Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Hvala na lepim komplimentima ,to sam i ocekivao i pretpostavio od jednog otpadnika, samo nemoj glumiti coveka sa dva lica , dobro da si skinuo masku .

PA BRUKO JEDNA, ZAR TI NISMA REKAO ISTINU? SAKUPIO SI SA TUDJIH SAJTOIVA NEKE SLIKE A NEMAS POJMA STA ONE ZNACE I SA KAKVOM NAMEROM SU TAMO. SVE SI IZVRNUO SA NAMEROM DA IZLAZERS NA DRUGE DA BI SVOJ LICNI OTPAD SAKRIO,
PO JUTRU SE DAN POZNAJE.
----------

Ne moze se reci poneka jabuka ,na zalost vecina je trulez samo sto ti ne vidis , ja cu te podsetiti na jedan stavak koji si zaboravio.

1kor.1:10-13.Potičem vas, braćo, imenom Gospodina našega Isusa Krista da svi jedno govorite i da među vama ne bude podjela, nego da budete potpuno ujedinjeni istim umom i istim načinom razmišljanja. 11 Naime, Klojini su mi ukućani javili za vas, braćo moja, da među vama ima svađa. 12 Mislim na to što svaki od vas govori: “Ja sam Pavlov”, “A ja Apolonov”, “A ja Kefin”, “A ja Kristov”. 13 Dakle, Krist je podijeljen. E vidis kod vas se to i desilo koliko vas ima adventisti 7 dana , na adventiste , a mozda vas ima i vise ,???? i svaki ima svoju teoriju, to je prvi razlog da kod vas ne stima u vasoj organizaciji, sto se tice sveca , pa sigurno da ih mora biti ,i bilo ih je i bice ih , Isus je taj koji vodi sa 144.000 . I tog ostatka jos uvek ima na Zemlji. Mat. 24:45 ,46 Tko je dakle vjerni i razboriti rob kojeg je gospodar njegov postavio nad slugama svojim, da im daje hranu u pravo vrijeme? 46 Sretan je taj rob ako ga gospodar njegov, kada dođe, nađe da tako radi! .

PRE SVEGA TI NISI UPOZNAT SA CINJENIAMA, A NIJE NIKAKVO CUDO KAD VAM kULA STRAZARA ZABRANJUJE DA PRUCAVATE DRUGE VERSKE ORGANIZACIJE I NJIHOVO UCENJE. U POCETKU STOTINE HILJDA HRISCANA SU SE NAZIVALI ADVENTISTI, A NISU IMALI NIKAKVE VEZE SA ADVENTISTIMA. sAM MILER JE BIO ADVENTISTA A PROPOVEDNIK BAPTISTICKI. ZATO IME ADVENTISTI USVOJELE SU MNOGE VERSKE ZAJESNICE, A TI TO NE ZNAS.

DRUGO AKO GOVORIS O OTPADUY, STA ONO BI SA ONA CETIRI DIREKTORA, KOJI SU BILI CLASNOVI UPRAVNOG TELA U BRUKLINU, A KOJI SU PODIGLI BUNU SA ZAHTEVOM DA SE PROMENI STATUT ORGANIZACIJE. DA LI SI CITAO IZVESTAJ U KOME PISE DA JE VECINA BILA NA STRANI POBUNE I OTPADA? STA TI O TOME ZNAS I STA IMAS DA PO TOM PITANJU KAZES?
PA ONDA RECI NAM KO JE OTPADNIK?
--------------

I da ti odgovorim na na tvoju cifru koju si spomenuo , mi se ne hvalimo ciframa ni kvantitetom, vec kvalitetom, a o tome govori da je porast u nasoj organizaciji sve veci , a pritom i vasih adventista ima sve vise i koji se hvale da su im se oci otvorile, i da su sretni sto sluze pravom Bogu Jehovi .

PA UPRAVO GORDNJA MOJA IZJAVA I GOVORI O VASEM I KVANTITETU I KVALITETU.
STA KAZES ZA ONOGA TVOGA BRATA U NOVOM ZELNADU STO JE NAKUPOVAO ORUZJA SAMO ZATO STO JE TO ZABRANJENO VAMA I STO JE TROVAO VASEG STARESINU I NJEGOVU PORODICU? JE LI TO TAJ KVALITET ILI JE OTPAD O KOME TI NE ZELIS DA GOVORIS?
-----------------


Tko je dakle vjerni i razboriti rob kojeg je gospodar njegov postavio nad slugama svojim, da im daje hranu u pravo vrijeme? 46 Sretan je taj rob ako ga gospodar njegov, kada dođe, nađe da tako radi!

HARMAGEDONE, TO SU SAMO VASE FANTAZIJA KOJE SU PLOD PODVALE SUDIJE RUTERFORDA.
ON VAS JE IZLAGAO DA IMATE TEOKRATSKU VLADAVINU, A ONA NEMA VEZE SA BOGOM, NEGO SE TEMELJI NA IZMISLJOTINAMA.
A AKO JE TO ZA TE VERNI ROB, TO MOZE BITI SAMO ZA DECU KOJA NE ZNAJU DA MISLE.
UOSTALOM NECU TI JA O TOME GOVORITI PRILOZICU TI IZJAVE TVOJE BRACI PA TI MALO RAZMISLI.
----------------


Ovde nemam komentar zaista smesno (osnovana pravila zivota).

Pored svega sto si naveo
reci cu ti jedno , da li Jehovini Svedoci namecu nekoga nasilu da proucava i preda se Bogu , kada si polozio zakletvu Jehovi pitam te je li te pitao staresina da li dobrovoljno zelis sluziti i predati se Jehovi , jesi li tada bio glup ili glupsi , koga to JS prisiljavaju , svako moze odluciti svojim razumom i nemoj se sluziti ovde lazima, kroz studiranja moze svako odustati ako mu nesto nije jasno i ne zeli, kakvo procedurom vi objasnjavate ljudima po principu pasivnosti , dodji u ckrvu i slusaj sta ti kaze pastor ili ne znam sta vec imate i to je sve .Reci koga mi to plasimo licno zar ne stoji u Bibliji da ce doci Harmagedon jesmo li to mi izmislili, ze razliku od vas mi zelimo da spasimo sve ljude zato i idemo od vrata do vrata suocavamo se sa svakavim ljudima rizikujemo se opasnosti a sve to iz ljubavi prema naredbi Isusa i ljubavi prema svim narodima , svi mi to cinimo besplatno jer znamo koju nagradu ocekujemo. 1Kor 9:16-18. A ako objavljujem dobru vijest, to nije razlog da se hvalim, jer to mi je dužnost. Doista, teško meni ako ne objavljujem dobru vijest! 17 Ako to činim dragovoljno, imam nagradu, a ako to činim preko volje, ipak mi je povjeren zadatak. 18 Što mi je dakle nagrada? Da propovijedajući prenosim besplatno dobru vijest, ne zloupotrebljavajući pravo koje imam kao propovjednik dobre vijesti. Je li to slucaj i kod vas ??????




