Adventisti

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Zdravo braco,smirite strasti.
Cika Miko,
hvala za ono"nisi ti los covek",isto mislim i ja za tebe,ni ti nisi los covek.
Podmetacina ima svuda i kod svakoga,pa razgovarajmo o cinjenicama.
Cika Miko,jedno je sta i kako Bog posvecuje,a drugo je sta i kako ja posvecujem.
Tacno je da je Bog posvetio subotu.Ali postoji ogromna razlika izmedju tog posvecenja i naredbe da taj dan praznuju iskljucivo Izraelci,i to od vremena Mojsija. Bog nikada nikome pre Mojsija,nije zapovedio da taj dan svete,tj odmaraju.
Vodece telo hriscana u Jerusalimu je u I veku nase ere odgovorilo na pitanja treba li i sta treba drzati od Mojsijevih zapovedi.
Svecenje subote se nigde ne spominje,Izvini,ali ispravi me ako gresim,daj biblijski dokaz iz tog ili nekog kasnije g izvestaja
Dela ap:15:
[SUP]28[/SUP] Jer nađe za dobro Sveti Duh i mi da nikakvih tegoba više ne mećemo na vas osim ovih potrebnih:
[SUP]29[/SUP] Da se čuvate od priloga idolskih i od krvi i od udavljenog i od kurvarstva, i šta nećete da se čini vama ne činite drugima; od čega ako se čuvate, dobro ćete činiti. Budite zdravi.
Ja tu nigde ne vidim svecenje subotom....

Negde si rekao kako je Isus samo ispremetao menjacima stolove.Ne on ih je sve izbacio,i ovce i volove.
Jovan 2:15
[SUP]15[/SUP] I načinivši bič od uzica, izgna sve iz crkve, i ovce i volove; i menjačima prosu novce i stolove ispremeta;
U svakoj verskoj organizaciji ima otpadnika,ali na njihovo glediste se ne treba previse osvrtati.Ovde smo da pricamo o nama ,i nasem verovanju,a ne o otpadnicima i njihovom verovanju...
Adventisti su u globalu,definitivno dobri ljudi,primernog ponasanja.Ono sto ja primecujem je velika slicnost u verovanju sa SPC i ostalim nazovi hriscanskim crkvama.Verovanje u trojstvo,besmrtnost ljudske duse,7 stvaralackih dana od 24 sata itd.Ne znam dal veruju u raj i pako,kipove i ikone.I naravno svetkuju subote i ubiraju desetak.Ako sam negde pogresio ispravi me,ali ovako ja shvatam u globalu.
Pozdrav i smirite strasti.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Zdravo braco,smirite strasti.
Cika Miko,

Adventisti su u globalu,definitivno dobri ljudi,primernog ponasanja.Ono sto ja primecujem je velika slicnost u verovanju sa SPC i ostalim nazovi hriscanskim crkvama.Verovanje u trojstvo,besmrtnost ljudske duse,7 stvaralackih dana od 24 sata itd.Ne znam dal veruju u raj i pako,kipove i ikone.I naravno svetkuju subote i ubiraju desetak.Ako sam negde pogresio ispravi me,ali ovako ja shvatam u globalu.
Pozdrav i smirite strasti.

RISE, hvala na razumnom komentaru, ali na zalost po tvojoj izjavi vidi se da ne poznajes adventiste.

Evo zasto: Verovanje u trojstvo, U PRAVU SI VERUJEMO TAKO, besmrtnost ljudske duse, U TO NE VERUJEMO KAO NI VI, 7 stvaralackih dana od 24 sata TO JE ISTINA. itd.Ne znam dal veruju u raj i pako, NE VERUJEMO!kipove i ikone, NE VERUJEMO.I naravno svetkuju subote i ubiraju desetak.Ako sam negde pogresio ispravi me,ali ovako ja shvatam u globalu..

