Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Obznanjujem odluku Jehovinu:
Gospodin mi reče: "Ti si Sin moj, danas te rodih"
Psalam 2:7

On, koji je odsjaj Slave i otisak Bića njegova te sve nosi snagom riječi svoje, pošto očisti grijehe, sjede zdesna Veličanstvu u visinama;
postade toliko moćniji od anđela koliko je uzvišenije nego oni baštinio ime.
Ta kome od anđela ikad reče: Ti si sin moj, danas te rodih; ili pak: Ja ću njemu biti otac, a on će meni biti sin.
Poslanica Hebrejima 1:3-5

zašto je teško shvatiti da je Isus Krist jedini nestvoreni??
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Isus Krist nije stvoren nego je porođen od Boga
On je ustvari Jedini nestvoreni
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gospodin Isus sam za se kaže da je stvoren.

Otkrivenje 3,14

I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,
Početak Božjeg stvorenja:

----------------------------------------
Bog Otac Jahve - STVORIO je SVE,
a u SVE - spada i - Isus.

----------------------------

Bog Jahve je STVORITELJ,.
Bog Jahve NE RAĐA.
Bog Jahve NEMA ženu Božicu da Mu rađa djecu.

Bog Jahve je STVORITELJ!
STVARA!

Isus je Stvorenje.
Isus je samo ROĐEN od Žene na Zemlji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Obznanjujem odluku Jehovinu:
Gospodin mi reče: "Ti si Sin moj, danas te rodih"
Psalam 2:7

On, koji je odsjaj Slave i otisak Bića njegova te sve nosi snagom riječi svoje, pošto očisti grijehe, sjede zdesna Veličanstvu u visinama;
postade toliko moćniji od anđela koliko je uzvišenije nego oni baštinio ime.
Ta kome od anđela ikad reče: Ti si sin moj, danas te rodih; ili pak: Ja ću njemu biti otac, a on će meni biti sin.
Poslanica Hebrejima 1:3-5

zašto je teško shvatiti da je Isus Krist jedini nestvoreni??


Nestvoren ali je rođen! kako to?
Šta znači STVOREN ili recimo šta se podrazumeva kad se kaže :Stvorio sam.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,
Početak Božjeg stvorenja:

Bog Otac Jahve - STVORIO je SVE,
a u SVE - spada i - Isus.

Greska, Isus nije pocetak Bozjeg stvaranja u smislu da je on stvoren, vec je on pocetak u smislu da je od njega sve postalo, pre njega nije bilo nicega, vec je on pocetak sve zivota, sve pronalazi svoj uzrok u njemu.

"Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.
I On je pre svega, i sve je u Njemu.
I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi" ( Kolosanima 1. 16 - 17 )


Gospodin mi reče: "Ti si Sin moj, danas te rodih"
Psalam 2:7

Ta kome od anđela ikad reče: Ti si sin moj, danas te rodih; ili pak: Ja ću njemu biti otac, a on će meni biti sin.
Poslanica Hebrejima 1:3-5

zašto je teško shvatiti da je Isus Krist jedini nestvoreni??

Tacno, Isus je nestvoren.
Rodjenje o kome govori biblija je vaskrsenje Isusa iz mrtvih koje je nazvano rodjenje iz mrtvih.

"I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi" ( Kolosanima 1. 17 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Greska, Isus nije pocetak Bozjeg stvaranja u smislu da je on stvoren, vec je on pocetak u smislu da je od njega sve postalo, pre njega nije bilo nicega, vec je on pocetak sve zivota, sve pronalazi svoj uzrok u njemu.

Ma da kad ti kažeš da je greška onda mora da je greška, tako?

Ali ja sotoninom štabu za dezinformacije ne verujem, zato tražim da dokažeš odakle ti to što ti znaš. A svi vidimo da tačno citiraš pasus samo što ga kasapiš, oduzimaš i dodaješ JAHVNIM rečima da podržiš interes Sotone.

16. Jer kroz njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za nj sazda.

Kako vidimo nije od Isusa ništa postalo, nego je kroz njega bilo sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi. Sve je kroza nj i za nj sazda.

Dakle ko sada izvrće, kasapi, oduzima i dodaje? citiram:

"vade pojedinacne tekstove iz celine konteksta, da dodaju ili oduzmu od reci Bozje da bi dokazali svoje licne teorije."
I ovo:
"Za razliku od toga, videli smo ko vadi iz konteksta i zeli da dokaze svoje teorije ne sagledavajuci istinu u celini uporednim tekstovima"


Ko je to napisao, Laodikeja tačno?
Ko izvrće tekstove vadeći iz celine kontekta da dodaju ilu oduzmu od reči Božije da bi dokazao teoriju Adventizma, ha?
Dakle eto kako radi Sotonin štab za dezinformacije, navedene su ovde tri kategorije kao šablon.
To su oni koji naučavaju ONO što ne piše u Bibliji.
To su oni koji dodaju Božjim Jahvinim riječima.
To su oni koji oduzimaju Božjim Jahvinim riječima.
Da ne bi ti širio te Sotonine dezinformacije ja ću to lepo da obijasnim.
Jevreja 3,4 Jer svaki dom treba neko da načini; a ko je sve stvorio ono je Bog.