Zelim ti i dalje puno srece i licno posvecenje, a za propovedanje Jevandjelja ja jos nisam doziveo niti video da neki adventista ide od kuce do kuce , u Berlinu sam vec 20 godina .:???:

A DA LI SI CUO ZA ADVENTISTICKE RADIO, TV. STANICE, INTERNET, SKOLE UNIVERZITETE, BOLNICE, DOBROTVORNU ORGANIZACIJU ADRA KOJA POMAZE SVIM LJUDIKMA A NE SAMO ADVENTISTIMA? DA LI SI IKAD CUO ZA ODELJENJE VERSKE SLOBODE, UDRUZENJE KOJE OBJAVLJUJE PRINCIPE UMERENOSTI, ZDRAVLJA? DA LI SI IKAD CUO ZA HILJADE EVANGELIZACIJA I RAZNIH SEMINARA KOJI SE ODRZAVAJU U SVIM ZEMLJAMA SVETA?

SAMO JOS JEDNO, DA LI SI IKAD CUO DA SE ADVENTISTICKOJ CRKVI SVAKOGA DANA PRILKUCI OKO 3000 NOVIH VERNIKA? a TO JE VISE OD MILION VERNIKA GODISNJE?

VIDIS MNOGE CINJENICE SU TI NEPOZNATE ZATO LAMATAS MAKAR STA.

PRED SOBOM IMAM VASU STATISTIKU OD 1952.- 2005.
STA KAZU VAS ABRACA IZ BRUKLINA, DA SE U VASOJ ORGANIZACIJI DESAVAJU POREMECAJI I PROMENE VISE NEGO I U JEDNOJ DRUGOJ VERSJOIJ ZAJEDNICI.DA LI JE TO ZBOG TOGA STO IMATE "TEOKRATSKI SISTEM UPRAVLJANJA"? ZAPAMTI, BOG NE CINI TAKVE GRESKE, A ONI KOJI IH CINE DOKAZUJU DA NEMAJU VEZE SA JEHOVOM.

DA LI SI CITAO STA KAZU DA JE ZA DESET GODINA IZGUBLJENO VISE OD 1,5 MILION VERNIKA?
STA MISLIS HARMAGEDONE, DA LI SU ONI TOLIKO POSVECENI PA SU POBEGLI OD GLUPOSTI ILI SU OTPADNICI OD VERE?
BROJ JE ZA VAS ZABRINJAVAJUCI.

DA LI SE SAM POSMATRAO KOLIKO POSTOI STE RASLI U POSLEDNJIH 15 GODINA?
AKO NISI IDI NA VAS SAJT PA POGLEDFAJ. HARMAGEDONE SVE SE RUSI PRED TVOJIM OCIMA.
UPRAVNO TELO SE ZALI NA INFORMACIJE KOJE SE SIRE PREKO INTERNETA I JA MISLIM DA JE I TO JEDAN OD RAZLOGA.

NEKI OD VAS, HVLA BOGU NE SVI, NA FORUMUIMA PONASATE SE KAO ZVERI, PUNI STE PAKOSTI PROTIV SVIH KOJI NE PRIHVATAJU VASU JERES, A TO VASE SVEDOCANSTVO SIRI SE PO SVETU I MENJA MISLJENJE LJUDI O VAMA.
VRLO MALO VAS JE, KOJI RAZUMETE STA RADITE I STA BI TREBALO DA RADITE, JER IZA SEBE OSTAVLJATE JAKO CRNU SLIKU O ORGANIZACIJU KOJU PREDSTAVLJATE DA JE JEDINI KANAL ISTINA A SVAKO VIDI DA JE TO SAMO MUTLJAG I NISTA VISE.

A TI ARMAGEDONE, PODJI PO BUNJISTIMA I SAKUPLJAJ SVO SMECE I NASTAVI DA LJAGAS DRUGE, ALI LJUDI SU PAMETNI, ZNAJU ONI STA JE ISTINA A STA SU OTPADNICKE PODVALE.


HARMAGEDONU,
POZNAT MI JE TAJ FIM O "NAJBOLJOJ SKOLI JS", GLEDAO SAM GA NEKOLIKO PUTA,
VISE PUTA BIO SMA PRISUTAN LICNO PREKO SEDMICE KAD SE PROUCAVA kULA STRAZARA I KAD MLADI NASTUPAJU.
MENI JE TO SSMPATICNO I MISLIM DA JE DOBRO DA SE DECA VEZBAJU KAKO DA PROPOVEDAJU.




HARMAGEDONE,

BAS TI HAVALA STO SI POSTIRAO VIDEO "NAJBOLJE VASPITANJE jEHOVINIH SVEDOKA".

Ne znam odakle ti ta prazna ideja , ali da Subotari prelaze u Katolike pa to i sama stranica govori koju sam postavio , sa njihovom Biblijom se i sluzite.


TO UOPSTE NIJE MOJA IDEJA, NEGO TVOJE, JER SAM TE INFORMACIJE NASAO NA LISTI NA KOJOJ JE I "NAJBOLJE VASPITANJE JS".
PREMA TOME TO JE TVOJA IDEJA, AKO NE VERUJES VRATI SE TAMO PA POGLEDAJ. BOLI TE ISTINA ZAR NE?
--------------

E vidis spreman si da kritkujes Jehovine svedoke zajedno sa ostalima, a na samokritike nisi spreman, nisi ocekivao nesto ovako pa istina pogadja , zato budi miran i ne gledaj trn u oko drugome a ne vidis sam deblo u svojemu. Budi zahvalan da su te Jehovini Svedoci naucili nesto , ali lepo da si otkrio i da si otpao , to govori koliko ces vise govoriti ruznije i koliko ces biti veci protivnik nase organizacije.

OTPAO OD KOGA ILI OD CEGA?
SAMO TI NASTAVI DA TRAGAS PO BUNJISTIMA TAMO SU TVOJI IZVORI DUHOVNOSTI.
ZAHVALJUJEM TI U IME SVIH NA FORUMU STO SI NAM OTKRIO JEHOVINE SVEDOKA ONAKVE KAKVI JESU, A NE ONAKVE KAKO TO ZELITE DA IH PREDSTAVITE.

--------------------

Hebr. 6:4-6: “One koji su jednom prosvijetljeni i okusili su nebeski dar i primili sveti duh i okusili vrsnu riječ Božju i sile poretka koji dolazi, a potom su otpali, nije moguće opet dovesti do pokajanja, jer sami ponovno na stup pribijaju Sina Božjeg i izvrgavaju ga ruglu.”

U TU GRUPU SAM SEBE SVRSTAVA HARMAGEDON, ZAISTA JESTE OTPADNIK.

1. Tim. 4:1: “Nadahnuta objava izričito kaže da će u budućim vremenima neki otpasti od vjere, slušajući zavodljive nadahnute objave i učenja demona.”
TAKO JE, HARMAGEDON UPRAVO SLUSA TE OTPALE DUHOVE.

