Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
"OKO KOJE SVE VIDI" najpre je opsta ideja koja se upotrebljavala vekovima pre nego sto su postali masoni.

Наравно, спомиње се у провинцији Вавилона - Египту.

U pravu si, ali spominje se i u Bobliji, i to pocevsi od Mojsija pa na dalje.:


"Zemlja kojom se stara GOSPOD BOG TVOJ i na koju su jednako OBRACENE OCI GOSPODA BOGA TVOJEGA." 5. Mojsijeva 11,12.

"Kada su pred OCIMA GOSPODU PUTEVI SVACIJI, I MERI SVE STAZE NJEGOVE." Price 5,21.

"ALI BESE OKO BOZJE NAD staresinama judejskim." Jezdra 5,5.

Jov kaze Bogu: "NITI CE ME VIDETI OKO koje me je vidjalo." O Jovu 7.8.

"OKO KOJE GA JE GLEDALO, nece vise. O Jovu 10.9.

"GLE OKO JE GOSPODNJE NAD ONIMA, koji ga se boje i nad onima koji cekaju milost njegovu." Psalam 33,18.
Adriane, evo ti JEDNINA OKO.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Brate Miko! dali je ikad helen wajt,ili ko drugi na zemlji video-la Bozje oko,oci?

"Pazite dobro! Onoga dana kada vam je gospod, Bog vas, govorio isred ognja na Horebu, niste videli nikakvog lika, da se ne biste pokvarili, te da ne biste pravili sebi kakvog klesanog lika, kipa muskog ili zenskog oblicja ... ne daj se zavesti, da padnes pred njima i da im se poklonis, jer ih Gospod, Bog tvoj, prepusti svima drugim narodima pod celim nebom." (Peta mojs.
4:15,16,19)
Prema tome izobrazenje oka, na drvetu,oka u piramidi,JHVH u piramidi itd, direktno krsi drugu zapovest:


"Pazite dobro! Onoga dana kada vam je gospod, Bog vas, govorio isred ognja na Horebu, niste videli nikakvog lika, da se ne biste pokvarili, te da ne biste pravili sebi kakvog klesanog lika, kipa muskog ili zenskog oblicja ... ne daj se zavesti, da padnes pred njima i da im se poklonis, jer ih Gospod, Bog tvoj, prepusti svima drugim narodima pod celim nebom." (Peta mojs. 4:15,16,19)
Svako izobrazenje bilo koje casti Boga koga niko nije vidweo je greh.

Stihove koje sui postavio jesu biblijski,sazem se ali nigde nepise da se to oko koristi u bilo kojoj crkvi !!!Oko je u stvari veoma stari paganski simbol kog su upravo masoni preuzeli po tome se i raspoznaju koja je crkva masonska,ne masonska.

Ja ne kazem da si ti mason,a dali si se ikad zapitao ko su ljudi koji vode adventiosticku crkvu, tj Vodece telo crkve?
Imam video dokaz kako se adventisti mole u vatikanu,cim ga nadjem postavicu ga.

Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Pozdrav svima!

Kao poštovalac Adventizma, ovu diskusiju sam, prirodno, pogledao među prvima no obzirom na njenu dužinu nisam u prilici da je pregledam u celosti te molim za razumevanje ukoliko je na neke primedbe, na koje repliciram, već bilo argumentovanih odgovora.


Budući da sam pregledao poslednje strane, i moji komentari se, uglavnom, odnose na njih, gde je, trenutno, Adrian BG najaktivniji kritičar Adventizma.

Adriane,

Iz Vaših izlaganja sam izdvojio nekoliko komentara na koje ću dati argumentovane odgovore:

Још каже да сотона узима грехе на себе


Ova izjava je, kada imamo u vidu evidentno učenje Adventizma o ovom predmetu, očigledno tendenciozna jer je dužnost svakog iole ozbiljnog kritičara da dobro zna materiju koju kritikuje kako bi svaku primedbu obrazložio relevantnim podacima (u ovom slučaju - učenjem Biblije), što ovde nije slučaj jer Adrian ili ne poznaje stvarno učenje Adventizma o ovom predmetu, ili je zlonameran, jer, kao što je tok tog dela diskusije pokazao, nije uzeo u obzir odgovarajuće svedočanstvo Biblije (3. Mojsijeva 16), na šta mu je, potom, ukazao neko od diskutanata.


