Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
[QUOTE = "Laodiceji, post: 1377706, member: 363.141"]
..........................................
-------------------------------------------------- ------------
AC ima krivo -
TTT,
uvjetovanje prehranom - čista hrana,
Mihael = Isus,
EGW,

---------------------

A samo TTT je dovoljno kao neoprostiv prekršaj.

Sve su ovo biblijske istine:

1. Ucenje o trojedinom Bogu
2. Zakon o zdravoj ishrani
3. Isus Mihajlo
4. Dar prorostva
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne mora da pise rec Trojedini ili Trojstvo - to je uocljivo kada se ova istina sagleda u kontekstu, da postoje tri licnosti koje poseduju Bozansku prirodu i atribute, da su one jednake i cine jednog Boga, i da zajedno obavljaju razlicite uloge u planu spasenja coveka.

"Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno" ( 1 jovanova 5. 7 )
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Ne mora da pise rec Trojedini ili Trojstvo - to je uocljivo kada se ova istina sagleda u kontekstu, da postoje tri licnosti koje poseduju Bozansku prirodu i atribute, da su one jednake i cine jednog Boga, i da zajedno obavljaju razlicite uloge u planu spasenja coveka.

"Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno" ( 1 jovanova 5. 7 )

1Ivan.5:7,8.
Jer troje je što svjedoči: 8 duh i voda i krv, i to je troje složno.





Danas postoji preko 1 700 prijepisa različitih dijelova Hebrejskih spisa. Brižljivim uspoređivanjem tih mnogih vrlo starih prijepisa mogle su biti pronađene i ispravljene neznatne greške, koje su učinili prepisivači. Postoje i tisuće vrlo starih prijepisa Grčkih spisa, a neki datiraju skoro do u vrijeme Isusa i njegovih apostola. Stoga je gospodin Frederic Kenyon rekao: “Time je odstranjen posljednji razlog sumnje jesu li Pisma uglavnom sačuvana u onom obliku kako su sastavljena” (The Bible and Archaeology, str. 288, 289).
19 To ne znači da se nije pokušalo promijeniti Riječ Božju. Pažnje vrijedan primjer je 1. Ivanova 5:7. U King James Version iz 1611. čitamo: “Troje je što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti duh i ovo troje je jedno.” Jednako je i u našem prijevodu Daničić — Karadžić. Ali te riječi ne nalazimo ni u jednom ranijem rukopisu Biblije. Očito ih je netko dodao, pokušavajući poduprijeti nauku o trojstvu. Budući da ove riječi nisu dio Riječi Božje, one se više ne javljaju u novijim prijevodima Biblije.
20 Onaj tko tvrdi da Biblija ne sadrži informacije jednake onima koje su prvobitno zapisane, taj jednostavno ne poznaje činjenice. Jehova Bog se pobrinuo da svoju Riječ zaštiti ne samo od grešaka prepisivača, nego i od pokušaja drugih da joj nešto dometnu. Sama Biblija sadrži Božje obećanje da će njegova Riječ i za nas danas ostati sačuvana u čistom obliku
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Ne mora da pise rec Trojedini ili Trojstvo - to je uocljivo kada se ova istina sagleda u kontekstu, da postoje tri licnosti koje poseduju Bozansku prirodu i atribute, da su one jednake i cine jednog Boga, i da zajedno obavljaju razlicite uloge u planu spasenja coveka.
Okolnosti povezane sa Isusovim krštenjem ne ukazuju da su Bog, Krist i sveti duh jednaki. Kao čovjek, Isus se podvrgnuo krštenju u znak predstavljanja svom nebeskom Ocu. Tom prilikom se “otvoriše nebesa”, a Božji duh je sišao, dolazeći na Isusa kao golub. Osim toga, “s neba” se čuo Jehovin glas kako kaže: “Ovo je Sin moj, Ljubljeni moj, koga sam odabrao!” (Matej 3:13-17, St).