Sve najbolje

SVEDOCI GOVORE
Nekoliko iskustva onih koji su mnogo zrtvovali u zajednici Jehovinih svedoka, ali jedoga dana sve se izmenulo, tvrdjava se srusila, a ladja se rezbila.
Ovim iskustvima ne zelim da kazem da samo Jehovini svedoci imaju unutrasnje, organizacione i doktrinarne probleme; to je iskustvo svih drustava pa i religija.
U svim ovim izjavama, iako na razlicite nacine, ponavljaju se isti razlozi koji su doprineli da se tvrdjava srusila i potopi brod njihovih nada. Pokusaljte sami da pronadjete sta je ono sto se sustinski ponavlja u svim ovim izjavama. Posebno mislim na vas, Jehovine svedoke, mozda ipak ima nesto sto su ovi otkrili i dokucili, a sto je vama zasada nepoznato.
I oni su nekad tako verovali
Razgovor sa gospodjom Vajzer imao sam 1979. godine u Laru u Nemackoj.
BS. U kojoj religiji ste odrasli gospodjo Vajzer?
Vajzer: Rodjena sam u strogo katolickoj porodici. Jos dok sam bila mlada izgubila sam roditelje. Moja starija sestra starala se o meni. Kad sam imala 12 godina, sestra me je dala u samostan da mucim telo da bih zasluzila vecni zivot.
BS. Mozete li nam reci, kako ste ziveli u samostanu?
V. Svakoga dana polazili smo na spavanje u devet sati, a ustajali u pet ujutru. Nismo smeli da govorimo, osim pola sata ujutu, a pola sata navece, i to svi zajedno u grupi. Nikad dve stestre nisu smele da razgovaraju odvojeno od drugih. Jutarnja misa trajala je jedan sat. Postojao je jedan praznik u godini kada niko nema pravo da govori nista za cetiri dana, osim molitve. Provela sam osamnaest godina u tom samostanu, a nikad nisam videla Bibliju. Za vreme Drugog svetskog rata, samostan je bio unisten, a mi smo se vratili svojim kucama.
BS. Kako ste postali Jehovin svedok?
V. Cim sam se vratila iz samostana, udala sam se. Moj muz je bio evngelista i od tada sam pocela da citam Bibliju, ali nista me nije privlacilo u njegovoj Crkvi. Posle izvesnog vremena upoznala sam Jehovine svedoke i ubrzo postala njihov clan.
BS. Kakve sve obeveze ima clan Jehovinih svedoka?
V. On treba da prisustvuje svim sastancima, a ima ih najmanje pet u sedmici. Obavezan je da 35 sati mesecno odvoji za posecivanje domova, sirenje njihove literature i propovedanje njihove doktrine. Nije toliko vazan kvalitet propovedanja kao vreme koje treba provesti na terenu.
BS. Odakle novac za kupovinu zgrada, masina, stampanje literature i placanje propovednika?
V. Svaki clan je duzan da svojim sredstvima potpomaze zajednisu, a te obaveze nisu male. Sto se tice kupovine zgrada i placanje literature, to mi clanovi ne znamo. Uvek se govori da neki bogati daju velike svote novaca, ali dosta sam putovala, a nikad nisam srela nijednog takvog darodavca, uvek se govori da oni zive u dalekim zemljama.
BS. Da li ste jos pripadnik zajednice Jehovinih svedoka?
V. O ne! Pre cetiri godine napustila sam ih. Kao sto sam rekla, svaki clan ima svoje podrucje rada, a na mom podrucju nalazila se i adventisticka crkva u kojoj je bio i stan za propovednika. Odmah na pocetku skrenuli su mi paznju da slocajno ne udjem u tu crkvu ili da posetim pastora. U toku jedanaest godina svake sedmice prolazila sam pored crkve, a nikad nisam zakucala na njihova vrata, iako sam bila odgovorna za sve koji zive na mome terenu.
Jednog dana, dok sam posecivala domove, naisla sam na vrlo ljubaznu porodicu. Rekli su da imaju Bibliju i pozvali me da zajedno proucavam s njima. Posle dva sata razgovora sa ovom porodicom, otvorile su mi se oci i shvatila sam da sam jedanaest godina propovedala zabludu. Kad sam uvece stigla na nas redovni sastanak, pohvalila sam se kako sam nasla jednu porodicu koja dobro poznaje Bibliju. Odmah su me pitali: "Kojoj crkvi pripadaju?" Rekla sam im da su adventisti. Odmah su me savetovali da ih vise ne posecujem. Medjutim, naglasila sam da iduce srede imam zakazan sastanak i da bi se kod tih ljudi osramotila ako ne bih otisla.
Na to su odgovorili da ce me iskljuciti, ako i dalje budem proucavala Bibliju s njima. Za mene je to bilo strasno razocaranje. Posebno me mucilo to sto nisam mogla da razumem zasto? Zasto da ne razgovaram sa ljudima koji su tako dobri i toliko poznaju Bibliju, a svakoga dana salju nas da trazimo takve ljude.
Sledece srede ipak sam otisla na zakazani sastanak. Kad smo se uvece nasli na redovnom sastanku, odmah su me pitali da li sam posetila tu porodicu. Rekla sam istinu. Oni su me anatemisali. Tih nekoliko dana bila sam veoma zalosna. Pored toga ustanovila sam da njihov prevod Biblije nije ispravan i niz predvidjenih godina u kojima su se trebali odigrati vazni dogadjaji nikad se nisu ispunili. Sledece subote posetila sam Adventisticku crkvu. Jehovisti su poceli da mi prete. Dolazili su jedan za drugim u posetu, zvali telefonom, pogrda za pogrdom stizale su jedna za drugom.
Kad vice nisam mogla da trpim, napisala sam im pismo: "Mislila sam da kao pripadnik vase zajednice, ipak mogu biti slobodna zena. Zar sam ucinila neko zlo sto sam posetila ljude koji poznaju Bibliju bolje nego vi? Osecam, da kada biste imali vlast, osudili biste me na smrt. Posto vise ne mogu da podnosim vase prekore i neopravdane pogrde, obavestavam vas da vise ne zelim da budem clan vase zajednice. Vase ucenje suprotstavlja se ucenju Biblije, a vas prevod Biblije nije ispravan. Molim vas prestanite sa svojim pretnjama.
Posle nekoliko dana dobila sam odgovor: "Draga sestro Vajzer, Odbor je proucio tvoje pismo i zbog toga te poziva da dodjes u sledecu subotu u deset sati pre podne da odgovoris na pitanja o tvojoj laznoj religiji..." Posle toliko pogrda i pretnji, nisam imala hrabrosti da odem. Zatim sam dobila drugo pismo u kome me vise ne nazivaju sestrom, vec me obavestavaju da su me iskljucili i da je svima clanovima zajednice zabranjeno da se pozdravljaju i druze sa mnom. Zalim onih jedanaest godina u kojima sam umesto istine propovedala ucenje ljudske bujne maste."
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
U okviru teme "Verske sekte", postoji odeljak o Adventistima, ali se tamo nekako izgubio, a mislim da bi bilo zanimljivo da se ovdje čuje nešto i toj vjerskoj zajednici. Kao što je poznato, to je protestantska vjerska zajednica, koju u kolokvijalnom i lokalnom žargonu, često zovu i subotarima, jer svetkuju subotu, umjesto nedelje. Svoje učenje zasniva na Bibliji, a glavna karakeristika njihovog učenja je vjera u ponovni Kristov dolazak na Zemlju.
Kao i Nazareni, ne krste djecu dok su mala, nego u dobi između 15 i 25 godine života. Ne vjeruju u zagrobni život, jer se drže teksta Propovjednika 9.5 koji govori da "mrtvi ne znaju ništa", tako da smatraju da mrtvi nisu svjesni postojanja, sve do drugog Kristovog dolaska, kada će pravedni uskrsnuti.
Ono što je posebno interesantno kod Adventista, jeste njihova molitva. Naime, oni nemaju unaprijed pripremljene molitve, kao što Katolici i Pravoslavci imaju, recimo, Očenaš i druge molitve, nego se mole, tako reći, spontano, iz srca, kako kažu. Rimokatoličku crkvu smatraju "velikom bludnicom", dok se prema Pravoslavnoj crkvi prozeltski odnose.
Ima o njima još toga zanimljivog, pa oni koji znaju više o Adventistima, neka se jave.