Osim toga, Adriane, ova Vaša izjava je i dvosmislena jer joj pridajete krivo značenje sa ciljem da se Adventizam diskredituje po svaku cenu.

Što se teoloških/Biblijskih argumenata tiče, neću ih ponavljati budući da je diskutant Mika32 već argumentovano odgovorio na ovu tendencioznu primedbu te ću samo reći da je prirodno da će, na kraju, Sotona, kao uzročnik greha, odgovarati za sva svoja nedela i - kao što je Starozavetni obred očišćenja nedvosmisleno pokazao - grehe svih iskrenih pokajnika:

[SUP]6[/SUP] I neka prinese Aron junca svog na žrtvu za greh i očisti sebe i dom svoj.
[SUP]7[/SUP] Potom neka uzme dva jarca, i neka ih metne pred Gospoda na vrata šatora od sastanka.

[SUP]8[/SUP] I neka Aron baci žreb za ta dva jarca, jedan žreb Gospodu a drugi žreb Azazelu.
[SUP]20[/SUP]A kad očisti svetinju i šator od sastanka i oltar, tada neka dovede jarca živog.
21 I metnuvši Aron obe ruke svoje na glavu jarcu živom, neka ispovedi nad njim sva bezakonja sinova Izrailjevih i sve prestupe njihove u svim gresima njihovim, i metnuvši ih na glavu jarcu neka ga da čoveku spremnom da ga istera u pustinju.
22 I jarac će odneti na sebi sva bezakonja njihova u pustinju; i pustiće onog jarca u pustinju.

3. Mojsijeva 16,6-8.20-22

После су од баптиста седмог дана узели суботу и Хелена је имала "визију" да је то печат Божији

Po nedvosmislenom učenju Biblije, Subota jeste Božji pečat:

[SUP]8[/SUP]Sećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
[SUP]9[/SUP] Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
[SUP]10[/SUP] A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvom; tada nemoj raditi nijedan posao, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
[SUP]11[/SUP]JER je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i šta je god u njima; a u sedmi dan počinu; ZATO je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

[SUP]12[/SUP] I Subote Svoje dadoh im da su ZNAK između Mene i njih da bi znali da Sam Ja Gospod Koji ih posvećujem.
[SUP]20[/SUP]I Subote Moje svetkujte da su ZNAK između Mene i vas, da znate da Sam Ja Gospod Bog vaš.

П
ази, скинем "Велику контраверзу" у ПДФ-у на енглеском језику, кад тамо не постоји више овај део где сотона узима грехе за нас.

Dakle, ovo krivo prikazivanje učenja Adventizma o ovoj Biblijskoj istini je već raskrinkano dok što se navodnih izmena tiče, čak i da ih je bilo (a upravo smo na osnovu Biblijskog teksta videli da za to nema razloga), to je irelevantno za samo učenje Biblije (i Adventizma).


Ионако су многи тврдили да су њена дела плагијат, а ја нисам ни хтео да проверавам.


Ovo je, svakako, lažna optužba, koju nije teško dokazati, jer, kao što je poznato, Ellen White je imala brojne protivnike (kako van, tako i unutar Crkve) i da je zaista bilo plagijata u njenom obimnom literarnom delu, izvesno je da bi za to odgovarala pred sudom ali se to, kao što je, takođe, poznato, nije dogodilo... Sve čime se ikada poslužila ne navodeći izvore je, dakle, bilo od nebitnog značaja i minornog obima, kao što čine i drugi pisci.

3. Јер не познајући правде Божије и гледајући да своју правду утврде не покоравају се правди Божијој.
4. Јер је Христос свршетак закона: који Га год верује оправдан је.
5. Јер Мојсије пише за правду која је од закона: Који човек тако чини живеће у том.
6. А правда која је од вере овако говори: Да не кажеш у срцу свом: Ко ће изићи на небо? То јест да сведе Христа;
7. Или: Ко ће сићи у бездан? То јест да изведе Христа из мртвих.
8. Али шта говори писмо? Близу ти је реч у устима твојим и у срцу твом, то јест реч вере коју проповедамо.
9. Јер, ако признајеш устима својим да је Исус Господ, и верујеш у срцу свом да Га Бог подиже из мртвих, бићеш спасен.
10. Јер се срцем верује за правду, а устима се признаје за спасење. (Римљанима 10)


"Пророчица" каже да нема гаранције док се не заврши "Истражни суд"...


