Adventisti

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Spedy.
Da ti imas pravo biblijsko posvecenje, ne bi izmisljao ovakve prljave neistine.
Ali ja nisam sudija, Bog ce ti suditi ako se ne obratis i ne prestanes u svom srcu gajiti sotonski lazljivi Duh kojim on zeli da srusi temelj istine - a to je rec Bozja i njegov narod koji je objavljuje.

Pozdrav!


Dobo je da znaš da će Bog suditi bezbožniku i bogohulniku, ali treba da znaš i to da taj Bog nije množina u jednini sklop ili skup božanstava koga ti obožavaš tako kako sam napisao "kao sklop ili skup" Bog je individualna duhovna ličnosti, nema niko ko se ravna ili se gradi jednak tom JEDINOM BOGU, to je tako bar kako Biblija uči. A svi koji bogohule i ismejavaju Bibliju kao reč jedinoga Boga ili od Gospoda našega Isusa Hristosa pravi prevaranta i varalicu i svi oni

Rimljanima 1,25Koji pretvoriše istinu Božiju u laž, i većma poštovaše i poslužiše tvar nego tvorca, koji je blagosloven vavijek. Amin.


Očekuje sud jer nisu jedan duh sa Bogom i sinom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Spedy.
Da ti imas pravo biblijsko posvecenje, ne bi izmisljao ovakve prljave neistine.
Ali ja nisam sudija, Bog ce ti suditi ako se ne obratis i ne prestanes u svom srcu gajiti sotonski lazljivi Duh kojim on zeli da srusi temelj istine - a to je rec Bozja i njegov narod koji je objavljuje.

Pozdrav!

dragi moj kolega - brate
provjeri u čemu se razlikuje adventistički nauk trojstva od rimokatoličkog

sve smo si rekli

riječ Božja ne tumači lažno 6. poglavlja koja ste vi zaveli u tamu i misticizam iz otkrivenja 8,9,13,16,17,18
riječ Božja govori da če šest zala biti radi toga jer ljudi primaju žig zvijerin na čelo i na desnicu
riječ Božja također govori da če kuća adventistička biti najstrože kažnjena

riječ Božja se upravo najviše izvrće u vašoj crkvi

nemam ja dragi moj kolega idole u srcu,
nego svaki onaj koji krivo tumači Sveto Pismo, sakiva istinu

riječ Božja nam govori da su adventisti sakrili talent i zakopali ga u zemlju

ta ista Riječ nam govori tko je ona neplodna smokva koja ima lišće - samo riječi
a
nema ploda - nema djela koja treba činiti
također
i da je Isus Krist prokleo tu smokvu

dragi moj kolega
čitaj Bibliju za sebe, i proučavaj osobno iz Biblije
a nemoj čitati Bibliju preko spisa adventističke crkve
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ucenje o trojedinom Bogu nije Rimokatolicko ucenje - vec u potpunosti biblijsko.

Sto se tice svega sto si napisao, to se odnosi na sve pojedince ili grupe koje se budu klanjale Antihristu.
I u Adventizmu kao i u svim crkvama ce biti ovakvih pojava, i sestra Ellen White sama govori o ovome, da ce mnogi napustiti redove crkve i pridruziti se Vavilonu, ali ona nikada nije pisala protiv crkve, vec govori o njenoj pbedi, gde ce crkva doziveti probudjenje i reformu, i obaviti sluzbu na koju je pozvana.

Ono sto se odnosi i na tebe licno - je to, da Ellen White napominje da "svako ko govori za Bozji narod da je Vavilon, on radiposao sotone"

Ramisli o ovome, pod cijim nadahnucem pises lazi koje iznosis.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ucenje o trojedinom Bogu nije Rimokatolicko ucenje - vec u potpunosti biblijsko.

Sto se tice svega sto si napisao, to se odnosi na sve pojedince ili grupe koje se budu klanjale Antihristu.
I u Adventizmu kao i u svim crkvama ce biti ovakvih pojava, i sestra Ellen White sama govori o ovome, da ce mnogi napustiti redove crkve i pridruziti se Vavilonu, ali ona nikada nije pisala protiv crkve, vec govori o njenoj pbedi, gde ce crkva doziveti probudjenje i reformu, i obaviti sluzbu na koju je pozvana.

Ono sto se odnosi i na tebe licno - je to, da Ellen White napominje da "svako ko govori za Bozji narod da je Vavilon, on radiposao sotone"

Ramisli o ovome, pod cijim nadahnucem pises lazi koje iznosis.


Ko mi govori o istini i nadahnuću, meni bi bilo sramota tako nešto napisati. Šta si ti Biblijom dokazao od svega toga što si ovde bogohulio i ljude dezinformisao kako bi ih upropastio?
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ovo nije bilo upuceno tebi vec Spedy.

Nije lepo upadati u tudj razgovor.


Tačno, ali moj komentar je bio upućen tebi sa dobrim razlogom, ti pišeš istinu samo onda, isključivo samo kada citiraš stihove iz Biblije. Sve ostalo ti je Bogohula i ismejavanje Boga Oca i sina njegova Gospoda našega Isusa Hristosa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zahvaljujem, ne moras ponavljati po 1000 puta, jer si dosadio i Bogu i ljudima..