Zanimljivivo je i za svaku pohvalu, kadgod Jurivaka kaze nesto o Adventistima on to tako lepo i pravilno0 izrazi da je to zaista divno.
Sve sto si ukratko rekao o adventistima je upravo tako, izuzev manjih detalja.

Sve najbolje
  • profile.png
    Pogledaj profil
  • forum.png
    Vidi Forum Postove
  • message.png
    Privatna poruka
  • blog.png
    Vidi Blogove
  • add.png
    Dodaj kao kontakt
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Zanimljivivo je i za svaku pohvalu, kadgod Jurivaka kaze nesto o Adventistima on to tako lepo i pravilno0 izrazi da je to zaista divno.
Sve sto si ukratko rekao o adventistima je upravo tako, izuzev manjih detalja.

Sve najbolje
Mika32, ja o svim religijama i svim crkvama (denominacijama) imam isto mišljenje. Ne pripadam niti jednoj, a sve me zanimaju, prije svega sa filozovsko-sociološkog aspekta.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
:what:Mora da su ovi Adventisti opasni hakeri moracu i ja da odnesem PC i kod mene se cuje muzika u pozadini i stalno izlazi neka Americka stranica org.USA , mozda su povezani sa CIA :D

TAKO JE HARMAGEDONU, SAD SI ZAISTA POTREFIO. VOLIM JA KAD OD TEBE CUJEM TAKO VISOKE "MUDROSTI"
PA NEKA NAROD ZNA KOGA MUCI OPSESIJA.

JE LI TI CESTO CUJES TE GLASOVE ILI SAMO PONEKAD.


TO OBICNO SE DESAVA ONIMA KOJE NECASTIVI UZNEMIRAVAJU.

DA LI SI SADA RAZUMEO?

ZELIM TI SVE NAJBOLJE

Harmagedone, boli li i ova istina?

