Adventisti

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Ljudi zar ovo nije jednostavno.procitajte.
1.Mojsijeva 2:3
[SUP]3[/SUP] I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih dela svojih, koja učini;
Ovde nigde ne pise SUBOTA,nego sedmi dan.
Kad kaze "POSVETI GA",to znaci da ga je posvetio uzivanju u onom sto je stvorio.
To ne znaci da je izdao naredbu Adamu i Evi da tog dana ne smeju nista da rade,i da i oni taj dan posvete.
Za njih je to samo bio jedan od sedam dana,koji se zvao sedmi dan.
Gde vi ovde vidite da je Bog dao Adamu i Evi bilo kakvu naredbu vezanu za ovaj dan?
Prva naredba ,za nerad u subotu je data tek za vreme Mojsija,i to nakon izlaska iz egipatskog ropstva.,i u znak secanja na to ropstvo .
Ako mislite da to nije tako,dajte mi napisite,gde to u svetom pismu pre Mojsija pise.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Човече, пун је Стари завет приче о суботи, Јевреји су дати у ропство на 500 година јер су престали да светкују суботу. :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Pa hajde Adrijane
dokazi svoju tvrdnju biblijski.
gde to pise u Bibliji,da su zbog ne drzanja subote Jevreji pali u egipatsko ropstu,iz kog ih je tek Mojsije izbavio???
Znas li kad se rec subota prvi put spominje u Bibliji?
A sta je bilo do tada?
Zasto se nije spominjala subota Adamu,Evi,Avramu,Isaku,Jakovu....???
:)
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Одговорено ти је много пута, не само са моје стране. Провалио сам да од почетка теме ти само понављаш једне исте речи (реченице) на сваку тему на форуму. То радиш са свима, ко год да се упеца да ти објашњава. Ако ти треба одговор, погледај уназад. Ионако нећеш читати све и да ти поново испишем зашто је нешто што је...
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Ma sta bre nesto????
Nisam trazio da posatvi copy-paste celu Bibliju,nego bar jedan stih iz Biblije ,ali pre Mojsija koji trazi da ljudi svetkuju subotu.
Priznaj da ne znas,ili daj taj barem jedan biblijski stih,pre Mojsija.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
OVDE CEMO NAVESTI OBELEZJA BOZJERG I MOJSIJEVOG ZAKONA PARALELNO

Bozji zakon:

Bio je poznat pod imenom Bozji zakon: "Jer odbacise Zakon Gospoda nad vojskam i prezrese reci Sveca Izrailjeva" Isaija 5,24.
MZ Nazvan je Mojsijev zakon, "Dani ociscenja po Mojsijevom zakonu." Luka 2,22.

BZ Pisao ga je Bog na kamenim plocama. "Ploce zakona pisane prstom Bozjim." 2. Mojsijeva 31,18.
"I ploce bese delo Bozje i pismo bilo je pismo Bozje." 2, Mojsijeva 32,16,

MZ pisao je ga Mojsije u knjigu:
"I odvojise zrtvu paljenicu… kako je napisano u knjizi Mojsijevoj." 2. Dnevnika 35,12.


BZ. Stavljen je u kovceg zaveta. 2. Mojsijeva 40,20.
MZ stavljen je pored kovcega zaveta; "Uzmite ovu knjigu zakona i stavite je pokraj kovcega zaveta Gospoda Boga svojega." 5. Mojsijeva 31,26.

BZ Nazvan je "carski zakon":
"Ako ispunite carski zakon po pismu, ljubi bliznjega vsojega kao sebe samoga." Jakov 2,8.

MZ sadrzi uredbe: "Oborio je u telu neprijateljstva, zakon zapovesti sadrzane u uredbama: Efescima 2,15.

BZ Trajace vecno:
Isus je rekao: "Lakse je nebu i Zemlji proci nego jednoj titlki iz zakona propasti." Luka 16,17,

MZ Dat je zbog greha i privremeno traje:
"Sta ce dakle zakon, radi greha dodade se dok ne dodje Seme koje mu se obeca." Galatima 3,19,

BZ Otkriva greh:
"Sta cemo reci? Je li zakon greh? Boze sacuvaj! Nego ja greha ne poznadoh osim kroz zakon. jer ne zadoh za zelju dok zakon ne kaza ne zazeli." Rimljanima 7,7.

MZ "Izbrisavsi pismo uredbe koje behu protiv nas i to uzevsi na sredu prikovavsi ga na krstu." Kolosanima 2,14. Hristos je na krstu prikovao Mojsijev zakona sa svoim uredbama i starozavetnim obredima, a ne Gospodnji zakon.

Zato Jovan i posle Hristovog raspeca savetuje:
"JER JE OVO LJUBAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO; I ZAPOVESTI NJEGOVE NISU TESKE." 1. Jovnova 5,3, Da je Isus na krstu ukinuo Dekalog, koji je izraz ljubavi, onda ovaj Jovanov savet bi bio protiv Hristove zrtve otkupljenja, a to nije tako. I posle raspeca Deset bozjih zapovesti ostaju na snazi i ostace za sve vekove.

Tako kad Pavle pise da niko nikoga ne osudjuje za jela ili pica, praznike i mladine i subote," Kolosanima 2,14-16. On ukazuje na Mojsijev zakon koji se sastojao od uredaba o zrtvavma, jelima, pocima i obredima.


