Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
ADVENTISTI I ZDRAVLJE

Na ovom forumu niko vise nije bio ismejan i napadan nego sto su adventisti, a klevetnici su najvise napadali i isimejavali Elenu Vajt.
Ovde su takodje adventisti vise napadnuti nego muslimana, budista, ili bilo koje hriscanske zajednice. Zasto je to tako? Kome adventisti smetaju? Svakako onome kome je i Hristos smetao i Apostolska crkva, koji su neprestano bili progonjeni.

Da li su kriticari u pravu?

Vec vise od 150 godina adventisti intenzivno se zauzimaju, ne samo za duhovne potrebe ljudi, vec i za zdravlje. Oni su od pocetka ozbiljno shvatili izjavu apostola Pavla koji je rekao: "I celi vas duh i dusa i telo da se sacuva bez krivice za dolazak Gospoda nasega Isus Hrista." 1. Solunjanima 5,23.

Tako razvitkom Crkve, razvijala se i svest i briga o zdravlju. Vernici su neprestano poucavani i savetovani. Osnivaju se zdravstvene instituci i skole koje pripremaju medicinske strucnjake, sanatorijumi, bolnice, klinike i zdravstveni instituti. Osnivaju se cak i tvornice koje proizvode produkte zdrave hrane.

U tom pravcu velika je zasluga Elene Vajt. Ona je 1863. godine dobila viziju o potrebi "Zdravstvene reforme". Ona je napisala stotine clanaka o zdravlju objavljenih u raznim casopisima. Njena knjiga "Saveti o zivotu i ishrani" vise od 100 godina je bestseler i od velike je koristi, ne samo za adventiste, nego za svaku porodicu. Danas eminentni naucnici priznaju da su njeni koncepti o zdravlju, naucno ispravni.

Adventisti su izmislili cerealije za dorucak. To je izum dr. Keloga.
Adventisti su poceli upotrebljavati meleko od soje, koje danas milioni ljudi koriste.
Adventisti su izmislili petodnevni plan za odvikavanje od pusenja, (to je produkt Loma Linda univerziteta) koji je milionima ljudi u svetu pomogao da se oslobode te stetne navike.

Adventisti odrzavaju mnoge seminare o zdravlju i izdaju redovne casopise, tako da su ne samo vernici Crkve, nego i njihovi susedi, upoznati sa nacelima zdravlja.

Adventisti su od pocetka, ulozili truda da se vrate biblijskom ucenju i ucenju Apostolske Crkve. Prihvatili su biblijsku podelu zivotinja na ciste i neciste i princip da neciste zivotinje nisu odredjene za ljudsku ishranu. Odbacili su upotrebu alkohola, duvana, droge i svega sto je stetno po zdravlje.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Vi koji citate engleski posmatrajte samo jedno obavestenje:

pah_theme.jpg
The Penang Adventist Hospital (PAH) is part of an international network of some 600 not-for-profit hospitals, clinics and dispensaries worldwide.
The hospital was established in 1924 by Dr J. Earl Gardner. From its humble beginnings, PAH has continuously and grown to become a tertiary healthcare centre for the Malaysian and International communities.
The hospital is supported by dedicated physicians, nurses, and healthcare professionals, and employs up-to-date medical equipment to provide quality healthcare and treatment.
As we cruise ahead on our journey, we look forward to not only providing quality healthcare services but also educating the community to make informed choices about their general well-being.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Posto smo poceli da se vrtimo u krug, jer nas postovani kriticar Adrian, postavlja ista zanovetanja i on ce to raditi do groba, a ima pravo da radi sta on odluci, ali mi nemamo vremana napretek da ga gubimo ni u sta.

Posto je ovo tema o advnetistima, dobo je da znate kako se adventisti odnose prema zdravlju.

Zato cu u narednih nekoliko postova da vam iznesem sta adventisti veruju i uce o zdravlju i sta oni smatraju da je korisno da se cini da bi se ocuvalo zdravlje i produzio zivot i ucinilo ga zadovoljnim i korisni. Pozivam i ostale adventiste koji ucestvuju u ovoj diskusiji ako zele da daju svoj doprinos ovom predmetu.
Isto tako pokusacemo da pokazemo kako se savremena nauka i istrazivanja na naucnom polju medicine slazu sa ucenje i verovanjem Hriscanske adventisticke crkve o zdravlju.

