Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ја сам већ показао шта значи творити закон и цитирао скоро целу главу Посланице Римљанима. Не говори Павле Римљанима да се обрезују и држе Мојсијев закон, а овако када једну реченицу извучеш неко може да помисли да је тако. И у 3. глави се још боље објашњава који закон треба творити и како. Цео Нови завет говори како се твори закон, а ви се и даље враћате Мојсију.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
U jednom gradu (i to ne bilo kakvom gradu, već jednom glavnom gradu), postoji jedan sud (i to ne bilo kakav sud, već "malo jači sud"), ali preko puta suda postoji jedan ugostiteljski objekat kojem malo tko zna pravo ime jer ga svi zovu "kod lažnoga svedoka". Svi znaju (lažna tajna) da u tom bircuzu možeš kupiti svedoka za šta ti treba. Zna se i tarifa. 50 evra pa na dalje, ovisno o parnici i "važnosti" svedočenja. Nisam bio tamo (inače ne idem po bircuzima), ali sam odlučio otići tamo i kupiti jednog jehovinog svedoka kako bi na sudu preko puta, dokazao da postoji jehova jer smatram da je to jedini način da pobedim očitu depresiju istih. Sve u nadi kako bi spomenuti jehovini svedoci pisali barem malo manje depresivno na ovome forumu. (a za dokazivanje adventizma ću morati dignuti kredit)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Piramida, padas na ispitu postenja, jer si napisao da ti bibliju uvek tuma;is u kontekstu, a vidi se da nije tako.

Ovaj gore pomenuti tekst ne govori o pravilu vezanom za cetvrtu zapovest i svetkovanje Subote, vec za praznik JOM KIPUR ili DAN OCISCENJA, koji je obuhvatao i Subotni dan kada su trebali da muce duse svoje - odnosno da poste.
Ovo je bilo samo jednom u godini.

Jom Kipur ili dan ociscenja je bio deo obrednog zakona koji je ukazivao na dolazece duhovne realnosti i dolazak Mesije Isusa Hrista, i u novom zavetu je nasao ispunjenje u njemu.

"И ово нека вам буде вјечна уредба: десети дан седмога мјесеца мучите душе своје, и не радите никакога посла, ни домородац ни дошљак који се бави међу вама.
Јер у тај дан бива очишћење за вас, да се очистите; бићете очишћени од свијех гријеха својих пред Господом.
То нека вам је почивање суботно, и мучите душе своје по уредби вјечној.
А свештеник који буде помазан и који буде освећен да врши службу свештеничку на мјесто оца својега, он нека очишћа обукавши се у хаљине ланене, хаљине свете.
И нека очисти светињу свету и шатор од састанка; и олтар нека очисти; и свештенике и сав народ сабрани нека очисти.
И ово нека вам је вјечна уредба да очишћате синове Израиљеве од свијех гријеха њиховијех
једанпут у години. И учини Мојсије како му заповједи Господ" ( 3 Mojsijevoj 16. 29 - 34 )

Dobro, priznajem - malo sam provocirao.
Molim oprost grijeha.
------------------------

Da li Subotari obržavaju baš SVE što je u SZ propisano?
Ako ne - koje ne - i - zašto ne?
Ako da - zašto da?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U starom zavetu postoji dve vrste zakona - Moralni zakon deset zapovesti koje je Bog zapisao svojim prstom na dve kamene ploce i one stavljene u kovceg koji je bio smesten u svetinji nad svetinjama, i sa druge strane - obredni zakon koji je Mojsije zapisao u knjigu.

Ovaj obredni zakon sadrzi:

1. zrtvene zakone - o prinosenju zrtava paljenica
2. zdravstvene zakone
3. praznicne zakone
4. gradjanske zakone

Ovaj obredni zakon je bio dat u odredjenom vremenu i okolnostima u kojima je Izrailj ziveo - a to je Teokratsko drustvo u prisutnosti samog Boga, koji je bio i car i sudija.
Takodje, on je dat da ukazuje na buduce duhovne realnosti i na pojavu Mesije, i kada se on pojavio ovaj zakon je dobio ispunjenje u njemu.