BZ je duhovan, i koristan svim ljudima i za sva vremena: "Jer ja znam da je zakon duhovan; a ja sam telesan prodan pod greh." Rimljanima 7,14

Bozji zakon je savrsen kao i sam Zakonodavac; on je merilo Bozje pravde izrazava Njegov kakakter: "Zakon je Gospodnji savrsen, krepi dusu, Svedocanstvo je Gospodnje verno, daje mudrost nevestome." Psalam 19,7.
Ako je tako, treba li savrsenom popravka ili izmena? Savakako ne!
Da je postojasla mogucnost promene Bozjeg zakona, Hristos ne bi umro na krstu zbog nasih prestupa.
Hristos je podneo najvecu zrtvu da umre i svojom zrtvom otkupi gresnika upravo zbog toga sto nije postojala nikakva mogucnost
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ris mi jos uvek nije odgovorio na pitanje `Koje zapovesti je odrzao Avramu tekstu gde Bog kaze `Avram je odrzao zapovesti moje, i naredbe moje.

I sta znaci kada Bog u raju kaze da je posvetio i blagoslovio sedmi dan...za koga je posvetio i blagoslovio, da li za sebe i svoji upotrebu, ili za nekoga drugog, mozda za mrave koji skupljaju letinu kako kaze rec Bozja, a kojim slucajem u subotu se odmaraju i slave Boga...?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Cika Miko
Drago mi je da se i ti polako ukljucujes u razgovor.
Ovo sto si napisao to je Ok i sve je manje vise poznato.
Narocito si me prijatno iznenadio kad si dodao ovo
"MZ Dat je zbog greha i privremeno traje:
"Sta ce dakle zakon, radi greha dodade se dok ne dodje Seme koje mu se obeca." Galatima 3,19,"
Ako nesto traje privremeno,onda nije savrseno.
Stari zavet nije bio savrsen,iz prostog razloga sto je pokazao ljudima da ga ne mogu ispuniti,da su gresni,da trebaju Hrista.

E sad ono sto mi Laodikejac izbegava odgovoriti,a pitao sam ga jednostavno.
Kad se prvi put koristi rec "subota",ostao sam bez odgovora,ali evo gde sam je pronasao .
2.Mojsijeva 16:23
[SUP]23[/SUP] A on im reče: Ovo kaza Gospod: Sutra je subota, odmor svet Gospodu; šta ćete peći, pecite, i šta ćete kuvati, kuvajte danas; a šta preteče, ostavite i čuvajte za sutra.
Jehova Bog je hteo da olaksa svome narodu .Dao im je dan odmora koji nikada do tada niko od ljudi nije imao....
Bog je prvih 6 dana posvetio Radu,a sedmi dan odmoru.,ili pak njegovih 6 stvaralackih dana nisu bili SVETI???
Ako neko odmara u dane kad se radi,ispada budala,ali ako sedmog dana tuca kamen itd ,kad ostali odmaraju,onda mora neko da ga smiri...,da ne uznemirava bukom one koji odmaraju....

Laodikejac
ti se jos nisi naucio da citiras stihove gde se doticni nalaze,knjiga,glava,stih.
Avram je poslusao Jehovu kad je ostavio ocevinu i krenuo za Jehovom,zar to nije bila Jehovina zapoved?
Kad je Jehova posvetio 7 dan za odmor
1.Moj 2:3
[SUP]3[/SUP] I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svih dela svojih, koja učini;
Posvetio ga je sebi za odmor.Adamu i Evi nista nije rekao,bilo bi napisano da se i za njih odnosilo da ne trebaju nista da rade 7 dan....
Pitaj dalje.
1 Moj. 2:3, 2 Moj. 20:8, 2 Moj. 31:15, 2 Moj. 35​
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda je po tebi Isus bio najveci nepoznavalac pisma kada je rekao da je Subota stvorena coveka radi...trebao je da kaze Boga radi, jer ti kazes da je Bog stvorio subotu za sebe i svoj odmor i blagoslove...

Sto se tice Avrama, Avram je upravo postovao Bozje zapovesti, pa time i subotu..
Zakon se od vremena Adama takoreci prenosio usmeno, jer su ljudi ziveli toliko dugo, cak 900 godina da su mogli da ga prenose sa oca na sina, unuke, na njihovu decu do ko zna kog kolena, a ovi opet dalje.

Kasnije je Bog dao zakon u pisanom obliku napisavsi ga na dve kamene ploce, da bi se sacuvao od generacije do generacije, posto se ljudski vek tokom vremena znatno smanjio.

Osim toga, uslovi spasenja su oduvek bili isti, kako za Adama i Jevu, tako i Noja, Avrama, i Mojsija, a to je poslusnost Bozjim zapovestima.
Uslovi spasenja su i danas isti, i tako ce biti do kraja istorije.
Isus je ispunio ove uslove, i sam je to posvedocio izjavsi da je on odrzao zapovesti Oca svojega.
Tu je ukljucena i subota kao deo Bozjeg zakona - 4 zapovest.

Mislio sam da si pametniji, i da razmisljas dublje i svestranije, razocarao si me...
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Kad Isus kaze da je subota stvorena radi coveka to znaci da je covek vazniji od subote.
Nije covek stvoren da bude rob suboti,nego subota coveku da odmori!!!
Ali ne po ludoj ceni koju su gledali fariseji,kao i vi adventisti,da je to postalo zamorno za isusa.
Zato je i rekao ucenicima da ne obracaju paznju na to kad ih osudjuju dal rade il ne rade subotom i slicno.

Ma koji bre usmeni zakon Adamu i Evi da ne rade subotom,ili Avramu,Isaku,Jakovu,Josipu???
Usmeni zakon su Jevreji sami sebi napravili nakon pisanog,a to je Talmud.
 
Natrag
Top