Pred sudskim odborom
Kada je okrivljen zbog "greha" Jehovin svedok izlazi pred sudski odbor koji se sastoji od tri staresine Skupstine da razgovaraju "o problemu". Ako osumnjiceni ne pokaze pokajanje, biva iskljucen. Ako se kaznjeni ne slaze sa presudom ima pravo zalbe. Evo kako izgleda zalba Dzimija Rizolia. Dzimi je bio Jehovin svedok 23 godine, a punih 17 godina bio je propovednik posvecujuci puno radno vreme i napore da objavi jedinsteno ucenje Kule strazare. Dzimi je 19. maja 1996. godine izasao pred odbor koji se sastojao od 6 staresina.
Na ovom sastanku trebalo je da obe strane podnesu dokaze da bi se utvrdila istina. Biblija jasno uci: "Neka ne ustaje jedan svedok na coveka ni za kakvo zlo i ni za kakav greh koji se cini, nego na recima dva ili tri svedoka da ostane stvar." (5. Mojsijeva 19,15) Sami cete ustanoviti da li su bibliski principi bili postovani za vreme ovog sudjenja.
Najpre su predstavljene prisutne staresine... Rober Bat zahvalio se odbornicima za vreme koje su odvojili. On je tako|e predstavio Dzimija odboru, premda su ga svi dobro poznavali.
Robert: Pozvani smo da saslusamo vasu zalbu. Recite nam zbog cega se ulozili ovu zalbu?
Dzimi: Pripremio sam dva opisa jedan dugacak, a drugu kratak. Iznecu najpre skraceni opis...Ovde iznosim dokaze da prosli odborski sastanak nije imao biblisku osnovu. Kula strazara od 1995. kaze: "Najpre dva svedoka treba da upotrebe metodu iz Mateja 18,15." Ovaj princip nije primenjen. Postoje cetvorica koji me optuzuju i nijedan od njih nije postupio prema savetu Biblije ni Kule strazare... Postoji pismo koje me optuzuje, na osnovu cije optuzbe su doneli presudu, a ja to pismo nikad nisam video. Kako mogu da se opravdam ako mi dokazi nisu izneseni? Samo su rekli da imaju pismo, u stvari tada sam prvi put cuo za njega, ali nikad ga nisam video.
Samo jedan od staresina me je optuzivao. Govorio je sta sam navodno rekao jednom bratu pre godinu dana, a ja se ne secam sta sam tada rekao... Biblijski princip iz Mateja 18. treba da se postuje. Moji tuzioci nisu postupili u skladu sa ovim principima. Nikad nisu doveli svedoke. Ne vidim nikakvog razloga da se tuzioci ne suoce sa mnom... Kako mozete da me iskljucite kao nepokajanog gresnika kad niste ispitali ni ono sime me okrivljujete. Optuzuju me da sam imao slobodne veze za koje ja nisam cuo, dok nisam izasao pred odbor. Onda kada su me iskljucili tvrde da nisam poslusao autoritet...
Zalim se zbog tri osnovna razloga:
1. Glavne informacije nisu mi pokazane.
2. Nikad nisam suocen sa onima koji me okrivljuju.
3. U cemu sam nepokajani gresnik?
Evo razloga zbog kojih su me iskljucili:
1. Da sam rekao da se nijedno prorocanstvo, koje je Kula strazara prorekla nije ispunilo.
2. Da sam ispitivao sluge koje je Jehova odredio jos od brata Rasla.
3. Da sam rekao da uprava krije tajne od naroda.
4. Da ne verujem da je Sveti Duh postavio staresine.
5. Da staresine slepo slede direktive jedan drugoga i organizacije.
6. Uprava laze prikazujuci da je Rej otpadnik, a nije.
7. Da su staresine kao car David koji je stavio Uriju Hetejina pred lavove da ga ubiju.
8. Staresine su neozbiljne.
9. Braca su kukavice.
10. Braca su licemeri i lazovi.
Kad sam ih upitao ko me je optuzio za prvi navod, nisu mi hteli reci. Na drugo pitanje odgovorio sam da nikad u zivotu nisam vrsio ispitivanje i zatrazio da mi se kaze ko je to rekao? Opet mi nisu rekli ko je svedok.
Jedan od staresina prekinuo me je i rekao: "Glavna tuzba je da si rekao da se nijedno prorocanstvo koje je uprava dala nikad nije ispunilo. Da li si to ikad rekao?" To nije predmet, nastavio je Dzimi, vec ako me je neko optuzio, pre nego sto me odbor iskljuci treba da me suoci sa svedokom. Tako ja sada pitam ko je to reko? Staresina je ponovo upitao: "Da li je optuzba istinita?" Ne zelim da ulazim u te stvari, nastavio je Dzimi, bez tuzitelja... Izjavljujem da tako nesta nikada nisam rekao ni ucno. "Znac da ne priznajes a si ikad tako nesto rekao", dodao je staresna. Kategorici ne, rekao je Dzmi.
Vi znate da je moj brat bio iskljucen i sve do danas ne zna zasto su ga iskljucli... I ja sam iskljucn na osnovu necega sto sam obnarodovao, cak iako nisam. "Sta si obnarodovao", upitao je staresina. Rekli su da sam obnarodovao da se u Farmigtonu cini nemoral i vrsi zlostavljanje dece. Cim sam im izneo problem, sledece sedmice bio sam iskljucen... Ova rasprava obuhvata 10 stranica a izneo sam je u skracenom obliku. Moj cilj nije da okrivim odbor niti da opravdam okrivljenog, jer ne poznajem ni jedno ni drugo.
Lako je uci, a tesko izaci
Kad god govorim o problemima Kule strazare, ljudi me pitaju: "Kako neko moze da prihvati takvu religiju?" ili "Kako neko moze ostati u takvoj religiji?" ili "Ako Jehovini svedoci vide greske zasto je za njih tako tesko da izadju napolje?" Pa ipak, svakoga dan ljudi se prikljucuju religiji Kule strazare i mnogi ostaju, iako su u njoj nezadovoljni.
Ono sto me je privuklo Kuli strazari je njihova "vestina" rukovanja bilo kojim predmetom iz Svetoga pisma. Isgleda kao da za sve imaju odgovor. Iskusan jehovista nema problema da pobedi obicnog vernika koji posecuje svoju crkvu. Oni se suprotstavljaju verskim vodjama. Pre nego sto sam bio krsten isao sam od vrata do vrata sa iskusnim Jehovinim svedokom i posmatrao njegovu vestinu. Mislio sam da ovi ljudi zaista imaju istinu. Kad sam bio uveren da Kula strazara ima "istinu" (kako to Jehovini svedoci kazu) tada sam bio krsten. Bio sam bezgraniceno srecan sto sam postao deo "Bozje organizacije".
Ubrzo posle krstenja, kad sam se priblizio zavrsetku gimnazije, ustanovio sam da je Kula strazara protiv toga da mladi idu na fakultet. U ono vreme (1969) Jehovini svedoci su isticali da ce 1975. doci kraj "sistema ovoga gresnoga sveta" i poceti Hristovo hiljadugodisnje carstvo na Zemlji. Zato nije bilo potrebno da ulazemo napore i sredstva za vise vaspitanje, jer ce i onako uskoro doci kraj. Medjutim, moji roditelji su zakljucili ako ne zavrsim fakultet necu imati posla i ja sam se slozio s njia. Sledece cetiri godine bile su period moga razvijanja. Naucio sam vise o verovanju "Jehovinih svedoka". Bilo je to vreme promene od onda kad sam iz slobode usao pod kontrolu Kule strazare.
Kula strazara upotrebljava nekoliko nacina da kontrolice svoje vernike. Njihovi neobicni obicaji navode ih u sukob sa drugim religijama. Mesto za bogosluzenje Kule strazare ne zove se "crkva" vec "kraljevska dvorana". Prosecan Jehovin svedok ulaze oko 11 sati sedmicno u razne aktivnosti Kule strazare. Odbacuju krst kao los predmet koji ne predstavlja Hrista. Umesto darova daju priloge. Umesto da u pesmama ulivaju duhovnost, oni u njima hvale Jehovu i svoju organizaciju... Svaka zajednica obicno broji od 8-140 vernika i tako lako mogu svakoga kontrolisati... Staresine primaju nove vernike. Pravila se stalno menjaju pod izgovorom: "Svetlost postaje sve jasnija". Da bi vernik dobio bilo koju poziciju mora da dokaze da postuje "upravno telo" Kule strazare. Od vernika se zahteva da ne sklapaju prijateljstvo sa onima koji nisu jehovisti. Posle nekoliko godina Jehovin svedok ima za prijatelje samo one koji su u organizaciji.
Svaki vernik zna da ako neko pocne da sumnja u ucenje biva iskljucen. Nijedan vernik ne sme se pozdravljati ni razgovarati s njim. Onaj koji je iskljucen ostaje sam. Na ovaj nacin Kula strazara kontrolise svakog vernika i upravlja svakim njegovim pokretom. Posto je Kula strazara protiv skolovanja, 1971. napustio sam fakultet sa obecanjem da nikada vise necu ici u skolu. Verovao sam da ce sve sto mi bude bilo potrebno dati Kula strazara. Radio sam kao cistac, kosioc travu, jer to mnogi jehovisti rade. Ubrzo sam se ozenio jehovistkinjom koja je imala troje dece iz predhodnog braka.
Problem je bio u tome sto minimalnim prihodima nisam mogao da izdrzavam porodicu, a veci deo vremena trosio sam u radu za organizaciju. Zato sam resio da se vratim na fakultet i nastavim skolovanje. Odmah su mi bile oduzete sve duznosti. Staresine nisu bile zadovoljne sto sam ponovo posao u skolu, pogotovo sto su ocekivali da ce 1975. propasti ceo svetski sistem. Po prvi put u zivotu, osetio sam mrznju organizacije prema onome sto sam smatrao da je neophodno da ucinim. Nisam dozvolio da "upravno telo" kontrolise moje misli i zivot.
I dalje sam proucavao Bibliju, branio ucenje Kule strazare i bio ponosan sto sam Jehovin svedok. Posebno sam se specijalizovao za dokazivanje da ne postoji Trojstvo i da Isus nije Bog. Medjutim, iznenadio me je tekst iz Jevrejima poslanice 1,6. "I opet uvodeci prvorodnoga u svet govori: i da mu se poklone svi andjeli Bozji." Ako se anndeli kljanjaju Isusu to je obozavanje koje samo pripada Bogu. U jehovistickoj Bibliji ovaj tekst bio je pravilno preveden sa "klanjaju se". Medjutim, 1971. godine Kula strazara promenila je rec "klanjaju se" u "biti poslusan". Sve do 1971. Kula strazara ucila je da je Isus bio obozavan i tada su izvrsili promenu... Posto je Isus obozavan (klanjali su mu se) Matej 28,9; Otkrivenje 5,13.14. to znaci da je Bog. Iako je ovo putpuno jasno, zakljucio sam da iako su mu se klanjali, Isus ipak nije Bog. Zbog ovog zakljucka, da su se ljudi kljanjali Isusu Hristu, Jehovini svedoci su me odbacili.
U martu 1990. godine Kula strazara je objavila da se Isusu nisu klanjali, da je od 1919. godine Kula strazara postala izvor Bozjih otkrivenja, da su za vreme Drugog svetskog rata bili neutralni; da su jos tada razumeli znacaj 1914. godine. Medjutim, iz svoga licnog istrazivanja saznao sam da nijedno od ovoga nije istina. Svima je poznato da njihovo proricanje da ce l914. doci kraj vladavine ovoga sveta i poceti hiljadugodinjnje carstvo na Zemlji nije se ispunilo i da su se mnogi jos tada razocarali i napustili organizaciju.
Kula strazara je od 1879 pa sve do 1943. godine ucila da ce Isus ponovo doci nevidljivo. Sve sto su tada ucili, sada tvrde da je jeres. Shvatio sam da je Isus Bog i da Ga treba slaviti i to sam poverio jednom staresini. Ubrzo smo oba pali pod sumnju i pocela je istraga. Pozvani smo pred njihov sud gde su nas okrivili za pobunu i rascep. Obojica smo bili osudjeni. Moj prijatelj pronadjen je da je bio kriv, ali odobreno mu je da ostane u organizaciji. Ja sam se zalio visem sudu koji je potvrdio presudu pa sam 3. februara 1992. bio iskljucen.
Te veceri moja porodica bila je skoro unistena. Moja supruga je ustala protiv mene, nasa kcer napustila je kucu sa pretnjom da nikada nece govoriti sa mnom i ako se ikad uda nece dozvoliti da se upoznam sa njenim muzom i decom. Jedini razlog moga pada u drustvu Kule strazre je to sto sam nezavisno razmisljao, a to je kod njih zabranjeno.
Ni danas ne znam zasto sam iskljucen. Ziveo sam po pravilima zajednice. Danas jedno znam da me je Sveti Duh vodio da saznam istinu i da sam bio prevaren lukavim pricama i zabludama Jehovinih svedoka u koje oni veruju kao u istinu. Zalim za godinama koje sam izgubio, ali sam upoznao Onoga kome danas iz cistog srca i sa sigurnoscu sluzim.
Dzo
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
A DA LI SI CUO ZA ADVENTISTICKE RADIO, TV. STANICE, INTERNET, SKOLE UNIVERZITETE, BOLNICE, DOBROTVORNU ORGANIZACIJU ADRA KOJA POMAZE SVIM LJUDIKMA A NE SAMO ADVENTISTIMA? DA LI SI IKAD CUO ZA ODELJENJE VERSKE SLOBODE, UDRUZENJE KOJE OBJAVLJUJE PRINCIPE UMERENOSTI, ZDRAVLJA? DA LI SI IKAD CUO ZA HILJADE EVANGELIZACIJA I RAZNIH SEMINARA KOJI SE ODRZAVAJU U SVIM ZEMLJAMA SVETA?
SAMO JOS JEDNO, DA LI SI IKAD CUO DA SE ADVENTISTICKOJ CRKVI SVAKOGA DANA PRILKUCI OKO 3000 NOVIH VERNIKA? a TO JE VISE OD MILION VERNIKA GODISNJE?
Vidim koliko vam je porast zato vam svake dve godine opada oko 60 pastora , zbog nedostatka sredstava i to u najbogatijoj zemlji sta je onda tek u siromasnim, pitam te jel ovo vas adventista naveo ili je sada laz ti ga bolje poznajes , za razliku od tebe koji iznosi lazi bez cinjenice , o nekakvim poremacijima u nasoj organizaciji, te nekim 4 direktora , jel su te to naucili tvoji adventisti , prihvatas li samo svetkovanje subote , a ostale zapovedi odbacujes medju njima laz. evo cinjenice na snimku kako opadate , pa kada vam pastori opadaju kako ce te dobiti tolike vernike koje si izneo napamet, ili za koje vas varaju jadnice jedan, rekao sam ti spreman si da kritikujes druge a ne vidis sebe, ne vidis deblo u svoje oko.
[video=vimeo;21178626]http://vimeo.com/21178626[/video]