Što se ovog Biblijskog teksta i primedbe tiče, on nije u suprotnosti sa učenjem drugih svedočanstava Biblije, niti u suprotnosti sa učenjem E.G.W. o ovom predmetu, jer, kao što smo videli,
Starozavetni Božji narod - i pored činjenice da su mu svi gresi, koje je tokom godine okajao, bili, prirodno, trenutno praštani - nije bio i formalno opravdan dok prvosveštenik {koji je "SEN" (predslika) Pravog prvosveštenika - u Nebeskom svetilištu}, na Dan očišćenja, ne bi završio simbolični obred:

[SUP]
27[/SUP] A deseti je dan tog meseca sedmog dan očišćenja; sabor sveti neka vam je, i mučite duše svoje, i prinesite Gospodu žrtvu ognjenu.
[SUP]28[/SUP]U taj dan nemojte raditi nijedan posao, jer je dan očišćenja, da se očistite pred Gospodom Bogom svojim.

Dakle, ponovimo da iako su gresi koji su svakodnevno okajavani prirodno odmah praštani,
formalno je to bio slučaj tek na Dan očišćenja, koji je predslika Predadventnog istražnog suda, odnosno - Očišćenja Nebeske svetinje:

[SUP]
1[/SUP] Tako i PRVI zavet imaše pravdu bogomoljstva i Svetinju ZEMALJSKU.

[SUP]22[/SUP] I gotovo sve se krvlju čisti po zakonu, i bez prolivanja krvi ne biva oproštenje.
[SUP]23[/SUP] Tako je trebalo da se obličja nebeskih ovima čiste, a sama NEBESKA boljim žrtvama od ovih.
[SUP]24[/SUP] Jer Hristos ne uđe u rukotvorenu svetinju, koja je prilika prave, nego u samo nebo, da se pokaže sad pred licem Božijim za nas;
Jevrejima 9,1.22-24.

Извињавам се што је цела глава убачена, али она је крајње неопходна. Намењена је Јеврејима, а самим тим адвентистима јер се они држе телесног обрезања.

3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој,
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.


I ovo tumačenje i zaključak su pristrasni i nelogični, i to iz sledećih razloga:

- Pre svega, jer je Subota (što smo takođe videli), Spomen Stvaranja i, samim tim, Božji pečat:

[SUP]8[/SUP]Sećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
[SUP]11[/SUP]JER je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i šta je god u njima; a u sedmi dan počinu; ZATO je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

[SUP]20[/SUP]I Subote Moje svetkujte da su ZNAK između Mene i vas, da znate da Sam Ja Gospod Bog vaš.

(2. Mojsijeva 20,8.11; Jezekilj 20,20)

Dakle, Adventisti se ne "drže telesnog obrezanja" jer sama Subota nije neraskidivo vezana za Stari zavet, već za Božji Zakon (Deset zapovesti, čiji je deo i Zapovest o svetkovanju Subote), koji je večan i nepromenljiv, o čemu Pavle, kao apostol, prorok i najveći teolog rane Hrišćanske crkve, nedvosmisleno kaže:

[SUP]19[/SUP] Obrezanje je ništa, i neobrezanje je ništa; nego držanje zapovesti Božijih.

[SUP]31[/SUP] Kvarimo li dakle zakon verom? Bože sačuvaj! Nego ga još utvrđujemo.

[SUP]13[/SUP] (Jer pred Bogom nisu pravedni oni koji slušaju zakon, nego će se oni opravdati koji ga tvore;
[SUP]14[/SUP] Jer kad neznabošci ne imajući zakon sami od sebe čine šta je po zakonu, oni zakon ne imajući sami su sebi zakon:
[SUP]15[/SUP] Oni dokazuju da je ono napisano u srcima njihovim što se čini po zakonu, budući da im savest svedoči, i misli među sobom tuže se ili pravdaju)
[SUP]16[/SUP] Na dan kada Bog uzasudi tajne ljudske po jevanđelju mom preko Isusa Hrista.
[SUP]21[/SUP] Učeći, dakle, drugog sebe ne učiš;
[SUP]22[/SUP] Propovedajući da se ne krade, kradeš; govoreći: Ne čini preljube, činiš preljubu: gadeći se na idole, kradeš svetinju;

[SUP]23[/SUP] Koji se hvališ zakonom, a prestupom zakona sramotiš Boga.
[SUP]24[/SUP] Jer se ime Božije zbog vas huli u neznabošcima, kao što stoji napisano.
[SUP]26[/SUP] Ako, dakle, neobrezanje pravdu zakona drži, zašto se ne bi njegovo neobrezanje za obrezanje uzelo?
[SUP]27[/SUP] I onaj koji je od roda neobrezan i izvršuje zakon, osudiće tebe...

