Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
"AKO SLEPAC SLEPCA VODI OBADVOJE CE U JAMU UPASTI" ...то ти кажем.

Adriane, da li ti to iz iskustva govoris?
Prema tvojim recima i jesi pao u jamu. Bice dobro ako si iz jame izasao, a sta ce biti ako si jos uvek u jamu u koju si zajedno sa tvojim slepim vodicem pao?
 
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
A to sto je Jelena Vajt davala zdravstvene savete jos1860.

KOji se tek danas potvrdjuju od medicine treba da bude nesto lose pi Adrijanu???

Pa cak i broj vizija treba da bude nesto lose?

Kao da u Bibliji pise, ko ima mnogo vizija taj nije u pravu??O

E svasta ima na ovome svetu.

Cega ljudi u svom neznanju ce da se jos sete?

Adrijan kaze: ovoliko knjiga je napisano da se izvrne Biblija?
Pa Adrijane ovakve besmislice jos nisam citai.

To su saveti za vernike i crkvu i ne doktrina koja tumaci Bibliju...

Adrijan kaze da je subota masonsko ucenje?

Dan koji je Bog stvorio i sam svetkovao i blagoslovio i Isus i apostoli svetkovali je masonska tvorevina?
Moram da priznam da mnigo gledas video klipove o masonima.
A kada to cinis a nemas osnovnog znanja o Svetom pismu, onda je to opasnije i od samih masona...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Adriane, da li ti to iz iskustva govoris?
Prema tvojim recima i jesi pao u jamu. Bice dobro ako si iz jame izasao, a sta ce biti ako si jos uvek u jamu u koju si zajedno sa tvojim slepim vodicem pao?

hakinen samo ti hodas po svetlu, sitni smo mi obicni gresnici u odnosu na tvoju velicinu i duhovnost, mnogo si ti veliki od sad se tebi klanjamo svi, kakava bibnlija tebe ima da citamo ti sve znas pa sto da citamo bibliju kad imamo takvog sveca ovde
 
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79

Немам апсолутно ништа, ради се о њиховом вегетаријанству, није везано за оне који медитирају. Немам ни ја против њих ништа, већ против наука које се издају за хришћанске, а не преносе јеванђеоску поруку како треба. Везују за телесно здравље, а то је мање битно од духовног.
Верују да ће сопственим напорима достићи савршенство, а оно једино може да се достигне милошћу, љубављу и осталим доброхришћанским врлинама. Никако јелом као једним од стубова целе науке.

Adrijane ja jesam nov ovde ali polako vidim koliko ti ovde prosipas lazi o adventistima i izvrces istinu a sebe nazivas postenim vernikom?
Kazes izasao si iz crkve ali vidim da se svojih slabosti kao na primer laganje nisi oslobodio.
Ovo sve sto si napisao du ciste lazi.

Treba li vernik da zivi nezdravim nacinom zivota da bi ti rekao da je pravi vernik?
Pa logicno je da neko ko sluzi Bogu da ce pazitivi na svoje zdravlje.
Na to je automatski od Duha svetoga pokrenut.
A ti to neznas Adrijane???

Kakva ti je to logika da ako neko govori o zdravom nacinu zivota da sa time cini nesto lose?

Pa takva razmisljanja i stavovi nikako nemogu da budu od Boga moj Adrijane.

Znaci pozivati ljude da zdravo zive i uciti ih tome je nesto lose?

Pa zar treba da ih pozivamo da piju i puse?

Zar Hristos nije najvise prvo lecio i hranio pa onda jevandjelje?

Ti pises kao da Bibliju otvorio nisi?

Zar Bog JHVH Izrailju nije dao gomilu zdravstvenih pravila pa ti je to toliko strano???

Kome to moze da smeta da pored jevandjelja ucimo ljude da zive zdravije i tako im pomazemo kao Gospod sto je cinio?

Pa samo sotoni, kome drugom. I njegovim vesnicima.

Bas su adventisti medju retkima koji uce da se sopstvenim naporima spasenje.ne zasluzuje.

A bas si ti taj koji ucis tako da se sopstvenim napirima stice spasenje itd..

Kao sto si sam rekao da ovde scedocis i skupljas poene.
Laznim svedocenjem se ne skupljaju poeni Adrijane.
Niti svedocenjem mogu da se skupe.

Svedocenje je delo Duha svetoga u nama, ne nase da bi smo se sa time pohvalili.

Ali cim se ti trudis a nisi pokrenut, to znaci da tebe ne vodi duh Bozji nego onaj suprotni...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"AKO SLEPAC SLEPCA VODI OBADVOJE CE U JAMU UPASTI" ...то ти кажем.

Adriane, da li ti to iz iskustva govoris?
Prema tvojim recima i jesi pao u jamu. Bice dobro ako si iz jame izasao, a sta ce biti ako si jos uvek u jamu u koju si zajedno sa tvojim slepim vodicem pao?