E RISE, SADA SABERI PLUSOVE I MINUSE PA SAM SEBI DAJ OCENU.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
44
... besmrtnost ljudske duse, U TO NE VERUJEMO KAO NI VI[/QU

Duša je samo ideja, preciznije rečeno, kopija svevišnje ideje. Ergo, ideje su u pitanju. Davno to definiso Platon. Adventizam je isto tako ideja. Loša ideja, ali ipak ideja. Znaš li ti šta je ovozemaljska besmrtnost? To ti je, druže moj, kad neki koncept opstane duže vremena. Kao Gaj Hovsk, iliti poznatiji u narodu kao Vendeta. Anonimusi. Šešelj će uskoro biti besmrtan. Sve dok se sećaš nekoga ko ti je preminuo i sl. on je besmrtan. Njegova duša - ideja. Znači, i primesa pamćenja je u pitanju. Sad ti meni reci... Kako ne verujete u besmrtnost ljudske duše?

Oćemo sabirati minuse i pluseve?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
JOKSAEVELI,
prema tvojoj izjavi vidi se da ne poznajes biblijsko ucenje o dusi.
Neki hriscani veruju da je dusa zivi identitet koji moze da zivi i funkcijonise izvan tela.
Mi pak verujemo da dusa postoji u coveku dok je zivi, ona je sastavni deo tela i daha.
Posle smrti ne postoji nigde ni u Raju a ni u paklu.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
44
Biblijsko učenje o duši? Ma šta kažeš? To biblijsko učenje o duši je koncept koji je proizašao iz filozofske misli još davno pre postojanja hrišćanstva. Krađa, brale moj. Plagijat. To ti je hrišćanstvo. Kao i sve vere nastale posle hrišćanstva. Uostalom, ne treba mi biblijsko učenje o duši. Ja sam odavno učio i izučavao originalne spise o istoj. Nego, reci ti meni, jel ti uošte znaš šta je duša? Ako posle smrti prestaje da egzistira u tom duhovnom smislu, odakle dolaze "nove" duše i kako se ulivaju u novorođenčad? Zar svevišnjem ne bi bilo posla preko glave kad bi iznova i iznova morao praviti nove duše, kad umesto toga može jednostavno da ih skladišti negde? Recimo, poput neke reinkarnacije. Što je sasvim moguće.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Postovanje harmagedon smetljarosu,
Hvala na lepim komplimentima ,to sam i ocekivao i pretpostavio od jednog otpadnika, samo nemoj glumiti coveka sa dva lica , dobro da si skinuo masku .

Pre svega, adventisti danas broje milione vernika u svim zemljama sveta, i sasvim je normalno, kao i za svako drugo dtrustvo, da i medju njima moze se naci poneka trula javuka. To je ljudska priroda i tako je u svim drustvima. Mi ne izjavljujemo da smo sveci kao sto za sebe tvrde Jehovini svedoci, nego nastojimo sto bolje mozemo da zivimo u skladu sa Bozjim nacelima kojih se vi javno odtricete.
Ne moze se reci poneka jabuka ,na zalost vecina je trulez samo sto ti ne vidis , ja cu te podsetiti na jedan stavak koji si zaboravio.

1kor.1:10-13.Potičem vas, braćo, imenom Gospodina našega Isusa Krista da svi jedno govorite i da među vama ne bude podjela, nego da budete potpuno ujedinjeni istim umom i istim načinom razmišljanja. 11 Naime, Klojini su mi ukućani javili za vas, braćo moja, da među vama ima svađa. 12 Mislim na to što svaki od vas govori: “Ja sam Pavlov”, “A ja Apolonov”, “A ja Kefin”, “A ja Kristov”. 13 Dakle, Krist je podijeljen. E vidis kod vas se to i desilo koliko vas ima adventisti 7 dana , na adventiste , a mozda vas ima i vise ,???? i svaki ima svoju teoriju, to je prvi razlog da kod vas ne stima u vasoj organizaciji, sto se tice sveca , pa sigurno da ih mora biti ,i bilo ih je i bice ih , Isus je taj koji vodi sa 144.000 . I tog ostatka jos uvek ima na Zemlji. Mat. 24:45 ,46 Tko je dakle vjerni i razboriti rob kojeg je gospodar njegov postavio nad slugama svojim, da im daje hranu u pravo vrijeme? 46 Sretan je taj rob ako ga gospodar njegov, kada dođe, nađe da tako radi! .

