bilo dobro da nam sami Adentisti pojasne ko je ovaj termin uveo u njihovo učenje a i kada?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
imam i ja za tebe laodikeja par pitanja

zašto adventisti krivo tumače armagedon??

dalje, zašto su krivo protumačena poglavlja iz otkrivenja 8. 9. 13. 16. 17. 18.

zatim se postavlja pitanje radi čega ljudima zamazujete oči kada govorite da če 7.Božjih zla koja se izlijevaju biti doslovna - bukvalna
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Imam i ja jedno pitanje

300,000 Leaving SDA Every Year
300,000 Seventh-day Adventists are leaving the church every year. Over five years, that's 1.5 million members. Why are so many leaving the "truth"? Could it be that they have discovered what you are about to discover, that SDA truth is not Bible truth? To found out why they are leaving nearly as fast as they come in, click on the following link: Leaving SDA Church.

Zašto Adventisti napuste Crkvu ako je u njoj i duh proroštva i istina?
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
‚Adventisti su vrlo pristojni ljudi generalno. Bilo bi možda zanimljivo zaviriti u finansijske resurse ove zajednice, s obzirom da svakog vernika koji zarađuje uzima 10% "za "crkvene potrebe". U stvari, ne uzima se nego ovaj "dobrovoljno" daje. Ako nije tačno ovo za 10%, ja se izvinjavam. To beše po Starom zavetu nešto, jel tako? Nekakav hramski porez...

Imam i ja jedno pitanje

300,000 Leaving SDA Every Year
300,000 Seventh-day Adventists are leaving the church every year. Over five years, that's 1.5 million members. Why are so many leaving the "truth"? Could it be that they have discovered what you are about to discover, that SDA truth is not Bible truth? To found out why they are leaving nearly as fast as they come in, click on the following link: Leaving SDA Church.

Zašto Adventisti napuste Crkvu ako je u njoj i duh proroštva i istina?

To je problem protestantizma. Bilo koji protestant može odjedanput da objavi da ga je "anđeo kucnuo u rebra" i saopštio mu najvišu istinu. I taj obavezno nađe sebi sledbenike i eto ti nove crkve. Jedan od izdanaka adventističke crkve bio je i Dejvid Koreš, vođa sekte "Davidova grana" ili tako nešto. Proglasio se za proroka, odvojio se od adventista, svašta radio, dok mu nije na vrata zakucao FBI. Sve je otišlo u prah i pepeo. i "prorok" i njegovivernici.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znaci, osim navodnog nebiblijskog ucenja o trojedinom Bogu, nemani jedne druge jeresi u Adventizmu.

Spedy, sedam zala su u kontekstu otkrivenja stvarne nesrece koje Bog izliva u poslednje vreme, i one su vise rasirene prostorno, na razlicitim krajevima zemlje - nego vremenski.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Da istina je ono za desetak koji se daje, a tek matematika koja stoji iza toga davanja je impresivna. Minist'r finansija bi lako napunio budžet kada bi je znao. A što se jeresi tiče ima je koliko voliš. I sva se zasnivaju na onome apostolu Paji obrazloženju: Ima vas koji skrećete na neko drugačije jevanđelje od onoga kojega smo vam mi predali itd. parafraziram ima to u Galatima ako se ne varam lepo objašnjeno. Oni su tipični judaizatori jevanđelja a poslednje slovo Novog Zaveta je reklo svoje šta ih čeka "na našu radost i radost onih koji su pripremljeni".
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Laodiceji, post: 1377706, member: 363.141"] Znaci, osim navodnog nebiblijskog ucenja o trojedinom Bogu, nemani jedne druge hereze u adventizmu.

Spedy, sedam zala su u kontekstu otkrivenja stvarne nesrece koje Bog izlijeva u posljednje vrijeme, i one su vise rasirene prostorno, na razlicitim krajevima zemlje - nego vremenski. [/ QUOTE]
..........................................
-------------------------------------------------- ------------
AC ima krivo -
TTT,
uvjetovanje prehranom - čista hrana,
Mihael = Isus,
EGW,

---------------------

A samo TTT je dovoljno kao neoprostiv prekršaj.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top