1. Korinćanima 7,19; Rimljanima 3,31; 2,13-16.22-24.26.27.

Шта је дакле поента? Признањем Господа Исуса Христа ми бивамо својом вером печатирани Духом Светим и уведени у покој Господњи, а то је Сабат. Што поједностављено значи да нам је сваки дан Сабат јер смо у вечном савезу са Богом преко Исуса Христа нашег Господа.

Još jedno u nizu pristrasnih tumačenja; najpre stoga što Pavle kaže da je "još ostavljeno počivanje narodu Božjem", kojem je Subota predslika, što implicitno znači da sve dok postoji potreba za duhovnim pokojem, postoji i za njegovim predukusom - Subotom:

[SUP]9[/SUP] Dakle je ostavljeno još počivanje narodu Božijem.
[SUP]10[/SUP] Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od Svojih.

Dakle, ovde je, nedvosmisleno, reč o počivanju od DELA,"KAO" što je Bog počinuo od Svojih dela, a to je, po svedočanstvu Biblije, počivanje tokom Sedmog dana, što je, zapravo, još jedan pokazatelj večne važnosti Subote, koja će biti svetkovana i na Novoj zemlji, što je i prirodno jer je Spomen stvaranja i deo Božjeg večnog i nepromenljivog Zakona:

[SUP]22[/SUP] Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću Ja načiniti, stajati preda Mnom, veli Gospod, tako će stajati seme vaše i ime vaše.
[SUP]23[/SUP] I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda Mnom, veli Gospod.

Isaija 66,22.23.

1. А слабога у вери примајте лепо, да се не смета савест.
2. Јер један верује да сме свашта јести, а који је слаб једе зеље.
3. Који једе нека не укорава оног који не једе; и који не једе нека не осуђује оног који једе; јер га Бог прими.
4. Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.
5. Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао.
6. Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога.(Римљанима 14)

Ovi tekstovi su izvučeni iz konteksta jer takođe stoji:

[SUP]21[/SUP]Dobro je ne jesti mesa, i vina ne piti...

Što se, pak, pomenutih dana tiče, nema ni pomena o Suboti, već je reč o Starozavetnim praznicima.

1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске, 2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,
3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину.
4. Јер је свако створење Божије добро и ништа није на одмет кад се прима са захвалношћу.
5. Јер се освећује речју Божијом и молитвом.
(1.Тимотију 4)

Nema nijednog dokaza da se ove Pavlove reči odnose na nečistu hranu (3. Mojsijeva 11), jer bi to bilo besmisleno budući da pitanje zdrave ishrane nema (takve) veze sa Planom spasenja i ako je meso određenih životinja bilo nečisto u Starom zavetu, svakako je to slučaj i u Novom!

O tome, prirodno, govori i sama Biblija, koja beleži Petrovo svedočanstvo da nikada nije okusio ništa nečisto:

[SUP]4[/SUP] A Petar počevši kazivaše im redom govoreći:
[SUP]5[/SUP] Ja bejah u gradu Jopi na molitvi, i došavši izvan sebe videh utvaru, gde silazi sud nekakav kao veliko platno na četiri roglja i spušta se s neba, i dođe do preda me.
[SUP]6[/SUP] Pogledavši u nj opazih i videh četvoronožna zemaljska, i zverinje i bubine i ptice nebeske.
[SUP]7[/SUP] A čuh glas koji mi govori: Ustani, Petre! Pokolji i pojedi.
[SUP]8[/SUP] A ja rekoh: Nipošto Gospode! Jer ništa pogano i nečisto nikad ne uđe u usta moja.