То ја вама кажем, тако се ви понашате. Следите неког који ће вас у јаму одвести. А што се тиче здравог живота то није никаква наука коју је ваш пророк измислио. Вековима су људи на овим просторима јели здраву храну, какву су многи могли само да сањају; пили здраву воду са извора и живели преко сто година. И погодите шта? Нису били вегетаријанци ни суботари. То је сасвим довољно као аргумент.

Ви не позивате само на здрав живот, већ идете у крајност да човек толико застрани у те мање битне ствари, а за суштину му нудите јерес. Већ много пута помињем ту реч, већ ми се гади ионако, јер знам и шта представља. Само то ви не гледате, битно је јести зеље да живимо пар година дуже, а да нам очи искачу када видимо парче меса или нам замирише неко јело. То је лицемерно и веома тешко за вас који следите те глупости. Тако нам Христ није говорио, а ни апостоли. То ј
е наука људска и велика странпутица.

Пошто је велики терет за верника, обично забразди до даске да набеди себе како је то једино исправно, и плус га заједница (читај култ) додатно обрађује. Жао ми је само оних искрених верника, за остале верујем да су умишљени у савршенство, да су изнад света и да једини поседују истину, а то се библијски зове ГОРДОСТ.

Zar Bog JHVH Izrailju nije dao gomilu zdravstvenih pravila pa ti je to toliko strano???

То је и поента, набацујете људима јарам за који апостол Павле каже да ни очеви јеврејски нису могли да носе. А ви се враћате у фарисејска строга правила од пре више од 2200 година, од како су фарисеји настали. Споља држање слепо закона, а изнутра није толико битно. Није исто написати речи о духовним променама, и те духовне промене применити међу ближњима. Једно је говорити, а друго творити закон, али закон љубави и заповести љубави (по Христу), а не јарам Мојсијев. Не вреди то понављати, ни фарисеји нису могли да схвате, тешко да ћете и ви. Ако Бог да, можда се неко од вас и отргне.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79

Мени није душевна храна да неко пати или да га други понижавају, већ да истражим истину да сачувам своју душу и оних који прате. Јер ако једноме помогнем да не западне у јерес, ја сам своју плату на небесима зарадио. Тако схватите да ја не радим из неких световних интереса или што сам баксуз па свима загорчавам живот. Чиним оно што је Господ рекао: ВЕРНО И РЕВНОСНО СВЕДОЧИМ. Тако себи сабирам благо на небесима, овде ме мало шта друго [FONT=arial

[/COLOR]


Ovde gore kazes da svedocenjem skupljas blago na nebesima.
Kao da je to tvoje delo i zasluge???
Pa da poznajes pismo kako bi mogao da dajes takve izjave i sebi hvalu?
A pre toga si lazno osudio adventiste da pokusavaju da steknu spasenje svojim delima.
A vidi ti Adrijana on sam to radi???

Adrijane Adrijane u lazi su kratke noge.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
nas vodi sotona jbg sta cemo nismo mi sveci, ja jedem zivotinjsko meso pijem mleko zivotinjskog porekla i jedem mlecne proizvode i ja sam necist i nezdrav? nije vegeterijansvo samo put ka zdravlju
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ovde gore kazes da svedocenjem skupljas blago na nebesima.
Kao da je to tvoje delo i zasluge???
Pa da poznajes pismo kako bi mogao da dajes takve izjave i sebi hvalu?
A pre toga si lazno osudio adventiste da pokusavaju da steknu spasenje svojim delima.
A vidi ti Adrijana on sam to radi???

Adrijane Adrijane u lazi su kratke noge.

vi ste puni sebe i hvale, kako mozete vi tako da pricate? prvo pogledaj sebe pa odan kazi nesto, nemoj ukopavati samog sebe
 
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
Gore kaze Adrijan pa vam oci ispadaju kada vidite parce mesa?

To su tvoje predrasude i one nemaju nikakve veze sa istinom ili logikom i znanjem.

Kao prvo 60 do 70 posto adventista jede meso.

Kao drugo, vegeterijanstvo je kod nas dobrovoljna stvar.

Kao trece, jedi li ti cuo za pobedu nad sobom za pobedu apetita i slucno?

Ocigledno su ti osnovne stvari zivota i hriscanstva nepoznate i strane.

Covek vegeterijanac je pobedio zelju za mesom.

Njemu se gadi meso a ne umire za njega.

Takve izjave koje ti Adrijane dajes, moze da da samo covek koji nista kod sebe nije pobedio ni jednom u zivotu pa nezna.

Ovo sto ovde pises je sramota jer covek koji govori da je hriscanin nezna nista o pobedama koje hriscanin treba da osvoji.
 
Natrag
Top