I da ti odgovorim na na tvoju cifru koju si spomenuo , mi se ne hvalimo ciframa ni kvantitetom, vec kvalitetom, a o tome govori da je porast u nasoj organizaciji sve veci , a pritom i vasih adventista ima sve vise i koji se hvale da su im se oci otvorile, i da su sretni sto sluze pravom Bogu Jehovi .







Tko je dakle vjerni i razboriti rob kojeg je gospodar njegov postavio nad slugama svojim, da im daje hranu u pravo vrijeme? 46 Sretan je taj rob ako ga gospodar njegov, kada dođe, nađe da tako radi!


Tako, samo ti nastavi tako, jer to pokazuje da ne poznajes osnovana pravila zivota.
Ovde nemam komentar zaista smesno (osnovana pravila zivota).

]Kako sam od jehoviste postao svedok Isusa Hrista?

Moje ime je Nikola Mojsilovic, zivim u Frankvurtu ma Majni u Nemackoj. Rodjen sam u Pancevu (Jugoslavija) i poticem iz pravoslavne porodice.
Pocetkom 1970. kad sam imao 18 godina, moja majka, starija sestra i ja, pristupili smo verskoj organizaciji Jehovinih svedoka. Tada smo verovali da je to jedina vera koja propoveda i zastupa cistu biblijsku istinu, i da je to pravi put koji vodi u vecni zivot. Tek kasnije se ispostavilo da je sve to nase nadanje gradnja na pesku.
Uzrok zasto smo postali Jehovini svedoci lezi u nedovoljnom poznavanju Svetoga pisma i duha vremena. Gotovo svi ljudi koji postaju "Jehovini svedoci" veoma su slabi ili nikakvi poznavaoci Biblije. Mi smo za kratko vreme bili zaslepljeni jednom vesto postavljenom "istinom" uz pomoc jednog "svedoka" "Biblijskog studija" (kako to oni zovu). Naziv "Biblijski studij" je pogresan, jer se u stvari u njemu ne proucava Biblija, vec knjige vodjstva Jehovinih svedoka. Biblija se samo upotrebljava kao leksikon iz koga se citaju odredjeni stihovi, kojima se zeli dokazati jehovisticka teorija.

Izvestan uspeh Jehovinih svedoka bio je uslovljen time sto u svetu vlada nesigurnost i smetnja medju ljudima, a toplina prave ljubavi u drustvu sve vise se gubi. Dok u svetu po pitanju buducnosti i zivota ljudi vlada velika neizvesnost, jehovista u svom nastupanju je samouveren. Kod njega nema: ja mislim ili mozda, on "uvek sve tacno i apsolutno zna, on zna odgovor" na svako pitanje i jedini je koji propoveda "istinu". I eto, jednoj takvoj slatkorecivoj samouverenosti i mi smo postali zrtve.

Citava "teologija" Jehovinih svedoka prozeta je dvema osnovnim karakterisikama: strahom i nadanjem! Jehovisti svojim isforsiranim propovedanjem o velikom krvoprolicu, koje ce Bog uskoro uciniti unistenjem sveta ili Armagedonom (poslednji sveopsti rat), kod ljudi stvaraju strah i stanje bezizlaznosti. Sa ljudima koji su na takav nacin zastraseni, moze se vrlo lako manipulisati, jer ljudi u takoj situaciji traze najblizu pomoc. Jehovisti, naravno, imaju pri ruci jedan takav izlaz, kao sto je na primer ovaj: Vi samo treba da postanete Jehovin svedok i da se drzite pravila i uredaba "vernog i mudrog sluge iz Bruklina (Njujork)".
Nadanje da je to jedini izlaz iz teske situacije ne dolazi iz cistoga srca koje se potpuno predaje Bogu, vec iz srca koje je gonjeno metodom zastrasivanja, jer sve ono sto Jehovini svedoci cine za svoju organizaciju, cine u nadanju da ce time izbeci unistenje od Armagedona.



Dolaskom u dodir sa adventisitma i literaturom koju su izdali neki bivsi Jehovini svedoci, bio sam motivisan da pocnem ozbiljno i dublje istrazivanje Svetoga pisma i uporedjivanje biblijskog ucenja sa ucenjem i istorijom Jehovinih svedoka.