Prema Izaiji 43:10, Jehova je rekao: “Prije mene nije bilo boga niti će poslije mene biti.” No, ove riječi ne dokazuju da je Isus Bog. Smisao je da Jehova nije imao prethodnika, da prije njega nije postojao nijedan bog, jer je on vječan. Poslije Jehove neće biti nijednog boga jer će on uvijek postojati i kao Vrhovni Suveren neće imati nasljednika. Ipak, Jehova je stvorio druge koje on sam naziva bogovima, kao što Biblija pokazuje govoreći obzirom na neke ljude: “Rekoh: bogovi ste, i sinovi višnjega svi. Ali ćete kao ljudi pomrijeti, i kao svaki knez pašćete” (Psalam 82:6, 7). Isto tako, Riječ je bila bogom koga je stvorio Jehova, ali to Isusa nikad nije činilo jednakim Svemogućem Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ne mora da pise rec Trojedini ili Trojstvo - to je uocljivo kada se ova istina sagleda u kontekstu, da postoje tri licnosti koje poseduju Bozansku prirodu i atribute, da su one jednake i cine jednog Boga, i da zajedno obavljaju razlicite uloge u planu spasenja coveka.

"Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno" ( 1 jovanova 5. 7 )



Hoćeš reći da to što je tebi i tvojima uočljivo TROJSTVO, TROJEDINSTVO, TROJEDINI, TRI u JEDAN da kvari ostala "Pisma" kao Božiju reč? jel to ti kažeš? Pa ti ne prezaš ni ni Bogu se rugati i ismejavati ga.
Kolega pa ja ću tebe i tvoje iz kluba za dezinforamcije isto pitanje pitati sve dok ne padnete u nesvest, a pitanje glasi.

Šta je filozof Tertullian učio? I daj mi jedan razlog zašto ti nisi Tertullianov sledbenik?

Ako i u tvoju Bibliju lepo piše da je Bog JEDAN i JEDINI i da nema drugoga osim njega jer niko nije kao "ON" Laodikeja da sam ja na tvoje mesto, mene bi bilo sramota nazivati se Hrišćaninom i da imaš Hristov duh.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ne mora da pise rec Trojedini ili Trojstvo - to je uocljivo kada se ova istina sagleda u kontekstu, da postoje tri licnosti koje poseduju Bozansku prirodu i atribute, da su one jednake i cine jednog Boga, i da zajedno obavljaju razlicite uloge u planu spasenja coveka.

"Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno" ( 1 jovanova 5. 7 )
---------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niti jedan ozbiljni teoretičar TTT
ne uzima taj stih kao dokaz da za TTT!
Zašto?
Zato jer okolni stihovi jasno dokazuju da se taj stih - 1.Ivan.5,7
odnosi SAMO na Boga Jahvu - koji se "sastoji" od Oca Logosa i SD.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ponovno ti dajem da proučiš, provjeriš i makneš se od lažnog nauka.
-----------------------------------------------------------------------------

1. IVANOVA 5,5
Jer tko da pobijedi svijet, ako ne onaj, koji vjeruje, da je Isus Sin Božji?
…………………………………..

Tko je pobijedio svijet?
Da li je pobijedio svijet onaj koji vjeruje da je Isus = Bog? Ne!
Svijet je pobijedio onaj koji vjeruje da je Isus = Sin Božji – ne-bog.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. IVANOVA 5,6
Ovaj je, koji dođe vodom i krvlju i Duhom, Isus Krist, ne samo u vodi, nego u vodi i krvi; i Duh je, koji svjedoči, jer je Duh istina.
……………………………………………
Kako je Isus Krist došao na Zemlju?
Došao je vodom, krvlju i duhom.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. IVANOVA 5,7
Jer su trojica, što svjedoče u nebu: "Otac, Riječ i Duh Sveti; i ova su trojica jedno,
…………………………………………..
Postoji svjedočanstvo na Nebu.
Troje je na Nebu.