Neka od ovih zakona i danas mogu imati svoju primenu, i dati su kao univerzalna pravila za sve ljude u svim vremenima, poput zdravstvenog zakona koji je dat za sve ljude u svim vremenima, jer danas stanje po ovom pitanju moze biti samo gore a ne bolje.

- Adventisti postuju deset zapovesti i Subotu kao cetvrtu zapovest, kao i ovaj zdravstveni zakon - tezeci da zive moralno i da postuju principe o ishrani koje je sam Bog propisao radi dobra coveka i ocuvanja njegovog i fizickog i duhovnog zdravlja.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
U starom zavetu postoji dve vrste zakona - Moralni zakon deset zapovesti koje je Bog zapisao svojim prstom na dve kamene ploce i one stavljene u kovceg koji je bio smesten u svetinji nad svetinjama, i sa druge strane - obredni zakon koji je Mojsije zapisao u knjigu.

Ovaj obredni zakon sadrzi:

1. zrtvene zakone - o prinosenju zrtava paljenica
2. zdravstvene zakone
3. praznicne zakone
4. gradjanske zakone

Ovaj obredni zakon je bio dat u odredjenom vremenu i okolnostima u kojima je Izrailj ziveo - a to je Teokratsko drustvo u prisutnosti samog Boga, koji je bio i car i sudija.
Takodje, on je dat da ukazuje na buduce duhovne realnosti i na pojavu Mesije, i kada se on pojavio ovaj zakon je dobio ispunjenje u njemu.

Neka od ovih zakona i danas mogu imati svoju primenu, i dati su kao univerzalna pravila za sve ljude u svim vremenima, poput zdravstvenog zakona koji je dat za sve ljude u svim vremenima, jer danas stanje po ovom pitanju moze biti samo gore a ne bolje.

- Adventisti postuju deset zapovesti i Subotu kao cetvrtu zapovest, kao i ovaj zdravstveni zakon - tezeci da zive moralno i da postuju principe o ishrani koje je sam Bog propisao radi dobra coveka i ocuvanja njegovog i fizickog i duhovnog zdravlja.
Ja ne bi baš reko da AC poštuje baš svih 10 BZ baš onako kako su zapisane!
--------------------------------------------------------------------------------------

Ali - zašto samo Zdravstevni - a ne i ostale Zakone?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vec sam odgovorio, jer su dati kao TIPOS - predslika buducih stvari, i nasli ispunjenje njihovim dolaskom.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Da li AC uvjetuje svoje vjernike sa prehranom?
Čisto - nečisto?
Vegetarijanstvo!?
-----------------------

Da li u onih dvadesetak točaka - obaveza AC,
pišu i obaveze za prehranu?

Da li netko može biti član AC,
a da ne jede SAMO čistu hranu?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U osnovnim istinama svetog pisma postoji ova tema zdrave ishrane, ali Adventisticka crkva nikome ne postavlja ovaj uslov u formalnom smislu, vec kroz proucavanje tema potstice coveka da uspostavi zivi odnos sa Bogom i da kroz molitvu i predanje njemu - dozivi unutarnju promenu Duhom Svetim. kako bi sam Bog u coveku usadio svest o telesnoj i duhovnoj cistoti.

Ovo uspostavljanje zive zajednice sa Bogom i sve sto iz ne proistice - jeste uslov da bi neko bio krsten.

Adventisticka crkva ne proverava sta neko radi u tajnosti svoga doma, on moze formalno postati clan Adventisticke crkve a da tajno ne drzi ni jednu tacku vere ili istine zapisane u bibliji, ali to nesto sto je izmedju njega samog i Boga.
On mora pred crkvenim odborom posvedociti da je prihvatio sve biblijske istine, a na crkvi je da se moli Bogu da li je taj covek stvarno primio veru srcem ili samo formalno.

