Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Да смо пријатељи ми бисмо се дописивали на ПП, овако не видим разлог зашто морам баш све да изнесем у јавност, нисам ја певач или глумац. Чак и поједини из те струке држе до приватности. Коме верујем, ја му се поверавам, мада немам шта ни да кријем. То сам што јесам, радим шта радим, знам шта знам, а мало тога знам колико бих волео да ми Господ покаже. Ипак, на Њему је да распореди, а на мени да чекам и надам се. Овако живим и мени је лепо, задовољан сам са малим стварима и то је један од духовних резултата:


Dakle odgovor je da nisi nikada doziveo u proslosti ili u skorasnjem vremenu iskustvo obracenja i predanja celog srca Bogu, i nisi doziveo krstenje Svetim Duhom, odnosno ne znas sta to sustinski znaci.
U tom slucaju cela tvoja teologija se zasniva na licnim pogledima i misljenjima tvog neobracenog srca, i sve sto napises je proizvod toga.
To je tvoja licna stvar, ali zao mi je sto time obmanjujes i sebe i druge, govoris za druge da vode nekoga u propast, a to upravo ti cinis, jer i mudri Solomon to napominje kada kaze "AKO SLEPAC SLEPCA VODI OBADVOJE CE U JAMU UPASTI"
Mene nisi prevario, jer obracen covek pazi na svoje reci izgovorene ili napisane, a ti nasiroko prosipas bezumlje od suviska srca.
To je tvoja stvar, a ovo ne pisem iz razloga sto imam nesto licno protiv tebe, vec da navedem druge da ne veruju ljudskim recima, vec da sami uz molitvu proucavaju iz reci Bozje sta je istina pa da sami donesu svoj sud, jer rec Bozja je istina, a ne ni moja ni tvoja..

Ti kazes da bi voleo da ti Gospod pokaze, sto se ne molis za to, nego pises nesto u sta ni sam nisi siguran, moli se i on ce ti pokazati, to je princip, za sve pitati Boga, jer ko smo mi da tumacimo i da govorimo sami od sebe, istina je Bog i on je tumaci coveku svojim Duhom koji nam je dat.

Neka te Gospod povede u tome.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pa bitno je zdravlje ali ti sa zdravljem ne mozes da dostignes nikakvo savrsenstvo, ja se slazem da treba da se obrati paznja na ishranu, ona je veoma bitna za zdravlje, ti ustvari ne mozes da dostignes savrsenstvo dok si ziv, to je jednostvano ne moguce, sta sad oni su bolji od drugih zato sto su vegeterijanci? ili ja sam bolji od drugih zato sto meditiram mislim haahahahaha
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"AKO SLEPAC SLEPCA VODI OBADVOJE CE U JAMU UPASTI" ...то ти кажем.

Mene nisi prevario, jer obracen covek pazi na svoje reci izgovorene ili napisane, a ti nasiroko prosipas bezumlje od suviska srca.
To je tvoja stvar, a ovo ne pisem iz razloga sto imam nesto licno protiv tebe, vec da navedem druge da ne veruju ljudskim recima, vec da sami uz molitvu proucavaju iz reci Bozje sta je istina pa da sami donesu svoj sud, jer rec Bozja je istina, a ne ni moja ni tvoja..

И ово исто ја говорим. Шта ћемо сад? То да ли сам ја преобраћен и крштен, то ти не брини. Боље је и некрштен, него крштен где не треба. Господ зна и види све. Дакле, лажног пророка браните тезом да сам ја недовољно "обраћен" или чак необраћен, тако да све оно што је изнесено није тачно и прецизно?

Баш ме интересује која је следећа тактика, јер верујем да ће се све разбити о зид. Нисам се понео у срцу и пазим да не погрешим негде, па да ме ухватите за реч и да се окомите. А тачно то и чекате. Да ли сам у праву?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Dakle odgovor je da nisi nikada doziveo u proslosti ili u skorasnjem vremenu iskustvo obracenja i predanja celog srca Bogu, i nisi doziveo krstenje Svetim Duhom, odnosno ne znas sta to sustinski znaci.

cekaj, ti sad meni kazes ovde da ti mozes da napises na ovom forumu svoje iskustvo, obracanje itd sa bogom? ja bih to mogao jedva da iskazem i da obajsnim nekom uzivo, to je veoma tesko objasniti i iskazati na najbolji moguci nacin, to je jednostavno nemoguce napisati na forumu, ja treba da iskazujem nesto sto je tesko iskazati?

e a za tog slepac slepod vodi, to nije rekao solomon, to je rekao isus ali to neces naci u bibliji ;)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Niko se nije okomio na tebe, upravo je suprotno, ali to je tvoja stvar.
Pozdrav

O slepima cini mi se govori i Solomon na isti nacin.
Ipak Provericu.
Hvala na sugestiji.