Čitajući ove stihove, pitam se da li bi oni koji svesno odbacuju Zdravstveni zakon Biblije (i to tako nelogičnom tvrdnjom da je Bog, na, praktično, volšeban način, nakon Hristovog raspeća trenutno očistio sve što je do tada bilo nečisto) jeli meso ovih insekata i drugih nečistih stvorenja, koja Petar pominje?

Dakle - budimo pošteni!

А фотографије јасно показују ко вас је основао и усмерио

Kolika larma oko jedne (ili svejedno koliko) slike sumnjivog porekla, koju je neko (ako zaista postoji kao takva) svakako mogao da podmetne, budući da i u Crkvi ASD, zbog neposvećenosti ogromne većine vernika (što je, nažalost, slučaj u svim verskim zajednicama), ima infiltriranih masona i jezuita, koji sistematski - spolja i iznutra - rade na rušenju Adventizma, čija nauka razotkriva Vatikan kao duhovni Vavilon, zbog čega su posebna meta papista.

Prema tome, ko hoće da diskredituje Adventizam, ne treba da se bavi Adventistima (koji su pogrešivi kao i drugi), već njihovim učenjem (svakako - zvaničnim).

Pozdrav!


 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Brate Miko! dali je ikad helen wajt,ili ko drugi na zemlji video-la Bozje oko,oci?

"Pazite dobro! Onoga dana kada vam je gospod, Bog vas, govorio isred ognja na Horebu, niste videli nikakvog lika, da se ne biste pokvarili, te da ne biste pravili sebi kakvog klesanog lika, kipa muskog ili zenskog oblicja ... ne daj se zavesti, da padnes pred njima i da im se poklonis, jer ih Gospod, Bog tvoj, prepusti svima drugim narodima pod celim nebom." (Peta mojs.
4:15,16,19)
Prema tome izobrazenje oka, na drvetu,oka u piramidi,JHVH u piramidi itd, direktno krsi drugu zapovest:


"Pazite dobro! Onoga dana kada vam je gospod, Bog vas, govorio isred ognja na Horebu, niste videli nikakvog lika, da se ne biste pokvarili, te da ne biste pravili sebi kakvog klesanog lika, kipa muskog ili zenskog oblicja ... ne daj se zavesti, da padnes pred njima i da im se poklonis, jer ih Gospod, Bog tvoj, prepusti svima drugim narodima pod celim nebom." (Peta mojs. 4:15,16,19)
Svako izobrazenje bilo koje casti Boga koga niko nije vidweo je greh.

Stihove koje sui postavio jesu biblijski,sazem se ali nigde nepise da se to oko koristi u bilo kojoj crkvi !!!Oko je u stvari veoma stari paganski simbol kog su upravo masoni preuzeli po tome se i raspoznaju koja je crkva masonska,ne masonska.

Ja ne kazem da si ti mason,a dali si se ikad zapitao ko su ljudi koji vode adventiosticku crkvu, tj Vodece telo crkve?
Imam video dokaz kako se adventisti mole u vatikanu,cim ga nadjem postavicu ga.

Pozdrav od Gere.

Postovanje brate Gero,

zanimljivo je tvoje pitanje. Pitas me da li je Elen Vajt ili ko drugi video Bozje oko? Ja mislim da NIJE.

Prvo, Elen Vajt ne kaze da je ona videla Bozje oko, niti je to predmet ove diskusije.

Drugo, proroci i pisci Biblije koji upotrebljavaju tu terminologije vekovima pre nego sto su postojali masoni, ne kazu da su videli Bozje oko.
Prema toma zar nije iznenadjujuce da ii mislis da ga je neko video? Na osnovu cega mislis da ga je neko video?

Ti dalje kazes: Stihove koje si postavio jesu biblijski,sazem se ali nigde nepise da se to oko koristi u bilo kojoj crkvi !!!Oko je u stvari veoma stari paganski simbol kog su upravo masoni preuzeli.

Potpuno se slazem sa tvojom izjavom. Biblijski pisci upotrebljavaju "oko koje sve videi", ali ga ni oni, a ni Elen Vajt nisu slikali i stavljali po crkvama. Ima jedan izuzetak, na crkvama i katedralama ono se moze naci na prozorima u boji, a nije mi poznato da ga ijedna crkva na drugi nacin koristi.