1. Na Nebu je Bog Otac Jahve.
2. Bog Otac Jahve ima svoju Riječ kojom sve stvara.
Riječ je Bog.
3. Bog Otac ima svoga Duha.
Bog Otac je Svet i Njegov Duh je Sveti Duh.

Na Nebu Bog Otac i Njegova Riječ i Njegov Sveti Duh čine jedno.
Jedinoga Boga Oca Jahvu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. IVANOVA 5,8
I troje je, što svjedoči na zemlji: "Duh, i voda, i krv; i ovo je troje jedno.
……………………………………………
Postoji svjedočanstvo na Zemlji.
Na Zemlji je bio Isus Krist.
I u Isusu Kristu je:
1. duh
2. voda
3. krv
Na Zemlji je Isus Krist sa svojim duhom, vodom i krvlju
svjedočio.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Da ti još pomognem -

Imaš 2 svjedočanstva -

1. od Boga Oca Jahve sa Neba
2. od Sina na Zemlji

-----------------------------------------------

Riječ – Logos je „sastavni dio“ Boga Jahve.

Isus nema veze sa Logosom,

Sem te – što je i On – Isus stvoren po Jahvinoj riječi.

Nema stiha – Isus je RIJEČ – Logos.

NEMA!
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Sve su ovo biblijske istine:

1. Ucenje o trojedinom Bogu
2. Zakon o zdravoj ishrani
3. Isus Mihajlo
4. Dar prorostva
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Evo kako djeluje Sotonin Štab da dezinformacije.
--------------------------------------------------------

Za niti jednu svoju tvrdnju
NEMAŠ
niti jednoga jedinoga dokaznog stiha.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Isus Krist nije stvoren nego je porođen od Boga
On je ustvari Jedini nestvoreni

izgleda mi da ljudi izražavaju poveču mržnju prema adventistima
a to je velika greška
mrziti bilo koga znači samo pokazati da Duh Isusa Krista nije u čovjeku
Spasitelj nije mrzio ni ljude koji su ga razapinjali

svaku mržnju treba izbaciti iz srca jer navodi na grijeh
ako se taj grijeh ne pobijedi, on če pobijediti grešnika i neći moći u Nebo

adventisti kao crkva - zajednica su u velikoj zabludi, umišljaju baš kao i farizeji da su sveti i pravedni a
nisu, nego su daleko od toga

kažem vam braćo i sestre, nemojte ih mrziti
dajte im Kristovo Evanđelje da progledaju i spase svoj život

molite za njih, da im se otvore oči
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Isus Krist nije stvoren nego je porođen od Boga
On je ustvari Jedini nestvoreni

Ja bih ipak drugacije rekao za Isusa , nebih pripisao takvo svojstvo porodjen jer to daje svojstvo ljudskog karaktera , mi kao ljudi na Zemlji mozemo biti rodjeni , Jehova je u duhovnom svetu vise stvarao pa tako i Isusa je stvorio kao Prvog Andjela pa onda i druge Andjele , ono sto je napisano prvorodjenac samo daje smisao da je prvi stvoren od svih , dakle Jehova nije zena da radja , isto se kazeda je sve drugo stvorio ane radjao.


“Jedinorođeni Sin Božji” (Ivan 3:18). Isus je znao da je Božji Sin. On je stvoren puno prije nego što se rodio na Zemlji, a i sam je rekao da je sišao s neba (Ivan 6:38). Isus je Božje prvo stvorenje i sudjelovao je u stvaranju svega ostalog. Budući da je jedino njega Bog izravno stvorio, s pravom ga se naziva Božjim jedinorođencem (Ivan 1:3, 14; Kološanima 1:15, 16).
Kolosanima 1:15On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno. 16 Jer preko njega je sve stvoreno na nebesima i na zemlji, vidljivo i nevidljivo, bilo prijestolja bilo uprave bilo vrhovništva bilo vlasti. Sve je stvoreno preko njega i za njega.
 
Natrag
Top