Dakle ovo je moj dokaz da stvoritelj svega što je stvoreno je niko drugi do BOG.
A u Kološana 1,16 je moj dokaz da Bog je stvoritelj koji sve stvara kroz Isusa.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
[QUOTE = "Laodiceji, post: 1385954, member: 363.141"] Greska, Isus nije pocetak Bozjeg stvaranja u smislu da je on stvoren, vec je on pocetak u smislu da je od njega sve postalo, prije njega nije bilo nicega, vec je on pocetak svih zivota, sve pronalazi svoj uzrok u njemu.
"Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za njega stvoreno.
I On je prije svega, i sve je u Njemu.
I On je glava tijelu crkve, koji je početak i prvorođeni od mrtvih, da u svemu bude prvi "(Kološanima 1:16 - 17) Tacno, Isus je nestvoren.
Rodjenje o kome govori biblija je uskrsnuće Isusa iz mrtvih koje je nazvano rodjenje iz mrtvih.
"I On je glava tijelu crkve, koji je početak i prvorođeni od mrtvih, da u svemu bude prvi" (Kološanima 1:17) [/ QUOTE]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Da li je za tebe - Isus = Stvoritelj?
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Ma da kad ti kažeš da je greška onda mora da je greška, tako?

Ali ja sotoninom štabu za dezinformacije ne verujem, zato tražim da dokažeš odakle ti to što ti znaš. A svi vidimo da tačno citiraš pasus samo što ga kasapiš, oduzimaš i dodaješ JAHVNIM rečima da podržiš interes Sotone.

16. Jer kroz njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za nj sazda.

Kako vidimo nije od Isusa ništa postalo, nego je kroz njega bilo sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi. Sve je kroza nj i za nj sazda.

Dakle ko sada izvrće, kasapi, oduzima i dodaje? citiram:

Tako je u pravu si ja bi joss jedan stavak dodao
Priče Salamunove 8:30

tada sam bila uz njega kao vješt graditelj i bila sam mu naročita radost, dan za danom, i veselila sam se pred njim sve vrijeme, 31 veselila sam se plodnome tlu zemlje njegove i radost su mi bili sinovi ljudski.

Price Sala 8
22 Jehova me stvorio. Ja sam početak stvaralačkoga puta njegovog, najranije od davnih djela njegovih. 23 Postavljena sam još od davnine, od početka, od vremena prije nastanka zemlje. 24 Rođena sam kad još nije bilo bezdana vodenih, kad nije bilo izvora obilnih voda. 25 Rođena sam prije nego su utvrđene gore, prije bregova, 26 kad još nije načinio zemlju ni polja ni prve grude plodnoga tla. 27 Kad je uređivao nebesa, bila sam prisutna. Kad je postavljao krug nad licem bezdana vodenog, 28 kad je učvršćivao oblake u visini, kad je utvrđivao izvore bezdana vodenog, 29 
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не може се кроз анђела (Михаила) нешто стварати. Може са њим. Али се може кроз Мудрост Божију стварати, јер Реч (Мудрост Божија) беше у почетку, Бог беше Реч (Мудрост), и Реч (Мудрост) беше у Бога. Шта би са Речју (Мудрошћу Божијом)? Она поста тело - отелотвори се. Дакле, сва Божија Мудрост поста тело (објави се у телу), и то што се роди зове се Син Божији.


Приче Соломунове, глава 8
1. Не виче ли мудрост? И разум не пушта ли глас свој?
12. Ја мудрост боравим с разборитошћу, и разумно знање налазим.
14. Мој је савет и шта год јесте; ја сам разум и моја је сила.

22. Господ ме је имао у почетку пута свог, пре дела својих, пре сваког времена.

23. Пре векова постављена сам, пре почетка, пре постања земље.
24. Кад још не беше бездана, родила сам се, кад још не беше извора обилатих водом.
25. Пре него се горе основаше, пре хумова ја сам се родила;

26. Још не беше начинио земље ни поља ни почетка праху васиљенском;
27. Кад је уређивао небеса, онде бејах; кад је размеравао круг над безданом.
28. Кад је утврђивао облаке горе и крепио изворе бездану;
29. Кад је постављао мору међу и водама да не преступају заповести Његове, кад је постављао темеље земљи;

30. Тада бејах код Њега храњеница, бејах Му милина сваки дан, и весељах се пред Њим свагда;

31. Весељах се на васиљени Његовој, и милина ми је са синовима људским.
32. Тако, дакле, синови, послушајте ме, јер благо онима који се држе путева мојих.


Приче Соломунове, глава 3
19. Господ је мудрошћу основао земљу, утврдио небеса разумом.
20. Његовом мудрошћу развалише се бездане и облаци капљу росом.


Ето, тако су Отац и Његова Мудрост (Син) једно. Јер Бог без Своје Мудрости и Свог Духа није Елохим. Јер Мудрост (Реч) и Дух Свети из Бога Оца изиђоше, а једно су. Ко једини може видети Оца сем Његове Мудрости и ко једини може истражити Његове дубине сем Његовог Духа? Ни један анђео не може видети Бога Оца, не може ни човек. Тек видевши Исуса, Сина Божијег, ми можемо видети Оца. Јер се тако Бог објави и показа.

Понављам, не може се Мудрост Божија створити, она се може само родити (не као беба људска). Само се тако може појаснити како Реч Божија (Мудрост) беше у почетку.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.465
Galatima 5:4
4 Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li je za tebe - Isus = Stvoritelj?

Da.

"А сину: пријестол је твој, Боже, ва вијек вијека; палица је правде палица царства твога.
Омиљела ти је правда, и омрзао си на безакоње: тога ради помаза те, Боже, Бог твој уљем радости већма од другова твојијех.
И опет: ти си, Господе, у почетку основао земљу, и небеса су дјела руку твојијех:
Она ће проћи, а ти остајеш: и сва ће остарјети као хаљина,
И савићеш их као хаљину, и измијениће се: а ти си онај исти, и твојијех година неће нестати" ( Jevrejima 1. 8 - 12 )
 
Natrag
Top