Milost Bozja me je sve snaznije vodila putem posvecenja u mom zivotu i odnosu prema mome Spasitelju. Postao sam vernik Hriscanske adventisticke crkve i po prvi put u zivotu osetio sta znaci upoznati Bozju milost i ljunav koja spasava.
Pored svega sto si naveo
reci cu ti jedno , da li Jehovini Svedoci namecu nekoga nasilu da proucava i preda se Bogu , kada si polozio zakletvu Jehovi pitam te je li te pitao staresina da li dobrovoljno zelis sluziti i predati se Jehovi , jesi li tada bio glup ili glupsi , koga to JS prisiljavaju , svako moze odluciti svojim razumom i nemoj se sluziti ovde lazima, kroz studiranja moze svako odustati ako mu nesto nije jasno i ne zeli, kakvo procedurom vi objasnjavate ljudima po principu pasivnosti , dodji u ckrvu i slusaj sta ti kaze pastor ili ne znam sta vec imate i to je sve .Reci koga mi to plasimo licno zar ne stoji u Bibliji da ce doci Harmagedon jesmo li to mi izmislili, ze razliku od vas mi zelimo da spasimo sve ljude zato i idemo od vrata do vrata suocavamo se sa svakavim ljudima rizikujemo se opasnosti a sve to iz ljubavi prema naredbi Isusa i ljubavi prema svim narodima , svi mi to cinimo besplatno jer znamo koju nagradu ocekujemo. 1Kor 9:16-18. A ako objavljujem dobru vijest, to nije razlog da se hvalim, jer to mi je dužnost. Doista, teško meni ako ne objavljujem dobru vijest! 17 Ako to činim dragovoljno, imam nagradu, a ako to činim preko volje, ipak mi je povjeren zadatak. 18 Što mi je dakle nagrada? Da propovijedajući prenosim besplatno dobru vijest, ne zloupotrebljavajući pravo koje imam kao propovjednik dobre vijesti. Je li to slucaj i kod vas ??????




Na mom daljnjem putu posvecenja i propovedanja Jevandjelja,
Zelim ti i dalje puno srece i licno posvecenje, a za propovedanje Jevandjelja ja jos nisam doziveo niti video da neki adventista ide od kuce do kuce , u Berlinu sam vec 20 godina .:???:


HARMAGEDONU,
POZNAT MI JE TAJ FIM O "NAJBOLJOJ SKOLI JS", GLEDAO SAM GA NEKOLIKO PUTA,
VISE PUTA BIO SMA PRISUTAN LICNO PREKO SEDMICE KAD SE PROUCAVA kULA STRAZARA I KAD MLADI NASTUPAJU.
MENI JE TO SSMPATICNO I MISLIM DA JE DOBRO DA SE DECA VEZBAJU KAKO DA PROPOVEDAJU.




HARMAGEDONE,

BAS TI HAVALA STO SI POSTIRAO VIDEO "NAJBOLJE VASPITANJE jEHOVINIH SVEDOKA".

vEMO ME JE IZNENADILO STO NA TOJ ISTOJ LISTI POSTOJE MNOGI PRIMERI KAKO JEHOVINI SVEDOCI PRELAZE NA ISLAM.
MOZES LI NAM OBJASNITI ZASTO JE TO TAKO?
Ne znam odakle ti ta prazna ideja , ali da Subotari prelaze u Katolike pa to i sama stranica govori koju sam postavio , sa njihovom Biblijom se i sluzite.


SAD NAM OBJASNI ZASTO SI TO SLIKU STAVIO SA ONIM OSTALIM SLJAMOM?
STA SI ZELEO S NJOM D ANAM KAZES?
E vidis spreman si da kritkujes Jehovine svedoke zajedno sa ostalima, a na samokritike nisi spreman, nisi ocekivao nesto ovako pa istina pogadja , zato budi miran i ne gledaj trn u oko drugome a ne vidis sam deblo u svojemu. Budi zahvalan da su te Jehovini Svedoci naucili nesto , ali lepo da si otkrio i da si otpao , to govori koliko ces vise govoriti ruznije i koliko ces biti veci protivnik nase organizacije.

