Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не, ја сам јако незадовољан јер сам стварно мислио да сте освежење које ће повратити пољуљане стандарде, мада се временом одржавала суздржаност, јер ја једну душу имам и не дозвољавам да је изгубим због било чијих речи. Дуго се није могло наћи много чега о вама, јер тешко да се ико толико посветио. Нападајући католицизам и Сведоке, ви сте у ствари скренули пажњу са себе да вас људи не погледају коначно.

Тема због које сам на овом форуму (Исус - Михаило) ме је одржавала у разуму да не покупим ту јерес, и коначно су ми се ту отвориле очи да погледам чија је то идеја била и зашто сте толико упорни да то докажете. Клупко се одмотало и покушаји мог понижавања и увреде су доста допринели да видим да све није како се чини. Све "визије" о којима причате сада су видно наслеђе госпође Вајт која је имала више визија од свих библијских пророка заједно. И вама то није сумњиво? Или видите, а правите се да не видите?

Мени није душевна храна да неко пати или да га други понижавају, већ да истражим истину да сачувам своју душу и оних који прате. Јер ако једноме помогнем да не западне у јерес, ја сам своју плату на небесима зарадио. Тако схватите да ја не радим из неких световних интереса или што сам баксуз па свима загорчавам живот. Чиним оно што је Господ рекао: ВЕРНО И РЕВНОСНО СВЕДОЧИМ. Тако себи сабирам благо на небесима, овде ме мало шта друго интересује.

"ADRIANE, Jesi li ti video onaj crkveni krst na zidu? Sta ono pise unakolo oko krsta?
E Moj zavedeni Adsriane, to nisu igracke.

Adriane, boli li i ta istina?
"

Наравно да боли. Мислиш да је мени драго што се све ово дешава? Таман посла. На теми Екуменизам можеш видети да су постови без предрасуда. Болест апостасије и јереси је глобалан, и сад можете видети да и вас није заобишло. Ако ви и не желите да видите, видеће људи и неће дозволити да им неко наприча свашта и да изгубе душу због Елениних јереси.



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251


Тема због које сам на овом форуму (Исус - Михаило) ме је одржавала у разуму да не покупим ту јерес, и коначно су ми се ту отвориле очи да погледам чија је то идеја била и зашто сте толико упорни да то докажете. Клупко се одмотало и покушаји мог понижавања и увреде су доста допринели да видим да све није како се чини.

Adriane, zasto onda odmah na pocetku nisi rekao to: mene ne interesuju price nego samo istina? Nego si poceo da saklupljas price umesto istine i na osnovu njih hteo so da dokazres nreistinu?

---------------
Мени није душевна храна да неко пати или да га други понижавају, већ да истражим истину да сачувам своју душу и оних који прате.

Das si to pokazao o praksi bilo bi divno, ali toga jos nismo videli.
----------------------
Јер ако једноме помогнем да не западне у јерес, ја сам своју плату на небесима зарадио. Тако схватите да ја не радим из неких световних интереса или што сам баксуз па свима загорчавам живот. Чиним оно што је Господ рекао: ВЕРНО И РЕВНОСНО СВЕДОЧИМ. Тако себи сабирам благо на небесима, овде ме мало шта
друго интересује.

Adriane, mi uopste ne verujemo tako. Mi ne verujemo da svojim delima zaradjujemo platu na nebu. To je legalizam. Vecni zivot je dar Bozj, a ne nasa zasluga.
Madjutim daje to istina sto kazes, ti bi jednostavno postavljao pitanja i cekao odgovore, a ne bi svoje sagovornike naziva pogrdnim imenima kao jeretisi satanisti itd.

A sada kad kad vidis da si promasio sa tim slikama i masonskim okom, jer sam znas da to nema veze s ani8kakvom istinom osim masonkom, sda tvrdis da ti je stalo samo do istine. Da si tako postupao od pocetka ne bi ni bilo problema.
------------------

"ADRIANE, Jesi li ti video onaj crkveni krst na zidu? Sta ono pise unakolo oko krsta?
E Moj zavedeni Adsriane, to nisu igracke.