Mi adventisti u Crkvi nemamo nikave slike (ikone) a kamo li to problematicno oko.
Mi ga ne koristimo ni u kakve svrhe.
Zato je Adrianov pokusaj promasio. Jer istina je da je Jakov Vajti naruscio da mu umestnik napravi slicnu sliku, koja nije ista, ali jeste slicna, i na njoj se ne nalazi to masonsko oko. Mozda je orginalna slika koju je Adrian pronasao u Kongresnoj biblioteci u Vasingtonu, prva koju je umetnik napravio a da je Vajt trazio istu sliku i ds na njoj ne bude taj masonki znak ili ga umetnik po svom izboru nije stavio na tu sliku. Ja mislim da je umestnik stavio taj znak da bi lakse sliku prodao masonima koji imaju novaca i mogu je kupiti.

Tako brate Gero, ni adventisti ne slikaju tu sliku, ne koriste je niti je imaju u svojim crkvama, jer bi bilo protiv Bozje zapovesti.
Zatp Adrianov pokusaj da masonski znak pripise adventistima i sam vidis da je totalni promasaj.

Sve najbolje


PS.
Da dodam jednu vaznu cinjenicu. Ako na prozorima u bojiu Katolicke ili Pravoslavne crkve vidite "Oko koje sve vidi" to ni u kom slucaju ne znaci da su isti u svoju svetinju ugradili masonski znak. Za njih je to biblijska istina, koja prenosi znacajnu vest, da je Bog svugde prisutan i da Njegovo oko prati njegov narod i svakog pojedinca i da ga blagosilja i cuva. Jer znak svevidnog oka nije masonski znak, nego opsti narodni znak, pa je uvrstani i u biblijske izvestaje, a sto su masoni usvojili znak koji je od vajkada postojao i dali mu svoje tumecenje, suprotno hriscanskom; hriscani nemaju nikakve veze sa njihovim znakom ni ucenjem.
Zato bi i njegova upotreba u hriscanskj sredini bila potpuno drugacije od masonske i u skladu sa biblijskim ucenjem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Охо, видим да доводите појачање!

Схватите да не можете баш све да изврнете као што сте навикли. Сад би ви сваку реч и реченицу анализирали и изврнули да се људи збуне, а ствари су јасне као дан. Не мора све да прође кроз "адвентистички филтер и мешалицу".

"Po nedvosmislenom učenju Biblije, Subota jeste Božji pečat:"

По недвосмисленој речи Божијој (Библији), печат Божији је Дух Свети, а не СУБОТА!

Што говори да ви не знате основне ствари и да изврћете Писмо да наведете људе да прихвате вашу (вештичију) интерпретацију.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Brate Milane,

dao si jako dobar komentar, ali molim te ne moj davati tako opsirne komentare, jer nemamo vremena da ih citamo.
Zato podeli takav komantar na manji obim teksta. Od gornjeg komentara mogao si napraviti pet.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Охо, видим да доводите појачање!

Схватите да не можете баш све да изврнете као што сте навикли. Сад би ви сваку реч и реченицу анализирали и изврнули да се људи збуне, а ствари су јасне као дан. Не мора све да прође кроз "адвентистички филтер и мешалицу".

"Po nedvosmislenom učenju Biblije, Subota jeste Božji pečat:"

По недвосмисленој речи Божијој (Библији), печат Божији је Дух Свети, а не СУБОТА!

Што говори да ви не знате основне ствари и да изврћете Писмо да наведете људе да прихвате вашу (вештичију) интерпретацију.

Adriane, dosadasnja diskusija je pokazala da li mi nesto izvrcemo ili ti neprestano pokusavas da nakaradno postavljas stvari sa ciljem da diskreditujes adventicticko ucenje i verovanje.

Duh Bozji vrsi zapecacenje vernika, a ne da je On pecat.

Sta treba da ima jedan pecat?

Recimo: Mehanicka radionica "Nebojsa Rakic" ulica Temerinska 5. 30000 Novi Sad

Dakle, pecat treba da ima: ime ustanove ili licnosti, zanimanje kojim se bavi, i mesto ili podrucje koje obuhvata.

A to se nalazi u CETVRTOJ ZAPOVESTI. Ime, Bog, zanimanje, Stvoritelj, podrucje Nebo i Zemlja.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Duh Bozji vrsi zapecacenje vernika, a ne da je On pecat.


30. И не ожалошћавајте Светог Духа Божијег, којим сте запечаћени за дан избављења. (Ефесцима 4)

Кажем ја, не знате основне ствари!