Miko brate nije potrebno da se jedni prema drugima ponasamo tako!ovo je samo diskusija ti tvoje kao advent mi nase kao pravoslavni,no ne kao crkva vec po Duhu.

Mi dokazujemo svoje vi svoje,ali ne u duhu pobede vec u duhu istine neka pobedi Bog,istina a ne mi!!!


Nije meni cilj da unizim adventista,a takodje mislim da nije ni tebi da unizis pravog pravoslavca nasa cilj je "IStina" i nista vise OK.Ja ne pripadam ni jednoj religiji! sebe nazivam pravoslavcem iz razloga a ne po crkvi.Barem me ti poznajes!

Adrian je dobar momak i vernik i isti smo jeresi neprimamo pa makar to bila i rodjena pravoslavna crkva.

To sto si gore naveo uopste nema veze sa stihovima koje sam ja postavio,zasto?jer je novi zavet za nas bilo duhovno ili telesno,stari zavet se iskljucivo odnosio na jevreje ion je ukinut Gospodom Isusom i stvoren je novi i mi moramo ziveti po novom a ne po starom zavetu.Danas ne mogu ali sutra cu ti opsirnije napisati o tome.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Greska molim moderatora da udalji ovj post.Neznam u cemu je problem ,ja nisam mogao da postavim post pa sam nekoliko puta pritisnuo:posalji brzi odgovor.

Izvinjavam se moderatoru!

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Greska molim moderatora da udalji ovj post.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Posto smo poceli da se vrtimo u krug, jer nas postovani kriticar Adrian, postavlja ista zanovetanja i on ce to raditi do groba, a ima pravo da radi sta on odluci, ali mi nemamo vremana napretek da ga gubimo ni u sta.

Posto je ovo tema o advnetistima, dobo je da znate kako se adventisti odnose prema zdravlju.

Zato cu u narednih nekoliko postova da vam iznesem sta adventisti veruju i uce o zdravlju i sta oni smatraju da je korisno da se cini da bi se ocuvalo zdravlje i produzio zivot i ucinilo ga zadovoljnim i korisni. Pozivam i ostale adventiste koji ucestvuju u ovoj diskusiji ako zele da daju svoj doprinos ovom predmetu.
Isto tako pokusacemo da pokazemo kako se savremena nauka i istrazivanja na naucnom polju medicine slazu sa ucenje i verovanjem Hriscanske adventisticke crkve o zdravlju.

Не зановета досадни Адриан због вас или само због себе што је намћор, већ због свих оних који су пали у заблуду да је то што ви говорите истина. Такође и због оних који би можда упали у ту јеретичку замку. Зато Адриан зановета, јер ако једна душа не буде пропала заслугом мојих речи, ја сам своју плату зарадио.

19. Браћо! Ако ко од вас зађе с пута истине, и обрати га ко, 20. Нека зна да ће онај који обрати грешника с кривог пута његовог спасти душу од смрти, и покрити мноштво греха. (Јаков 5)


15. У овом се поучавај, у овом стој, да се напредак твој покаже у свему. 16. Пази на себе и на науку, и стој у томе; јер ово чинећи спашћеш и самог себе и оне који те слушају.(1.Тимотију 4)

Дакле, не постоји ни један разуман аргумент да спољашње, тј. телесно придржавање може човека да одведе у Царство небеско, већ само вера у Исуса Христа и у Васкрсење, љубав према Богу и ближњима, несебично жртвовање зарад других, помоћ онима којима је то стварно потребно, па и на нашу штету, чисто срце и отворен ум, и остале хришћанске врлине.

Кад смо код хране која је наводно део "здравствене реформе" (сачувај ме, Боже!), ствар је веома једноставна. Ако је ПРЕПОРУЧЕНО:

21. Добро је не јести меса, и вина не пити, и оно не чинити на шта се твој брат спотиче, или ода шта гори постаје или слаби. (Римљанима 14)

...господа су узела само први део реченице (црвено), а поента целе реченице је: не радити оно што чини твог брата (сестру) слабим, што значи да се опет ради о бризи о другима. Дакле, ако је мој брат алкохоличар, ја дефинитивно нећу пити да њега не доводим у "кризе", или нећу пити када сам у његовом друштву. На то се мисли, веома је једноставно. Доказ?