Adriane, boli li i ta istina?
"

Наравно да боли. Мислиш да је мени драго што се све ово дешава? Таман посла.На теми Екуменизам можеш видети да су постови без предрасуда. Болест апостасије и јереси је глобалан, и сад можете видети да и вас није заобишло.

Adriane, pa u tom se potpuno slazermo. Ne tvrdim ja da smo ni mi Adventisti sto posto cisti u tome, i medju nam ima nekih koji misle d aje ekumenizam dobar. Crkva jos nije usla u tu jeres, hvala Bogu, ali valovi neverstva i krivoverstva kucaju na vrata svake crkve i ja bih rekao ono sto Pismo rece: "Ko9 stoji neka se cuva da ne padne."

Adriane, nisi mi odgovorio na pitanje: Koji je razlog da adventisti zive udobnije i duze od 9-12. godina od svojih suseda?




 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adrian, jos mi nisi odgovorio kakva je tvoja Duhovna autobiografija, konkretno ispricaj nam tvoje iskustvo obracenja ako si ga doziveo. jer u tome lezi sustina odgovora da li nesto radis u ime Bozje ili ne..
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538

Adriane, nisi mi odgovorio na pitanje: Koji je razlog da adventisti zive udobnije i duze od 9-12. godina od svojih suseda?


ja sam ti odgovorio na to veoma jasno, i moj ti je savet da to ne spominjes vise smejace ti se ljudi, mislim ta istrazivanja mogu da se svrstaju samo sa osobama koja su ucestvovala u istrazivanju a ne sa ostalim svetom, sta kao uzeli ste 100.000 ljudi da ispitujete i sad odjednom vi zivite duze od svih ili od suseda, mislim to je tolika glupost da nije vredno pomena
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Adriane, nisi mi odgovorio na pitanje: Koji je razlog da adventisti zive udobnije i duze od 9-12. godina od svojih suseda?"

Разлог је што живе дуже 9-12 година, а шта ће им са душом бити, то већ не знам. Још да медитирате па да будете комплетни у Њу ејџу. Господ каже:

24. Тада Исус рече ученицима својим: Ако ко хоће за мном ићи, нека се одрекне себе, и узме крст свој и иде за мном.
25. Јер ко хоће своју душу да сачува, изгубиће је; а ако ко изгуби душу своју мене ради, наћи ће је.
26. Јер каква је корист човеку ако сав свет добије а души својој науди? Или какав ће откуп дати човек за своју душу?
27. Јер ће доћи Син човечији у слави Оца свог с анђелима својим, и тада ће се вратити свакоме по делима његовим. (Матеј 16)


А апостол Павле каже:

5. Јер који су по телу телесно мисле, а који су по духу духовно мисле.
6. Јер телесно мудровање смрт је, а духовно мудровање живот је и мир.
7. Јер телесно мудровање непријатељство је Богу, јер се не покорава закону Божијем нити може.
8. А који су у телу не могу Богу угодити. (Римљанима 8)


Дакле, није битно ко колико живи већ како живи: да ли у истини или у лажи, да ли сведочи верно и понизно или јеретички и умишљено да само он зна све истине и тако саблажњава људе. А ако буде по вама да ја саблажњавам људе и да мислим да све знам, јесам ли негде дозволио или сам унизио Господа? Нигде! Јесам ли ја рекао чините овако или онако, а да није из Писма?

Преиспитајте све, бар то ја чиним да неког не упропастим својим мишљењем (оно што ви немате, већ сте усвојили па само модификујете да изгледа да је из ваших уста изашло, а потпуно су вам исте приче и текстови које убацујете, као да се о Светом Писму ради, Боже сачувај! А оно јерес.).

Ви сте ти који говорите нешто што вам је ваш пророк рекао да је истина, чак пише о некаквим биткама, војскама и разним маштаријама. Имам осећај да читам "Господаре прстенова", а не нешто везано за Господа. Пре свега,
види се да њено писање није надахнуто Духом Светим, што аутоматски значи да је сотоном. Е, сад, ја вам братски говорим да се оканете те јереси, а осталима који читају да не потежу ка тој јереси. Ја више од тога и не могу.


