Adventisti

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Stvar je još gora ako se u obzir uzme da se potop nije odigrao 2500 A.C nego mnogo ranije. Naime, onda Nmrd i Semiramis deli ne 1500 godina, nego mnogo, mnogo više. Pod uslovom naravno da je Nmrd uopšte i postojao. Uostalom, da je i postojao, kakve on ima veze sa Hrišćanstvom, osim što se jelte pominje u Svetom Pismu....:cool:

Htio sam biti maksimalno velikodušan prema njima. Dao sam im minimalnu razliku (1.500 godina) između biblijskog Nimroda i povjesne Semiramide (Semiramis).
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Htio sam biti maksimalno velikodušan prema njima. Dao sam im minimalnu razliku (1.500 godina) između biblijskog Nimroda i povjesne Semiramide (Semiramis).

Hmm. Nice, but.... zar smo išta drugo od sažimanja vremena i mogli očekivati od njih. Jer, ne zaboravi, njima Enoh živi na Saturnu.... A Konstantin, koji uzgred budi rečeno beše kršten na samrti i to u Arijanizam, osniva Kristovu Crkvu....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Hmm. Nice, but.... zar smo išta drugo od sažimanja vremena i mogli očekivati od njih. Jer, ne zaboravi, njima Enoh živi na Saturnu.... A Konstantin, koji uzgred budi rečeno beše kršten na samrti i to u Arijanizam, osniva Kristovu Crkvu....

Vrlo interesantno je ovo s Konstantinom. Konstantin (rođen 272. godine) stariji je od Ellen White (rođena 1827.) točno 1.555 godina. Dakle, točno koliko je Nimrod stariji od Semiramide. Po tome bi Ellen White bila Konstantinova žena. I kao što su Nimrod i Semiramida dobili sina Tamuza, koji je postao muž Semiramide, tako su Jelena i Konstantin dobili sina James-a White-a, koji je kasnije postao Jelenin muž.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vrlo interesantno je ovo s Konstantinom. Konstantin (rođen 272. godine) stariji je od Ellen White (rođena 1827.) točno 1.555 godina. Dakle, točno koliko je Nimrod stariji od Semiramide. Po tome bi Ellen White bila Konstantinova žena. I kao što su Nimrod i Semiramida dobili sina Tamuza, koji je postao muž Semiramide, tako su Jelena i Konstantin dobili sina James-a White-a, koji je kasnije postao Jelenin muž.

Nije tamuz bio muz Semiramide nego sin koga je proglasila Bogom sunca.

Nimrod je bio njen muz.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vrijeme Noe i potopa - 2500. p.n.e.

Nimrod, Noin prapraunuk (Noa, Ham, Kuš, Nimrod) - 2.300 god. p.n.e.

2.300 - 800 = 1.500 godina


Laodikeja, kako je Semiramida postala Nimrodova žena, ako je rođena 1.500 godina poslije Nimroda?

P.S. Je li ti sada jasno kakvi su te lažovi inficirali? :)

Kako sad prihvatas da je postojala Semiramida, a pre si rekao da ona ne postoji nego da smo mi izmislili.

Dakle, Noje je ziveo 950 godina, pa i drugi ljudi takodje.

"A svega poživje Noje devet stotina i pedeset godina; i umrije" ( 1 Mojsijeva 9. 29 )

Stvar je u ovom sagledavanju duzine zivota i sinova i kceri koje su se izrodile za to vreme pa i dogadjaja, ili pak nepouzdanosti zvanicnih istorijskih podataka, ili je stvar u postojanje dve licnosti sa istim imenom u istoriji Vavilona.


 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vrlo interesantno je ovo s Konstantinom. Konstantin (rođen 272. godine) stariji je od Ellen White (rođena 1827.) točno 1.555 godina. Dakle, točno koliko je Nimrod stariji od Semiramide. Po tome bi Ellen White bila Konstantinova žena. I kao što su Nimrod i Semiramida dobili sina Tamuza, koji je postao muž Semiramide, tako su Jelena i Konstantin dobili sina James-a White-a, koji je kasnije postao Jelenin muž.

Interesantno, veoma interesantno. No trebali bi biti oprezni, da nas ne optuže da se ismevamo "svetinjama" i da hulimo. Znaš, to je veoma strašno. Dok recimo nije strašno bajke koje ne bi ni deca u vrtiću progutala prodavati kao Božiju objavu, uključujući tu i "Bible English" kome je "skromna dušica" Ellen bila tako sklona.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Kako sad prihvatas da je postojala Semiramida, a pre si rekao da ona ne postoji nego da smo mi izmislili.

Ne trabunjaj. Evo što sam ja pisao i tvrdio:

Svi tragovi vode do tog izvora, a to je Alexander Hislop i njegova knjiga "The Two Babylons" (Dva Babilona). Što je napravio "patološki lažov Hislop" (ovako su ga opisali neki koji su se ozbiljno bavili ovom temom)? Hislop je od lažova sličnog sebi, Ktezija sa Knida, posudio "vjenčani list" Nimroda i Semiramide", i onda na tome izgradio bljuvotinu od knjige - "Dva Babilona". Što je napravio lažov Ktezija? Ktezija je, pišući povijest starog Babilona na temelju priča koje babe pričaju unucima, povezao i "oženio" Nimroda i Semiramidu, dva lika koja se pojavljuju u vremenskom razmaku od gotovo dva tisućljeća, Nimrod u 3. tisućljeću prije Krista i Semiramida u 1. tisućljeću prije Krista. Upravo na ovoj imbecilnosti Ktezija Hislop gradi svoju imbecilnost. A evo, posredstvom "kanalizacije", stižu te imbecilnosti na mnoštvo internetskih stranica, mnoštvo foruma, pa i na ovaj forum.

Čitajući o ovoj temi naići ćete na još neka imena, Arthur Weigall, Alberto Rivera, Jon Phelps, Walter Veith i druga, te na našim prostorima Miroljub Petrović i Pavle Simović, ali oni su se samo priključili na "kanalizaciju" kojoj je izvor "septička jama" Alexander-a Hislop-a. Zahvaljujući tehnologiji interneta, danas je baš svakome moguće priključiti se na ovu "kanalizaciju" i njen sadržaj prolijevati gdje god požele, kao i na ovom forumu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne trabunjaj. Evo što sam ja pisao i tvrdio:

Upravo isto što i ti Slape, tvrde svi koji su se ozbiljnije bavili ovim temama. Semiramis ili tačnije Shammuratu je postojala, ali niti je bila vladarka Babilona, niti je uvodila paganizam, niti je bila majka Dumuza - Tamuza, još manje je bila "udata" za nekoga čije je postojanje upitno, i ko je ako je i postojao živeo najmanje 1500 godina pre nje.

Ali, uzaludno je govoriti to nekome ko pripada "zajednici" i ispoveda "veru" u "proročicu" koja je doslovno tvrdila da je Toranj Babilonski srušen pre potopa...
 
Natrag
Top