Мислим да је свако веће појашњавање сувишно, све се говори само, а што су вама изврнули Писмо и набедили вас да је онако како није, ја то стварно не могу да исправим, а ни ви. Можете да видите и сами прихватите или одбијете, све је на појединцу.

Јеврејима је дато обрезање као печат:

11. И прими знак обрезања као печат правде вере коју имаше у необрезању, да би био отац свих који верују у необрезању; да се и њима прими у правду; (Римљанима 4)

У наставку се појашњава да је вера за остало семе Авраамово које није од закона:

14. Јер ако су наследници они који су од закона, пропаде вера, и поквари се обећање.
15. Јер закон гради гнев; јер где нема закона нема ни преступа.
16. Зато од вере да буде по милости да обећање тврдо остане свему семену, не само који је од закона него и који је од вере Авраама, који је отац свима нама,


Што значи да ће деца или семе Авраамово бити сви који верују, а не само они који држе до закона Мојсијевог као што ви покушавате да свет вратите јудаизму. Доказ?

1. О неразумни Галати! Ко вас је опчинио да се не покоравате истини? Ви, којима пред очима беше написан Исус Христос, а сад се међу вама разапе.
2. Ово једно хоћу од вас да дознам, или Духа примисте кроз дела закона или кроз чувење вере?

3. Тако ли сте неразумни? Почевши Духом, сад телом свршујете?



4. Тако ли узалуд пострадасте? Кад би било само узалуд!
5. Који вам дакле даје Духа и чини чудеса међу вама, чини ли делима закона или чувењем вере?
6. Као што Авраам верова Богу, и прими му се у правду.
7. Познајте дакле да су они синови Авраамови који су од вере. (Галатима 3)


Тако да вас криво уче, а ви криво учите цео свет са вашим јересима. Ви би сада обрезање после скоро 2 000 година? Катастрофално, да се вратимо у фарисејство? Никако!

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Adrian je lepo naveo da Duh Bozji vrsi sluzbu zapecacenja, ali nije odgovporio na pitanje sta je PECAT?

Medjutim, Adrian je naveo da je Jevreima dato obrezanje kao PECAT i to je pokusao da dokaze gde je rec: "I primi ZNAK obrezanja." Rimljanima. 4,11.

Ovde je Adrian u pravu, jedan od znakova ili pecata jevrejskog naroda jeste bilo obrezanje.

Medjutim, nije na odmet da znamo da u Svetome pismu postoji jos jedan ZNAK ili PECAT;

"Ali subote moje cuvajte, jer su ZNAK izmedju mene i vas... da znate da sam ja Gospod Bog vas koji vas posvecujem.

To je ZNAK izmedju mene i sinova Izrailjevih doveka."

I sada ovde Mojsije povezuje taj znak sa stvaranjem

"Jer je za sest dana Gospod stvorio nebo i zemlju, a u sedmi dan pocinu." 2. Mojsijeva 31,13.17.
Dakle, Mojsije svedoci da je i subota ZNAK ili pecat.

Prorok Jezekilj potvrduje Mojsijev izvestaj: "I subote svoje dadoh im da su ZNAK izmedju mene i njih, da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvecujem.
I suboite moje svetkujte da su ZNAK izmedju mene i vas da znate da sam ja Gospod Bog vas." Jezeklij 20,12.20.

U cetvrtoj zapovesti je taj znak ili pecat najjasnije izrazen: "Sest dana radi i svrsuj sve poslove svoje a sedmi je dan Subota odmor Gospodu Bog tvojemu... Jer je za sest dana STVORIO GOSPOD NEBO I ZEMLJU, More i sto je god u njima, zato je blagoslovio GOSPOD dan od odmora i posvetio ga." 2. Mojsijeva 20,8-11.

U cetvrtoj zapovesti imamo sva obelezja pecata:
Ko? Gospod Bog,
Zanimanje: Stvoritelj
Podrucje vladavine: Nebo, zemlja i more.

Na osnovu ovog biblijskog izvestaja zakljucujemo da je Subota pecat ili znak.

Sluzba ZAPECACEBJA je nesto drugo.
Duh Sveti jeste taj koji vernike zapecacuje, to je jedna od Njegovih sluzbi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Brate Miko! dali je ikad helen wajt,ili ko drugi na zemlji video-la Bozje oko,oci?