"Adrian, jos mi nisi odgovorio kakva je tvoja Duhovna autobiografija, konkretno ispricaj nam tvoje iskustvo obracenja ako si ga doziveo. jer u tome lezi sustina odgovora da li nesto radis u ime Bozje ili ne.. "

Да смо пријатељи ми бисмо се дописивали на ПП, овако не видим разлог зашто морам баш све да изнесем у јавност, нисам ја певач или глумац. Чак и поједини из те струке држе до приватности. Коме верујем, ја му се поверавам, мада немам шта ни да кријем. То сам што јесам, радим шта радим, знам шта знам, а мало тога знам колико бих волео да ми Господ покаже. Ипак, на Њему је да распореди, а на мени да чекам и надам се. Овако живим и мени је лепо, задовољан сам са малим стварима и то је један од духовних резултата:

31. Не брините се дакле говорећи: Шта ћемо јести, или, шта ћемо пити, или, чим ћемо се оденути? 32. Јер све ово незнабошци ишту; а зна и Отац ваш небески да вама треба све ово.
33. Него иштите најпре царство Божје, и правду Његову, и ово ће вам се све додати.
34. Не брините се дакле за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свог. (Матеј 6)
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
ja sam ti odgovorio na to veoma jasno, i moj ti je savet da to ne spominjes vise smejace ti se ljudi, mislim ta istrazivanja mogu da se svrstaju samo sa osobama koja su ucestvovala u istrazivanju a ne sa ostalim svetom, sta kao uzeli ste 100.000 ljudi da ispitujete i sad odjednom vi zivite duze od svih ili od suseda, mislim to je tolika glupost da nije vredno pomena

Meni se cini da sam ti u tancine objasnio kako se vrse istrazivanja, a ti ponov pitas isto.

Drzavni organi koji vode brigu o zdravlju vode informacije o stanovnistvu svoje zemlje. Tacno se zna koliko ljudi se prosle godine razbolelo od tuberkoloze, raka, i drugih bolesti. Koliko su u proseku proveli na lecenjeu (jer to sve mnogo kosta drzavu i pojednice) i koliko od njih je izleceno a koliko je umrlo. Ta statistika se vodi u svim zamljama sveta. Zato su na adventistima i ta istrazivanja vrsena u mnogim zemljama. Svaka grua na kojima se vrsi ispitivanje uporedjuje se sa opstom statistiko, njihovi suseda u pokrajini gde svi zajedno zive.

Kada to ne bi imalo vrednosti, drzava svakako ne bi podupirala i placala takvu vrstu istrazivanja.

Ono sto mene izneandjuje da nauka danas u mnogim disciplinama pokazuje koliko su vredni i korisni savet Elene Vajt za one koji ih se pridrzavaju. U tom ti je point.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pa kad ste tako zdravi sto obolevaju vasi od svih tih bolesti? ja sam tebi rekao to uporedjuj sa tim sto su ispitivani, to nema veze samnom, to ti je isto kao kad je jedan gej tip dosao meni i prica mi kako su vrsena istrazivanja i po tome mnogo manje gaj brakova ima razvod nego strejt, ja mu kazem pa naravno kad vas isto toliko manje i ima, ne moze to ta se tako gleda
vi ste manjina u svakoj drzavi zato to ne moze da se poredi lepo
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
sta ti imas protiv nas sto meditiramo?

Немам апсолутно ништа, ради се о њиховом вегетаријанству, није везано за оне који медитирају. Немам ни ја против њих ништа, већ против наука које се издају за хришћанске, а не преносе јеванђеоску поруку како треба. Везују за телесно здравље, а то је мање битно од духовног.
Верују да ће сопственим напорима достићи савршенство, а оно једино може да се достигне милошћу, љубављу и осталим доброхришћанским врлинама. Никако јелом као једним од стубова целе науке.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
"Adriane, nisi mi odgovorio na pitanje: Koji je razlog da adventisti zive udobnije i duze od 9-12. godina od svojih suseda?"