poznat ti je stavak da se sa otpadom ne treba druziti stoga ne racunaj vise na moje odgovore ovo ti je zadnje.1Kor.5:11 Ali sada vam pišem da se prestanete družiti sa svakim tko se zove brat, a tko je bludnik ili pohlepan ili idolopoklonik ili koji pogrdno govori o drugima ili je pijanica ili iznuđivač — s takvim i ne jedite!

Međunarodna datumska granica i dan počinka

Međunarodna datumska granica zadaje muke onima koji vjeruju da se tjedni dan počinka mora držati u isto vrijeme u cijelom svijetu. Datumska granica je zamišljena linija koja se većim dijelom proteže kroz Tihi ocean i uglavnom prati 180. meridijan. Države sa zapadne strane datumske granice jedan su dan ispred onih s istočne strane.
Naprimjer kad je na Fidžiju i Tongi nedjelja, na Samoi i Niueu je subota. Dakle ako netko tko živi na Fidžiju drži subotu kao dan počinka, njegovi suvjernici na Samoi, koja je udaljena otprilike 1 140 kilometara, u to vrijeme rade jer je ondje petak.
Adventisti sedmog dana na Tongi drže nedjelju kao dan počinka zato što žele imati dan počinka u isto vrijeme kad i njihovi suvjernici na Samoi, koja je udaljena nešto više od 850 kilometara. No adventisti sedmog dana koji žive na Fidžiju, udaljenom od Tonge nešto manje od 800 kilometara, u to vrijeme ne počivaju jer je ondje nedjelja, a oni drže dan počinka subotom.

Jedna cinjenica me raduje , i sve vise uverava da sam u pravoj veri i organizaciji tim vise sto blatite i vredjate po nama, jer dokaz se ispujnava kao sto je rekao Isus Mat 5:11 Sretni ste kad vas zbog mene vrijeđaju i progone i lažno vam pripisuju kojekakva zla.

Ivan 15:18. Ako vas svijet mrzi, znajte da je mene mrzio prije vas.

Veoma mi je jasno i zasto si izabrao Adventiste pored onoga sto si naveo koliko su bogati ,koliko kompanija imate ,bolnica , radio stanica i td. ocigledno te vise privukla opsesija za bogatsvom , ali si zaboravio na stavak koji kaze Isus je rekao: ”Uđite na uska vrata; jer širok je i prostran put koji vodi u uništenje, i mnogo je onih koji njime idu; dok su uska vrata i tijesan put koji vodi u život, i malo je onih koji ga nalaze“ (Matej 7:13, 14).
Široki je put popularan jer je njime lako ići. Oni koji hode njime ugađaju sami sebi, skloni su tjelesnom načinu razmišljanja i postupanja i ne žele se razlikovati od Sotoninog svijeta, već mu se žele prilagoditi. Smatraju da ih Božji zakoni i načela ograničavaju u moralnom pogledu (Efežanima 4:17-19). No Isus je jasno rekao da široki put ”vodi u uništenje“.
No zašto je Isus rekao da će samo nekolicina izabrati tijesan put? Prvenstveno zato što samo malo ljudi želi da njihovim životom upravljaju Božji zakoni i načela te da im te stvari pomognu kako bi se oduprli mnogim iskušenjima i prilikama koji vode do prestupanja. Osim toga, samo je relativno mali broj onih koji su spremni boriti se protiv neispravnih želja, pritiska okoline i straha da će ih se možda ismijavati zbog puta koji su izabrali (1. Petrova 3:16; 4:4).