"Pazite dobro! Onoga dana kada vam je gospod, Bog vas, govorio isred ognja na Horebu, niste videli nikakvog lika, da se ne biste pokvarili, te da ne biste pravili sebi kakvog klesanog lika, kipa muskog ili zenskog oblicja ... ne daj se zavesti, da padnes pred njima i da im se poklonis, jer ih Gospod, Bog tvoj, prepusti svima drugim narodima pod celim nebom." (Peta mojs.
4:15,16,19)
Prema tome izobrazenje oka, na drvetu,oka u piramidi,JHVH u piramidi itd, direktno krsi drugu zapovest:


"Pazite dobro! Onoga dana kada vam je gospod, Bog vas, govorio isred ognja na Horebu, niste videli nikakvog lika, da se ne biste pokvarili, te da ne biste pravili sebi kakvog klesanog lika, kipa muskog ili zenskog oblicja ... ne daj se zavesti, da padnes pred njima i da im se poklonis, jer ih Gospod, Bog tvoj, prepusti svima drugim narodima pod celim nebom." (Peta mojs. 4:15,16,19)
Svako izobrazenje bilo koje casti Boga koga niko nije vidweo je greh.

Stihove koje sui postavio jesu biblijski,sazem se ali nigde nepise da se to oko koristi u bilo kojoj crkvi !!!Oko je u stvari veoma stari paganski simbol kog su upravo masoni preuzeli po tome se i raspoznaju koja je crkva masonska,ne masonska.

Ja ne kazem da si ti mason,a dali si se ikad zapitao ko su ljudi koji vode adventiosticku crkvu, tj Vodece telo crkve?
Imam video dokaz kako se adventisti mole u vatikanu,cim ga nadjem postavicu ga.

Pozdrav od Gere.

Postovanje brate Gero,

zanimljivo je tvoje pitanje. Pitas me da li je Elen Vajt ili ko drugi video Bozje oko? Ja mislim da NIJE.

Prvo, Elen Vajt ne kaze da je ona videla Bozje oko, niti je to predmet ove diskusije.

Drugo, proroci i pisci Biblije koji upotrebljavaju tu terminologije vekovima pre nego sto su postojali masoni, ne kazu da su videli Bozje oko.
Prema toma zar nije iznenadjujuce da ii mislis da ga je neko video? Na osnovu cega mislis da ga je neko video?

Ti dalje kazes: Stihove koje si postavio jesu biblijski,sazem se ali nigde nepise da se to oko koristi u bilo kojoj crkvi !!!Oko je u stvari veoma stari paganski simbol kog su upravo masoni preuzeli.

Potpuno se slazem sa tvojom izjavom. Biblijski pisci upotrebljavaju "oko koje sve videi", ali ga ni oni, a ni Elen Vajt nisu slikali i stavljali po crkvama. Ima jedan izuzetak, na crkvama i katedralama ono se moze naci na prozorima u boji, a nije mi poznato da ga ijedna crkva na drugi nacin koristi.

Mi adventisti u Crkvi nemamo nikave slike (ikone) a kamo li to problematicno oko.
Mi ga ne koristimo ni u kakve svrhe.
Zato je Adrianov pokusaj promasio. Jer istina je da je Jakov Vajti naruscio da mu umestnik napravi slicnu sliku, koja nije ista, ali jeste slicna, i na njoj se ne nalazi to masonsko oko. Mozda je orginalna slika koju je Adrian pronasao u Kongresnoj biblioteci u Vasingtonu, prva koju je umetnik napravio a da je Vajt trazio istu sliku i ds na njoj ne bude taj masonki znak ili ga umetnik po svom izboru nije stavio na tu sliku. Ja mislim da je umestnik stavio taj znak da bi lakse sliku prodao masonima koji imaju novaca i mogu je kupiti.

Tako brate Gero, ni adventisti ne slikaju tu sliku, ne koriste je niti je imaju u svojim crkvama, jer bi bilo protiv Bozje zapovesti.
Zatp Adrianov pokusaj da masonski znak pripise adventistima i sam vidis da je totalni promasaj.

Sve najbolje

Uredu ako je tako kako kazes,ali kako ces mi objasniti ovo o velikom arhitekti:
<strong><font color="#0000ff">

Pozdrav od Gere.



 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top