Разлог је што живе дуже 9-12 година, а шта ће им са душом бити, то већ не знам.

Adrianje bratko, to sto ne znas sta c ebiti s amojom dusom, mozda i ne moras da znas, nego dali ti znas sta ce biti sa tvojom?
-------------------------

24. Тада Исус рече ученицима својим: Ако ко хоће за мном ићи, нека се одрекне себе, и узме крст свој и иде за мном.
25. Јер ко хоће своју душу да сачува, изгубиће је; а ако ко изгуби душу своју мене ради, наћи ће је.
26. Јер каква је корист човеку ако сав свет добије а души својој науди? Или какав ће откуп дати човек за своју душу?
27. Јер ће доћи Син човечији у слави Оца свог с анђелима својим, и тада ће се вратити свакоме по делима његовим. (Матеј 16)
Adriane, potpuno se slazem sa tom Hristovom izjavom. Sta mislis Adriane, oni koji su s eodrekli mesne hrane, melecnih proizvoda, jaja, alkohola, droge, duvana, zar nisu oni ti koji su se odrekli sebe po Hristovom nalogu?
Znam, u tome nije sve, ali je dobar i ozbiljan korak.
---------------------

А апостол Павле каже:

5. Јер који су по телу телесно мисле, а који су по духу духовно мисле.
6. Јер телесно мудровање смрт је, а духовно мудровање живот је и мир.
7. Јер телесно мудровање непријатељство је Богу, јер се не покорава закону Божијем нити може.
8. А који су у телу не могу Богу угодити. (Римљанима 8)

Adriane, odlican si tekst odabrao. Znaci d aoni koji se odrizu zelje tela, a nasotje da zive u skladu sa Bozjim zakonom, ne protive mu se nego ga ispunjavaju.
Zar to ne pokazuje d asu na pravome putu?
------------
Дакле, није битно ко колико живи већ како живи: да ли у истини или у лажи, да ли сведочи верно и понизно или јеретички и умишљено да само он зна све истине и тако саблажњава људе. А ако буде по вама да ја саблажњавам људе и да мислим да све знам, јесам ли негде дозволио или сам унизио Господа? Нигде! Јесам ли ја рекао чините овако или онако, а да није из Писма?

Adriane, ako bi bilo da neko samo produzi ovaj zivot na stetu vecnoga, onda bi ti bio u pravu.

Medjutim verovatno se secas, sta kaze u Pismu: "Ceo vas duh, dusa i TELO da se sacuva z adolazak Gospoda Isusa Hrista".
Svakako da se i ti slazes, d aonaj koji poglepno i nepaznjivo se hrani i razuzdano zivi prestupajuci Bozji moralni zakon i prncipe zdravlja pa se
razboli, boluje ili umre, da je kriv kao i d ajue nekoga ubio. Bog nam je poverio telo da o njemu vodimo racuna, jer ono treba d aje hraba Svetoga Duha a ne peciona hajducka ili smetljiste.
----------------------
Преиспитајте све, бар то ја чиним да неког не упропастим својим мишљењем (оно што ви немате, већ сте усвојили па само модификујете да изгледа да је из ваших уста изашло, а потпуно су вам исте приче и текстови које убацујете, као да се о Светом Писму ради, Боже сачувај! А оно јерес.).

Adriane, prevario si se. Nisamo mi Jehovini svedoci, mi smo slobodni ljudi. Kad koristim tudje tekstove stavim ih pod zxnak navoda i izvore odakle sam ih uzeo, zatro mogu dati kazem da imas pogresno misljenje i o tome. Istina je d ami svi priblizno jednako verujemo, mislimo, pisemo i govorimo. to ne bi trebalo da te iznenadjuje.

Driane, da ti kazem koji je razlog da adeventisti zive udobnije i duze od svojih suseda:

Zato sto su usvojili biblijsko ocenje o ishrani i SLEDE SVAETE ELENE VAJT.

o TOME RASPRAVLJAMO NA TEBI aDVENTISTI I ZDRAVLJE.

Ako zelis dobro dosao.
 
Natrag
Top