Hebr. 6:4-6: “One koji su jednom prosvijetljeni i okusili su nebeski dar i primili sveti duh i okusili vrsnu riječ Božju i sile poretka koji dolazi, a potom su otpali, nije moguće opet dovesti do pokajanja, jer sami ponovno na stup pribijaju Sina Božjeg i izvrgavaju ga ruglu.”

1. Tim. 4:1: “Nadahnuta objava izričito kaže da će u budućim vremenima neki otpasti od vjere, slušajući zavodljive nadahnute objave i učenja demona.”

2Petr.2:20. Zaista, ako se, nakon što su upoznali Gospodina i Spasitelja Isusa Krista i tako umaknuli prljavštinama svijeta, ponovno u sve to upuste i to ih nadvlada, ovo im je posljednje gore od prvoga.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Virusi

Sve lepo radi samo je ovaj forum u haosu, neka muzika pa smetnje, hakeri tako se ne bori protiv istine. Sve se desilo kad sam malo spomenuo adventiste alo ako ovako pokušavate da prikrijete istinu neće vam uspeti.
Ja sam otprilike pre 5 - 6 dana to rekao Jurivaki preko PP. Da se odjedamput pojavi neka dosadna muzika, mislim klavirska, sa žamorom ljudi u pozadini. Kao i da očajno sporo otvara stranice bilo koja tema, ali mi je Jurivaka odogorio da je to do mog kompa. Međutim evo sada se na to žali i peko71. Mislim da ipak neko pokušava ubaciti virus na sf - a ko ne znam. Što se tiče mog ličnog iskustva sa Adventistima, pouzdano znam da to oni hoće da urade i rade. I to ubacuju veoma opasne viruse. To je 100 %. Ali u ovom konkretnom sučaju ne znam.
Ja ću sigurno odneti komp kod majstora i onda ću videti šta je po sredi.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
Ja sam otprilike pre 5 - 6 dana to rekao Jurivaki preko PP. Da se odjedamput pojavi neka dosadna muzika, mislim klavirska, sa žamorom ljudi u pozadini. Kao i da očajno sporo otvara stranice bilo koja tema, ali mi je Jurivaka odogorio da je to do mog kompa. Međutim evo sada se na to žali i peko71. Mislim da ipak neko pokušava ubaciti virus na sf - a ko ne znam. Što se tiče mog ličnog iskustva sa Adventistima, pouzdano znam da to oni hoće da urade i rade. I to ubacuju veoma opasne viruse. To je 100 %. Ali u ovom konkretnom sučaju ne znam.
Ja ću sigurno odneti komp kod majstora i onda ću videti šta je po sredi.
:what:Mora da su ovi Adventisti opasni hakeri moracu i ja da odnesem PC i kod mene se cuje muzika u pozadini i stalno izlazi neka Americka stranica org.USA , mozda su povezani sa CIA :D
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja sam otprilike pre 5 - 6 dana to rekao Jurivaki preko PP. Da se odjedamput pojavi neka dosadna muzika, mislim klavirska, sa žamorom ljudi u pozadini. Kao i da očajno sporo otvara stranice bilo koja tema, ali mi je Jurivaka odogorio da je to do mog kompa. Međutim evo sada se na to žali i peko71. Mislim da ipak neko pokušava ubaciti virus na sf - a ko ne znam. Što se tiče mog ličnog iskustva sa Adventistima, pouzdano znam da to oni hoće da urade i rade. I to ubacuju veoma opasne viruse. To je 100 %. Ali u ovom konkretnom sučaju ne znam.
Ja ću sigurno odneti komp kod majstora i onda ću videti šta je po sredi.

Taj se poroblem javlja kod mnogih. Šarrdy, nisam ti rekao da je problem u prvom redu do kompa, mada nisam isključio i tu mogućnost.
Ovaj problem je najčešće uzrokovan browserom (pretraživačem koji se koristi na internetu). Treba probati deinstalirati postojeći pretraživač, očistiti sve njegove tragove koje je moguće očistiti, i uraditi novu instalaciju pretraživača, sa što manje dodataka.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
44
Oće neko napisat nešto konkretno, sa nekom čvrstom podlogom znanja a ne kopi-pejst neke bezvezne citate?
 
Natrag
Top