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Ucenje o trojedinom Bogu nije Rimokatolicko ucenje - vec u potpunosti biblijsko.


dragi moj kolega
svojim izjavama dokazuješ da si u svijetu teologije - religije potpuno izgubljen

tvrditi da je trojstvo ispravan Biblijski nauk je krajnje bezobrazno i bogohulno, pogotovo nakon svih dokaza koje si imao ovdje
neka ti je Gospodin Isus Krist milostiv

zašto se rimokatolici smiju adventistima?
Čak i sami teolozi rimske crkve i protestanata (tako zvanih "protestanata") prizaju da nauka o "Trojstvu" nije Biblijska nauka!

Nauka o trojstvu potječe iz drevnoga Egipta, a poslije i iz Babilona i babilonske Imperije, te drugih Istočnih naroda, kao Perzija itd.

U jednoj povijesnoj knjizi piše: "Ovaj pojam (Trojstvo) isključivo je poganskog porijekla." (The Paganism in Our Christianity/ Poganstvo u našem kršćanstvu.)
A jedan ugledni Rimokatolički autoritet kaže da se kod Trojstva ne radi "izravno i neposredno o Riječi Božjoj." (New Catholic Encyclopedia).


A ako ova nauka nije iz Riječi Božje , od kuda je onda uzeta? Uzeta je iz idolopokloničkog poganstva staroga svijeta od kuda i sve ostale zablude koje su unesene u palo kršćanstvo.

kada nađeš vremena prouči malo detaljnije postanak crkve adventističke

koliko ja znam, nastala je iz mileritskog pokreta, propovjednik je bio viliam miler - jednostavan čovjek-farmer
vjerovao je u Jednog Jedinog Boga

prouči malo pet sola ili pet doktrinarnih točaka koje su predstavljale bit protestantske reformacije

1:»Sola Scriptura«, ili Samo Pismo
2.»Sola Gratia«, Spasenje je samo po milosti
3.»Sola Fide«, Spasenje samo po vjeri
4.»Solus Christus«, Samo Krist

5—»Soli Deo Gloria«, Slava samo Bogu:
Potvrđuje biblijsku doktrinu da spasenje dolazi isključivo od Boga, da ga je Bog ostvario isključivo za svoju slavu. Time se potvrđuje da ga kao kršćani moramo uvijek proslavljati i da moramo živjeti naše živote pred licem Božjim, pod Božjim autoritetom i samo za njegovu slavu.

dakle i ovdje je jasno vidljivo i napisano Bog - jednina

gore malo više imaš neoboriv dokaz da rimokatolici priznaju zajedno sa otpalim protestantima da trojstvo nije Biblijski nauk
a ti kao adventista - se svim silama trudiš dokazati da je trojstvo Biblijski nauk, iako su pioniri adventizma negirali trojstvo
dakle to se zove apsurd

drugi put kada kreneš sa nekom izjavom, dobro dobro provjeri
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Zahvaljujem, ne moras ponavljati po 1000 puta, jer si dosadio i Bogu i ljudima..

Pozdrav!


Protivi mu se i pobeći će od tebe!

Citiram Biblijsko učenje, ponavljam da:

a. Only GOD Almighty has no beginning and no end!
b. Isus odgovori: "Prva je: Slušaj, Izraele! Gospodin Bog naš Gospodin je jedini.
c. Boga niko nije vidio nikad, jedinorodni sin koji je u naručju očinom, on ga javi.


Zašto misliš da ne treba ponavljati po 1000 puta istinu i slaviti Boga i Oca našega kroz Gospoda Isusa Hristosa?

Pitam
Zašto misliš da treba dozvoljavati bogohulniku da po 1000 puta ponavlja hulu na Boga i Gospoda našega Isusa Hrista?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy, procitaj tekst koji sam postavio na temi "Trojstvo" u kome sam dao kratku analizu u kojoj sam objasnio da postoji prava Bozanska istina u koju spada i ucenje o trojstvu, i da je sotona zbacivanjem na ovaj svet stvorio svoju licnu religiju kao kopiju Bozanske istine, kako bi indoktrinirao svet i odveo ga na stazu propasti.

Tako je sotona uz ostala, stvorio i pagansko trojstvo kao pandan Bozanskom trojstvu, koje je bilo zastupljeno u razlicitim kulturama..

Koje trojstvo prihvataju Rimokatolici - to pitanje je za diskusiju.

Odgovor moze da bude taj, da Bog ne moze da ukine istinu zato sto tamo negde postoji lazna istina koju je stvorio djavo.

To sto recimo postoji kult device Marije u Rimokatolicizmu, to ne znaci da Marija Isusova majka nije postojala.

Ili sto postoje lazne Mesije u razlicitim religijama, to ne znaci da ne postoji pravi Mesija Isus.

Tako isto, postoji pravo Bozansko trojstvo, ali postoji i ono lazno koje je stvorio sam djavo sotona.

Istina je jedna Bozanska, sve ostalo sto stoji nasuprot istini a ima primese istine je od sotone, i razotkriva se Bozjom recju.

Nadam se da je ovo jasno.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top