Sto se tice mojih iskustava ja sam ih javno izneo na ovom forumu u temi "Iskustva sa Bogom" pa svako moze da ih procita ko zeli..
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
neznam, ja licno ne mogu da napisem to na forumu nema od toga nista, to mora uzivo i jos da se konektujes i energetski i telepatski sa tom osobom da bi ona osetila ono pravo sto ti osecas i sta se desilo
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Niko se nije okomio na tebe, upravo je suprotno, ali to je tvoja stvar.
Pozdrav

Да нисам био присутан, па и да ти поверујем. Твој пријатељ (или пастор) Мика је изокола покушавао да припреми једну вашу тезу како су православље и цео свет изгубили смисао, па онда полако да нас наведе до закључка да само ви доносите тај смисао. Да нисам упознат са вашим начином деловања, па и да не схватим, али прозрео сам ту намеру и онда чврсто решио да коначно видим ко сте ви. Сада можете, а и не морате да прихватите, важно је да остали људи могу да погледају ко вам је оснивач, како су додаване јереси постепено у зависности од "визија" које су се дешавале по потреби, како се у одређено време појавише силни "пророци" по америчким руралним срединама, како се градио култ око тих пророка и како су почели да штампају и делују широм Америке, а онда по целом свету. Сети се одакле нечисти дух излази, колико се ја сећам из лажног пророка, па ти размисли.

Такође могу да виде да ви нисте тај противник антихриста, већ његова творевина, да то што се издајете за "светлоноше" које ће повести човечанство у истину уопше нема смисла јер оспоравате неке основне духовне поруке јеванђеља. И свако ко вам укаже - он није обраћен. У шта? У адвентизам? Таман посла!

Ваша списатељица је исписала пуну библиотеку, све да подржи њене "реформе". Видим да има чак и нешто што личи на кувар, да се зна и како да једете и пијете. Све на рецепт госпође Вајт. То је Њу ејџ заблуда, и свако ко имало погледа Њу ејџ доктрине, веома лако може да види да је то управо ваш пут.
Има тих приручника и упутстава за пола библиотеке. Нема плоднијег писца од ове што је "каналисала" светлост.


Help In Daily Living.jpgCounsels on Diet and Foods.jpgThe Adventist Home.jpgThe Ministry Of Healing ASI.jpg

Оволико књига је исписано да се изврне Библија?


The tower of Ellen G. White books-70
 

Prilozi

  • The tower of Ellen G. White books-70.jpg
    The tower of Ellen G. White books-70.jpg
    14,8 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Да нисам био присутан, па и да ти поверујем. Твој пријатељ (или пастор) Мика је изокола покушавао да припреми једну вашу тезу како су православље и цео свет изгубили смисао, па онда полако да нас наведе до закључка да само ви доносите тај смисао.

Adriane, ja mislim da je dosta tih tvojih predpostavki i fantazija. Nikakvu tezu ja nisma pripremao.
Ja sam samo napravio dva uporednjenja, katolike i pravoslavne u odnosu na ispunjavanje Hristovog zadatka o propovedanju svetu.

Nisam ni spomenuo advnetiste. O njima ni rec nisma rekao.
Naprotiv u ovom slucaju istako sam rad Katolicke crkve, s cijem ucenjem se daleko amnje slazem nego sa Pravoslavnom.
Prema tome, Adriane ti imas necistu savest, prividja ti se ono sto nikad nije bilo.
Prepostavljam d au sekti u kojoj si dugo bio si stekao teska negativana iskustva pa na osnovu njih cenis sve ljude.

Doneo si pogresan zakljucak, zato si i poceo da regujes na pogresan nacinin, pa ono sto si mislio da su argimenti da prikazes svet adventiste da su masoni, i to te je izneverilo i u tom si totalno prtomasio.

Adventisti nisu bili u fokusu, nego katolici i pravoslavci i njihova statistika vernika.
Zao mi je sto nisi uspeo da pravilo shvatis situaciju i sto si pogresno delovao.
--------------


Такође могу да виде да ви нисте тај противник антихриста, већ његова творевина,

Vidis Adriane, kad bi ti mogao da shvatis sustinu istine, ti nikad ne bi takvim nakaradnim izrazima napadao sagovornika.
Nemas ti ni pojma ko je antihrist, ni kome ti i sada pripadas.
--------------

Ваша списатељица је исписала пуну библиотеку, све да подржи њене "реформе". Видим да има чак и нешто што личи на кувар, да се зна и како да једете и пијете.

Adriane, dobro si primetio da je Elen Vajt pisala mnogo pa izgleda da d aje i kuvar pisala.
Adriane
ZAHVALJUJUCI SAVETIME BIBLIJE O ISHRANI I SAVETIMA ELENE VAJT ADVENTISTI DANAS IMAJU UDOBNIJI ZIVOT I ZIVE DUZE OD 9-12. GODINA OD NJIHOVIH SUSEDA.
Pa ti Adriane malo razmisli. Naucnici sveta priznaju njena dela naucno ispravna.
Kada bi ti mogao da shvatis od kakve velike vrednosti su ona, i ti bi drugacije govorio.

Uostalom, nisu potrebne price,
rezultati sami za sebe svedoce.
----------------

Оволико књига је исписано да се изврне Библија?


Ne, Adriane, ponovo gresis. Toliko knjiga je napisano da se istakne i objasni biblijska istina i da se uputi narod kako da zivi da bi mogao uzivati u Bozjim blagoslovima. Koje je tvoj doprinos svetu i tvoje zajednice kojoj si dugo pripasao i kojoj i danas pripadas?
Koje dobro ste ucinili svetu, ne samo sebi?

The tower of Ellen G. White books-70

Vidis, Adriane, mi smo zahavli Bogu za dragocenu svetlost koju je poslao svome narodu poslednjeg vremena, i poslao ju je u pravo vreme.
 
Natrag
Top