13. Зато, ако јело саблажњава брата мог, нећу јести меса довека, да не саблазним брата свог. (1.Коринћанима 13)

Да је све онако како ови "реформатори" говоре, не би наш апостол рекао следеће:

25. Све што се продаје на месарници, једите, и ништа не испитујте савести ради;
26. Јер је Господња земља и шта је на њој.
27. Ако ли вас ко од неверника позове, и хоћете ићи, једите све што се пред вас донесе, и не премишљајте ништа савести ради. (1.Коринћанима 10)


Наравно, у наставку иде и препорука шта да радимо ако нам кажу да је идолска жртва, да би нас довели у искушење:


28. Ако ли вам пак ко рече: Ово је идолска жртва, не једите ради оног који вам каже, и ради савести; јер је Господња земља и шта је на њој.


Колико ја знам, жртве су од животиња, а не од шаргарепа. Још нисам чуо да је неко куповао у месарници парадајз и да је жртвовао парадајз идолима. А све ово нас враћа на кључну реченицу:


2. Јер један верује да сме свашта јести, а који је слаб једе зеље.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adrijan, nemoj mesati stvari i time dokazivati da li je nesto od Sotone ili Boga.
To sto je Masonerija preuzela odredjene biblijske pojmove ne znaci da su one u svakom slucaju negativne.

U bibliju se na vise mesta govori o Bozjem oku, o Bogu kao suncu pravde, o njemu kao izvoru svetlosti, itd, a sve ovo mozes pronaci i u masoneriji, samo sto oni to pripisuju Luciferu olicenom u paganskim Bozanstvima.

Kada bi svi razmisljali tako povrsno kao ti, onda bi trebali da odbacimo celu bibliju jer je po tvojoj logici ona masonska tvorevina.

Dao bih jos jedan primer, u novom zavetu naprimer Isus kaze "JA VIDEH SOTONU GDE PADE S NEBA KAO MUNJA..
Sa druge strane u jednom drugom tekstu govoreci o svom drugom dolasku Isus kaze "I KAO STO MUNJA KOJA IZLAZI OD ISTOKA DO ZAPADA, TAKI CE BITI DOLAZAK SINA COVECIJEGA"

Po tvojoj lkogici iz razloga sto se munja spominje u obadva ova teksta i vezani su i za pad sotone i za Isusov dolazak, trebalo bi zakljuciti da je Isus Sotona koji ce doci.

Iz ovoga vidimo da su tvoji komentari tresenje prazne slame, i da ne drze vodu.

Osim toga, ako vec ides tom linijom dokazivanja, moras priloziti konkretne dokaze necijeg porekla, a ne mesati stvari i prikazivati ih u negativnom svetlu da bi nekog diskreditovao.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Vi koji citate engleski posmatrajte samo jedno obavestenje:

pah_theme.jpg
The Penang Adventist Hospital (PAH) is part of an international network of some 600 not-for-profit hospitals, clinics and dispensaries worldwide.
The hospital was established in 1924 by Dr J. Earl Gardner. From its humble beginnings, PAH has continuously and grown to become a tertiary healthcare centre for the Malaysian and International communities.
The hospital is supported by dedicated physicians, nurses, and healthcare professionals, and employs up-to-date medical equipment to provide quality healthcare and treatment.
As we cruise ahead on our journey, we look forward to not only providing quality healthcare services but also educating the community to make informed choices about their general well-being.

Dobro Miko imam i ja za tebe mnogo sta samo polako,ali ne bih voleo da shvatis to na licnu adresu,ovo je samo diskusija!

Pozdrav od Gere.
 
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
PRAVA SLIKA NASUPROT LAZNOJ.

NEZNAM CEMU OVE MANIPULACIJE SLIKAMA???

PRVA JE LAZNA NAMONTIRANA SLIKA:

28783d1346799691-adventisti-01127v.jpg



PRAVA SLIKA:

attachment
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top