Mi znamo da krscanski zivot i put nije lak i da nije bio ni za Isusa ali znamo da ce ishod na kraju biti pozitivan.:) Toliko od mene i ne racunaj vise na moje odgovore mozes blatiti koliko hoces sada .
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Vidim koliko vam je porast zato vam svake dve godine opada oko 60 pastora , zbog nedostatka sredstava i to u najbogatijoj zemlji sta je onda tek u siromasnim, pitam te jel ovo vas adventista naveo ili je sada laz ti ga bolje poznajes


Postovqanje brate harmagedonu,

Nadao sam se da si jutros ustao kako treba i da ce ti ovaj dan biti bolji i uspesniji ngo jucerasnji a ti po starom.

Pitas me dali je Bill Gate adventista? Hahahah. pa ti sve sto se satreni primisujes adventistima.
Imamk za tebe jedan predlog: Sta mislis za sliku Miki Mausa, lepo je uradjena sa vise boja i zaista deluje impresivno.

sta mislis da li bi ti i ona mogla da posluzi kao JAKI ARGUMENAT dea su je slikali adventisti i eto postali su idolopoklonici?

Znas zas tebe je vazno da se lepo sareni, a to u svakom obdanistvu uspeva.

Vidis sinko, uzmes sa necijeg sajta sliku o kojoj nemas pojma pa je prilazes kao svoj argumenat, pa ispadas ne samo smesan
nego i ....

A sta kazes, pokajao si se kao ono vuk kad se pokaludjerio, i neces vise da diskutujes sa otpadnicima.
Slazem se, nego jos forumu nisi objasnio od koga sam to ja otpao? Od tebe? Od Kule strazare? Hahahaha.

Spomenuo si cetiri direktora, vidim da ti mnoge cinjenice u Kuli strazari nisu poznate.

Kula to sada krije od novih clanova kao sto si ti.

Medjutim, posto si me i zato okrivio da sam izlagao na SVECE ono sto nije istina, evo ti dokaza pa nauci nesto:

Pazi, ovo nije prica, sve ti je dokumentovano iz vasih knjiga:

Opis jednog spornog slu`benog sastanka

"Za vreme Prvog svetskog rata, posle smrti prvog predsednika Kule stra`are, Rasla 1916. godine, neki slavoljubivi ~lanovi Internacionalnog dru{tva studenata Biblije potrudili su se da razbiju jedinstvo i da ga podele na vi{e verskih sekti." (Les nation sauront... str. 346)

"Za vreme jednog dugog godi{njeg sastanka 1917. godine ~etiri otpala direktora podelili su rezoluciju u kojoj su zahtevali promenu statuta...
Raderford je odbacio rezoluciju i zavera je propala. Posle toga opozicija je bila jo{ ve}a, ali veliko iznena|enje ~ekalo je otpadnike...
Sredinom 1917. do{ao je trenutak da se objavi nova knjiga... zatim sve je po~elo...D`onson... je prouzrokovao napad protiv dragoga brata Raderforda. Vi~u}i na sav glas iznose}i optu`be, protivnici su dolazili do stola brata Raderforda, prete}i mu pesnicama i optu`uju}i ga za razne gre{ke. Ova neprijateljska ofanziva trajala je pet ~asova. Zatim su svi ~lanovi ustali od svojih stolova, a da nisu ni{ta jeli. Ovo je pokazalo da su mnogi ~lanovi imali simpatiju prema opoziciji.

Posle toga Raderford se obratio jednom advokatu za savet, pa je posle nekoliko dana stigao odgovor da ~etiri direktora, koji su podigli bunu, nisu vi{e ~lanovi upravnog odbora. Za{to? Rasl je imenovao ove ljude za direktore, ali statut je zahteao da oni budu izglasani na godi{njem zboru zajednice, a to nije u~injeno. Dokazuju}i ovo pobunjenim direktorima, Raderford je o~ekivao da }e oni prestati sa optu`bama, ali njihovo pona{anje pokazalo je da nisu dostojni da zauzmu ova mesta. Raderford je najzad smenio ova ~etiri buntovnika, a na njihova mesta postavio druge... ^etiri smenjena direktora pisali su pisma i dr`ali javne govore, pa su na taj na~in pro{itili opoziciju." (Annuaire des Temoins de Jehovah 1975, p. 90.91)

Harmagedone, d a li si naucio nesto? Ovo sam uzeo is vase Yerbook od 1975. godine. Proveri pa se uveri da sam izneo istinu i sada svi ocekujemo da mi se dostojno izvines za lazne klevete.
----------------------------- 

Harmagedon:, za razliku od tebe koji iznosi lazi bez cinjenice , o nekakvim poremacijima u nasoj organizaciji, te nekim 4 direktora , jel su te to naucili tvoji adventisti

Harmagedonu, sada kazi pred svima, da li si dobio argumente za to ili nisi?

NE HARMAGEDONE, TO SU ME KAO STO VIDIS NAUCILI UPRAVITELJI KULE STRAZARE, A TI TO NISI ZNAO.
PONOVO RAZLOG DA SE JAVNO IZVINES.





poznat ti je stavak da se sa otpadom ne treba druziti stoga ne racunaj vise na moje odgovore ovo ti je zadnje.1Kor.5:11 Ali sada vam pišem da se prestanete družiti sa svakim tko se zove brat, a tko je bludnik ili pohlepan ili idolopoklonik ili koji pogrdno govori o drugima ili je pijanica ili iznuđivač — s takvim i ne jedite!

Odlicno Harmagedonu, Bas ti hvala sto si mi uputio Pavlov savet, prihvatam ga i s tobom ne zelim da imam razgovor,
jer si dokazao da si otpadnik.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje Hramagedone,
Oklevetao si me pred forumom da sam izlagao da u Kuli strazari desavaju se najvece promene od svih drugih religija.
Da li sam rekao istinu? Slusaj, ne zom se ja JS pa da mi je dozvoljeno da iznosim i neistinu.

Evo ti dokaza iz vase sluzbene statistike:

Jehovah's Witness Statistics
Since 1995, statistics for the Watchtower Society have rapidly become less encouraging in almost every indicator. Most dramatic have been the increase in people leaving and the number of hours preaching required to gain one additional publisher.

