Adventisti

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Za Lodikeju.

Laodikeja pojasni mi da li je taj tvoj Adventistički Tribog, jedan Bog u TRI ili nije jer su TRI boga u jednog?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Веома поучна песмица:



Bila jednom jedna baba
Nije znala sta da radi
Dosadan joj bio zivot
Leva ruka, desna ruka

Da li znate sta? Da!

Trla baba lan da joj prodje dan
Da joj prodje, da joj prodje, da joj prodje dan...
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
mnogo vas ima krivu sliku o adventizmu
pokazuje se čak i krajnja mržnja prema njima
to samo svjedoči, pokazuje, da niste ama baš ništa bolji od njih
znači nema u vama Duha Svetog, jer da ima ljubili bi sve ljude čak i neprijatelje svoje

istina je kako mnogi od vas govore da je adventizam danas največi obmanjivač svih ljudi i naroda po cijelom svijetu
najogorčenije i najžešče se bore protiv Boga i Krista
toliko su zastranili od Biblije da se to riječima nemože opisati niti izreči

oni su srebro lažno
djevica koja ima svjetiljku ali nema ulja
oni su opisani u Evanđelju kao sluga koji je zakopao - sakrio talenat
buduči da su skrenuli sa puta istine i koračaju nepovratno u propast,
naša kršćanska dužnost je da opomenemo svakoga i pokažemo mu pravi put,
koji jedini vodi u Nebeski kanaan

mnogi od vas misle da su adventisti nedavno pali, skrenuli, iskvarili se
to nije točno
adventizam je počeo padati, kvariti se več 1844.g. kada su očekivali Spasitelja da dođe
nakon tog tužnog i pregorkog razočarenja adventizam se hladi i pada, zastranjuje
a 1888.g. im Gospod Isus šalje veliku i strašnu opomenu ali ni tada se ne vračaju na put istine
gorak, pregorak biće kraj adventizma
jer ostaviše istinu i pokloniše se zvijeri - rimokatoličkoj crkvi

u ljubavi i duhu naš Spasitelja Gospodina Isusa Krista, opominjem vas nemojte nikoga mrziti,
ni največe svoje neprijatelje
mi kao kršćani moramo izbaciti iz sebe sve što je zloga a mržnja je njegovo veliko oružje i vrlo korisno koje nas odvaja od Boga i Krista
moramo doći do stanja kada možemo reći kao i naš Spasitelj:
ide knez tame ali u meni nema ništa njegovo - Evanđelje Ivan 14:30
a to je moguče samo ako se poštuje Božji Zakon svih 10.zapovijedi
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Što se mene tiče ne mrzim nikoga ni adventiste ni js ni katolike baš nasuprot..simpatični su mi .. a najsimpatičniji su kad ne vide svoje zablude. Sad da ne ispadnem samo kritičar pa zbog svojih grehova nisam ništa bolji od njih..ali neko mora da ih kritikuje :p Religije su od A do Š sve vavilon veliki i treba ih eliminisati a treba i da se ispuni biblijsko proročanstvo o uništenju bludnice iz otkrivenja. Sad smišljam taktiku kako da pokrenem mašineriju da se što pre obračunaju sa njom ( kurvom ) iz otkrivenja ali vidim da mi za to treba mnogo vremena pa ću ipak da odložim za prikladnije vreme :dance2:
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ne treba mešati osobu-ličnost sa naukom.
Recimo jedan Js ili Adv. mogu biti veoma dobri kao osobe a verovati u neistinu to je normalno jer nisu svi u stanju shvatiti nešto i onda traže odgovor na pogrešnom mestu i tu se ulove u smišljene priče koje izgledaju fino a kvarne su u celosti i iz tog ugla to se nikad ne može videti jer je tako komponovano da im zvuči sasvim OK.

Sa mnogima se neću složiti u razumevanju i biće raznih reči a sve u službi pokretanja da sam ispita to što govori i veruje a ako ne uspem prepustam nekom ko to bolje radi.
Uveren sam da na svim forumima učestvuju samo dve grupe ljudi:
1.Oni što su nešto saznali i u radosti to žele ponuditi i drugima.
2.Oni što iz ljubavi prema svima žele ukazati da sem ushićenja treba i oprez te ispitivanje svakog učenja.

Zato svaka varnica treba dovesti do preispitivanja a ne do tvrdoglavog teranja nečeš što očigledno ni po Bibliji ni logici ne stoji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Najveci protivnici Adventizma su oni koji ne poznaju Adventizam i nisu osetili duh koji vlada u toj crkvi.
Takvi pisu iskljucivo iz svoje pakosti, a posto ne poznaju Adventizam to sto pisu su uglavnom subjektivna misljenja koja nemaju nikakve veze sa objektivnoscu.

Primer je Spedy koji je stvorio svoju licnu sliku Adventizma i onoga kako ga on licno vidi u proslosti i buducnosti, a sto nema nikakve veze sa realnoscu i pre svega dogadjajima onako kako ih opisuje biblija.

Ponavljam ono sto sam vec napisao u jednom od ranijih komentara:

Jedno je procitati i misliti da je nesto istina, a drugo biti direktno osvedocen od Boga da je nesto istina.

Ja sam ovde na forumu do sada cuo samo subjektivna misljenja, cak sta vise - niko od vas nije ni posvedocio da je u nesto osvedocen od Boga, jer ocigledno da takva iskustva nemate, vec samo klimava ljudska misljenja koja stoje na staklenim nogama, nikako na bibliji i licnom iskustvu osvedocenja.

Prema tome, svako ljudsko misljenje koje nije podrzano iskustvom gde sam Bog osvedoci coveka u istinitost onoga sto tvrdi - nema neku veliku vrednost, vec moze samo da zavodi lakoverne neupucene koji ne poznaju cinjenice i takodje ne traze od Boga da im on sam otkrije - vec sirokogrudo prihvataju i usvajaju ljudska misljenja.

Za takve je Isus jednom prilikom rekao:

"Оставите их: они су слијепи вођи слијепцима; а слијепац слијепца ако води, оба ће у јаму пасти" ( Matej 15. 14 )
 
Natrag
Top