Da bi neko postao clan crkve, on ne mora biti vegetarijanac, vec da ne jede necista mesa, da ne pusi, pije alkohol i ostale stimulanse, ali glavni uslov je da se potpuno posveti Duhom, iz cega dolazxe rodovi vere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
još prije nekih 20.g. sam govorio i svjedočio mnogima za istinu,
također sam skretao pažnju ljudima da je adventizam = rimokatolicizam
i da adventisti danas niti vide pravu istinu niti je žive, samo govore još tu i tamo
nešto istine Biblijskog vjeronauka

to je upravo ono što sotona želi
staviti u more laži pokoju kap istine i zatim to servirati ljudima
onaj koji pojede adventističko jaje - definitivno umire

ne krivim ja adventiste, niti sudim
znam i vidim kroz vjeronauk koji šire, da gledaju Bibliju preko tj. kroz rimokatolički katekizam, koji je samo malo prepravljen - prilagođen
i jasno je da tako nemogu ni vidjeti pravu istinu
jednostavno ti ljudi nisu svjesni u čijim su rukama

vjerujem da ima u adventističkoj crkvi pravih - iskrenih ljudi , vjernika koji zaista traže pravi Put, Istinu i Život, također vjerujem da če ga pronaći i spasiti se
ti ljudi su manjina, dok je ostalima izgleda Bog samo đep, znači što više desetaka, milodara i ostavština sakupiti u crkvu i uživati u novcu i svemu što novac pruža
nakon novca veliki idol je trbuh, koji je također uvijek prazan i nikada dosta, uvijek hoće još
jela nečista na duhovnom stolu i tjelesnom
nezna se koji je više izopačen
o idolu udobnosti čemo već raspravljati

onaj koji danas vjeruje i brani trojstvo, taj će sutra u ekumenu, i braniče nedjelju, taj žig zvijeri - papstva i ne samo to nego će i čuvati haljine onih koji će silom nametati to čedo papstva
gorak je kraj adventizma jer će nagovoriti cijeli nepokajani svijet da ustane na prave kršćane i makne ih sa lica zemlje
dakle dok sami kao fol govore i tvrde da ih papa rimski želi progoniti, oni progone i suprostavljaju se pravim kršćanima
adventisti su prvi u ovom posljednjem vremenu koji su postali remek djelo zla - lucifera
jer
znali su istinu, pravi Biblijski vjeronauk, ali nisu vršili volju Gospodara

kada krene sedam čaša gnjeva Božjeg na njih, i ostali svijet, ali najviše će zlo pogoditi crkvu adventističku, oni če u čudu gledati i neče vjerovati
tek sedmo zlo kada se izlije na njih, oni se bude i shvačaju da su zauvijek izgubljeni

zašto?
jer nisu htjeli pročavati Sveto Pismo za sebe, više su voljeli pričice i bajke koje im je sotona servirao da su ispravni i sveti i da če bii spašeni bez poštivanja Božjeg Zakona
niti vodstvo njihova generalna konferencija, niti propovjednici, niti vjernici NE čitaju i ne proučavaju Sveto Pismo svojim srcem, nego čitaju spise koje im crkva daje a ti spisi krivo tumače - izvrču jasan Biblijski vjeronauk

kada se javi prvi adventista i kaže da ja nisam u pravu
neka pročita prvu zapovijed Zakona
i onda neka se sam zapita
kako mi adventisti vjerujemo u tri Boga kada u Bibliji piše da je Jehova jedan??
adventistička filozofija, tj. oholo mudrovanje samog sotone o trojstvu je veliki razlog propasti crkve adventista sedmog dana

i rekao sam već, mnogi to neće shvatiti dok Bog ne progovori u onaj dan
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spedy.
Da ti imas pravo biblijsko posvecenje, ne bi izmisljao ovakve prljave neistine.
Ali ja nisam sudija, Bog ce ti suditi ako se ne obratis i ne prestanes u svom srcu gajiti sotonski lazljivi Duh kojim on zeli da srusi temelj istine - a to je rec Bozja i njegov narod koji je objavljuje.

Pozdrav!
 
Natrag
Top