"Od godine 1995. statistika Drustva Kule strazare naglo je postala manje ohrabrujuca u skoro svim indikacijama....
American studies show that Jehovah's Witnesses now have the highest turnover of any religion,1 as supported by Watchtower figures presented in this section. This dramatic change in growth of Jehovah's Witnesses coincides with the change of the generation teaching in 1995, and access to information via the Internet.
"Americka proucavanaj pokazala su da Jehovini svedoci SADA IMAJU NAJVECI PREOKRET BEGO IJDENA DRUGA RELIGIJA kao sto potvrdjuj grafikon boj jedan..."
Number that leave Jehovah's witnesses each year
In the 10 years from 1996 to 2005 there were 2,968,732 baptisms, yet the increase in average publishers was only 1,439,672. This shows 1,529,060 stopped publishing. Even accounting for the average death rate, over 1 million Witnesses left in a 10 year period.
"U toku od 10 godina od 1996-2005 krsteno je 2,968,732 novih vernika, pa i pored toga PORASLI SMO SAMO ZA 1,439672. TO POKAZUJE DA SU 1,529,060 PRESTALI DA BUDI Jehovin svedoci. Cak ako odbijemo i broj umrlih ipak je vis eod jedan milion svedoka napustilo nas za 10 godina."

Haranagedone, priznaj sada pred svima, dali sam izneo istinu ili sam izlagao forum kao sto si me ti oklevetao?

Ako si imalo hriscanin, red je da se sada javno izvines sto me neposteno klevetas.

Cekamo na izvinjenje.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruka
188
ISPRIČAO JOSHUA THONGOANA
Davne 1942. bio sam veoma zbunjen. Proučavao sam literaturu koju su izdavali Adventisti sedmog dana te literaturu koju je obljavljivao Watch Tower Society. Poput starih Izraelaca, ja sam ’hramao na obje strane‘ (1. Carevima 18:21).
ADVENTISTI sedmog dana slali su mi tiskana predavanja nazvana ”Glas proročanstva“. Uživao sam odgovarajući na njihova pitanja, pa su mi oni obećali prekrasnu svjedodžbu ukoliko položim sve ispite. No, primijetio sam da i ”Glas proročanstva“ i publikacije Watch Tower Society dolaze poštom iz južnoafričkog grada Cape Towna. Pitao sam se: ’Znaju li te organizacije jedna za drugu? Slažu li se njihova učenja? Ako ne, tko je u pravu?‘
Da bih uredio stvar, poslao sam objema organizacijama slična pisma. Primjerice, Watch Tower Society sam napisao: ”Znate li za ljude povezane s ’Glasom proročanstva‘ i ako znate, što kažete na njihova učenja?“ Ubrzo sam primio odgovore obiju grupa. Pismo Watch Tower Society navelo je kako oni znaju za ”Glas proročanstva“ ali je objasnilo kako su njegova učenja, poput Trojstva i Kristovog povratka na Zemlju u tijelu nebiblijska. Pismo je uključivalo retke koji pobijaju ove doktrine (Ivan 14:19, 28).
Pismo od ’Glasa proročanstva‘ jednostavno je navelo da oni znaju za ”ljude Watch Towera“, ali da se ne slažu s njihovim učenjima. Razlozi nisu bili navedeni. Tako sam se odlučio u korist Watch Tower Society, koje je zakonsko tijelo koje koriste Jehovini svjedoci. Kako sam samo danas, nakon 50 godina povezanosti sa Svjedocima, sretan što sam donio tu ispravnu odluku.


David Moreau, koji je dolazio s Martiniquea kako bi služio kao pokrajinski nadglednik, prisjeća se jedne takve rasprave. ”Razgovarali smo s jednim mladićem kad je došao pastor Crkve adventista sedmog dana i uključio se u razgovor. Inzistirao je na tome da razgovaramo o sabatu. Virgo, naš brat, rekao mu je da je on došao razgovarati o Božjem Kraljevstvu, no razgovor se na kraju ipak sveo na sabat. Pastor je rekao: ’Sabat je od Boga. Čak ćemo i u Raju koji predstoji držati sabat!‘ Citirao je Izaiju 66:23: ’I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako tijelo da se pokloni preda mnom, veli Jehova.‘ Brat Virgo je nato upitao pastora: ’I što je onda prema tom retku bilo prošle srijede?‘ Pastor se preznojavao i pokušao je s nekoliko odgovora, ali nije mogao povezati kakve veze ima prošla srijeda s tim retkom. ’Tada je bio mlađak, čovječe! Vidite! Držite sabat, a zaboravljate mlađak! Ono što vi u Bibliji zanemarujete nije baš sitnica.‘“ Virgo je kasnije rekao Davidu: ”Nikad ne idem u službu, a da u kalendaru prvo ne provjerim kad je mlađak, u slučaju da sretnem adventista.“


Đakonica odvažno objavljuje Jehovino ime
Svjedoci misionari kontaktirali su 1968. s Obasang Mad, odanom đakonicom crkve Adventista sedmog dana na Belauu. Usprkos protivljenju svog muža i crkvenih vođa, Obasang je brzo shvatila istinu o Božjem imenu, Trojstvu i uskrsnuću.
”Jednog sam dana u crkvi bila pozvana da vodim skupštinu u molitvi“, rekla je Obasang. ”Iako sam znala da će me drugi adventisti u velikoj mjeri kritizirati, molila sam se Jehovi. Uskoro sam napustila crkvu i pridružila se misionarima u djelu propovijedanja.“
Sada u dobi od gotovo 70 godina, Obasang je provela 21 godinu u pionirskoj službi usprkos fizičkim bolestima te smrti svog muža i dvoje djece. Ona je ljubazna osoba koju je lako nasmijati te je stup duhovne snage.

Konačno je pronašao pravu religiju
Jedna je sestra zamolila misionara Matsa Holmkvista da se sastane s Mutesaasirom Yafesijem, koji je nekad bio pastor u Crkvi adventista sedmog dana. Počeo se zanimati za Jehovine svjedoke i pripremio je popis od 20 uredno napisanih pitanja. Kad se sreo s Matsom, pokazao mu je taj popis.
Nakon dvosatnog razgovora o Bibliji, Mutesaasira je rekao: “Mislim da sam napokon pronašao pravu religiju! Molim vas, posjetite me u mojem selu. Ondje ima još ljudi koji žele saznati nešto više o Jehovinim svjedocima.”
Pet dana kasnije Mats i još jedan misionar sjeli su na motocikl i krenuli u posjet Mutesaasiri u Kalangalo. Trebali su prijeći 110 kilometara vozeći se teško prohodnim i blatnjavim putevima kroz plantaže čaja. Iznenadili su se kad ih je Mutesaasira odveo do kolibe prekrivene slamom na kojoj je bio natpis “Dvorana Jehovinih svjedoka”. On je već pripremio kolibu u kojoj su se mogli održavati sastanci i proučavati Biblija.
Bilo je još deset osoba koje su pokazale zanimanje za istinu nakon što im je Mutesaasira propovijedao. S njima su započeti biblijski tečajevi. Unatoč velikoj udaljenosti, Mats je dolazio dvaput mjesečno kako bi s njima proučavao. Tečajevi su dobro napredovali. Sada u Kalangalu ima više od 20 objavitelja, a skupština u obližnjem gradu Mityani odlično napreduje. Mutesaasira je u međuvremenu brzo napredovao i krstio se. Sada ima već skoro 80 godina i služi kao starješina.
 
Natrag
Top